„Santaka“ / Sovietmetį primenanti autobusų stotis keliama naujam gyvenimui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-19 06:58

Dalinkitės:  


Il­gus de­šimt­me­čius ne­re­mon­tuo­ta ir se­niai vi­siems akis ba­dan­ti Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų sto­tis pa­ga­liau bus su­tvar­ky­ta.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Sovietmetį primenanti autobusų stotis keliama naujam gyvenimui

Dangyra APANAVIČIENĖ

Nau­jie­ji Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų sto­ties šei­mi­nin­kai pa­skel­bė ge­riau­sios idė­jos kon­kur­są. Ne­ma­žas pi­ni­gi­nis pri­zas ati­teks tam, kas pa­siū­lys ver­tingų min­čių, kaip pa­ska­tin­ti gy­ven­to­jus dau­giau ke­liau­ti au­to­bu­sais ir kaip žmo­nes pri­trauk­ti į šiuo me­tu itin ny­kią au­to­bu­sų sto­tį.


Iš­nuo­mo­jo „Kaut­rai“


Kaip ži­nia, bu­vu­sią ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės už­da­rą­ją ak­ci­nę bend­ro­vę Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų par­ką prieš ku­rį lai­ką nu­pir­ko ve­žė­jai iš Kau­no – UAB „Kaut­ra“.

Kau­niš­kiai jau ne­ma­žai in­ves­ta­vo į nu­ste­ken­tą au­to­bu­sų par­ką ir jį at­nau­ji­no. Tuoj po pri­va­ti­za­vi­mo bu­vo nu­pirk­ti ke­tu­ri nau­ji ir du apy­nau­jai au­to­bu­sai, o po sa­vai­tės į Vil­ka­viš­kį at­rie­dės dar ke­tu­rios nau­jos trans­por­to prie­mo­nės.

Sa­vi­val­dy­bei pri­klau­san­ti ki­ta įmo­nė – UAB Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų sto­tis – taip pat ne ma­žiau nu­gy­ven­ta ir ver­čia­si ga­na sun­kiai. Tad apie ke­le­tą de­šimt­me­čių ne­re­mon­tuo­to, dar ta­ry­bi­nius lai­kus pri­me­nan­čio ir vi­siems jau se­niai pa­si­bai­sė­ji­mą ke­lian­čio pa­sta­to su­tvar­ky­mą sto­ties šei­mi­nin­kai, at­ro­do, ne­drį­so net pa­sva­jo­ti.

Pri­va­ti­zuo­ti šios įmo­nės Sa­vi­val­dy­bė ne­ža­da, to­dėl bu­vo nu­spręs­ta sto­tį iš­nuo­mo­ti mi­nė­tiems kau­niš­kiams, ku­rie įsi­pa­rei­go­jo skir­ti lė­šų ir pa­dė­ti ją su­tvar­ky­ti.


Sto­tis at­gis


Šiuo me­tu au­to­bu­sų sto­ty­je kaip tik vyks­ta re­mon­tas. Jau pa­keis­ti lan­gai, bus ap­šil­tin­tos sie­nos, da­žo­mas pa­tal­pų vi­dus. Vi­sus dar­bus ti­ki­ma­si už­baig­ti iki me­tų pa­bai­gos. Vė­liau bus at­nau­ji­na­ma ir pa­sta­to išo­rė.

– No­ri­me, kad sto­tis bū­tų šil­ta ir jau­ki, kad čia vir­tų gy­ve­ni­mas. Pla­nuo­ja­me dis­pe­če­ri­nę in­teg­ruo­ti į lau­ki­mo sa­lę, nes ma­no­me, jog vis­kas – ir bi­lie­tų ka­sos, ir ba­ga­žo priė­mi­mas, ir in­for­ma­ci­jos tei­ki­mas – tu­ri bū­ti čia pat, vie­to­je. Tu­ri vyk­ti tie­sio­gi­nis bend­ra­vi­mas su ke­lei­viais, – apie nau­ją sto­ties vi­zi­ją kal­bė­jo UAB „Kaut­ra“ fi­lia­lo Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų par­ko va­do­vas Ma­rius Ja­sai­tis.


Pas­kel­bė ge­rų idė­jų kon­kur­są


No­rė­da­mi at­gai­vin­ti mer­din­čią au­to­bu­sų sto­tį, į šį pro­ce­są par­ko dar­buo­to­jai sie­kia įtrauk­ti ir vi­suo­me­nę. Jie kvie­čia gy­ven­to­jus da­ly­vau­ti ge­riau­sios idė­jos kon­kur­se, ku­rio nu­ga­lė­to­ją ap­do­va­nos ne­ma­žu pi­ni­gi­niu pri­zu.

Or­ga­ni­za­to­riai ti­ki­si su­lauk­ti ori­gi­na­lių pa­siū­ly­mų, kaip pa­gy­vin­ti au­to­bu­sų sto­ties ap­lin­ką, kaip pa­ska­tin­ti žmo­nes daž­niau ryž­tis va­žiuo­ti au­to­bu­sais.

Gra­žią idė­ją tu­ri ir pa­tys kon­kur­so su­ma­ny­to­jai. Vie­na­me ke­lei­vių lau­ki­mo sa­lės kam­pe jie pla­nuo­ja įreng­ti eks­po­zi­ci­ją, kur bū­tų ga­li­ma iš­ka­bin­ti vai­kų (ne­bū­ti­nai tik jų) pie­ši­nius, fo­tog­ra­fi­jas, dai­lės dar­bus, rank­dar­bius, pieš­ti gra­fi­ti tech­ni­ka ir pan. Juk, kaip sa­kė M. Ja­sai­tis, sto­ty­je ap­si­lan­ko daug jau­ni­mo, ne­ma­žai vai­kų au­to­bu­sais va­žiuo­ja į mo­kyk­las. Be to, ir ­lau­kiantiems au­to­bu­so suau­gu­siems ke­lei­viams bū­tų įdo­mu pa­si­žval­gy­ti ir pa­ma­ty­ti, ką su­ge­ba mū­sų vai­kai.


Kurs mu­zie­jų


Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų sto­ties ko­lek­ty­vas siū­lo sa­vo idė­ją – ne­nau­do­ja­mo­se pa­tal­po­se įreng­ti mu­zie­jų.

– Tu­ri­me to­kių eks­po­na­tų, ko­kių vi­so­je Lie­tu­vo­je dar rei­kė­tų ge­rai paieš­ko­ti ir ka­žin ar ras­tu­me, – sa­kė Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų sto­ties di­rek­to­rius Al­gi­man­tas An­ke­vi­čius. – Vil­ka­viš­kie­čiai iš­sau­go­jo daug au­ten­tiš­kų sto­ties dar­buo­to­jų dar­bo prie­mo­nių, pa­vyz­džiui, at­vy­ku­sių marš­ru­ti­nių au­to­bu­sų vai­ruo­to­jų „at­si­žy­mė­ji­mo“ apa­ra­tą, dis­pe­če­ri­nės pul­tą su vei­kian­čiu laik­ro­džiu ir kt. Taip pat yra iš­li­kęs ga­zuo­to van­dens apa­ra­tas. Vy­res­nės kar­tos žmo­nės dar pri­si­me­na, jog to­kie apa­ra­tai sto­vė­jo vos ne ant kiek­vie­no gat­vės kam­po bei dau­ge­ly­je vi­suo­me­ni­nės pa­skir­ties pa­tal­pų.

Be­je, prie mu­zie­jaus eks­po­na­tų, ko ge­ro, grei­tai jau bus ga­li­ma pri­skir­ti ir kai ku­rias se­nas par­ko trans­por­to prie­mo­nes. Ta­ry­bi­nius lai­kus me­nan­čius au­to­bu­sus PAZ jau ir da­bar kaip an­tik­va­ri­nę ver­ty­bę ves­tu­vi­nin­kai mie­lai nuo­mo­ja­si sa­vo pra­mo­goms.

Įdo­mių idė­jų, kaip au­to­bu­sų sto­tį pa­da­ry­ti pa­trauk­les­nę, lau­kia­ma iki gruo­džio 1 die­nos. Laiš­kus siųs­ki­te ad­re­su: „Idė­jų kon­kur­sui“, Vil­ka­viš­kio au­to­bu­sų sto­tis, Vy­tau­to g. 103, Vil­ka­viš­kis, ar­ba ga­li­te tie­siog pa­skam­bin­ti tel. (8 342) 20 107 / 20 105.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas