„Santaka“ / Kūrėjus įkvepia rūmų erdvės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-19 07:24

Dalinkitės:  


Meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu bal­tos dro­bės vir­to me­no kū­ri­niais, ke­liančiais pa­si­di­džia­vi­mą ne tik mo­ki­niams, bet ir jų mo­ky­to­jams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kūrėjus įkvepia rūmų erdvės

Laima VABALIENĖ

Ke­le­tą mė­ne­sių tru­kęs kul­tū­ri­nis pro­jek­tas „Me­nų sin­te­zė dva­re“ bai­gė­si bend­ra moks­lei­vių ir pro­fe­sio­na­lių dai­li­nin­kų dar­bų pa­ro­da, ku­ri praė­ju­sią sa­vai­tę bu­vo ati­da­ry­ta Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­re.

Pae­že­rių dva­ro rū­mų sa­lė­se iš­ka­bin­tuo­se ir net laip­ti­nės fo­jė tie­siog ant mol­ber­tų eks­po­nuo­ja­muo­se pa­veiks­luo­se – dau­giau­sia dva­ro rū­mų frag­men­tai, ru­de­nė­jan­čio par­ko mo­ty­vai. Tai dar­bai, ku­riuos spalio–lapkričio mė­ne­siais vy­ku­sių meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu nu­ta­pė jau­nie­ji kū­rė­jai – ke­tu­rio­li­ka „Auš­ros“ gim­na­zi­jos moks­lei­vių bei juos ta­py­bos me­no pa­slap­čių mo­kę pro­fe­sio­na­lūs dai­li­nin­kai – Ma­ri­jam­po­lės dai­li­nin­kų ir dai­lės pe­da­go­gų klu­bo „Žvilgs­nis“ na­riai. To­kia ir bu­vo šio pro­jek­to es­mė: pa­de­dant pro­fe­sio­na­lams su­da­ry­ti są­ly­gas jau­ni­mo kū­ry­bi­niam meist­riš­ku­mui to­bu­lin­ti, su­teik­ti erd­vę jų su­ma­ny­mams bei ieš­ko­ji­mams įgy­ven­din­ti, su­pa­žin­din­ti su šiuo­lai­ki­nio me­no ten­den­ci­jo­mis ir kt.

Apž­velg­da­ma pro­jek­to „Me­no sin­te­zė dva­re“ ren­gi­nius, Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rė Ja­ni­na Kur­ti­nai­tie­nė pir­miau­sia pa­si­džiau­gė bū­tent kū­ry­bi­nio meist­riš­ku­mo pa­mo­ko­mis: jo­se da­ly­va­vu­sių mo­ki­nių darbš­tu­mu ir smal­su­mu, su jais dir­bu­sių dai­li­nin­kų at­si­da­vi­mu ir ge­ra­no­riš­ku­mu bei vi­są pro­ce­są gau­bu­sia švie­saus po­lė­kio au­ra.

„Bu­vo la­bai leng­va dirb­ti. Mo­ki­niai gau­dy­te gau­dė ir įsi­klau­sė į kiek­vie­ną žo­dį“, – sa­kė ir ma­ri­jam­po­lie­tė dai­li­nin­kė, klu­bo „Žvilgs­nis“ va­do­vė Jū­ra­tė Preik­šie­nė. „Auš­ros“ gim­na­zi­jos auk­lė­ti­niai į pro­jek­tą bu­vo pa­kvies­ti neat­si­tik­ti­nai. Šios mo­kyk­los dai­lės mo­ky­to­ja Re­da Vik­ta­žen­tie­nė su­ge­ba už­deg­ti vai­kus kū­ry­bai, kar­tu su gim­na­zis­tais nuo­lat or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ple­ne­rus, mo­ki­nių dar­bų pa­ro­das, da­ly­vau­ja kon­kur­suo­se, dau­gu­ma ug­dy­ti­nių lan­ko už­siė­mi­mus VJC dai­lės stu­di­jo­je. Šios stu­di­jos va­do­vė Sta­sė Ze­li­naus­kai­tė pri­pa­ži­no, kad meist­riš­ku­mo pa­mo­kos bu­vo la­bai nau­din­gos jos ug­dy­ti­niams. Pa­sak pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rių, ka­dan­gi ple­ne­re da­ly­va­vo ne nau­jo­kai, re­zul­ta­tai pra­no­ko lū­kes­čius.

Apie tai kal­bė­jo ir pro­jek­to par­tne­rio – Vil­niaus me­ni­nin­kų klu­bo na­rė Te­re­sė Ba­jo­riū­nai­tė-Le­kie­nė, po sa­vo au­to­ri­nės pa­ro­dos Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­rui pa­do­va­no­ju­si ta­py­bos dar­bą „Pae­že­rių dva­sia“. Jos pa­sa­ky­tus žo­džius, jog „Pae­že­riai – ne­pap­ras­ta vie­ta, no­ri­si čia su­grįž­ti ir sem­tis įkvė­pi­mo“, ko ge­ro, no­rė­tų kar­to­ti vi­si meist­riš­ku­mo pa­mo­kų da­ly­viai. Ir ne tik jie, bet ir po­pie­tė­je gro­ję bei dai­na­vę gim­na­zis­tai bei ma­žie­ji mu­zi­kan­tai iš Ma­ri­jam­po­lės, ku­riuos į Pae­že­rius at­si­ve­žė Ma­ri­jam­po­lės krikš­čio­niš­ko­sios kul­tū­ros cent­ro mo­ky­to­jas Re­va­lis Plis­kus. Tai – ge­riau­sias liu­di­ji­mas, kad se­nų­jų dva­rų erd­vės te­bė­ra iš­sau­go­ju­sios tą ge­rą­ją au­rą įvai­rių sri­čių me­ni­nin­kams at­si­skleis­ti, kad tai yra pui­ki vie­ta pri­sta­ty­ti jų kū­ry­bą vi­suo­me­nei.

Pro­jek­to „Me­nų sin­te­zė dva­re“, ku­rį rė­mė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja, me­tu Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se bu­vo su­reng­tos ke­tu­rios pa­ro­dos. Vil­nie­čiai dai­li­nin­kai sa­vą­ją sky­rė Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­liui, jų pa­ro­dą pa­kei­tė ma­ri­jam­po­lie­čių dar­bai, ple­ne­ro me­tu bu­vo eks­po­nuo­ja­ma dai­li­nin­kų Jo­li­tos ir Egi­di­jaus Bič­kų ta­py­ba. Praė­ju­sią sa­vai­tę ati­da­ry­ta mo­ki­nių ir pro­fe­sio­na­lių dai­li­nin­kų ple­ne­ro – kū­ry­bi­nio meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu su­kur­tų dar­bų pa­ro­da Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se veiks iki gruo­džio mė­ne­sio pa­bai­gos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas