„Santaka“ / Iš „Lango“ pašto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 23:29

Dalinkitės:  


Iš „Lango“ pašto

Ir veik­lūs, ir to­le­ran­tiš­ki!

Tur­būt nie­kas ne­si­gin­čys, jog ru­duo yra pa­ts dar­by­me­tis. Dar­bai, už­siė­mi­mai ir ki­to­kia veik­la ver­da ir mo­kyk­lo­se – kad neaps­nūs­tu­mė­te, prieš tin­gi­nę žie­mą dau­giau pa­kru­tė­tu­mė­te.

Štai lapk­ri­čio 16-ąją mi­nė­jo­me Tarp­tau­ti­nę to­le­ran­ci­jos die­ną. Kaip „San­ta­ko­je“ jau ra­šė­me, šią die­ną pa­mi­nė­jo dau­gu­ma ra­jo­no mo­kyk­lų.

Apie šį pro­jek­tą mums pa­ra­šė ir Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė As­ta STRAZ­DIE­NĖ. „Gy­ven­ti to­le­ran­tiš­ko­je vi­suo­me­nė­je ypač svar­bu pra­di­nu­kams. Džiu­gu, jog ak­ci­jai ren­gė­si vi­sų pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jos ir mo­ki­niai“, – ra­šo di­rek­to­rė. Šios mo­kyk­los pradinukai To­le­ran­ci­jos die­nos pro­ga ga­mi­no ženk­le­lius, skra­ju­tes, pie­šė pie­ši­nius, pla­ka­tus, pa­de­da­mi pe­da­go­gių, ma­mų bei mo­čiu­čių nė­rė to­le­ran­ci­jos apy­ran­kes. Tik pa­gal­vo­ki­te –vien 4f kla­sė nu­py­nė net 1347 apy­ran­kes! Vė­liau ak­ci­jos da­ly­viai pa­skli­do po vi­są mies­tą ir iš­da­li­jo jas įvai­rių įstai­gų dar­buo­to­jams, praei­viams, lin­kė­da­mi pa­kan­tu­mo vie­nas ki­tam.

Viš­ty­čio Pet­ro Kriau­čiū­no vi­du­ri­nės mo­kyk­los prieš­mo­kyk­li­nu­kų ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jos ra­šo apie Dė­dės Ru­de­nė­lio pa­ly­dė­tu­vių šven­tę, ku­rią vai­kai šven­tė kar­tu su pe­da­go­gė­mis ir tė­ve­liais.

Pa­si­puo­šę įvai­rių dar­žo­vių, vai­sių, gry­bų ir rie­šu­tų ka­rū­nė­lė­mis bei emb­le­mo­mis, vai­kai at­sa­ki­nė­jo į klau­si­mus apie ru­de­nį, žai­dė įvai­rius žai­di­mus, drau­ge su tė­ve­liais mė­gi­no at­spė­ti me­džių pa­va­di­ni­mus iš la­pų, dai­na­vo ir dek­la­ma­vo. Ru­de­niš­ka šven­tė baig­ta „Bul­via­ka­sio“ rung­ti­mi.

Dė­dė Ru­de­nė­lis vi­sus pa­kvie­tė pa­žais­ti žai­di­mą „Dė­dė Der­lius“, o po to da­ly­vius ap­do­va­no­jo obuo­lių ir kriau­šių pin­ti­nė­mis.

O štai Gra­žiš­kių vi­du­ri­nės mo­kyk­los pre­zi­den­tė Gre­ta KO­JU­TY­TĖ ra­šo apie ru­dens ato­sto­gų me­tu su­reng­tą „Ru­dens sto­vyk­lė­lę“, ku­rią or­ga­ni­za­vo mo­kyk­los di­rek­to­rius Arū­nas Ser­nec­kas. At­siž­vel­giant į pa­čių 5–12 kla­sių mo­ki­nių no­rus, jo­je su­reng­ti fo­tog­ra­fi­jos bei rū­bų di­zai­no už­siė­mi­mai. Fo­tog­ra­fi­jos pa­grin­dus perteikė ir pra­kti­nius už­siė­mi­mus ve­dė fo­tog­ra­fas Juo­zas Lu­ko­še­vi­čius, rū­bų di­zai­no bū­re­lį – Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro rū­bų mo­de­lia­vi­mo bū­re­lio va­do­vė Li­na Gir­daus­kie­nė.

Mo­ki­niai ga­vo daug in­for­ma­ci­jos apie fo­tog­ra­fi­ją. J. Lu­ko­še­vi­čius pa­si­da­li­jo sa­vo pa­tir­ti­mi, vi­sus su­ža­vė­jo jo da­ry­tos nuo­trau­kos. Teo­ri­ja neap­si­ri­bo­ta: lau­ke vy­ko pra­kti­niai už­siė­mi­mai. Mo­ksleiviai, pa­de­da­mi fo­tog­ra­fo, už­fik­sa­vo ne­pap­ras­tai gra­žių vaiz­dų. Vė­liau, pa­dir­bė­ję „Pho­tos­hop“ pro­gra­ma ir pa­ko­re­ga­vę gam­to­je už­fik­suo­tus vaiz­dus, mo­ki­niai nu­džiu­go – nuo­trau­kos išė­jo stul­bi­nan­čiai gra­žios.

Ant­rą­ją už­siė­mi­mų die­ną L. Gir­daus­kie­nė pa­sa­ko­jo apie ma­dą, jos ten­den­ci­jas, di­zai­ne­rius, apie tai, kaip pri­si­de­rin­ti sau tin­ka­mus rū­bus. Moks­lei­viai pa­bu­vo ir di­zai­ne­riais, ir dai­li­nin­kais. Mo­ky­to­jai pa­de­dant bei pa­ta­riant bu­vo su­kur­ta la­bai įdo­mių dar­bų. „Mo­kyk­lą pa­puoš už­siė­mi­mų me­tu su­kur­tų fo­tog­ra­fi­jos ir ta­py­bos dar­bų pa­ro­da. Šis ne­tra­di­ci­nis pro­jek­tas mū­sų mo­kyk­lo­je vy­ko pir­mą kar­tą. Mo­ki­niai – su­ža­vė­ti, li­ko pui­kus įspū­dis. Esa­me dė­kin­gi di­rek­to­riui ir džiau­gia­mės, kad žie­mos ato­sto­gų me­tu pro­jek­tą ke­ti­na­ma pra­tęs­ti“, – ra­šo G. Ko­ju­ty­tė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas