„Santaka“ / Mokytojas istorikas parengė vertingų nuotraukų albumus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 07:40

Dalinkitės:  


Bronius Ulevičius (kairėje) ir Visvaldas Kalinauskas, įsitraukę į įdomų projektą, papildė vienas kitą.

Autorės nuotr.


Mokytojas istorikas parengė vertingų nuotraukų albumus

Birutė NENĖNIENĖ

Mo­ky­to­jas Bro­nius Ule­vi­čius Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­ju­je pri­sta­tė sa­vo pro­jek­tą „Sū­du­vos (Su­val­ki­jos) ma­žo­ji sak­ra­li­nė architektūra“. Pa­ro­da Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro pa­tal­po­se veiks iki me­tų pa­bai­gos.

Kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius A. Ži­lins­kas is­to­ri­jos mo­ky­to­ją B. Ule­vi­čių ver­tai pa­va­di­no met­raš­ti­nin­ku, nes jis nuo 1974 me­tų, tik pra­dė­jęs dirb­ti mū­sų ra­jo­ne, Pa­šei­me­nių mo­kyk­lo­je, įsi­lie­jo į kraš­to­ty­ri­nį dar­bą, įžval­gia aki­mi už­fik­suo­da­mas fak­tus bei reiš­ki­nius.

Sa­va­no­riš­kai ėmę­sis fo­tog­ra­fi­jo­se įam­žin­ti Su­val­ki­jos kraš­to ka­pi­nių se­nuo­sius ir nau­jes­nių lai­kų pa­mink­lus, mo­ky­to­jas šį sa­vo žings­nį pa­va­di­no po­mė­giu. Pa­sak pa­ties au­to­riaus, fo­tog­ra­fuo­ti – taip pat ma­lo­nu kaip ki­tam žve­jo­ti, me­džio­ti ar pan. Jis sa­vo pa­si­rink­to po­mė­gio ke­ly­je at­ra­dęs ke­le­rio­pos, ne pi­ni­gais įver­ti­na­mos, nau­dos. Vi­sų pir­ma, pe­da­go­gas pa­ts tu­ri pro­gą įsi­gi­lin­ti į kraš­to is­to­ri­ją, pra­plės­ti sa­vo aki­ra­tį, o svar­biau­sia tai, kad su­kaup­tą me­džia­gą ga­li per­teik­ti mo­ki­niams, da­ly­tis su ki­tais žmo­nė­mis, ji įdo­mi vi­suo­me­nei.

„Kai su­ma­žė­jus mo­ki­nių už­da­rė Pa­šei­me­nių pa­grin­di­nę mo­kyk­lą, ku­rio­je dir­bau is­to­ri­jos mo­ky­to­ju, ir išė­jau „į atsargą“, at­si­ra­do dau­giau lai­ko gi­lin­tis į pa­mėg­tą hobį“, – sa­kė B. Ule­vi­čius.

Mo­ky­to­jas fo­tog­ra­fuo­da­mas ka­pi­nių pa­mink­lus ap­lan­kė Kal­va­ri­jos, Prie­nų, Ig­liš­kė­lių, Ma­ri­jam­po­lės, Kaz­lų Rū­dos, Ąžuo­lų Bū­dos, Skriau­džių, Vei­ve­rių, Gar­lia­vos, Ku­dir­kos Nau­mies­čio, Ša­kių bei Men­ku­pių kai­mo (sa­vo gim­ti­nės) ka­pi­nes. Iš šių nuo­trau­kų is­to­ri­kas pa­ren­gė ke­tu­ris iliust­ruo­tus al­bu­mus ir at­ski­rą al­bu­mą „Gra­žiau­si Sū­du­vos (Su­val­ki­jos) ma­žo­sios sak­ra­li­nės ar­chi­tek­tū­ros paminklai“.

Fo­tog­ra­fuo­da­mas B. Ule­vi­čius žvel­gė is­to­ri­ko žvilgs­niu, už­fik­suo­tus ob­jek­tus – kry­žius, pa­mink­lus ar jų de­ta­les, ka­pų tvo­re­les – su­skirs­tė pa­gal lai­ko­tar­pius, ar­chi­tek­tū­ros sti­lių, puo­šy­bos ele­men­tus. Vi­sa tai per­kė­lęs į kom­piu­te­ri­nę laik­me­ną, pa­ro­dos au­to­rius pa­kvie­tė į nea­ki­vaiz­di­nę eks­kur­si­ją ek­ra­ne ir atė­ju­sį ne­gau­sų žiū­ro­vų bū­rį. Tie vaiz­dai tik pa­tvir­ti­no mo­ky­to­jo aiš­ki­ni­mą, kad jis do­mė­jo­si ir pa­si­rin­ko fo­tog­ra­fuo­ti tik pa­čius gra­žiau­sius, me­niš­kiau­sius, la­biau­siai Su­val­ki­jos kraš­to ko­lo­ri­tą at­spin­din­čius ob­jek­tus, kad jiems nu­fo­tog­ra­fuo­ti tai­kė pa­lan­kiau­sią pa­ros ar me­tų lai­ką.

Ne­tu­rė­da­mas rė­mė­jų, mo­ky­to­jas pa­si­klio­vė sa­vo va­lia, lė­šo­mis ir en­tu­ziaz­mu. Ta­čiau sa­kė esąs la­bai dė­kin­gas, kad jo už­mo­jus su­pra­to ir ge­ra­no­riš­kai pa­dė­jo Sei­mo na­rys A. But­ke­vi­čius, UAB „Olim­pi­jos spaustuvė“, UAB „Vicompa“ di­rek­to­rius V. Ja­nu­le­vi­čius, kruopš­čiai tal­ki­no E. Ja­nu­le­vi­čiū­tė. „Sa­vo mokytoju“ fo­tog­ra­fi­jų au­to­rius įvar­di­jo bu­vu­sį ko­le­gą, tech­no­lo­gi­jų mo­ky­to­ją Vis­val­dą Ka­li­naus­ką.

Abu ko­le­gos pri­si­mi­nė, kaip juos su­vie­ni­jo Bro­niaus gal­vo­je gi­mu­sios min­tys nyks­tan­čią ir be­si­kei­čian­čią is­to­ri­ją įam­žin­ti nuo­trau­ko­se. Iš pra­džių B. Ule­vi­čius ne tik ne­tu­rė­jo fo­toa­pa­ra­to, bet ir ne­mo­kė­jo fo­tog­ra­fuo­ti. Vis­val­das jau tu­rė­jo fo­tog­ra­fa­vi­mo pa­tir­ties, to­dėl jie dvie­se lan­ky­da­vo ka­pi­nes. Vie­nas nu­ro­dy­da­vo, ką fo­tog­ra­fuo­ti, ki­tas tai įam­žin­da­vo, to­dėl pri­sta­ty­tuo­se al­bu­muo­se yra ir V. Ka­li­naus­ko nuo­trau­kų. Ko­le­ga su­tei­kė Bro­niui ir pir­mą­sias fo­tog­ra­fa­vi­mo pa­mo­kas. Abu juo­ka­vo, kad jų „muilinės“ jau ati­tar­na­vo, tad su­si­ruo­šę vyk­ti į Kau­ną – rei­kia Bro­niui nu­pirk­ti nau­ją ge­rą fo­toa­pa­ra­tą.

Ga­li­ma da­ry­ti iš­va­dą, jog mo­ky­to­jas B. Ule­vi­čius ne­sus­tos sa­vo ieš­ko­ji­mų ke­ly­je. Apie tai pa­klaus­tas jis pa­tvir­ti­no, kad ir to­liau steng­sis už­fik­suo­ti bei is­to­ri­jai pa­lik­ti ša­lia esan­čius, ta­čiau kar­tais ne­pas­te­bi­mus ir neį­ver­ti­na­mus da­ly­kus.

Kal­bė­ję mu­zie­ji­nin­kai iš­sa­kė ke­le­tą pa­sta­bų „iš sa­vo varpinės“ ir pa­ta­rė mo­ky­to­jui B. Ule­vi­čiui šiuo ra­miu rudens–žiemos pe­rio­du, kai fo­tog­ra­fuo­ti ap­lin­ky­bės nė­ra pa­lan­kios, pa­reng­ti prie nuo­trau­kų met­ri­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas