„Santaka“ / Iš „Lango“ pašto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 23:29

Dalinkitės:  


Iš „Lango“ pašto

Ir veik­lūs, ir to­le­ran­tiš­ki!

Tur­būt nie­kas ne­si­gin­čys, jog ru­duo yra pa­ts dar­by­me­tis. Dar­bai, už­siė­mi­mai ir ki­to­kia veik­la ver­da ir mo­kyk­lo­se – kad neaps­nūs­tu­mė­te, prieš tin­gi­nę žie­mą dau­giau pa­kru­tė­tu­mė­te.

Štai lapk­ri­čio 16-ąją mi­nė­jo­me Tarp­tau­ti­nę to­le­ran­ci­jos die­ną. Kaip „San­ta­ko­je“ jau ra­šė­me, šią die­ną pa­mi­nė­jo dau­gu­ma ra­jo­no mo­kyk­lų.

Apie šį pro­jek­tą mums pa­ra­šė ir Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė As­ta STRAZ­DIE­NĖ. „Gy­ven­ti to­le­ran­tiš­ko­je vi­suo­me­nė­je ypač svar­bu pra­di­nu­kams. Džiu­gu, jog ak­ci­jai ren­gė­si vi­sų pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jos ir mo­ki­niai“, – ra­šo di­rek­to­rė. Šios mo­kyk­los pradinukai To­le­ran­ci­jos die­nos pro­ga ga­mi­no ženk­le­lius, skra­ju­tes, pie­šė pie­ši­nius, pla­ka­tus, pa­de­da­mi pe­da­go­gių, ma­mų bei mo­čiu­čių nė­rė to­le­ran­ci­jos apy­ran­kes. Tik pa­gal­vo­ki­te –vien 4f kla­sė nu­py­nė net 1347 apy­ran­kes! Vė­liau ak­ci­jos da­ly­viai pa­skli­do po vi­są mies­tą ir iš­da­li­jo jas įvai­rių įstai­gų dar­buo­to­jams, praei­viams, lin­kė­da­mi pa­kan­tu­mo vie­nas ki­tam.

Viš­ty­čio Pet­ro Kriau­čiū­no vi­du­ri­nės mo­kyk­los prieš­mo­kyk­li­nu­kų ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jos ra­šo apie Dė­dės Ru­de­nė­lio pa­ly­dė­tu­vių šven­tę, ku­rią vai­kai šven­tė kar­tu su pe­da­go­gė­mis ir tė­ve­liais.

Pa­si­puo­šę įvai­rių dar­žo­vių, vai­sių, gry­bų ir rie­šu­tų ka­rū­nė­lė­mis bei emb­le­mo­mis, vai­kai at­sa­ki­nė­jo į klau­si­mus apie ru­de­nį, žai­dė įvai­rius žai­di­mus, drau­ge su tė­ve­liais mė­gi­no at­spė­ti me­džių pa­va­di­ni­mus iš la­pų, dai­na­vo ir dek­la­ma­vo. Ru­de­niš­ka šven­tė baig­ta „Bul­via­ka­sio“ rung­ti­mi.

Dė­dė Ru­de­nė­lis vi­sus pa­kvie­tė pa­žais­ti žai­di­mą „Dė­dė Der­lius“, o po to da­ly­vius ap­do­va­no­jo obuo­lių ir kriau­šių pin­ti­nė­mis.

O štai Gra­žiš­kių vi­du­ri­nės mo­kyk­los pre­zi­den­tė Gre­ta KO­JU­TY­TĖ ra­šo apie ru­dens ato­sto­gų me­tu su­reng­tą „Ru­dens sto­vyk­lė­lę“, ku­rią or­ga­ni­za­vo mo­kyk­los di­rek­to­rius Arū­nas Ser­nec­kas. At­siž­vel­giant į pa­čių 5–12 kla­sių mo­ki­nių no­rus, jo­je su­reng­ti fo­tog­ra­fi­jos bei rū­bų di­zai­no už­siė­mi­mai. Fo­tog­ra­fi­jos pa­grin­dus perteikė ir pra­kti­nius už­siė­mi­mus ve­dė fo­tog­ra­fas Juo­zas Lu­ko­še­vi­čius, rū­bų di­zai­no bū­re­lį – Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro rū­bų mo­de­lia­vi­mo bū­re­lio va­do­vė Li­na Gir­daus­kie­nė.

Mo­ki­niai ga­vo daug in­for­ma­ci­jos apie fo­tog­ra­fi­ją. J. Lu­ko­še­vi­čius pa­si­da­li­jo sa­vo pa­tir­ti­mi, vi­sus su­ža­vė­jo jo da­ry­tos nuo­trau­kos. Teo­ri­ja neap­si­ri­bo­ta: lau­ke vy­ko pra­kti­niai už­siė­mi­mai. Mo­ksleiviai, pa­de­da­mi fo­tog­ra­fo, už­fik­sa­vo ne­pap­ras­tai gra­žių vaiz­dų. Vė­liau, pa­dir­bė­ję „Pho­tos­hop“ pro­gra­ma ir pa­ko­re­ga­vę gam­to­je už­fik­suo­tus vaiz­dus, mo­ki­niai nu­džiu­go – nuo­trau­kos išė­jo stul­bi­nan­čiai gra­žios.

Ant­rą­ją už­siė­mi­mų die­ną L. Gir­daus­kie­nė pa­sa­ko­jo apie ma­dą, jos ten­den­ci­jas, di­zai­ne­rius, apie tai, kaip pri­si­de­rin­ti sau tin­ka­mus rū­bus. Moks­lei­viai pa­bu­vo ir di­zai­ne­riais, ir dai­li­nin­kais. Mo­ky­to­jai pa­de­dant bei pa­ta­riant bu­vo su­kur­ta la­bai įdo­mių dar­bų. „Mo­kyk­lą pa­puoš už­siė­mi­mų me­tu su­kur­tų fo­tog­ra­fi­jos ir ta­py­bos dar­bų pa­ro­da. Šis ne­tra­di­ci­nis pro­jek­tas mū­sų mo­kyk­lo­je vy­ko pir­mą kar­tą. Mo­ki­niai – su­ža­vė­ti, li­ko pui­kus įspū­dis. Esa­me dė­kin­gi di­rek­to­riui ir džiau­gia­mės, kad žie­mos ato­sto­gų me­tu pro­jek­tą ke­ti­na­ma pra­tęs­ti“, – ra­šo G. Ko­ju­ty­tė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas