„Santaka“ / Valymo darbus apsunkina kliūtys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-12 06:57

Dalinkitės:  


Gyventojai raginami iš valomų upelių pakrančių pašalinti nelegalias tvoras, į šlaitus išvestus nuotekų vamzdžius ir kitus kliuvinius.

Valymo darbus apsunkina kliūtys

„San­ta­kos“ laik­raš­ty­je jau bu­vo iš­sa­miai ap­ra­šy­tas šiuo me­tu Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos įgy­ven­di­na­mas pro­jek­tas „Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upių va­gų Vil­ka­viš­kio mies­te va­ly­mas“.

Pri­min­si­me tik tai, kad šis pro­jek­tas iš da­lies yra fi­nan­suo­ja­mas ES struk­tū­ri­nių fon­dų ir iš da­lies – Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to lė­šo­mis. Pro­jek­te nu­ma­ty­ta nu­šie­nau­ti žo­lę, nuo šlai­tų pa­ša­lin­ti krū­mus ir me­džius, iš­va­ly­ti dumb­lą, su­tvar­ky­ti pa­kran­tes ir kt.

Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upės bu­vo su­re­gu­liuo­tos 1962 me­tais, vyk­dant Šei­me­nos upės aukš­tu­pio ba­sei­no su­tvar­ky­mo tech­ni­nį pro­jek­tą. Pas­ta­rai­siais me­tais jau bu­vo su­si­da­riu­sios upių va­gų, jų sta­ti­nių, til­tų ir ki­tų įren­gi­nių de­for­ma­ci­jos, ku­rios ma­ži­na van­dens te­kė­ji­mo pra­lai­du­mą, ke­lia pa­vo­jų dėl at­si­ra­du­sių de­for­ma­ci­jų pli­ti­mo, blo­gi­na gam­tos ap­sau­gos ir rek­rea­ci­jos są­ly­gas. Upių dug­ne su­si­kau­pė net 0,4–0,8 m sto­rio są­na­šų sluoks­nis. Dėl šių prie­žas­čių ir bu­vo bū­ti­na at­lik­ti gam­to­sau­gos rei­ka­la­vi­mus ati­tin­kan­tį jų va­ly­mą.

Šiuo me­tu jau vyks­ta upe­lių tvar­ky­mo dar­bai, ku­riuos iš da­lies ap­sun­ki­na ne­nu­ma­ty­tos kliū­tys: iš gy­ve­na­mų­jų na­mų iš­ves­ti ir į šlai­tus nu­ties­ti nuo­te­kų vamz­džiai (per ku­riuos dar ir da­bar ter­šia­mas van­duo), įvai­rūs ne­le­ga­lūs sta­ti­niai, tvo­ros, su­si­kau­pu­sios bui­ti­nės at­lie­kos ir pan.

To­dėl Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja krei­pia­si į vie­ti­nius gy­ven­to­jus su pra­šy­mu bū­ti ge­ra­no­riš­kus bei su­pra­tin­gus ir iš pa­kran­tės ap­sau­gos juos­tos pa­ša­lin­ti vi­sas mi­nė­tas kliū­tis, truk­dan­čias vyk­dy­ti upe­lių tvar­ky­mo dar­bus.

Atk­reip­ti­nas dė­me­sys į tai, kad įsta­ty­mų nu­sta­ty­ta tvar­ka pa­kran­čių ap­sau­gos juos­to­je ir bend­ro nau­do­ji­mo te­ri­to­ri­jo­se drau­džia­ma sta­ty­ti sta­ti­nius, tver­ti tvo­ras, nau­do­ti įvai­rius che­mi­ka­lus, dirb­ti že­mę, ar­dy­ti ve­lė­ną, ga­ny­ti gy­vu­lius, pil­ti at­lie­kas (bui­ti­nes, pe­le­nus, žo­lę, ša­kas ir kt.).

Nuo­te­kas taip pat pri­va­lo­ma tvar­ky­ti lai­kan­tis įsta­ty­mų nu­sta­ty­tos tvar­kos: rei­kia jung­tis prie cent­ra­li­zuo­to tink­lo ar­ba, jei nė­ra tam ga­li­my­bių, įsi­reng­ti san­da­rią iš­grie­bi­mo duo­bę.

Įgy­ven­di­nus šį Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upių va­gų va­ly­mo pro­jek­tą, pa­si­kei­tęs mies­to vaiz­das džiu­gins vi­sų akis. Pa­ge­rės šių upių es­te­ti­nis vaiz­das, nes bus pa­ša­lin­ti men­ka­ver­čiai krū­mai, me­džiai, kel­mai, su­rink­tos gy­ven­to­jų pri­mė­ty­tos bui­ti­nės at­lie­kos. Be to, pa­ge­rės priė­ji­mas prie upių pa­kran­čių, at­gis ir at­si­nau­jins gy­ven­to­jų poil­siui bei rek­rea­ci­jai pui­kiai tin­ka­ma vie­ta. Ti­ki­ma­si, kad įgy­ven­di­nus pro­jek­tą, vi­si steng­sis iš­sau­go­ti su­tvar­ky­tų upe­lių ap­lin­ką.Dai­va JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Bend­ro­jo sky­riaus

vy­res­nio­ji spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas