„Santaka“ / Nelegalių grožio salonų paslaugos gali būti pavojingos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-22 07:31

Dalinkitės:  


Nelegalių grožio salonų paslaugos gali būti pavojingos

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­rą pa­sie­kia in­for­ma­ci­ja, kad kar­tais mo­te­rys vie­to­je pa­slau­gų gro­žio sa­lo­nuo­se ren­ka­si pi­ges­nes pa­slau­gas kir­pė­jų na­muo­se. Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tai ra­gi­na ne­si­nau­do­ti to­kio­mis pa­slau­go­mis, nes ne­ži­no­ma, ar na­muo­se dir­ban­tys meist­rai už­tik­ri­na tin­ka­mą inst­ru­men­tų de­zin­fek­ci­ją ir ste­ri­li­za­vi­mą, ne­le­ga­lių „gro­žio sa­lo­nų“ nie­kas ne­kont­ro­liuo­ja.

Šiais me­tais iki spa­lio mė­ne­sio vi­suo­me­nės svei­ka­tos sau­gos kont­ro­lės spe­cia­lis­tai at­li­ko 65 pa­tik­ri­ni­mus gro­žio pa­slau­gas tei­kian­čiuo­se ob­jek­tuo­se. Pe­rio­di­nės kont­ro­lės me­tu ras­ta pa­žei­di­mų vie­na­me ob­jek­te, kur gro­žio pa­slau­gas tei­kian­tys spe­cia­lis­tai ne­tu­rė­jo pir­mo­sios pa­gal­bos ir hi­gie­ni­nių įgū­džių pa­žy­mė­ji­mų. Už tai skir­ta ad­mi­nist­ra­ci­nė nuo­bau­da.

Ope­ra­ty­vio­ji kont­ro­lė (ga­vus in­for­ma­ci­jos apie pa­žei­di­mus) bu­vo at­lik­ta 15 ob­jek­tų. 14 at­ve­jų ši in­for­ma­ci­ja pa­si­tvir­ti­no – bu­vo nu­sta­ty­ti to­kie pa­žei­di­mai: spe­cia­lis­tai ne­tu­rė­jo lei­di­mo-hi­gie­nos pa­so, rei­ka­lin­go no­rint vyk­dy­ti veik­lą, ne­ve­dė ste­ri­li­za­to­riaus dar­bo re­gist­ra­ci­jos žur­na­lo, ne­tu­rė­jo hi­gie­ni­nių įgū­džių pa­žy­mė­ji­mo.

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tai pri­me­na, kad lan­kan­tis gro­žio sa­lo­ne ver­ta at­kreip­ti dė­me­sį į šiuos da­ly­kus:

• Pas­lau­gą tei­kian­tis dar­buo­to­jas pri­va­lo tu­rė­ti tiek įran­kių komp­lek­tų, kad kiek­vie­nam klien­tui pa­slau­ga bū­tų tei­kia­ma prieš tai ki­tam klien­tui ne­nau­do­tais įran­kiais.

• Teik­da­mi ma­ni­kiū­ro, pe­di­kiū­ro bei ki­tas pa­slau­gas, ku­rių me­tu ga­li bū­ti pa­žeis­ta klien­to oda, dar­buo­to­jai tu­ri mū­vė­ti vien­kar­ti­nes pirš­ti­nes ir jas keis­ti ap­tar­na­vę kiek­vie­ną klien­tą. Mū­vė­da­mi vien­kar­ti­nes pirš­ti­nes, dar­buo­to­jai ap­sau­gos ne tik klien­tą, bet ir sa­ve.

• Po kiek­vie­nam klien­tui su­teik­tų pro­ce­dū­rų ma­ni­kiū­ro sta­le­lis ir pa­gal­vė­lė, ant ku­rių klien­tai de­da ran­kas, tu­ri bū­ti kruopš­čiai nu­va­ly­ti ir de­zin­fe­kuo­ti spe­cia­liais skys­čiais, skir­tais pa­vir­šiams de­zin­fe­kuo­ti, ar­ba už­den­gia­mi vien­kar­ti­niu už­tie­sa­lu. Jei sta­le­lis ar pa­gal­vė­lės nė­ra va­lo­mi, ki­tas klien­tas ga­li už­si­krės­ti odos ir na­gų li­go­mis.

• Jei­gu pa­slau­ga tei­kia­ma nau­do­jant vien­kar­ti­nius įran­kius, jie tu­ri bū­ti iš­pa­kuo­ja­mi ma­tant klien­tui. Pa­nau­do­ti vien­kar­ti­niai įran­kiai tu­ri bū­ti iš­me­ta­mi!

• Kad ne­bū­tų už­terš­tas in­de­ly­je esan­tis kos­me­ti­kos ga­mi­nys, klien­tui rei­ka­lin­gą kos­me­ti­kos ga­mi­nio (kre­mo, los­jo­no, da­žų ar pud­ros) po­rci­ją bū­ti­na im­ti iš in­de­lio šva­ria laz­de­le (šaukš­te­liu). Pa­to­giau­si kos­me­ti­kos ga­mi­niai, ku­rių pa­kuo­tės yra su do­za­to­riais ir ku­rie nau­do­jant neuž­ter­šia­mi.

• Spe­cia­lis­tai, tei­kian­tys pa­slau­gas, ku­rių me­tu pa­žei­džia­ma klien­to oda ar­ba glei­vi­nė (pvz., ta­tui­ra­vi­mas, pa­puo­ša­lų vė­ri­mas, plau­kų sku­ti­mas, ma­ni­kiū­ras, pe­di­kiū­ras kar­pant na­gų ode­les ir kt.), pri­va­lo ste­ri­li­zuo­ti pa­nau­do­tus įran­kius. Po kiek­vie­nam klien­tui at­lik­tų pro­ce­dū­rų to­kie įran­kiai tu­ri bū­ti de­zin­fe­kuo­ja­mi, plau­na­mi, sau­si­na­mi, pa­kuo­ja­mi (pri­klau­so­mai nuo ste­ri­li­za­to­riaus rū­šies) ir tik ta­da ste­ri­li­zuo­ja­mi.

• Įran­kiai de­zin­fe­kuo­ja­mi, mer­kiant juos į in­dą su de­zin­fe­kuo­ja­muo­ju tir­pa­lu. In­das san­da­riai už­da­ro­mas. Šia­me in­de esan­tys įran­kiai tu­ri bū­ti vi­siš­kai ap­sem­ti tir­pa­lo. Daž­niau­siai pa­slau­gų tei­kė­jai nau­do­ja per ma­žus įran­kiams de­zin­fe­kuo­ti skir­tus in­dus, to­dėl įran­kiai juo­se bū­na neap­sem­ti de­zin­fek­ci­jos tir­pa­lo. To­kie įran­kiai tin­ka­mai ne­de­zin­fe­kuo­ja­mi ir ga­li bū­ti ne­sau­gūs. Taip pat daž­nai pa­slau­gų tei­kė­jai ant in­do, ku­ria­me de­zin­fe­kuo­ja­mi įran­kiai, ne­nu­ro­do de­zin­fek­ci­nio tir­pa­lo pa­va­di­ni­mo, kon­cent­ra­ci­jos, pa­ga­mi­ni­mo da­tos.

Pas­lau­gų var­to­to­jai tu­ri tei­sę rei­ka­lau­ti, kad gro­žio sa­lo­no dar­buo­to­jas pa­teik­tų in­for­ma­ci­ją apie inst­ru­men­tų va­ly­mo, de­zin­fek­ci­jos ir ste­ri­li­za­ci­jos bū­dus, nau­do­ja­mus kos­me­ti­kos ga­mi­nius, da­žus, pa­puo­ša­lus. Pas­te­bė­jęs, jog dar­buo­to­jas pa­žei­džia hi­gie­nos rei­ka­la­vi­mus, klien­tas ga­li kreip­tis į Vals­ty­bi­nę vi­suo­me­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros tar­ny­bą prie Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos ar­ba į bet ku­rį te­ri­to­ri­nį vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­rą, kad bū­tų nu­sta­ty­ta, ar gro­žio sa­lo­ne pa­slau­gos tei­kia­mos tin­ka­mai.Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas