„Santaka“ / Ligoninei dosnūs amerikiečiai dovanojo brangų aparatą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-22 07:06

Dalinkitės:  


Vaikų ligų skyriaus vedėjai Kristinai Kubilienei (dešinėje) ir vyr. slaugytojai Laimutei Lapienienei naujasis gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorius suteikia pakankamai informacijos apie mažųjų ligoniukų sveikatos būklę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ligoninei dosnūs amerikiečiai dovanojo brangų aparatą

Eglė KVIESULAITIENĖ

Penk­ta­die­nį Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės Vai­kų li­gų sky­rius su­lau­kė do­va­nos iš Ame­ri­kos. Bos­to­no (JAV) pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­ja „Lit­hua­nian Children’s Re­lief, Inc.“ ma­žie­siems li­go­niu­kams do­va­no­jo gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rių.

Me­di­kus ma­lo­niai nu­ste­bi­no spa­lio pa­bai­go­je li­go­ni­nę pa­sie­kęs elekt­ro­ni­nis laiš­kas iš JAV. Bos­to­no pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­jos „Lit­hua­nian Children’s Re­lief, Inc.“ at­sto­vas Ro­mual­das Vei­tas in­for­ma­vo, kad rė­mė­jai su­rin­ko 10 tūkst. JAV do­le­rių, už ku­riuos ke­ti­na­ma nu­pirk­ti gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rių ir pa­do­va­no­ti jį Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės Vai­kų li­gų sky­riui. Penk­ta­die­nį šis mo­ni­to­rius jau at­ke­lia­vo į li­go­ni­nę.

Pa­na­šų gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rių Vai­kų li­gų sky­rius iš ame­ri­kie­čių pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­jos jau bu­vo ga­vęs prieš ke­le­rius me­tus.

Vai­kų li­gų sky­riaus ve­dė­ja Kris­ti­na Ku­bi­lie­nė kal­bė­jo, kad šiuo­lai­ki­niai me­di­kai jau neį­si­vaiz­duo­ja sa­vo dar­bo be to­kios apa­ra­tū­ros, ypač tuo­met, kai rei­kia in­ten­sy­vios pa­gal­bos. Gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­rius už­ra­šo kar­diog­ra­mą, ma­tuo­ja krau­jo spau­di­mą, pul­są, kū­no tem­pe­ra­tū­rą, pa­ro­do krau­jo pri­so­ti­ni­mą de­guo­ni­mi, ste­bi kvė­pa­vi­mą ir kt. Į in­ten­sy­vios prie­žiū­ros pa­la­tą, ku­rio­je prie vi­sų lo­vų yra gy­vy­bi­nių funk­ci­jų ste­bė­ji­mo mo­ni­to­riai, ma­žie­ji li­go­niu­kai gul­do­mi įvai­riais at­ve­jais. In­ten­sy­viai sek­ti or­ga­niz­mo po­ky­čius bū­ti­na ne tik tuo­met, kai at­ve­ža­mi la­bai sun­kūs, iš­tik­ti ko­mos li­go­niai, bet ir tuo­met, kai neaiš­ki diag­no­zė, įta­ria­mas ap­si­nuo­di­ji­mas, vai­kas dūs­ta ar pan. Vie­nas toks apa­ra­tas ga­li at­sto­ti de­šim­tis ki­tų, ku­rių pri­reik­tų iš­sa­miems or­ga­niz­mo ty­ri­mams at­lik­ti.

Bos­to­ne įsi­kū­ru­si pa­ra­mos or­ga­ni­za­ci­ja vi­so­ke­rio­pai re­mia Lie­tu­vos vai­kus: siun­čia lab­da­rą vai­kų na­mams, mo­kyk­loms, so­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riams, li­go­ni­nėms. Lė­šas fon­dui ge­ra­no­riš­kai au­ko­ja ame­ri­kie­čiai per įvai­rias „Lit­hua­nian Children’s Re­lief, Inc.“ or­ga­ni­zuo­ja­mas lo­te­ri­jas, kul­tū­ri­nius ren­gi­nius, var­žy­bas ir pan. 1992 me­tais įsi­kū­ru­sios ir mū­sų ša­lies vai­kams pa­de­dan­čios or­ga­ni­za­ci­jos na­riai au­ko­ja sa­vo lai­ką bei dir­ba be at­ly­gio.

Pa­ja­mos vil­ka­viš­kie­čių mo­ni­to­riui pirk­ti bu­vo gau­tos iš spe­cia­liai suor­ga­ni­zuo­to gol­fo tur­ny­ro, ku­ris va­di­na­si „Lit­hua­nian Golf Open“. Lie­tu­viš­kas šak­nis tu­rin­tis ame­ri­kie­tis Edas Sha­ke­lis, ku­rio net tė­vai jau yra gi­mę JAV, to­kį tur­ny­rą su drau­gais ir pa­gal­bi­nin­kais or­ga­ni­zuo­ja kas­met. Ja­me da­ly­vau­ja apie 150 žmo­nių – ir lie­tu­vių, ir ame­ri­kie­čių E. Sha­ke­lio drau­gų. Tur­ny­ro me­tu da­ly­viai au­ko­ja pi­ni­gus, ku­rie pa­nau­do­ja­mi me­di­ci­ni­nei apa­ra­tū­rai Lie­tu­vos li­go­ni­nėms pirk­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas