„Santaka“ / Alio! Redakcija klauso…

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-10-06 09:07

Dalinkitės:  


Alio! Redakcija klauso…

Dangyra APANAVIČIENĖ


Rašteliai kvietė gyventojus deklaracijas atsiimti patiems



Iš Bartninkų seniūnijos paskambinę žmonės stebėjosi, kodėl jiems, kaimo gyventojams, patiems reikia eiti ir ieškoti pranešimų dėl žemės mokesčio sumokėjimo.

„Miesto gyventojams deklaracijos atnešamos į namus ir pasirašius įteikiamos į rankas. Kuo mes kitokie? Juk esame tokie patys mokesčių mokėtojai“, – stebėjosi vienas vyriškis, teigęs, kad Bartninkų seniūnijoje kabo pranešimas, kviečiantis ateiti ir pasiimti žemės mokesčio deklaracijas patiems. Tai daryti raginama kuo skubiau, nes pavėlavusiems reikės mokėti delspinigius.

„Seniūnijoje dirba ne vienas darbuotojas, kodėl gi jie negalėtų išnešioti pranešimų?“ – klausė kitas bartninkietis.

Apie tai pasiteiravome Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Vilkaviškio skyriaus vedėjo K.Petrulevičiaus. Jis informavo, kad Mokesčių inspekcija pasirašiusi sutartį su rajono Savivaldybe, kuri ir yra atsakinga už deklaracijų išnešiojimą kaime. Už tai inspekcija moka pinigus.

Pasak K.Petrulevičiaus, deklaracijos kiekvienam gyventojui turi būti įteiktos į rankas, žmogus privalo pasirašyti. Tokia pati tvarka galioja ir mieste, ir kaime. Vedėjas patikslino, kad Savivaldybė atsakinga ne tik už žemės mokesčio, bet ir už valstybinės žemės nuomos mokesčio pranešimų įteikimą kaime.



Kaip teigė rajono Savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis, šis darbas pavestas seniūnijoms, ir jis turėjo būti atliktas iki spalio 1 dienos, nes iki spalio 15-osios jau privaloma sumokėti pirmąją mokesčio dalį. Jo žiniomis, dauguma seniūnų su šia užduotimi sėkmingai susidorojo.

Pirmadienio rytą telefonu atsiliepusi Bartninkų seniūno pavaduotoja R.Sakalauskienė patvirtino, kad skelbimai, kviečiantys atsiimti deklaracijas, iš tiesų pakabinti, bet ne tik seniūnijoje, bet ir prie parduotuvių, pieno surinkimo vietose. Neneigė, kad daugelis žmonių pranešimų dar neatsiėmę, nors jau buvo spalio 3-oji. Po skambučio iš redakcijos sakė ims seniūnijos darbuotojai ir pranešimus išnešios, miestelyje šis darbas užtruks gal vieną dieną. Pasak pavaduotojos, ir visiems kaimų gyventojams, kurie neatvyko ir dar nepasiėmė deklaracijų, jos bus nuneštos į namus.

Tą pačią pirmadienio priešpietę ir kitose seniūnijose pasiteiravome, kaip sekasi dalyti deklaracijas. Vištyčio seniūnas sakė, kad jau ir pamiršo šį darbą. Viešųjų darbų žmonės seniai išnešiojo pranešimus, o seniūnijai grąžino sąrašus su gyventojų parašais. Šiuos sąrašus seniūnas kaip tik ruošėsi vežti į Vilkaviškį. Pinigus, kuriuos skyrė Mokesčių inspekcija, seniūnija panaudojo degalams pirkti, nes į tolesnius kaimus žmones reikėjo pavėžėti.



Be problemų pranešimų išnešiojimo procesas praėjo ir Klausučių seniūnijoje. Seniūnės pavaduotoja sakė, kad talkon buvo pasikvietę savus darbuotojus – tris kapinių prižiūrėtojus, porą aplinkos tvarkymo darbininkų. Laisvesniu metu jie ir išdalijo gyventojams deklaracijas.

Pilviškių seniūnas sakė pats su pavaduotoja daug deklaracijų išvežiojo, jiems talkino kaimų bendruomenių atstovai, kai kurie verslininkai. Šis darbas jau seniai buvo atliktas Gižų seniūnijoje. Seniūno nuomone, tai buvo viena lengviausių užduočių, su kuria susidorojo per keletą dienų.

Į tolesnius kampelius deklaracijas pristatė pats seniūnas, į artimesnius kaimus su dviračiais jas nuvežė seniūnijos darbuotojai, taip pat padėjo trys viešųjų darbų žmonės. Ypač efektyvi priemonė buvo, kai seniūnijos darbuotojai nuėjo į pieno surinkimo punktus ir vien ten išdalijo apie 100 deklaracijų.



Publikuota: 2005-10-06 09:07:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai