„Santaka“ / Nelegalių grožio salonų paslaugos gali būti pavojingos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-22 07:31

Dalinkitės:  


Nelegalių grožio salonų paslaugos gali būti pavojingos

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­rą pa­sie­kia in­for­ma­ci­ja, kad kar­tais mo­te­rys vie­to­je pa­slau­gų gro­žio sa­lo­nuo­se ren­ka­si pi­ges­nes pa­slau­gas kir­pė­jų na­muo­se. Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tai ra­gi­na ne­si­nau­do­ti to­kio­mis pa­slau­go­mis, nes ne­ži­no­ma, ar na­muo­se dir­ban­tys meist­rai už­tik­ri­na tin­ka­mą inst­ru­men­tų de­zin­fek­ci­ją ir ste­ri­li­za­vi­mą, ne­le­ga­lių „gro­žio sa­lo­nų“ nie­kas ne­kont­ro­liuo­ja.

Šiais me­tais iki spa­lio mė­ne­sio vi­suo­me­nės svei­ka­tos sau­gos kont­ro­lės spe­cia­lis­tai at­li­ko 65 pa­tik­ri­ni­mus gro­žio pa­slau­gas tei­kian­čiuo­se ob­jek­tuo­se. Pe­rio­di­nės kont­ro­lės me­tu ras­ta pa­žei­di­mų vie­na­me ob­jek­te, kur gro­žio pa­slau­gas tei­kian­tys spe­cia­lis­tai ne­tu­rė­jo pir­mo­sios pa­gal­bos ir hi­gie­ni­nių įgū­džių pa­žy­mė­ji­mų. Už tai skir­ta ad­mi­nist­ra­ci­nė nuo­bau­da.

Ope­ra­ty­vio­ji kont­ro­lė (ga­vus in­for­ma­ci­jos apie pa­žei­di­mus) bu­vo at­lik­ta 15 ob­jek­tų. 14 at­ve­jų ši in­for­ma­ci­ja pa­si­tvir­ti­no – bu­vo nu­sta­ty­ti to­kie pa­žei­di­mai: spe­cia­lis­tai ne­tu­rė­jo lei­di­mo-hi­gie­nos pa­so, rei­ka­lin­go no­rint vyk­dy­ti veik­lą, ne­ve­dė ste­ri­li­za­to­riaus dar­bo re­gist­ra­ci­jos žur­na­lo, ne­tu­rė­jo hi­gie­ni­nių įgū­džių pa­žy­mė­ji­mo.

Vi­suo­me­nės svei­ka­tos spe­cia­lis­tai pri­me­na, kad lan­kan­tis gro­žio sa­lo­ne ver­ta at­kreip­ti dė­me­sį į šiuos da­ly­kus:

• Pas­lau­gą tei­kian­tis dar­buo­to­jas pri­va­lo tu­rė­ti tiek įran­kių komp­lek­tų, kad kiek­vie­nam klien­tui pa­slau­ga bū­tų tei­kia­ma prieš tai ki­tam klien­tui ne­nau­do­tais įran­kiais.

• Teik­da­mi ma­ni­kiū­ro, pe­di­kiū­ro bei ki­tas pa­slau­gas, ku­rių me­tu ga­li bū­ti pa­žeis­ta klien­to oda, dar­buo­to­jai tu­ri mū­vė­ti vien­kar­ti­nes pirš­ti­nes ir jas keis­ti ap­tar­na­vę kiek­vie­ną klien­tą. Mū­vė­da­mi vien­kar­ti­nes pirš­ti­nes, dar­buo­to­jai ap­sau­gos ne tik klien­tą, bet ir sa­ve.

• Po kiek­vie­nam klien­tui su­teik­tų pro­ce­dū­rų ma­ni­kiū­ro sta­le­lis ir pa­gal­vė­lė, ant ku­rių klien­tai de­da ran­kas, tu­ri bū­ti kruopš­čiai nu­va­ly­ti ir de­zin­fe­kuo­ti spe­cia­liais skys­čiais, skir­tais pa­vir­šiams de­zin­fe­kuo­ti, ar­ba už­den­gia­mi vien­kar­ti­niu už­tie­sa­lu. Jei sta­le­lis ar pa­gal­vė­lės nė­ra va­lo­mi, ki­tas klien­tas ga­li už­si­krės­ti odos ir na­gų li­go­mis.

• Jei­gu pa­slau­ga tei­kia­ma nau­do­jant vien­kar­ti­nius įran­kius, jie tu­ri bū­ti iš­pa­kuo­ja­mi ma­tant klien­tui. Pa­nau­do­ti vien­kar­ti­niai įran­kiai tu­ri bū­ti iš­me­ta­mi!

• Kad ne­bū­tų už­terš­tas in­de­ly­je esan­tis kos­me­ti­kos ga­mi­nys, klien­tui rei­ka­lin­gą kos­me­ti­kos ga­mi­nio (kre­mo, los­jo­no, da­žų ar pud­ros) po­rci­ją bū­ti­na im­ti iš in­de­lio šva­ria laz­de­le (šaukš­te­liu). Pa­to­giau­si kos­me­ti­kos ga­mi­niai, ku­rių pa­kuo­tės yra su do­za­to­riais ir ku­rie nau­do­jant neuž­ter­šia­mi.

• Spe­cia­lis­tai, tei­kian­tys pa­slau­gas, ku­rių me­tu pa­žei­džia­ma klien­to oda ar­ba glei­vi­nė (pvz., ta­tui­ra­vi­mas, pa­puo­ša­lų vė­ri­mas, plau­kų sku­ti­mas, ma­ni­kiū­ras, pe­di­kiū­ras kar­pant na­gų ode­les ir kt.), pri­va­lo ste­ri­li­zuo­ti pa­nau­do­tus įran­kius. Po kiek­vie­nam klien­tui at­lik­tų pro­ce­dū­rų to­kie įran­kiai tu­ri bū­ti de­zin­fe­kuo­ja­mi, plau­na­mi, sau­si­na­mi, pa­kuo­ja­mi (pri­klau­so­mai nuo ste­ri­li­za­to­riaus rū­šies) ir tik ta­da ste­ri­li­zuo­ja­mi.

• Įran­kiai de­zin­fe­kuo­ja­mi, mer­kiant juos į in­dą su de­zin­fe­kuo­ja­muo­ju tir­pa­lu. In­das san­da­riai už­da­ro­mas. Šia­me in­de esan­tys įran­kiai tu­ri bū­ti vi­siš­kai ap­sem­ti tir­pa­lo. Daž­niau­siai pa­slau­gų tei­kė­jai nau­do­ja per ma­žus įran­kiams de­zin­fe­kuo­ti skir­tus in­dus, to­dėl įran­kiai juo­se bū­na neap­sem­ti de­zin­fek­ci­jos tir­pa­lo. To­kie įran­kiai tin­ka­mai ne­de­zin­fe­kuo­ja­mi ir ga­li bū­ti ne­sau­gūs. Taip pat daž­nai pa­slau­gų tei­kė­jai ant in­do, ku­ria­me de­zin­fe­kuo­ja­mi įran­kiai, ne­nu­ro­do de­zin­fek­ci­nio tir­pa­lo pa­va­di­ni­mo, kon­cent­ra­ci­jos, pa­ga­mi­ni­mo da­tos.

Pas­lau­gų var­to­to­jai tu­ri tei­sę rei­ka­lau­ti, kad gro­žio sa­lo­no dar­buo­to­jas pa­teik­tų in­for­ma­ci­ją apie inst­ru­men­tų va­ly­mo, de­zin­fek­ci­jos ir ste­ri­li­za­ci­jos bū­dus, nau­do­ja­mus kos­me­ti­kos ga­mi­nius, da­žus, pa­puo­ša­lus. Pas­te­bė­jęs, jog dar­buo­to­jas pa­žei­džia hi­gie­nos rei­ka­la­vi­mus, klien­tas ga­li kreip­tis į Vals­ty­bi­nę vi­suo­me­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros tar­ny­bą prie Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos ar­ba į bet ku­rį te­ri­to­ri­nį vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­rą, kad bū­tų nu­sta­ty­ta, ar gro­žio sa­lo­ne pa­slau­gos tei­kia­mos tin­ka­mai.Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas