„Santaka“ / Darbo biržos klientais tampa ir jos darbuotojai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-15 23:28

Dalinkitės:  


Mo­der­nus Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos pa­sta­tas – neįp­ras­tai ty­lus ir tam­sus, čia tau­po­ma elekt­ra, šil­dy­mas, li­ko tik šiek tiek dau­giau nei pu­sė dar­buo­to­jų.

Autorės nuotr.


Darbo biržos klientais tampa ir jos darbuotojai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į re­dak­ci­ją skam­bi­nę žmo­nės klau­sė, kas at­si­ti­ko, kad neį­ma­no­ma pri­si­skam­bin­ti Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos te­le­fo­nais. Ar tik šios įstai­gos vi­siš­kai neuž­da­rė?

At­vy­kus į dar­bo bir­žą pa­si­ti­ko ne­jau­ki prie­te­ma ir tuš­tu­tė­liai ko­ri­do­riai. Pro stik­li­nes du­ris ma­tė­si daug tuš­čių ka­bi­ne­tų.

Pa­kal­bin­ta dar ne­se­niai bu­vu­sios Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos (da­bar tik sky­riaus) di­rek­to­rė Alė Ste­pu­lai­tie­nė sa­kė, kad šiuo me­tu jų įstai­go­je – per­mai­nų me­tas. Vi­sa bu­hal­te­ri­ja per­kel­ta į Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nę dar­bo bir­žą, įstai­go­je li­ko pen­kio­li­ka žmo­nių iš dvi­de­šimt aš­tuo­nių, o iš aš­tuo­nio­li­kos te­le­fo­nų pa­lik­ta še­ši.

Pa­sak Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rės Alės Ste­pu­lai­tie­nės, aš­tuo­ni dar­buo­to­jai va­ži­nė­ja dirb­ti į Ma­ri­jam­po­lę, du iš­leis­ti į už­tar­nau­tą poil­sį, vie­nas įdar­bin­tas va­ly­mo pa­slau­gas tei­kian­čio­je fir­mo­je, dar vie­nas su­kū­rė sa­vo vers­lą, o vie­nas li­ko be­dar­bis ir pa­di­di­no sky­riaus klien­tų skai­čių.

– Mes jau ne­sa­me ju­ri­di­nis vie­ne­tas, li­ko­me tik jo pa­da­li­niu, – aiš­ki­no sky­riaus di­rek­to­rė. – Ne­tu­ri­me per­so­na­lo sky­riaus, bu­hal­te­ri­jos, be­dar­bių ir darb­da­vių at­rin­ki­mo į pro­gra­mas klau­si­mai taip pat svars­to­mi Ma­ri­jam­po­lė­je vie­ną kar­tą per sa­vai­tę. Ta­čiau pa­vy­ko iš­sau­go­ti Ky­bar­tų sky­rių, ku­ris da­bar va­di­na­si nuo­to­li­niu Ky­bar­tų klien­tų ap­tar­na­vi­mo cent­ru.

Toks bir­žos re­for­mos tiks­las bu­vo su­ma­žin­ti biu­rok­ra­ti­nį apa­ra­tą ir pa­lik­ti dau­giau žmo­nių dar­bui su klien­tais. Tai­gi da­bar vi­si li­ku­sie­ji Vil­ka­viš­kio sky­riaus dar­buo­to­jai, iš­sky­rus di­rek­to­rę, dir­ba su atei­nan­čiais in­te­re­san­tais.

Pa­sak di­rek­to­rės, dar­buo­to­jams ir jai ten­ka daug ko mo­ky­tis. Va­do­vė pa­ti spren­džia vi­sus ūki­nius klau­si­mus, bet dėl to sa­kė ne­si­skun­džian­ti. Vie­ną kar­tą per sa­vai­tę sa­vo au­to­mo­bi­liu A. Ste­pu­lai­tie­nė va­žiuo­ja į Ma­ri­jam­po­lė­je vyks­tan­tį sky­rių vadovų su­si­rin­ki­mą.

Klien­tams nie­kas ne­pa­si­kei­tė. Jiems šiuo me­tu kaip tik yra leng­viau, nes bir­žo­se nau­do­ja­ma to­kia prie­mo­nė kaip nuo­to­li­nis žmo­nių in­for­ma­vi­mas ir be­dar­biai ne taip daž­nai kvie­čia­mi at­vyk­ti į sky­rius. Jei­gu at­si­ran­da lais­va dar­bo vie­ta ar žmo­gus siun­čia­mas į mo­ky­mo pro­gra­mą, jam iš­siun­čia­ma ži­nu­tė te­le­fo­nu ir elekt­ro­ni­niu pa­štu (jei­gu klien­tas jį tu­ri). Iš­siun­tus in­for­ma­ci­ją tris kar­tus, bedarbis tu­ri at­vyk­ti per tris die­nas. Jei­gu ne­su­lau­kia­ma jo­kios reak­ci­jos, lai­ko­ma, kad klien­tas pa­siū­ly­mo at­si­sa­kė.

Šiuo me­tu ruo­šia­ma su­griež­tin­ta pa­šal­pų sky­ri­mo tvar­ka ir ren­gia­ma nau­ja be­dar­bio at­min­ti­nė, ku­rio­je la­biau orien­tuo­ja­ma­si į nuo­to­li­nį in­for­ma­vi­mą. Taip dar­bo bir­žos dar­buo­to­jai, užuo­t žy­mė­ję pri­si­re­gist­ruo­ti į prie­mo­nes at­vy­ku­sius be­dar­bius, ga­li dau­giau lai­ko skir­ti darb­da­vių ir lais­vų dar­bo vie­tų paieš­kai, dar­bo rin­kos pro­gno­zėms. Ne­li­ko žmo­nių stum­dy­mo­si ko­ri­do­riuo­se.

Di­de­lia­me dar­bo bir­žos pa­sta­te li­ko daug lais­vų ka­bi­ne­tų. Ką su jais da­rys, nu­spręs vals­ty­bė, nes sta­ti­nys – jos nuo­sa­vy­bė. Kol kas šia­me pa­sta­te tik­rai liks dirb­ti Teritorinės darbo biržos Vil­ka­viš­kio sky­riaus per­so­na­las, nes yra įsi­pa­rei­go­ji­mai Eu­ro­pos Są­jun­gai pen­ke­rius me­tus ne­keis­ti sta­ti­nio pa­skir­ties. Šiuo me­tu ne­nau­do­ja­mo­se pa­tal­po­se su­ma­žin­tas šil­dy­mas, tau­po­ma elekt­ra, at­si­sa­ky­ta nau­do­ji­mo­si lif­tu.

Džiu­gi ži­nia ta, jog praei­tą mė­ne­sį ra­jo­ne šiek tiek su­ma­žė­jo ne­dar­bo ly­gis. Tam ne­pa­ken­kė ir UAB „Ry­man­to me­dis“ bank­ro­tas, nes įmo­nės dar­buo­to­jai dar­bo bir­žo­je kol kas ne­si­re­gist­ra­vo. Bank­ro­to ad­mi­nist­ra­to­rius juos įdar­bi­no to­je pa­čio­je įmo­nė­je, mat yra to­kia ga­li­my­bė.

Di­džiau­sias dar­bo bir­žų re­for­mos pri­va­lu­mas esąs tas, kad da­bar dar­bo ieš­ko­ma te­ri­to­ri­niu prin­ci­pu: ma­ri­jam­po­lie­čiai ieš­ko dar­buo­to­jų Vil­ka­viš­ky­je ir at­virkš­čiai.

Tam skir­ta iš Eu­ro­pos struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­ma „Dar­buo­to­jų te­ri­to­ri­nio ju­du­mo“ pro­gra­ma, pa­gal ku­rią įsi­dar­bi­nu­siems ki­ta­me mies­te žmo­nėms tris mė­ne­sius kom­pen­suo­ja­mos ke­lio­nės iš­lai­dos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas