„Santaka“ / Ligoninei dosnūs amerikiečiai dovanojo brangų aparatą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-22 07:06

Dalinkitės:  


Vaikų ligų skyriaus vedėjai Kristinai Kubilienei (dešinėje) ir vyr. slaugytojai Laimutei Lapienienei naujasis gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorius suteikia pakankamai informacijos apie mažųjų ligoniukų sveikatos būklę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ligoninei dosnūs amerikiečiai dovanojo brangų aparatą

Eglė KVIESULAITIENĖ

Penk­ta­die­nį Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės Vai­kų li­gų sky­rius su­lau­kė do­va­nos iš Ame­ri­kos. Bos­to­no (JAV) pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­ja „Lit­hua­nian Children’s Re­lief, Inc.“ ma­žie­siems li­go­niu­kams do­va­no­jo gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rių.

Me­di­kus ma­lo­niai nu­ste­bi­no spa­lio pa­bai­go­je li­go­ni­nę pa­sie­kęs elekt­ro­ni­nis laiš­kas iš JAV. Bos­to­no pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­jos „Lit­hua­nian Children’s Re­lief, Inc.“ at­sto­vas Ro­mual­das Vei­tas in­for­ma­vo, kad rė­mė­jai su­rin­ko 10 tūkst. JAV do­le­rių, už ku­riuos ke­ti­na­ma nu­pirk­ti gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rių ir pa­do­va­no­ti jį Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės Vai­kų li­gų sky­riui. Penk­ta­die­nį šis mo­ni­to­rius jau at­ke­lia­vo į li­go­ni­nę.

Pa­na­šų gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rių Vai­kų li­gų sky­rius iš ame­ri­kie­čių pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­jos jau bu­vo ga­vęs prieš ke­le­rius me­tus.

Vai­kų li­gų sky­riaus ve­dė­ja Kris­ti­na Ku­bi­lie­nė kal­bė­jo, kad šiuo­lai­ki­niai me­di­kai jau neį­si­vaiz­duo­ja sa­vo dar­bo be to­kios apa­ra­tū­ros, ypač tuo­met, kai rei­kia in­ten­sy­vios pa­gal­bos. Gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rius už­ra­šo kar­diog­ra­mą, ma­tuo­ja krau­jo spau­di­mą, pul­są, kū­no tem­pe­ra­tū­rą, pa­ro­do krau­jo pri­so­ti­ni­mą de­guo­ni­mi, ste­bi kvė­pa­vi­mą ir kt. Į in­ten­sy­vios prie­žiū­ros pa­la­tą, ku­rio­je prie vi­sų lo­vų yra gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­riai, ma­žie­ji li­go­niu­kai gul­do­mi įvai­riais at­ve­jais. In­ten­sy­viai sek­ti or­ga­niz­mo po­ky­čius bū­ti­na ne tik tuo­met, kai at­ve­ža­mi la­bai sun­kūs, iš­tik­ti ko­mos li­go­niai, bet ir tuo­met, kai neaiš­ki diag­no­zė, įta­ria­mas ap­si­nuo­di­ji­mas, vai­kas dūs­ta ar pan. Vie­nas toks apa­ra­tas ga­li at­sto­ti de­šim­tis ki­tų, ku­rių pri­reik­tų iš­sa­miems or­ga­niz­mo ty­ri­mams at­lik­ti.

Bos­to­ne įsi­kū­ru­si pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­ja vi­so­ke­rio­pai re­mia Lie­tu­vos vai­kus: siun­čia lab­da­rą vai­kų na­mams, mo­kyk­loms, so­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riams, li­go­ni­nėms. Lė­šas fon­dui ge­ra­no­riš­kai au­ko­ja ame­ri­kie­čiai per įvai­rias „Lit­hua­nian Children’s Re­lief, Inc.“ or­ga­ni­zuo­ja­mas lo­te­ri­jas, kul­tū­ri­nius ren­gi­nius, var­žy­bas ir pan. 1992 me­tais įsi­kū­ru­sios ir mū­sų ša­lies vai­kams pa­de­dan­čios or­ga­ni­za­ci­jos na­riai au­ko­ja sa­vo lai­ką bei dir­ba be at­ly­gio.

Pa­ja­mos vil­ka­viš­kie­čių mo­ni­to­riui pirk­ti bu­vo gau­tos iš spe­cia­liai suor­ga­ni­zuo­to gol­fo tur­ny­ro, ku­ris va­di­na­si „Lit­hua­nian Golf Open“. Lie­tu­viš­kas šak­nis tu­rin­tis ame­ri­kie­tis Edas Sha­ke­lis, ku­rio net tė­vai jau yra gi­mę JAV, to­kį tur­ny­rą su drau­gais ir pa­gal­bi­nin­kais or­ga­ni­zuo­ja kas­met. Ja­me da­ly­vau­ja apie 150 žmo­nių – ir lie­tu­vių, ir ame­ri­kie­čių E. Sha­ke­lio drau­gų. Tur­ny­ro me­tu da­ly­viai au­ko­ja pi­ni­gus, ku­rie pa­nau­do­ja­mi me­di­ci­ni­nei apa­ra­tū­rai Lie­tu­vos li­go­ni­nėms pirk­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas