„Santaka“ / Valymo darbus apsunkina kliūtys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-12 06:57

Dalinkitės:  


Gyventojai raginami iš valomų upelių pakrančių pašalinti nelegalias tvoras, į šlaitus išvestus nuotekų vamzdžius ir kitus kliuvinius.

Valymo darbus apsunkina kliūtys

„San­ta­kos“ laik­raš­ty­je jau bu­vo iš­sa­miai ap­ra­šy­tas šiuo me­tu Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos įgy­ven­di­na­mas pro­jek­tas „Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upių va­gų Vil­ka­viš­kio mies­te va­ly­mas“.

Pri­min­si­me tik tai, kad šis pro­jek­tas iš da­lies yra fi­nan­suo­ja­mas ES struk­tū­ri­nių fon­dų ir iš da­lies – Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to lė­šo­mis. Pro­jek­te nu­ma­ty­ta nu­šie­nau­ti žo­lę, nuo šlai­tų pa­ša­lin­ti krū­mus ir me­džius, iš­va­ly­ti dumb­lą, su­tvar­ky­ti pa­kran­tes ir kt.

Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upės bu­vo su­re­gu­liuo­tos 1962 me­tais, vyk­dant Šei­me­nos upės aukš­tu­pio ba­sei­no su­tvar­ky­mo tech­ni­nį pro­jek­tą. Pas­ta­rai­siais me­tais jau bu­vo su­si­da­riu­sios upių va­gų, jų sta­ti­nių, til­tų ir ki­tų įren­gi­nių de­for­ma­ci­jos, ku­rios ma­ži­na van­dens te­kė­ji­mo pra­lai­du­mą, ke­lia pa­vo­jų dėl at­si­ra­du­sių de­for­ma­ci­jų pli­ti­mo, blo­gi­na gam­tos ap­sau­gos ir rek­rea­ci­jos są­ly­gas. Upių dug­ne su­si­kau­pė net 0,4–0,8 m sto­rio są­na­šų sluoks­nis. Dėl šių prie­žas­čių ir bu­vo bū­ti­na at­lik­ti gam­to­sau­gos rei­ka­la­vi­mus ati­tin­kan­tį jų va­ly­mą.

Šiuo me­tu jau vyks­ta upe­lių tvar­ky­mo dar­bai, ku­riuos iš da­lies ap­sun­ki­na ne­nu­ma­ty­tos kliū­tys: iš gy­ve­na­mų­jų na­mų iš­ves­ti ir į šlai­tus nu­ties­ti nuo­te­kų vamz­džiai (per ku­riuos dar ir da­bar ter­šia­mas van­duo), įvai­rūs ne­le­ga­lūs sta­ti­niai, tvo­ros, su­si­kau­pu­sios bui­ti­nės at­lie­kos ir pan.

To­dėl Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja krei­pia­si į vie­ti­nius gy­ven­to­jus su pra­šy­mu bū­ti ge­ra­no­riš­kus bei su­pra­tin­gus ir iš pa­kran­tės ap­sau­gos juos­tos pa­ša­lin­ti vi­sas mi­nė­tas kliū­tis, truk­dan­čias vyk­dy­ti upe­lių tvar­ky­mo dar­bus.

Atk­reip­ti­nas dė­me­sys į tai, kad įsta­ty­mų nu­sta­ty­ta tvar­ka pa­kran­čių ap­sau­gos juos­to­je ir bend­ro nau­do­ji­mo te­ri­to­ri­jo­se drau­džia­ma sta­ty­ti sta­ti­nius, tver­ti tvo­ras, nau­do­ti įvai­rius che­mi­ka­lus, dirb­ti že­mę, ar­dy­ti ve­lė­ną, ga­ny­ti gy­vu­lius, pil­ti at­lie­kas (bui­ti­nes, pe­le­nus, žo­lę, ša­kas ir kt.).

Nuo­te­kas taip pat pri­va­lo­ma tvar­ky­ti lai­kan­tis įsta­ty­mų nu­sta­ty­tos tvar­kos: rei­kia jung­tis prie cent­ra­li­zuo­to tink­lo ar­ba, jei nė­ra tam ga­li­my­bių, įsi­reng­ti san­da­rią iš­grie­bi­mo duo­bę.

Įgy­ven­di­nus šį Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upių va­gų va­ly­mo pro­jek­tą, pa­si­kei­tęs mies­to vaiz­das džiu­gins vi­sų akis. Pa­ge­rės šių upių es­te­ti­nis vaiz­das, nes bus pa­ša­lin­ti men­ka­ver­čiai krū­mai, me­džiai, kel­mai, su­rink­tos gy­ven­to­jų pri­mė­ty­tos bui­ti­nės at­lie­kos. Be to, pa­ge­rės priė­ji­mas prie upių pa­kran­čių, at­gis ir at­si­nau­jins gy­ven­to­jų poil­siui bei rek­rea­ci­jai pui­kiai tin­ka­ma vie­ta. Ti­ki­ma­si, kad įgy­ven­di­nus pro­jek­tą, vi­si steng­sis iš­sau­go­ti su­tvar­ky­tų upe­lių ap­lin­ką.Dai­va JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Bend­ro­jo sky­riaus

vy­res­nio­ji spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas