„Santaka“ / Iš „Lango“ pašto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 23:29

Dalinkitės:  


Iš „Lango“ pašto

Ir veik­lūs, ir to­le­ran­tiš­ki!

Tur­būt nie­kas ne­si­gin­čys, jog ru­duo yra pa­ts dar­by­me­tis. Dar­bai, už­siė­mi­mai ir ki­to­kia veik­la ver­da ir mo­kyk­lo­se – kad neaps­nūs­tu­mė­te, prieš tin­gi­nę žie­mą dau­giau pa­kru­tė­tu­mė­te.

Štai lapk­ri­čio 16-ąją mi­nė­jo­me Tarp­tau­ti­nę to­le­ran­ci­jos die­ną. Kaip „San­ta­ko­je“ jau ra­šė­me, šią die­ną pa­mi­nė­jo dau­gu­ma ra­jo­no mo­kyk­lų.

Apie šį pro­jek­tą mums pa­ra­šė ir Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė As­ta STRAZ­DIE­NĖ. „Gy­ven­ti to­le­ran­tiš­ko­je vi­suo­me­nė­je ypač svar­bu pra­di­nu­kams. Džiu­gu, jog ak­ci­jai ren­gė­si vi­sų pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jos ir mo­ki­niai“, – ra­šo di­rek­to­rė. Šios mo­kyk­los pradinukai To­le­ran­ci­jos die­nos pro­ga ga­mi­no ženk­le­lius, skra­ju­tes, pie­šė pie­ši­nius, pla­ka­tus, pa­de­da­mi pe­da­go­gių, ma­mų bei mo­čiu­čių nė­rė to­le­ran­ci­jos apy­ran­kes. Tik pa­gal­vo­ki­te –vien 4f kla­sė nu­py­nė net 1347 apy­ran­kes! Vė­liau ak­ci­jos da­ly­viai pa­skli­do po vi­są mies­tą ir iš­da­li­jo jas įvai­rių įstai­gų dar­buo­to­jams, praei­viams, lin­kė­da­mi pa­kan­tu­mo vie­nas ki­tam.

Viš­ty­čio Pet­ro Kriau­čiū­no vi­du­ri­nės mo­kyk­los prieš­mo­kyk­li­nu­kų ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jos ra­šo apie Dė­dės Ru­de­nė­lio pa­ly­dė­tu­vių šven­tę, ku­rią vai­kai šven­tė kar­tu su pe­da­go­gė­mis ir tė­ve­liais.

Pa­si­puo­šę įvai­rių dar­žo­vių, vai­sių, gry­bų ir rie­šu­tų ka­rū­nė­lė­mis bei emb­le­mo­mis, vai­kai at­sa­ki­nė­jo į klau­si­mus apie ru­de­nį, žai­dė įvai­rius žai­di­mus, drau­ge su tė­ve­liais mė­gi­no at­spė­ti me­džių pa­va­di­ni­mus iš la­pų, dai­na­vo ir dek­la­ma­vo. Ru­de­niš­ka šven­tė baig­ta „Bul­via­ka­sio“ rung­ti­mi.

Dė­dė Ru­de­nė­lis vi­sus pa­kvie­tė pa­žais­ti žai­di­mą „Dė­dė Der­lius“, o po to da­ly­vius ap­do­va­no­jo obuo­lių ir kriau­šių pin­ti­nė­mis.

O štai Gra­žiš­kių vi­du­ri­nės mo­kyk­los pre­zi­den­tė Gre­ta KO­JU­TY­TĖ ra­šo apie ru­dens ato­sto­gų me­tu su­reng­tą „Ru­dens sto­vyk­lė­lę“, ku­rią or­ga­ni­za­vo mo­kyk­los di­rek­to­rius Arū­nas Ser­nec­kas. At­siž­vel­giant į pa­čių 5–12 kla­sių mo­ki­nių no­rus, jo­je su­reng­ti fo­tog­ra­fi­jos bei rū­bų di­zai­no už­siė­mi­mai. Fo­tog­ra­fi­jos pa­grin­dus perteikė ir pra­kti­nius už­siė­mi­mus ve­dė fo­tog­ra­fas Juo­zas Lu­ko­še­vi­čius, rū­bų di­zai­no bū­re­lį – Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro rū­bų mo­de­lia­vi­mo bū­re­lio va­do­vė Li­na Gir­daus­kie­nė.

Mo­ki­niai ga­vo daug in­for­ma­ci­jos apie fo­tog­ra­fi­ją. J. Lu­ko­še­vi­čius pa­si­da­li­jo sa­vo pa­tir­ti­mi, vi­sus su­ža­vė­jo jo da­ry­tos nuo­trau­kos. Teo­ri­ja neap­si­ri­bo­ta: lau­ke vy­ko pra­kti­niai už­siė­mi­mai. Mo­ksleiviai, pa­de­da­mi fo­tog­ra­fo, už­fik­sa­vo ne­pap­ras­tai gra­žių vaiz­dų. Vė­liau, pa­dir­bė­ję „Pho­tos­hop“ pro­gra­ma ir pa­ko­re­ga­vę gam­to­je už­fik­suo­tus vaiz­dus, mo­ki­niai nu­džiu­go – nuo­trau­kos išė­jo stul­bi­nan­čiai gra­žios.

Ant­rą­ją už­siė­mi­mų die­ną L. Gir­daus­kie­nė pa­sa­ko­jo apie ma­dą, jos ten­den­ci­jas, di­zai­ne­rius, apie tai, kaip pri­si­de­rin­ti sau tin­ka­mus rū­bus. Moks­lei­viai pa­bu­vo ir di­zai­ne­riais, ir dai­li­nin­kais. Mo­ky­to­jai pa­de­dant bei pa­ta­riant bu­vo su­kur­ta la­bai įdo­mių dar­bų. „Mo­kyk­lą pa­puoš už­siė­mi­mų me­tu su­kur­tų fo­tog­ra­fi­jos ir ta­py­bos dar­bų pa­ro­da. Šis ne­tra­di­ci­nis pro­jek­tas mū­sų mo­kyk­lo­je vy­ko pir­mą kar­tą. Mo­ki­niai – su­ža­vė­ti, li­ko pui­kus įspū­dis. Esa­me dė­kin­gi di­rek­to­riui ir džiau­gia­mės, kad žie­mos ato­sto­gų me­tu pro­jek­tą ke­ti­na­ma pra­tęs­ti“, – ra­šo G. Ko­ju­ty­tė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas