„Santaka“ / Darbo biržos klientais tampa ir jos darbuotojai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-15 23:28

Dalinkitės:  


Mo­der­nus Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos pa­sta­tas – neįp­ras­tai ty­lus ir tam­sus, čia tau­po­ma elekt­ra, šil­dy­mas, li­ko tik šiek tiek dau­giau nei pu­sė dar­buo­to­jų.

Autorės nuotr.


Darbo biržos klientais tampa ir jos darbuotojai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į re­dak­ci­ją skam­bi­nę žmo­nės klau­sė, kas at­si­ti­ko, kad neį­ma­no­ma pri­si­skam­bin­ti Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos te­le­fo­nais. Ar tik šios įstai­gos vi­siš­kai neuž­da­rė?

At­vy­kus į dar­bo bir­žą pa­si­ti­ko ne­jau­ki prie­te­ma ir tuš­tu­tė­liai ko­ri­do­riai. Pro stik­li­nes du­ris ma­tė­si daug tuš­čių ka­bi­ne­tų.

Pa­kal­bin­ta dar ne­se­niai bu­vu­sios Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos (da­bar tik sky­riaus) di­rek­to­rė Alė Ste­pu­lai­tie­nė sa­kė, kad šiuo me­tu jų įstai­go­je – per­mai­nų me­tas. Vi­sa bu­hal­te­ri­ja per­kel­ta į Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nę dar­bo bir­žą, įstai­go­je li­ko pen­kio­li­ka žmo­nių iš dvi­de­šimt aš­tuo­nių, o iš aš­tuo­nio­li­kos te­le­fo­nų pa­lik­ta še­ši.

Pa­sak Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos Vil­ka­viš­kio sky­riaus di­rek­to­rės Alės Ste­pu­lai­tie­nės, aš­tuo­ni dar­buo­to­jai va­ži­nė­ja dirb­ti į Ma­ri­jam­po­lę, du iš­leis­ti į už­tar­nau­tą poil­sį, vie­nas įdar­bin­tas va­ly­mo pa­slau­gas tei­kian­čio­je fir­mo­je, dar vie­nas su­kū­rė sa­vo vers­lą, o vie­nas li­ko be­dar­bis ir pa­di­di­no sky­riaus klien­tų skai­čių.

– Mes jau ne­sa­me ju­ri­di­nis vie­ne­tas, li­ko­me tik jo pa­da­li­niu, – aiš­ki­no sky­riaus di­rek­to­rė. – Ne­tu­ri­me per­so­na­lo sky­riaus, bu­hal­te­ri­jos, be­dar­bių ir darb­da­vių at­rin­ki­mo į pro­gra­mas klau­si­mai taip pat svars­to­mi Ma­ri­jam­po­lė­je vie­ną kar­tą per sa­vai­tę. Ta­čiau pa­vy­ko iš­sau­go­ti Ky­bar­tų sky­rių, ku­ris da­bar va­di­na­si nuo­to­li­niu Ky­bar­tų klien­tų ap­tar­na­vi­mo cent­ru.

Toks bir­žos re­for­mos tiks­las bu­vo su­ma­žin­ti biu­rok­ra­ti­nį apa­ra­tą ir pa­lik­ti dau­giau žmo­nių dar­bui su klien­tais. Tai­gi da­bar vi­si li­ku­sie­ji Vil­ka­viš­kio sky­riaus dar­buo­to­jai, iš­sky­rus di­rek­to­rę, dir­ba su atei­nan­čiais in­te­re­san­tais.

Pa­sak di­rek­to­rės, dar­buo­to­jams ir jai ten­ka daug ko mo­ky­tis. Va­do­vė pa­ti spren­džia vi­sus ūki­nius klau­si­mus, bet dėl to sa­kė ne­si­skun­džian­ti. Vie­ną kar­tą per sa­vai­tę sa­vo au­to­mo­bi­liu A. Ste­pu­lai­tie­nė va­žiuo­ja į Ma­ri­jam­po­lė­je vyks­tan­tį sky­rių vadovų su­si­rin­ki­mą.

Klien­tams nie­kas ne­pa­si­kei­tė. Jiems šiuo me­tu kaip tik yra leng­viau, nes bir­žo­se nau­do­ja­ma to­kia prie­mo­nė kaip nuo­to­li­nis žmo­nių in­for­ma­vi­mas ir be­dar­biai ne taip daž­nai kvie­čia­mi at­vyk­ti į sky­rius. Jei­gu at­si­ran­da lais­va dar­bo vie­ta ar žmo­gus siun­čia­mas į mo­ky­mo pro­gra­mą, jam iš­siun­čia­ma ži­nu­tė te­le­fo­nu ir elekt­ro­ni­niu pa­štu (jei­gu klien­tas jį tu­ri). Iš­siun­tus in­for­ma­ci­ją tris kar­tus, bedarbis tu­ri at­vyk­ti per tris die­nas. Jei­gu ne­su­lau­kia­ma jo­kios reak­ci­jos, lai­ko­ma, kad klien­tas pa­siū­ly­mo at­si­sa­kė.

Šiuo me­tu ruo­šia­ma su­griež­tin­ta pa­šal­pų sky­ri­mo tvar­ka ir ren­gia­ma nau­ja be­dar­bio at­min­ti­nė, ku­rio­je la­biau orien­tuo­ja­ma­si į nuo­to­li­nį in­for­ma­vi­mą. Taip dar­bo bir­žos dar­buo­to­jai, užuo­t žy­mė­ję pri­si­re­gist­ruo­ti į prie­mo­nes at­vy­ku­sius be­dar­bius, ga­li dau­giau lai­ko skir­ti darb­da­vių ir lais­vų dar­bo vie­tų paieš­kai, dar­bo rin­kos pro­gno­zėms. Ne­li­ko žmo­nių stum­dy­mo­si ko­ri­do­riuo­se.

Di­de­lia­me dar­bo bir­žos pa­sta­te li­ko daug lais­vų ka­bi­ne­tų. Ką su jais da­rys, nu­spręs vals­ty­bė, nes sta­ti­nys – jos nuo­sa­vy­bė. Kol kas šia­me pa­sta­te tik­rai liks dirb­ti Teritorinės darbo biržos Vil­ka­viš­kio sky­riaus per­so­na­las, nes yra įsi­pa­rei­go­ji­mai Eu­ro­pos Są­jun­gai pen­ke­rius me­tus ne­keis­ti sta­ti­nio pa­skir­ties. Šiuo me­tu ne­nau­do­ja­mo­se pa­tal­po­se su­ma­žin­tas šil­dy­mas, tau­po­ma elekt­ra, at­si­sa­ky­ta nau­do­ji­mo­si lif­tu.

Džiu­gi ži­nia ta, jog praei­tą mė­ne­sį ra­jo­ne šiek tiek su­ma­žė­jo ne­dar­bo ly­gis. Tam ne­pa­ken­kė ir UAB „Ry­man­to me­dis“ bank­ro­tas, nes įmo­nės dar­buo­to­jai dar­bo bir­žo­je kol kas ne­si­re­gist­ra­vo. Bank­ro­to ad­mi­nist­ra­to­rius juos įdar­bi­no to­je pa­čio­je įmo­nė­je, mat yra to­kia ga­li­my­bė.

Di­džiau­sias dar­bo bir­žų re­for­mos pri­va­lu­mas esąs tas, kad da­bar dar­bo ieš­ko­ma te­ri­to­ri­niu prin­ci­pu: ma­ri­jam­po­lie­čiai ieš­ko dar­buo­to­jų Vil­ka­viš­ky­je ir at­virkš­čiai.

Tam skir­ta iš Eu­ro­pos struk­tū­ri­nių fon­dų fi­nan­suo­ja­ma „Dar­buo­to­jų te­ri­to­ri­nio ju­du­mo“ pro­gra­ma, pa­gal ku­rią įsi­dar­bi­nu­siems ki­ta­me mies­te žmo­nėms tris mė­ne­sius kom­pen­suo­ja­mos ke­lio­nės iš­lai­dos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas