„Santaka“ / „Sodros” skyriaus kolektyvas paminėjo darbo dvidešimtmetį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-24 07:37

Dalinkitės:  


Il­giau­sių me­tų – „sodringų“ me­tų įstai­gai lin­kė­jo sve­čiai, bu­vu­sie­ji ir da­bar­ti­niai dar­buo­to­jai. Pir­mas iš de­ši­nės – di­rek­to­rius Jo­nas Zin­ke­vi­čius, pir­mo­ji iš kai­rės – il­ga­me­tė jo pa­va­duo­to­ja Vi­da Bin­do­kie­nė.

Romo ČĖPLOS nuotr.


„Sodros” skyriaus kolektyvas paminėjo darbo dvidešimtmetį

Birutė NENĖNIENĖ

„Kaip žmo­gui, taip ir įstai­gai, or­ga­ni­za­ci­jai svar­bu ži­no­ti sa­vo šak­nis”, – šio ant­ra­die­nio pa­va­ka­rę dar­bo­vie­tės sa­lė­je su­si­rin­ku­siems ko­lek­ty­vo na­riams, bu­vu­siems dar­buo­to­jams ir sve­čiams kal­bė­jo „Sod­ros“ Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rius Jo­nas Zin­ke­vi­čius.

„Sod­ros“ Vil­ka­viš­kio sky­riaus dvi­de­šimt­me­čio šven­tę di­rek­to­rius pra­dė­jo so­cia­li­nio drau­di­mo is­to­ri­jos ap­žval­ga, fak­tais apie pir­muo­sius sa­va­ran­kiš­kus sis­te­mos žings­nius. 1990 me­tų ru­de­nį pen­si­jų mo­kė­ji­mo or­ga­ni­za­vi­mą pe­rė­mu­si Vy­riau­sio­ji vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do val­dy­ba ra­jo­nuo­se ska­ti­no steig­ti sa­va­ran­kiš­kus so­cia­li­nio drau­di­mo sky­rius.

Ra­jo­no Ta­ry­bos nu­ta­ri­mu 1990 me­tų lapk­ri­čio 23 die­ną bu­vo įsteig­tas Vil­ka­viš­kio ra­jo­no so­cia­li­nio drau­di­mo sky­rius. Tą pa­čią die­ną so­cia­li­nės ap­sau­gos mi­nist­ro A. Dob­ra­vols­ko įsa­ky­mu Jo­nas Zin­ke­vi­čius bu­vo pa­skir­tas ra­jo­no vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo sky­riaus ve­dė­ju.

Nau­ja­sis va­do­vas iš bu­vu­sio so­cia­li­nio ap­rū­pi­ni­mo sky­riaus ir vals­ty­bi­nio ­so­cia­li­nio drau­di­mo agen­tū­ros pe­rė­mė do­ku­men­tus, in­ven­to­rių ir pra­dė­jo bur­ti ko­lek­ty­vą. Be di­des­nių dis­ku­si­jų į nau­ją sky­rių pe­rė­jo vi­si tuo me­tu dir­bę so­cia­li­nio ap­rū­pi­ni­mo sky­riaus dar­buo­to­jai. Di­de­lė da­lis jų dir­ba ir da­bar. Il­ga­me­tis va­do­vas su šyp­se­na pri­si­mi­nė, kad su­si­kū­ru­sia­me sky­riu­je tuo me­tu jis bu­vo vie­nin­te­lis vy­riš­kis ir try­li­ka mo­te­rų.

Pa­laips­niui nau­ja sis­te­ma įsi­va­žia­vo, plė­tė­si dar­bų apim­tys ir funk­ci­jos, to­dėl rei­kė­jo nau­jų dar­buo­to­jų. 1991 me­tais jau dir­bo 29 žmo­nės, ki­tais me­tais – 41, šiuo me­tu sky­riu­je dir­ba 49 darbuotojai. „Sodrai“ ėmu­sis tuo me­tu la­bai rei­ka­lin­gos pen­si­jų iš­ne­šio­ji­mo funk­ci­jos, bu­vo įkur­tas nau­jas sek­to­rius. 1993–1999 me­tais sky­riu­je dirb­da­vo apie šim­tą žmo­nių.

Šven­tės me­tu „Sod­ros“ vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rius J. Zin­ke­vi­čius pa­dė­ko­jo vi­siems bu­vu­siems ir esamiems ko­le­goms, sa­ky­da­mas, kad vi­si drau­ge jie su­da­ro „pui­kią kompaniją“. Skir­tin­gi ko­lek­ty­vo na­riai tik pa­pil­do vie­ni ki­tus, o dar­ni ko­man­da le­mia dar­bo sėk­mę.

Dau­ge­lio dar­buo­to­jų pa­stan­gos bu­vo įver­tin­tos Lie­tu­vos so­cia­li­nio drau­di­mo va­do­vy­bės, o di­rek­to­riaus J. Zin­ke­vi­čiaus va­dy­bi­nis dar­bas pa­žy­mė­tas „Ge­ru­mo žvaigžde“.

„Sodros“ dvi­de­šimt­me­čio is­to­ri­jo­je bu­vo sun­kių slenks­čių, per­pran­tant bei įdie­giant ai­bę nau­jo­vių: pir­ma­sis pen­si­jų kei­ti­mo įsta­ty­mas, pir­mie­ji įdieg­ti ir strin­gan­tys kom­piu­te­riai, dar­bo kny­ge­lių kei­ti­mas, pen­si­jų per­skai­čia­vi­mai, so­cia­li­nio drau­di­mo įmo­kų rin­ki­mas ir t. t. Daug kant­ry­bės pri­rei­kė iš­si­ko­vo­jant da­bar­ti­nes pa­tal­pas.

Ko­lek­ty­vas ga­li di­džiuo­tis, kad nie­ka­da Vil­ka­viš­kio sky­rius ne­bu­vo at­si­lie­kan­tis, sėk­min­gai vyk­do jam ke­lia­mas už­duo­tis.

Ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­minis­tra­ci­jos var­du svei­ki­nę vi­ce­me­ras J. Meš­kaus­kas ir ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius S. Kas­pa­rai­tis do­va­nų įtei­kė gė­lę – „pi­ni­gų medį“, lin­kė­da­mi vi­sa­da jų tu­rė­ti. „Sodros“ Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nio sky­riaus di­rek­to­rė D. Stan­ku­vie­nė sa­kė ne­jau­čian­ti pa­vy­do, kad vil­ka­viš­kie­čiai juos sa­vo dar­bo re­zul­ta­tais len­kia, o tik džiau­gia­si šia­me ko­lek­ty­ve išug­dy­tais sa­vo kad­rais.

Nuo įstaigos pradžios dir­bantiems ve­te­ra­nams bu­vo įteik­ti Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do val­dy­bos padėkos raštai, keletui kitų – ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės me­ro pa­dė­kos, dar­buo­to­jai ga­vo „Sodros“ ju­bi­lie­jų pri­min­sian­tį ženk­le­lį.

Kiek­vie­nam ve­te­ra­nui ir sve­čiams pa­do­va­no­ta po kom­pak­ti­nį dis­ke­lį, į ku­rį su­kel­ta kruopš­čiai su­rink­ta bei nuo­trau­ko­mis iš ko­lek­ty­vo gy­ve­ni­mo iliust­ruo­ta sky­riaus gy­va­vi­mo dvi­de­šim­ties me­tų is­to­ri­ja.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas