„Santaka“ / Darbo biržos klientais tampa ir jos darbuotojai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-15 23:28

Dalinkitės:  


Mo­der­nus Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos pa­sta­tas – neįp­ras­tai ty­lus ir tam­sus, čia tau­po­ma elekt­ra, šil­dy­mas, li­ko tik šiek tiek dau­giau nei pu­sė dar­buo­to­jų.

Autorės nuotr.


Darbo biržos klientais tampa ir jos darbuotojai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į re­dak­ci­ją skam­bi­nę žmo­nės klau­sė, kas at­si­ti­ko, kad neį­ma­no­ma pri­si­skam­bin­ti Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos te­le­fo­nais. Ar tik šios įstai­gos vi­siš­kai neuž­da­rė?

At­vy­kus į dar­bo bir­žą pa­si­ti­ko ne­jau­ki prie­te­ma ir tuš­tu­tė­liai ko­ri­do­riai. Pro stik­li­nes du­ris ma­tė­si daug tuš­čių ka­bi­ne­tų.

Pa­kal­bin­ta dar ne­se­niai bu­vu­sios Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos (da­bar tik sky­riaus) di­rek­to­rė Alė Ste­pu­lai­tie­nė sa­kė, kad šiuo me­tu jų įstai­go­je – per­mai­nų me­tas. Vi­sa bu­hal­te­ri­ja per­kel­ta į Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nę dar­bo bir­žą, įstai­go­je li­ko pen­kio­li­ka žmo­nių iš dvi­de­šimt aš­tuo­nių, o iš aš­tuo­nio­li­kos te­le­fo­nų pa­lik­ta še­ši.

Pa­sak Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rės Alės Ste­pu­lai­tie­nės, aš­tuo­ni dar­buo­to­jai va­ži­nė­ja dirb­ti į Ma­ri­jam­po­lę, du iš­leis­ti į už­tar­nau­tą poil­sį, vie­nas įdar­bin­tas va­ly­mo pa­slau­gas tei­kian­čio­je fir­mo­je, dar vie­nas su­kū­rė sa­vo vers­lą, o vie­nas li­ko be­dar­bis ir pa­di­di­no sky­riaus klien­tų skai­čių.

– Mes jau ne­sa­me ju­ri­di­nis vie­ne­tas, li­ko­me tik jo pa­da­li­niu, – aiš­ki­no sky­riaus di­rek­to­rė. – Ne­tu­ri­me per­so­na­lo sky­riaus, bu­hal­te­ri­jos, be­dar­bių ir darb­da­vių at­rin­ki­mo į pro­gra­mas klau­si­mai taip pat svars­to­mi Ma­ri­jam­po­lė­je vie­ną kar­tą per sa­vai­tę. Ta­čiau pa­vy­ko iš­sau­go­ti Ky­bar­tų sky­rių, ku­ris da­bar va­di­na­si nuo­to­li­niu Ky­bar­tų klien­tų ap­tar­na­vi­mo cent­ru.

Toks bir­žos re­for­mos tiks­las bu­vo su­ma­žin­ti biu­rok­ra­ti­nį apa­ra­tą ir pa­lik­ti dau­giau žmo­nių dar­bui su klien­tais. Tai­gi da­bar vi­si li­ku­sie­ji Vil­ka­viš­kio sky­riaus dar­buo­to­jai, iš­sky­rus di­rek­to­rę, dir­ba su atei­nan­čiais in­te­re­san­tais.

Pa­sak di­rek­to­rės, dar­buo­to­jams ir jai ten­ka daug ko mo­ky­tis. Va­do­vė pa­ti spren­džia vi­sus ūki­nius klau­si­mus, bet dėl to sa­kė ne­si­skun­džian­ti. Vie­ną kar­tą per sa­vai­tę sa­vo au­to­mo­bi­liu A. Ste­pu­lai­tie­nė va­žiuo­ja į Ma­ri­jam­po­lė­je vyks­tan­tį sky­rių vadovų su­si­rin­ki­mą.

Klien­tams nie­kas ne­pa­si­kei­tė. Jiems šiuo me­tu kaip tik yra leng­viau, nes bir­žo­se nau­do­ja­ma to­kia prie­mo­nė kaip nuo­to­li­nis žmo­nių in­for­ma­vi­mas ir be­dar­biai ne taip daž­nai kvie­čia­mi at­vyk­ti į sky­rius. Jei­gu at­si­ran­da lais­va dar­bo vie­ta ar žmo­gus siun­čia­mas į mo­ky­mo pro­gra­mą, jam iš­siun­čia­ma ži­nu­tė te­le­fo­nu ir elekt­ro­ni­niu pa­štu (jei­gu klien­tas jį tu­ri). Iš­siun­tus in­for­ma­ci­ją tris kar­tus, bedarbis tu­ri at­vyk­ti per tris die­nas. Jei­gu ne­su­lau­kia­ma jo­kios reak­ci­jos, lai­ko­ma, kad klien­tas pa­siū­ly­mo at­si­sa­kė.

Šiuo me­tu ruo­šia­ma su­griež­tin­ta pa­šal­pų sky­ri­mo tvar­ka ir ren­gia­ma nau­ja be­dar­bio at­min­ti­nė, ku­rio­je la­biau orien­tuo­ja­ma­si į nuo­to­li­nį in­for­ma­vi­mą. Taip dar­bo bir­žos dar­buo­to­jai, užuo­t žy­mė­ję pri­si­re­gist­ruo­ti į prie­mo­nes at­vy­ku­sius be­dar­bius, ga­li dau­giau lai­ko skir­ti darb­da­vių ir lais­vų dar­bo vie­tų paieš­kai, dar­bo rin­kos pro­gno­zėms. Ne­li­ko žmo­nių stum­dy­mo­si ko­ri­do­riuo­se.

Di­de­lia­me dar­bo bir­žos pa­sta­te li­ko daug lais­vų ka­bi­ne­tų. Ką su jais da­rys, nu­spręs vals­ty­bė, nes sta­ti­nys – jos nuo­sa­vy­bė. Kol kas šia­me pa­sta­te tik­rai liks dirb­ti Teritorinės darbo biržos Vil­ka­viš­kio sky­riaus per­so­na­las, nes yra įsi­pa­rei­go­ji­mai Eu­ro­pos Są­jun­gai pen­ke­rius me­tus ne­keis­ti sta­ti­nio pa­skir­ties. Šiuo me­tu ne­nau­do­ja­mo­se pa­tal­po­se su­ma­žin­tas šil­dy­mas, tau­po­ma elekt­ra, at­si­sa­ky­ta nau­do­ji­mo­si lif­tu.

Džiu­gi ži­nia ta, jog praei­tą mė­ne­sį ra­jo­ne šiek tiek su­ma­žė­jo ne­dar­bo ly­gis. Tam ne­pa­ken­kė ir UAB „Ry­man­to me­dis“ bank­ro­tas, nes įmo­nės dar­buo­to­jai dar­bo bir­žo­je kol kas ne­si­re­gist­ra­vo. Bank­ro­to ad­mi­nist­ra­to­rius juos įdar­bi­no to­je pa­čio­je įmo­nė­je, mat yra to­kia ga­li­my­bė.

Di­džiau­sias dar­bo bir­žų re­for­mos pri­va­lu­mas esąs tas, kad da­bar dar­bo ieš­ko­ma te­ri­to­ri­niu prin­ci­pu: ma­ri­jam­po­lie­čiai ieš­ko dar­buo­to­jų Vil­ka­viš­ky­je ir at­virkš­čiai.

Tam skir­ta iš Eu­ro­pos struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­ma „Dar­buo­to­jų te­ri­to­ri­nio ju­du­mo“ pro­gra­ma, pa­gal ku­rią įsi­dar­bi­nu­siems ki­ta­me mies­te žmo­nėms tris mė­ne­sius kom­pen­suo­ja­mos ke­lio­nės iš­lai­dos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas