„Santaka“ / Kūrėjus įkvepia rūmų erdvės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-19 07:24

Dalinkitės:  


Meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu bal­tos dro­bės vir­to me­no kū­ri­niais, ke­liančiais pa­si­di­džia­vi­mą ne tik mo­ki­niams, bet ir jų mo­ky­to­jams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kūrėjus įkvepia rūmų erdvės

Laima VABALIENĖ

Ke­le­tą mė­ne­sių tru­kęs kul­tū­ri­nis pro­jek­tas „Me­nų sin­te­zė dva­re“ bai­gė­si bend­ra moks­lei­vių ir pro­fe­sio­na­lių dai­li­nin­kų dar­bų pa­ro­da, ku­ri praė­ju­sią sa­vai­tę bu­vo ati­da­ry­ta Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­re.

Pae­že­rių dva­ro rū­mų sa­lė­se iš­ka­bin­tuo­se ir net laip­ti­nės fo­jė tie­siog ant mol­ber­tų eks­po­nuo­ja­muo­se pa­veiks­luo­se – dau­giau­sia dva­ro rū­mų frag­men­tai, ru­de­nė­jan­čio par­ko mo­ty­vai. Tai dar­bai, ku­riuos spalio–lapkričio mė­ne­siais vy­ku­sių meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu nu­ta­pė jau­nie­ji kū­rė­jai – ke­tu­rio­li­ka „Auš­ros“ gim­na­zi­jos moks­lei­vių bei juos ta­py­bos me­no pa­slap­čių mo­kę pro­fe­sio­na­lūs dai­li­nin­kai – Ma­ri­jam­po­lės dai­li­nin­kų ir dai­lės pe­da­go­gų klu­bo „Žvilgs­nis“ na­riai. To­kia ir bu­vo šio pro­jek­to es­mė: pa­de­dant pro­fe­sio­na­lams su­da­ry­ti są­ly­gas jau­ni­mo kū­ry­bi­niam meist­riš­ku­mui to­bu­lin­ti, su­teik­ti erd­vę jų su­ma­ny­mams bei ieš­ko­ji­mams įgy­ven­din­ti, su­pa­žin­din­ti su šiuo­lai­ki­nio me­no ten­den­ci­jo­mis ir kt.

Apž­velg­da­ma pro­jek­to „Me­no sin­te­zė dva­re“ ren­gi­nius, Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rė Ja­ni­na Kur­ti­nai­tie­nė pir­miau­sia pa­si­džiau­gė bū­tent kū­ry­bi­nio meist­riš­ku­mo pa­mo­ko­mis: jo­se da­ly­va­vu­sių mo­ki­nių darbš­tu­mu ir smal­su­mu, su jais dir­bu­sių dai­li­nin­kų at­si­da­vi­mu ir ge­ra­no­riš­ku­mu bei vi­są pro­ce­są gau­bu­sia švie­saus po­lė­kio au­ra.

„Bu­vo la­bai leng­va dirb­ti. Mo­ki­niai gau­dy­te gau­dė ir įsi­klau­sė į kiek­vie­ną žo­dį“, – sa­kė ir ma­ri­jam­po­lie­tė dai­li­nin­kė, klu­bo „Žvilgs­nis“ va­do­vė Jū­ra­tė Preik­šie­nė. „Auš­ros“ gim­na­zi­jos auk­lė­ti­niai į pro­jek­tą bu­vo pa­kvies­ti neat­si­tik­ti­nai. Šios mo­kyk­los dai­lės mo­ky­to­ja Re­da Vik­ta­žen­tie­nė su­ge­ba už­deg­ti vai­kus kū­ry­bai, kar­tu su gim­na­zis­tais nuo­lat or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ple­ne­rus, mo­ki­nių dar­bų pa­ro­das, da­ly­vau­ja kon­kur­suo­se, dau­gu­ma ug­dy­ti­nių lan­ko už­siė­mi­mus VJC dai­lės stu­di­jo­je. Šios stu­di­jos va­do­vė Sta­sė Ze­li­naus­kai­tė pri­pa­ži­no, kad meist­riš­ku­mo pa­mo­kos bu­vo la­bai nau­din­gos jos ug­dy­ti­niams. Pa­sak pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rių, ka­dan­gi ple­ne­re da­ly­va­vo ne nau­jo­kai, re­zul­ta­tai pra­no­ko lū­kes­čius.

Apie tai kal­bė­jo ir pro­jek­to par­tne­rio – Vil­niaus me­ni­nin­kų klu­bo na­rė Te­re­sė Ba­jo­riū­nai­tė-Le­kie­nė, po sa­vo au­to­ri­nės pa­ro­dos Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­rui pa­do­va­no­ju­si ta­py­bos dar­bą „Pae­že­rių dva­sia“. Jos pa­sa­ky­tus žo­džius, jog „Pae­že­riai – ne­pap­ras­ta vie­ta, no­ri­si čia su­grįž­ti ir sem­tis įkvė­pi­mo“, ko ge­ro, no­rė­tų kar­to­ti vi­si meist­riš­ku­mo pa­mo­kų da­ly­viai. Ir ne tik jie, bet ir po­pie­tė­je gro­ję bei dai­na­vę gim­na­zis­tai bei ma­žie­ji mu­zi­kan­tai iš Ma­ri­jam­po­lės, ku­riuos į Pae­že­rius at­si­ve­žė Ma­ri­jam­po­lės krikš­čio­niš­ko­sios kul­tū­ros cent­ro mo­ky­to­jas Re­va­lis Plis­kus. Tai – ge­riau­sias liu­di­ji­mas, kad se­nų­jų dva­rų erd­vės te­bė­ra iš­sau­go­ju­sios tą ge­rą­ją au­rą įvai­rių sri­čių me­ni­nin­kams at­si­skleis­ti, kad tai yra pui­ki vie­ta pri­sta­ty­ti jų kū­ry­bą vi­suo­me­nei.

Pro­jek­to „Me­nų sin­te­zė dva­re“, ku­rį rė­mė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja, me­tu Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se bu­vo su­reng­tos ke­tu­rios pa­ro­dos. Vil­nie­čiai dai­li­nin­kai sa­vą­ją sky­rė Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­liui, jų pa­ro­dą pa­kei­tė ma­ri­jam­po­lie­čių dar­bai, ple­ne­ro me­tu bu­vo eks­po­nuo­ja­ma dai­li­nin­kų Jo­li­tos ir Egi­di­jaus Bič­kų ta­py­ba. Praė­ju­sią sa­vai­tę ati­da­ry­ta mo­ki­nių ir pro­fe­sio­na­lių dai­li­nin­kų ple­ne­ro – kū­ry­bi­nio meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu su­kur­tų dar­bų pa­ro­da Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se veiks iki gruo­džio mė­ne­sio pa­bai­gos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas