„Santaka“ / Atrasti garsų pasaulį padės kokybiški klausos aparatai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-12 07:25

Dalinkitės:  


Atrasti garsų pasaulį padės kokybiški klausos aparatai

Klau­sa – vie­na iš žmo­gaus ju­ti­mo ir ap­lin­kos pa­ži­ni­mo funk­ci­jų. Gir­dė­da­mi mes ga­li­me orien­tuo­tis ap­lin­ko­je ir bend­rau­ti su ki­tais žmo­nė­mis. Svar­biau­sias klau­sos or­ga­nas yra au­sis. Ji prii­ma gar­sus, ku­rie mus su­pan­čio­je ap­lin­ko­je kei­čia­si kas aki­mir­ką, ir per­duo­da juos sme­ge­nims. Au­sis vi­są lai­ką tu­ri bū­ti pa­si­ruo­šu­si priim­ti įvai­rius gar­sus – nuo pa­ties ty­liau­sio žo­lės šiu­re­ni­mo iki gar­siau­sio įspė­ja­mo­sios si­re­nos sig­na­lo.

Ar Jūs tik­rai juos vi­sus gir­di­te? Jei pa­ste­bi­te, kad sun­ku su­pras­ti pa­šne­ko­vo kal­bą, jei rei­kia vis dau­giau ir daž­niau pa­si­gar­sin­ti te­le­vi­zo­rių, su­si­rū­pin­ki­te sa­vo klau­sa. Klau­sos su­si­lpnė­ji­mas – tai di­de­lis ne­pa­to­gu­mas ne tik Jums, bet ir šei­mos na­riams. Blo­gai gir­dė­da­mi, Jūs at­si­ski­ria­te nuo ap­lin­ki­nio pa­sau­lio, ne­gau­da­mi di­de­lės da­lies in­for­ma­ci­jos apie Jums svar­bius da­ly­kus.

Su­silp­nė­jus klau­sai daž­niau­siai neuž­ten­ka vien tik vais­tų. Ne­re­tai, kai pa­cien­tai krei­pia­si dėl klau­sos pro­ble­mų, ga­li pa­dė­ti tik spe­cia­liai pri­tai­ky­ti in­di­vi­dua­lūs klau­sos apa­ra­tai. Ar žmo­gui rei­kia klau­sos apa­ra­to ir ko­kio bū­tent, ga­li nu­spręs­ti tik spe­cia­lis­tai.

Nuo ko pra­dė­ti? Pir­miau­sia rei­kia pa­si­tik­rin­ti klau­są. Kai iš­ti­ria­ma klau­sa, spren­džia­ma, ko­kias pa­gal­bos prie­mo­nes klau­sai pa­ge­rin­ti rei­kė­tų tai­ky­ti. Įsi­gy­jant klau­sos apa­ra­tą, pri­va­lo da­ly­vau­ti tas as­muo, ku­ris juo nau­do­sis. Apa­ra­tai pa­ren­ka­mi ir su­re­gu­liuo­ja­mi kiek­vie­nam žmo­gui in­di­vi­dua­liai, pa­gal klau­sos su­si­lpnė­ji­mo ly­gį, taip pat – gy­ve­ni­mo bū­dą ir po­rei­kius. Klau­sos apa­ra­tai su­stip­ri­na į au­sį pa­ten­kan­tį gar­są iki to­kio ly­gio, kad ne­pri­gir­din­ty­sis aiš­kiau gir­dė­tų ir su­pras­tų, ką kal­ba ki­ti žmo­nės.

Daž­nai žmo­nės klau­sia, ko­kius klau­sos apa­ra­tus ga­li­me pa­siū­ly­ti? Dau­ge­lis mū­sų vis dar įsi­vaiz­duo­ja, jog klau­sos apa­ra­tai yra di­de­li ir gre­mėz­diš­ki, tech­niš­kai pri­mi­ty­vūs ar ne­tin­ka­mos ko­ky­bės, pvz., gar­sas di­de­lis, ta­čiau trūks­ta kal­bos aiš­ku­mo. Ki­ti žmo­nės da­li­ja­si pa­tir­ti­mi, kad jų apa­ra­tai daž­nai cy­pia, švil­pia, to­dėl šiuos nuo­lat rei­kia re­gu­liuo­ti, pa­si­gar­sin­ti ar pa­si­ty­lin­ti.

Šiuo­lai­kiš­ki klau­sos apa­ra­tai yra skait­me­ni­niai, pri­si­tai­kan­tys prie triukš­min­gos, be­si­kei­čian­čios ap­lin­kos, pa­de­dan­tys ge­riau su­pras­ti žmo­nių kal­bą. Jei apa­ra­tai tin­ka­mai pri­tai­ky­ti, jie ne­švilps, ne­kris iš au­sies lan­dos, jų ne­rei­kės nuo­lat re­gu­liuo­ti. Apa­ra­tai Jums su­teiks kom­for­tą, aiš­kią kal­bą, na­tū­ra­lų gar­są. Be to, jie yra ge­ro­kai ma­žes­ni ir ma­žiau pa­ste­bi­mi.

Keis­ta, kad dar vis vy­rau­ja nuo­mo­nė, jog vy­res­nio am­žiaus žmo­gui ne­pri­gir­dė­ti – nor­ma­lu. O ko­dėl? Juk šian­dien yra pui­ki ga­li­my­bė pa­tiems sau pa­dė­ti ir vėl at­ras­ti gar­sų pa­sau­lį su ko­ky­biš­kais klau­sos apa­ra­tais.

Užsk.7305Ar pastebite, kad blogiau girdite? Sunkiau suprasti, ką kalba aplinkiniai?

Lapkričio 25 d. (ketvirtadienį) klausos protezavimo specialistai Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre NEMOKAMAI tikrins klausą, konsultuos dėl klausos aparatų parinkimo ir pritaikymo.

Adresas: P. Jašinsko g. 2, Vilkaviškis, registruotis telefonu (8 342) 51 810.

Užsk. 7304
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas