„Santaka“ / Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-12 07:13

Dalinkitės:  


Su­si­kau­pi­mo va­lan­dė­lė prie pa­mink­li­nio kry­žiaus Gra­žiš­kių baž­ny­čios šven­to­riu­je.

Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

Gra­žiš­kių bend­ruo­me­nė, va­do­vau­ja­ma ne­nuils­tan­čios Ale­sės Jan­kaus­kie­nės, yra gra­žus pa­vyz­dys, kaip pa­gerb­ti par­ti­za­nų, re­zis­ten­ci­jos ko­vų da­ly­vių, trem­ti­nių at­mi­ni­mą.

Šie­met, kaip ir kas­met, pra­smin­gas ren­gi­nys pra­si­dė­jo šv. Mi­šio­mis Gra­žiš­kių šv. ar­kan­ge­lo My­ko­lo baž­ny­čio­je. Kle­bo­no Dai­niaus Gu­re­vi­čiaus pa­ra­gin­ti mąs­tė­me apie tuos, ku­rie žu­vo už Tė­vy­nę. Dva­si­nin­kas pa­tei­kė daug me­džia­gos, ver­čian­čios pa­gal­vo­ti apie pa­rei­gos su­pra­ti­mą, mei­lės Tė­vy­nei iš­raiš­ką. Baž­ny­čio­je gar­bės sar­gy­bo­je sto­vė­jo P. Ka­ru­žos kuo­pos šau­liai.

Po Mi­šių prie gra­žaus pa­mink­li­nio kry­žiaus, ku­rį šven­to­riu­je pa­sta­tė Juo­zas Bro­kas, mel­dė­mės ir gie­do­jo­me kar­tu su folk­lo­ro an­samb­lio „Gra­žu­pis“ na­riais. Per su­si­kau­pi­mo va­lan­dė­lę ty­los mi­nu­te bu­vo pa­gerb­tas par­ti­za­nų B. Ja­nu­šai­čio, J. Po­vi­lai­čio, A. Na­vi­ko, A. Vi­ker­to, A. Oko, J. Mi­si­ke­vi­čiaus, V. Pė­če­lio ir P. Len­ko at­mi­ni­mas, už­deg­tos žva­ke­lės, pa­dė­tos gė­lės. Žva­ku­tę prie pa­mink­lo žu­vu­siems drau­gams pa­li­ko ir ky­bar­tie­tis Al­gis Kaz­laus­kas.

Di­de­lis bū­rys gra­žiš­kie­čių ir sve­čių da­ly­va­vo ren­gi­ny­je bend­ruo­me­nės na­muo­se. Su­si­rin­ku­sie­ji klau­sė­si P. Ka­ru­žos kuo­pos šau­lių kon­cer­to. Juos sce­no­je pa­kei­tė „Gra­žu­pio“ ko­lek­ty­vas, iš­ju­di­nęs ir sa­lė­je sė­din­čiuo­sius. Nau­jau­sias ei­les skai­tė pa­je­vo­nie­tis kū­rė­jas Jus­ti­nas Nau­jo­kai­tis.

Man te­ko gar­bė pri­sta­ty­ti dvi šie­met iš­leis­tas kny­gas: LPKTS lei­di­nį – S. Ab­ro­ma­vi­čiaus „Par­ti­za­nų mo­ti­nos“ ir mū­sų ra­jo­no trem­ti­nių pri­si­mi­ni­mus „Mes su­grį­žom“.

Įdo­mu, kad kny­go­je „Par­ti­za­nų mo­ti­nos“ yra ke­le­tas pa­sa­ko­ji­mų apie Vil­ka­viš­kio ra­jo­no par­ti­za­nų mo­ti­nas. Šio­je kny­go­je iš­spaus­din­tas au­ko­to­jų pa­mink­lui „Par­ti­za­nų mo­ti­na“ są­ra­šas, ku­ria­me yra ir gra­žiš­kie­čių pa­var­džių. Au­ko­to­jai šią kny­gą ga­li gau­ti ne­mo­ka­mai, pra­ne­šę LPKTS Vil­ka­viš­kio sky­riui. Vi­si no­rin­tie­ji ją ga­li nu­si­pirk­ti kny­gy­nė­ly­je Kau­ne, Lais­vės al. 39. Dėl kny­gų ir ki­tų są­jun­gos rei­ka­lų vi­suo­met ga­li­ma pa­si­tei­rau­ti tel. 8 698 55 486, (8 342) 30 031 ar­ba mū­sų būs­ti­nė­je.

Ne­gai­les­tin­gas lai­kas nai­ki­na is­to­ri­nę at­min­tį. Ją gai­vin­ti da­ro­si vis sun­kiau. Šian­dien pa­trio­tu bū­ti ne­ma­din­ga. Lie­tu­vo­je pa­trio­tai ir jų or­ga­ni­za­ci­jos da­ro­si mar­gi­na­lais.

Apie tai „Res­pub­li­kos“ laik­raš­ty­je ra­šė Lie­tu­vos mo­te­rų ly­gos va­do­vė pro­fe­so­rė Ona Vo­ve­rie­nė. Ji, be­je, pir­mo­ji paau­ko­jo ne­ma­žą su­mą pa­mink­lui „Par­ti­za­nų mo­ti­na“. Ši Lie­tu­vos did­mo­te­rė, kaip ją taik­liai api­bū­di­no pub­li­cis­tas, ne­se­niai į Am­ži­ny­bę iš­ke­lia­vęs Vi­lius Bra­žė­nas, ra­šė: „Jau vien tas fak­tas, kad par­ti­za­ni­nis ju­dė­ji­mas Lie­tu­vo­je iš­si­lai­kė 10 me­tų (du kar­tus il­giau ne­gu Ant­ra­sis pa­sau­li­nis ka­ras), liu­di­ja, kad tau­tos idė­ja ir tau­tos ideo­lo­gi­ja tu­ri sa­vo ga­lią.“

Gra­žiš­kių bend­ruo­me­nė sau­go is­to­ri­nę at­min­tį. Tik gai­la, kad šį­kart ren­gi­ny­je ne­bu­vo jau­nų žmo­nių. Vie­na mo­te­ris at­si­du­so: „Da­bar jau toks jau­ni­mas.“ Tai kur­gi jis din­go? Bu­vo me­tų, kai ša­lia se­niū­nės R. Did­va­lie­nės bei kle­bo­no sa­lė­je sė­dė­da­vo ir mo­kyk­los di­rek­to­rius, da­ly­vau­da­vo ke­le­tas mo­ky­to­jų, kon­cer­tuo­da­vo mo­ki­niai...

At­min­ki­me: pa­mirš­ta praei­tis – ke­lias į nie­kur. Ne­gi to ne­sup­ran­ta tie, kam pri­va­lu bū­tų šią ži­nią per­duo­ti jau­na­jai kar­tai – mū­sų Lie­tu­vos atei­čiai. Jau lai­kas tai su­pras­ti.Da­li­ja Ago­ta KAR­KIE­NĖ

LPKTS Vil­ka­viš­kio sky­riaus pir­mi­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas