„Santaka“ / Margais vilkaviškietės raštais gėrisi šakiečiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 23:33

Dalinkitės:  


Pir­mą­ja au­to­ri­ne Bi­ru­tės Pav­lo­vie­nės pa­ro­da džiau­gė­si ir jos bi­čiu­lės iš ne­tra­di­ci­nių rank­dar­bių klu­bo „Le­li­ja“.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Margais vilkaviškietės raštais gėrisi šakiečiai

Laima VABALIENĖ

Dau­ge­ly­je pa­ro­dų ir įvai­rių ren­gi­nių su sa­vo rank­dar­biais da­ly­va­vu­si Bi­ru­tė Pav­lo­vie­nė pir­mą­ją au­to­ri­nę pa­ro­dą su­ren­gė Ša­kiuo­se.

Iki gruo­džio 7 d. Za­na­vy­kų kraš­to mu­zie­ju­je pui­kuo­sis B. Pav­lo­vie­nės mez­gi­niai: raš­tuo­tos ko­ji­nės, pirš­ti­nės, blauz­di­nės, rie­ši­nės, o nuo sie­nų į lan­ky­to­jus sa­vo juo­das aku­tes bliz­gins vil­ka­viš­kie­tę po vi­są Lie­tu­vą iš­gar­si­nu­sios jos siū­tos pe­lės. Ne­ži­nia, ko­kį bur­ta­žo­dį iš­ta­rė šio mu­zie­jaus dar­buo­to­ja Ri­ma Va­sai­tie­nė, kad vis ati­dė­lio­ju­si pa­ro­dą sa­va­me kraš­te Bi­ru­tė neat­sis­py­rė ša­kie­čių kvie­ti­mui. Ta­čiau pa­ro­dos ati­da­ry­mo va­lan­dą ji ga­lė­jo pa­si­jus­ti be­veik kaip na­muo­se.

Pa­si­džiaug­ti B. Pav­lo­vie­nės rank­dar­biais į Ša­kius at­va­žia­vo di­de­lis bū­rys jos bi­čiu­lių ir ar­ti­mų­jų iš Vil­ka­viš­kio, auk­sa­ran­kių meist­rų iš Ky­bar­tų. Ir ge­rai ži­nan­tie­siems šios tau­to­dai­li­nin­kės darbš­tu­mą bei kruopš­tu­mą pa­ro­da bu­vo dar vie­na pro­ga tuo įsi­ti­kin­ti. Sū­du­vos kraš­to tra­di­ci­joms bū­din­gi raš­tai, spal­vos, žais­min­gos de­ta­lės, tiks­lus ir pro­fe­sio­na­lus mez­gi­mas ir šį kar­tą au­to­rei pel­nė ne vie­ną komp­li­men­tą. Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro et­nog­ra­fė Ni­jo­lė Skin­kie­nė, pa­sa­ko­ju­si apie ki­tus B. Pav­lo­vie­nės po­mė­gius ir už­siė­mi­mus, sa­kė, kad gir­ti ją la­biau­siai rei­kia bū­tent už pirš­ti­nes, ko­ji­nes, rie­ši­nes. Su šiais mez­gi­niais vil­ka­viš­kie­tė ne kar­tą da­ly­va­vo ir tau­to­dai­lės pa­ro­do­je-kon­kur­se „Auk­so vai­ni­ko“ no­mi­na­ci­jai lai­mė­ti. Nors šiaip jau bū­tų sun­ku su­skai­čiuo­ti vi­sas pa­ro­das ir ren­gi­nius, ku­riuo­se žmo­nių akis džiu­gi­no jos siū­tos ma­žes­nės ar di­des­nės pe­lės, ki­ti rank­dar­biai. Tai ir folk­lo­ro fes­ti­va­lis „Skam­ba, skam­ba kank­liai“, „Žo­ly­nų tur­gus“ Vil­niu­je, Lie­tu­vos var­do tūks­tant­me­čio dai­nų šven­tei skir­ta tau­to­dai­lės pa­ro­da, Su­val­ki­jos die­nos Rum­šiš­kė­se, fes­ti­va­liai ir šven­tės J. Ba­sa­na­vi­čiaus tė­viš­kė­je Ož­ka­ba­liuo­se...

O vi­sa tai pra­si­dė­jo prieš še­še­rius me­tus nuo B. Pav­lo­vie­nės rank­dar­bių pa­si­ro­dy­mo pir­mo­jo­je Sū­du­vos ama­tų šven­tė­je, Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re. Iš ma­žens rank­dar­bius mė­gu­si, vė­liau su­kne­les, megz­tu­kus, pal­tus megz­da­vu­si, kaip pa­ti sa­ko, la­biau iš rei­ka­lo, nes no­rė­da­vo­si pa­si­puoš­ti, mo­te­ris į sa­vo po­mė­gį tie­siog pa­si­nė­rė už­bai­gu­si žur­na­lis­ti­kos dar­bus spau­do­je ir ra­di­ju­je. Vi­sa šir­di­mi B. Pav­lo­vie­nė įsi­trau­kė ir į ne­tra­di­ci­nių rank­dar­bių klu­bo „Le­li­ja“ veik­lą. „Di­džiuo­ja­mės sa­vo bū­ry­je tu­rė­da­mos to­kią auk­sa­ran­kę“, – kal­bė­jo šio klu­bo na­rės, vi­su bū­riu at­va­žia­vu­sios į Ša­kiuo­se su­reng­tą bi­čiu­lės pa­ro­dą.

Ta­čiau mez­gi­mas dar ne­vi­siš­kai už­go­žė ir pro­fe­si­nius įgū­džius. Nors vis sun­kiau Bi­ru­tę pri­si­pra­šy­ti, kad pa­skai­ty­tų nau­ją sa­vo ei­lė­raš­tį (ne vie­nam teks­tui dai­nų kū­rė­jai yra pri­tai­kę mu­zi­ką) ar su­ras­tų lai­ko pub­li­cis­ti­niam straips­niui, ta­čiau ve­riant akis ant vir­ba­lo jai sma­giai dė­lio­ja­si po­li­ti­nių sa­ty­rų ei­lu­tės, ku­rias kart­kar­tė­mis ga­li­ma ras­ti mū­sų „San­ta­kos“ pus­la­piuo­se. Žvelg­da­ma į sa­vo mez­gi­nius, vie­ną jų au­to­rė pa­skai­tė ir pa­ro­dos ati­da­ry­mo da­ly­viams.

Praė­ju­sį sek­ma­die­nį da­lis B. Pav­lo­vie­nės rank­dar­bių trum­pam bu­vo iš­ke­lia­vę iš Za­na­vy­kų kraš­to mu­zie­jaus. Jos megz­tos ko­ji­nės eks­po­nuo­tos Ku­dir­kos Nau­mies­čio kul­tū­ros cent­re vy­ku­sio­je Ša­kių ra­jo­no ver­pė­jų šven­tė­je „Dūz­gia ra­te­liai“.

Vil­ka­viš­kie­čiai da­le­lę mez­gi­nių ga­lės pa­ma­ty­ti ka­lė­di­nė­je pa­ro­do­je, vyk­sian­čio­je Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas