„Santaka“ / Mokytojas istorikas parengė vertingų nuotraukų albumus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 07:40

Dalinkitės:  


Bronius Ulevičius (kairėje) ir Visvaldas Kalinauskas, įsitraukę į įdomų projektą, papildė vienas kitą.

Autorės nuotr.


Mokytojas istorikas parengė vertingų nuotraukų albumus

Birutė NENĖNIENĖ

Mo­ky­to­jas Bro­nius Ule­vi­čius Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­ju­je pri­sta­tė sa­vo pro­jek­tą „Sū­du­vos (Su­val­ki­jos) ma­žo­ji sak­ra­li­nė architektūra“. Pa­ro­da Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro pa­tal­po­se veiks iki me­tų pa­bai­gos.

Kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius A. Ži­lins­kas is­to­ri­jos mo­ky­to­ją B. Ule­vi­čių ver­tai pa­va­di­no met­raš­ti­nin­ku, nes jis nuo 1974 me­tų, tik pra­dė­jęs dirb­ti mū­sų ra­jo­ne, Pa­šei­me­nių mo­kyk­lo­je, įsi­lie­jo į kraš­to­ty­ri­nį dar­bą, įžval­gia aki­mi už­fik­suo­da­mas fak­tus bei reiš­ki­nius.

Sa­va­no­riš­kai ėmę­sis fo­tog­ra­fi­jo­se įam­žin­ti Su­val­ki­jos kraš­to ka­pi­nių se­nuo­sius ir nau­jes­nių lai­kų pa­mink­lus, mo­ky­to­jas šį sa­vo žings­nį pa­va­di­no po­mė­giu. Pa­sak pa­ties au­to­riaus, fo­tog­ra­fuo­ti – taip pat ma­lo­nu kaip ki­tam žve­jo­ti, me­džio­ti ar pan. Jis sa­vo pa­si­rink­to po­mė­gio ke­ly­je at­ra­dęs ke­le­rio­pos, ne pi­ni­gais įver­ti­na­mos, nau­dos. Vi­sų pir­ma, pe­da­go­gas pa­ts tu­ri pro­gą įsi­gi­lin­ti į kraš­to is­to­ri­ją, pra­plės­ti sa­vo aki­ra­tį, o svar­biau­sia tai, kad su­kaup­tą me­džia­gą ga­li per­teik­ti mo­ki­niams, da­ly­tis su ki­tais žmo­nė­mis, ji įdo­mi vi­suo­me­nei.

„Kai su­ma­žė­jus mo­ki­nių už­da­rė Pa­šei­me­nių pa­grin­di­nę mo­kyk­lą, ku­rio­je dir­bau is­to­ri­jos mo­ky­to­ju, ir išė­jau „į atsargą“, at­si­ra­do dau­giau lai­ko gi­lin­tis į pa­mėg­tą hobį“, – sa­kė B. Ule­vi­čius.

Mo­ky­to­jas fo­tog­ra­fuo­da­mas ka­pi­nių pa­mink­lus ap­lan­kė Kal­va­ri­jos, Prie­nų, Ig­liš­kė­lių, Ma­ri­jam­po­lės, Kaz­lų Rū­dos, Ąžuo­lų Bū­dos, Skriau­džių, Vei­ve­rių, Gar­lia­vos, Ku­dir­kos Nau­mies­čio, Ša­kių bei Men­ku­pių kai­mo (sa­vo gim­ti­nės) ka­pi­nes. Iš šių nuo­trau­kų is­to­ri­kas pa­ren­gė ke­tu­ris iliust­ruo­tus al­bu­mus ir at­ski­rą al­bu­mą „Gra­žiau­si Sū­du­vos (Su­val­ki­jos) ma­žo­sios sak­ra­li­nės ar­chi­tek­tū­ros paminklai“.

Fo­tog­ra­fuo­da­mas B. Ule­vi­čius žvel­gė is­to­ri­ko žvilgs­niu, už­fik­suo­tus ob­jek­tus – kry­žius, pa­mink­lus ar jų de­ta­les, ka­pų tvo­re­les – su­skirs­tė pa­gal lai­ko­tar­pius, ar­chi­tek­tū­ros sti­lių, puo­šy­bos ele­men­tus. Vi­sa tai per­kė­lęs į kom­piu­te­ri­nę laik­me­ną, pa­ro­dos au­to­rius pa­kvie­tė į nea­ki­vaiz­di­nę eks­kur­si­ją ek­ra­ne ir atė­ju­sį ne­gau­sų žiū­ro­vų bū­rį. Tie vaiz­dai tik pa­tvir­ti­no mo­ky­to­jo aiš­ki­ni­mą, kad jis do­mė­jo­si ir pa­si­rin­ko fo­tog­ra­fuo­ti tik pa­čius gra­žiau­sius, me­niš­kiau­sius, la­biau­siai Su­val­ki­jos kraš­to ko­lo­ri­tą at­spin­din­čius ob­jek­tus, kad jiems nu­fo­tog­ra­fuo­ti tai­kė pa­lan­kiau­sią pa­ros ar me­tų lai­ką.

Ne­tu­rė­da­mas rė­mė­jų, mo­ky­to­jas pa­si­klio­vė sa­vo va­lia, lė­šo­mis ir en­tu­ziaz­mu. Ta­čiau sa­kė esąs la­bai dė­kin­gas, kad jo už­mo­jus su­pra­to ir ge­ra­no­riš­kai pa­dė­jo Sei­mo na­rys A. But­ke­vi­čius, UAB „Olim­pi­jos spaustuvė“, UAB „Vicompa“ di­rek­to­rius V. Ja­nu­le­vi­čius, kruopš­čiai tal­ki­no E. Ja­nu­le­vi­čiū­tė. „Sa­vo mokytoju“ fo­tog­ra­fi­jų au­to­rius įvar­di­jo bu­vu­sį ko­le­gą, tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­ją Vis­val­dą Ka­li­naus­ką.

Abu ko­le­gos pri­si­mi­nė, kaip juos su­vie­ni­jo Bro­niaus gal­vo­je gi­mu­sios min­tys nyks­tan­čią ir be­si­kei­čian­čią is­to­ri­ją įam­žin­ti nuo­trau­ko­se. Iš pra­džių B. Ule­vi­čius ne tik ne­tu­rė­jo fo­toa­pa­ra­to, bet ir ne­mo­kė­jo fo­tog­ra­fuo­ti. Vis­val­das jau tu­rė­jo fo­tog­ra­fa­vi­mo pa­tir­ties, to­dėl jie dvie­se lan­ky­da­vo ka­pi­nes. Vie­nas nu­ro­dy­da­vo, ką fo­tog­ra­fuo­ti, ki­tas tai įam­žin­da­vo, to­dėl pri­sta­ty­tuo­se al­bu­muo­se yra ir V. Ka­li­naus­ko nuo­trau­kų. Ko­le­ga su­tei­kė Bro­niui ir pir­mą­sias fo­tog­ra­fa­vi­mo pa­mo­kas. Abu juo­ka­vo, kad jų „muilinės“ jau ati­tar­na­vo, tad su­si­ruo­šę vyk­ti į Kau­ną – rei­kia Bro­niui nu­pirk­ti nau­ją ge­rą fo­toa­pa­ra­tą.

Ga­li­ma da­ry­ti iš­va­dą, jog mo­ky­to­jas B. Ule­vi­čius ne­sus­tos sa­vo ieš­ko­ji­mų ke­ly­je. Apie tai pa­klaus­tas jis pa­tvir­ti­no, kad ir to­liau steng­sis už­fik­suo­ti bei is­to­ri­jai pa­lik­ti ša­lia esan­čius, ta­čiau kar­tais ne­pas­te­bi­mus ir neį­ver­ti­na­mus da­ly­kus.

Kal­bė­ję mu­zie­ji­nin­kai iš­sa­kė ke­le­tą pa­sta­bų „iš sa­vo varpinės“ ir pa­ta­rė mo­ky­to­jui B. Ule­vi­čiui šiuo ra­miu rudens–žiemos pe­rio­du, kai fo­tog­ra­fuo­ti ap­lin­ky­bės nė­ra pa­lan­kios, pa­reng­ti prie nuo­trau­kų met­ri­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas