„Santaka“ / Lakštučių kaimo bendruomenė dalijasi patirtimi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-10 23:19

Dalinkitės:  


Lakš­tu­čių kai­mo bend­ruo­me­nės jau­ni­mas apie sa­vo veik­lą pa­sa­ko­jo kai­my­nams iš Šuns­kų se­niū­ni­jos.

Autoriaus nuotr.


Lakštučių kaimo bendruomenė dalijasi patirtimi

Lakš­tu­čių kai­mo bend­ruo­me­nės at­sto­vai bu­vo pa­kvies­ti į tri­jų Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties Šuns­kų se­niū­ni­jos bend­ruo­me­nių or­ga­ni­zuo­to pro­jek­to „Ly­de­rių ieš­ko­ji­mas jau­ni­mo tar­pe“ pri­sta­ty­mą.

Vie­nas iš pa­grin­di­nių pro­jek­to tiks­lų bu­vo iš­mo­ky­ti jau­ni­mą im­tis ini­cia­ty­vos bei sa­va­ran­kiš­ko dar­bo. Ka­dan­gi Lakš­tu­čių kai­mo bend­ruo­me­nė jau se­niai di­de­lį dė­me­sį ski­ria jau­niems žmo­nėms, to­dėl Šuns­kų kai­mo „Ge­guž­rai­bės“ bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Aud­ro­nė Šly­pe­rie­nė pa­pra­šė at­vyk­ti bei pa­si­da­ly­ti sa­vo pa­tir­ti­mi.

„Jiems yra ga­nė­ti­nai sun­ku su­ras­ti ini­cia­ty­vaus jau­ni­mo. Pas mus to­kių pro­ble­mų jau ne­ky­la – vai­kai pa­tys sa­va­ran­kiš­kai dir­ba, or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ren­gi­nius, juo­se da­ly­vau­ja bei ra­gi­na ap­lin­ki­nius tai da­ry­ti. Dėl šios prie­žas­ties ir bu­vo­me pa­kvies­ti ap­si­lan­ky­ti pro­jek­to pri­sta­ty­me“, – paaiš­ki­no Lakš­tu­čių kai­mo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Žyd­rū­nė Duo­bie­nė.

Ren­gi­nio me­tu de­šim­ties žmo­nių ko­lek­ty­vas iš Lakš­tu­čių kai­mo ne tik klau­sė­si ko­le­gų pa­sa­ko­ji­mų apie jau nu­veik­tus dar­bus, ska­ti­nant įtrauk­ti jau­ni­mą į bend­ruo­me­nės veik­lą, bet ir pa­tys pri­sta­tė sa­vo veik­lą, įgy­ven­din­tus pro­jek­tus.

„Esa­me pa­ren­gę 12 skir­tin­gų pro­jek­tų – šven­čių, ren­gi­nių, pa­ro­dų, bū­tent apie tai ir pa­sa­ko­jo­me ko­le­goms“, – paaiš­ki­no Ž. Duo­bie­nė.

Pak­laus­ta, ar ši iš­vy­ka bu­vo nau­din­ga pa­čiai Lakš­tu­čių kai­mo bend­ruo­me­nei, pir­mi­nin­kė tei­gė, kad iš bet ko­kio bend­ra­dar­bia­vi­mo ga­li­ma pa­si­mo­ky­ti. „Jie mums pa­ro­dė, kaip ga­li­ma iš pa­pras­čiau­sių daik­tų, to­kių kaip šie­no ri­ti­niai, pa­si­da­ry­ti tam tik­rus links­mus in­for­ma­ci­nius ženk­lus. Gal­būt vi­sa tai įgy­ven­din­si­me ir sa­vo pra­kti­ko­je“, – sam­pro­ta­vo pa­šne­ko­vė.

Bend­ruo­me­nės ke­ti­na ir to­liau bend­ra­dar­biau­ti. Šuns­kų se­niū­ni­jos jau­ni­mas pa­ža­dė­jo ap­si­lan­ky­ti va­sa­ros vi­du­ry­je Lakš­tu­čiuo­se or­ga­ni­zuo­ja­mo­je spor­to šven­tė­je, o mū­siš­kiai ga­vo kvie­ti­mą į kas­me­ti­nį „Ge­guž­rai­bės“ bend­ruo­me­nės ren­gi­nį „Tra­di­ci­nis duo­nos ke­lias“.

Tai ne­bu­vo vie­nin­te­lis at­ve­jis, kai Lakš­tu­čių kai­mo bend­ruo­me­nės at­sto­vai kvie­čia­mi pa­si­da­ly­ti sa­vo dar­bo pa­tir­ti­mi su jau­ni­mu. Jau gruo­džio 3 d. Kau­ne vyk­sian­čio­je pro­jek­tų ga­li­my­bių mu­gė­je Lakš­tu­čių jau­ni­mas pri­sta­tys sa­vo veik­lą ir at­sto­vaus Vil­ka­viš­kio ra­jo­nui.

„Daž­nai bend­rau­ja­me su ki­to­mis bend­ruo­me­nės. Vi­si mū­sų tei­rau­ja­si, kaip se­ka­si taip pui­kiai įtrauk­ti jau­nus žmo­nes į bend­ruo­me­nės veik­lą. Ma­nau, svar­biau­sia – rei­kia pa­si­ti­kė­ti jau­ni­mu ir ta­da jie pa­tys ne­bi­jos im­tis ini­cia­ty­vos“, – už­bai­gė Ž. Duo­bie­nė.And­rius GRY­GE­LAI­TIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas