„Santaka“ / Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-12 07:13

Dalinkitės:  


Su­si­kau­pi­mo va­lan­dė­lė prie pa­mink­li­nio kry­žiaus Gra­žiš­kių baž­ny­čios šven­to­riu­je.

Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

Gra­žiš­kių bend­ruo­me­nė, va­do­vau­ja­ma ne­nuils­tan­čios Ale­sės Jan­kaus­kie­nės, yra gra­žus pa­vyz­dys, kaip pa­gerb­ti par­ti­za­nų, re­zis­ten­ci­jos ko­vų da­ly­vių, trem­ti­nių at­mi­ni­mą.

Šie­met, kaip ir kas­met, pra­smin­gas ren­gi­nys pra­si­dė­jo šv. Mi­šio­mis Gra­žiš­kių šv. ar­kan­ge­lo My­ko­lo baž­ny­čio­je. Kle­bo­no Dai­niaus Gu­re­vi­čiaus pa­ra­gin­ti mąs­tė­me apie tuos, ku­rie žu­vo už Tė­vy­nę. Dva­si­nin­kas pa­tei­kė daug me­džia­gos, ver­čian­čios pa­gal­vo­ti apie pa­rei­gos su­pra­ti­mą, mei­lės Tė­vy­nei iš­raiš­ką. Baž­ny­čio­je gar­bės sar­gy­bo­je sto­vė­jo P. Ka­ru­žos kuo­pos šau­liai.

Po Mi­šių prie gra­žaus pa­mink­li­nio kry­žiaus, ku­rį šven­to­riu­je pa­sta­tė Juo­zas Bro­kas, mel­dė­mės ir gie­do­jo­me kar­tu su folk­lo­ro an­samb­lio „Gra­žu­pis“ na­riais. Per su­si­kau­pi­mo va­lan­dė­lę ty­los mi­nu­te bu­vo pa­gerb­tas par­ti­za­nų B. Ja­nu­šai­čio, J. Po­vi­lai­čio, A. Na­vi­ko, A. Vi­ker­to, A. Oko, J. Mi­si­ke­vi­čiaus, V. Pė­če­lio ir P. Len­ko at­mi­ni­mas, už­deg­tos žva­ke­lės, pa­dė­tos gė­lės. Žva­ku­tę prie pa­mink­lo žu­vu­siems drau­gams pa­li­ko ir ky­bar­tie­tis Al­gis Kaz­laus­kas.

Di­de­lis bū­rys gra­žiš­kie­čių ir sve­čių da­ly­va­vo ren­gi­ny­je bend­ruo­me­nės na­muo­se. Su­si­rin­ku­sie­ji klau­sė­si P. Ka­ru­žos kuo­pos šau­lių kon­cer­to. Juos sce­no­je pa­kei­tė „Gra­žu­pio“ ko­lek­ty­vas, iš­ju­di­nęs ir sa­lė­je sė­din­čiuo­sius. Nau­jau­sias ei­les skai­tė pa­je­vo­nie­tis kū­rė­jas Jus­ti­nas Nau­jo­kai­tis.

Man te­ko gar­bė pri­sta­ty­ti dvi šie­met iš­leis­tas kny­gas: LPKTS lei­di­nį – S. Ab­ro­ma­vi­čiaus „Par­ti­za­nų mo­ti­nos“ ir mū­sų ra­jo­no trem­ti­nių pri­si­mi­ni­mus „Mes su­grį­žom“.

Įdo­mu, kad kny­go­je „Par­ti­za­nų mo­ti­nos“ yra ke­le­tas pa­sa­ko­ji­mų apie Vil­ka­viš­kio ra­jo­no par­ti­za­nų mo­ti­nas. Šio­je kny­go­je iš­spaus­din­tas au­ko­to­jų pa­mink­lui „Par­ti­za­nų mo­ti­na“ są­ra­šas, ku­ria­me yra ir gra­žiš­kie­čių pa­var­džių. Au­ko­to­jai šią kny­gą ga­li gau­ti ne­mo­ka­mai, pra­ne­šę LPKTS Vil­ka­viš­kio sky­riui. Vi­si no­rin­tie­ji ją ga­li nu­si­pirk­ti kny­gy­nė­ly­je Kau­ne, Lais­vės al. 39. Dėl kny­gų ir ki­tų są­jun­gos rei­ka­lų vi­suo­met ga­li­ma pa­si­tei­rau­ti tel. 8 698 55 486, (8 342) 30 031 ar­ba mū­sų būs­ti­nė­je.

Ne­gai­les­tin­gas lai­kas nai­ki­na is­to­ri­nę at­min­tį. Ją gai­vin­ti da­ro­si vis sun­kiau. Šian­dien pa­trio­tu bū­ti ne­ma­din­ga. Lie­tu­vo­je pa­trio­tai ir jų or­ga­ni­za­ci­jos da­ro­si mar­gi­na­lais.

Apie tai „Res­pub­li­kos“ laik­raš­ty­je ra­šė Lie­tu­vos mo­te­rų ly­gos va­do­vė pro­fe­so­rė Ona Vo­ve­rie­nė. Ji, be­je, pir­mo­ji paau­ko­jo ne­ma­žą su­mą pa­mink­lui „Par­ti­za­nų mo­ti­na“. Ši Lie­tu­vos did­mo­te­rė, kaip ją taik­liai api­bū­di­no pub­li­cis­tas, ne­se­niai į Am­ži­ny­bę iš­ke­lia­vęs Vi­lius Bra­žė­nas, ra­šė: „Jau vien tas fak­tas, kad par­ti­za­ni­nis ju­dė­ji­mas Lie­tu­vo­je iš­si­lai­kė 10 me­tų (du kar­tus il­giau ne­gu Ant­ra­sis pa­sau­li­nis ka­ras), liu­di­ja, kad tau­tos idė­ja ir tau­tos ideo­lo­gi­ja tu­ri sa­vo ga­lią.“

Gra­žiš­kių bend­ruo­me­nė sau­go is­to­ri­nę at­min­tį. Tik gai­la, kad šį­kart ren­gi­ny­je ne­bu­vo jau­nų žmo­nių. Vie­na mo­te­ris at­si­du­so: „Da­bar jau toks jau­ni­mas.“ Tai kur­gi jis din­go? Bu­vo me­tų, kai ša­lia se­niū­nės R. Did­va­lie­nės bei kle­bo­no sa­lė­je sė­dė­da­vo ir mo­kyk­los di­rek­to­rius, da­ly­vau­da­vo ke­le­tas mo­ky­to­jų, kon­cer­tuo­da­vo mo­ki­niai...

At­min­ki­me: pa­mirš­ta praei­tis – ke­lias į nie­kur. Ne­gi to ne­sup­ran­ta tie, kam pri­va­lu bū­tų šią ži­nią per­duo­ti jau­na­jai kar­tai – mū­sų Lie­tu­vos atei­čiai. Jau lai­kas tai su­pras­ti.Da­li­ja Ago­ta KAR­KIE­NĖ

LPKTS Vil­ka­viš­kio sky­riaus pir­mi­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas