„Santaka“ / Teršalai į aplinką patekti negali

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:36

Dalinkitės:  


Guminiai A. Vaškevičienės batai susmigo į dvokiantį purvą, liulantį aplink vandens sklidiną duobę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Teršalai į aplinką patekti negali

Eglė MIČIULIENĖ

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si Bart­nin­kų mies­te­ly­je gy­ve­nan­ti An­ta­ni­na Vaš­ke­vi­čie­nė.

Mo­te­ris pik­ti­no­si sa­vo kai­my­nais, bui­ti­nė­mis nuo­te­ko­mis ter­šian­čiais tven­ki­nį.


Se­nas konf­lik­tas


Į pa­na­šius skun­dus vi­suo­met žiū­ri­me at­sar­giai. Daž­niau­siai juos iš­pro­vo­kuo­ja se­ni kai­my­nų konf­lik­tai, tad į vie­tą at­vy­kę žur­na­lis­tai, užuo­t iš­gir­dę pro­ble­mos es­mę, pa­pras­tai at­lai­ko vi­są la­vi­ną pur­vo, po ku­rį kaps­ty­tis kar­tais net nė­ra pra­smės.

Ir šį kar­tą tiek Bart­nin­kų se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai, tiek gre­ta be­si­ba­ran­čių kai­my­nų gy­ve­nan­tys žmo­nės pa­tvir­ti­no: konf­lik­tas tarp Vaš­ke­vi­čių ir Mic­ke­vi­čių tę­sia­si dau­gy­bę me­tų. Skun­dai dėl ne­tei­sin­gai užim­tų že­mių, ne­pjau­tų gy­vat­vo­rių, nuo­la­ti­niai bar­niai, įžei­di­nė­ji­mai ir ki­ti ne­gra­žūs da­ly­kai ne tik ta­po kas­die­ny­be ir gal­vos skaus­mu dviem šei­moms, bet ge­ro­kai ap­kar­to ir ap­lin­ki­niams gy­ven­to­jams.

Ta­čiau konf­lik­tai – sa­vo ke­liu, o gam­tos terš­ti ne­va­lia.

Apie ga­li­mą ap­lin­kos ter­ši­mą nuo­te­ko­mis in­for­ma­vo­me Ma­ri­jam­po­lės re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Vil­ka­viš­kio ra­jo­no agen­tū­ros ve­dė­ją Vi­tą Ba­ką, Sa­vi­val­dy­bės vyr. spe­cia­lis­tą eko­lo­gą Da­rių Bu­ni­kį, Bart­nin­kų se­niū­ną Pet­rą Čir­vins­ką.


Bė­ga į tven­ki­nį


Su pa­rei­gū­nais nu­vy­ko­me į Bart­nin­kų mies­te­lį.

Tven­ki­nys, apie ku­rį kal­bė­jo mums skam­bi­nu­si mo­te­ris, yra prie­šais Vaš­ke­vi­čių ir Mic­ke­vi­čių na­mus, ki­to­je ke­lio pu­sė­je.

„Tas tven­ki­nu­kas bu­vo už­pel­kė­jęs. Mes jį iš­va­lė­me, tė­vu­kas žu­vų pri­lei­do. Bet prie jo be gu­mi­nių ba­tų ne­nuei­si, o smar­vė no­sį rie­čia“, – pa­sa­ko­jo mus pa­si­ti­ku­si A. Vaš­ke­vi­čie­nė.

Mo­ters tei­gi­mu, į šį tven­ki­nį ne­šva­rus van­duo plūs­ta iš ne­to­lie­se esan­čio šu­li­nio, į ku­rį su­bė­ga nuo­te­kos iš kai­my­nys­tė­je gy­ve­nan­čių Mic­ke­vi­čių na­mo. Ša­lia šio nuo­te­kų šu­li­nio yra iš­kas­ta ir duo­bė, o jo­je ty­vu­liuojantis balkš­vas van­duo iš tie­sų dvo­kė nuo­te­kų smar­ve.


Ne tik iš rū­sio


Net­ru­kus pa­si­ro­dė ir kai­my­nė Dan­guo­lė Mic­ke­vi­čie­nė. Mo­te­ris tvir­ti­no, jog į šu­li­nį bė­ga tik dre­na­žo van­duo iš rū­sių. Esą, bui­ti­nės nuo­te­kos čia ne­pri­jung­tos.

Ži­no­ma, abi mo­te­riš­kės tuoj pat su­si­gin­či­jo, ne­gai­lė­da­mos vie­na ki­tai įvai­rių kal­ti­ni­mų ir ašt­rių žo­džių, o į lau­ką išė­jęs Mic­ke­vi­čie­nės sū­nus lei­do sau įžei­di­nė­ti daug už sa­ve vy­res­nę kai­my­nę ir net svai­dy­tis rim­tais gra­si­ni­mais.

Ne­si­leis­da­mas į triukš­min­gus kai­my­nų gin­čus, ap­lin­ko­sau­gi­nin­kas V. Ba­kas kons­ta­ta­vo: iš šu­li­nio aki­vaiz­džiai bė­ga ne šal­ti­nio van­de­nė­lis. Van­duo už­terš­tas bui­ti­nė­mis nuo­te­ko­mis.

Be to, bu­vo aiš­kiai ma­ty­ti, jog iš ne­gi­laus nuo­te­kų šu­li­nu­ko nie­kuo­met ne­siurb­tas ja­me esan­tis tu­ri­nys, nes šu­li­nys nie­kaip ne­pri­bė­ga pil­nas. Į jį su­te­kė­jęs van­duo tuoj pat kaž­kur su­si­ge­ria. Tiks­liau – su­bė­ga į gre­ta iš­kas­tą duo­bę.


Kaip tvar­ky­ti nuo­te­kas?


„Šie gy­ven­to­jai iš­si­ka­sę šu­li­nį ant dre­na­žo, kur iš­te­ka van­duo iš gy­ve­na­mų­jų na­mų rū­sių. Aki­vaiz­du, jog to­je vie­to­je ka­na­li­zuo­ja­mas van­duo su­si­mai­šo su dre­na­žo van­de­niu ir pa­ten­ka į ap­lin­ką. To bū­ti ne­ga­li, to­dėl Mic­ke­vi­čiai bus nu­baus­ti ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka už ap­lin­kos ter­ši­mą nuo­te­ko­mis. Be to, šie žmo­nės įpa­rei­go­ti ne­del­siant už­san­da­rin­ti į nuo­te­kų šu­li­nį at­ves­tą vamz­dį“, – aiš­ki­no V. Ba­kas.

Ži­no­ma, ge­riau­sia išei­tis ka­na­li­za­ci­ją jung­tis prie bend­ros nuo­te­kų sis­te­mos, ta­čiau, kaip ži­nia, to­kios ga­li­my­bės bart­nin­kie­čiai ne­tu­ri. Se­niū­nas P. Čir­vins­kas ap­gai­les­ta­vo, jog se­niū­ni­jo­je jau pla­nuo­ti nuo­te­kų tink­lų tie­si­mo dar­bai dėl sunk­me­čio nu­kel­ti į ne­ži­nia ku­riuos lai­kus.

Pa­sak V. Ba­ko, ten, kur nė­ra ga­li­my­bės pri­si­jung­ti prie bend­ros sis­te­mos, tvar­ky­ti bui­ti­nes nuo­te­kas yra du bū­dai. Ga­li­ma įsi­reng­ti nuo­sa­vus ma­žuo­sius bui­ti­nių nuo­te­kų va­ly­mo įren­gi­nius ar­ba nuo­te­kų kau­pi­mo re­zer­vua­rą.

Ma­žie­ji va­ly­mo įren­gi­niai yra mo­der­nus ir pa­to­gus spren­di­mas, ta­čiau jų kai­na sie­kia nuo 5 iki 20 tūks­tan­čių li­tų. Pi­giau­sias bū­das yra nuo­te­kų kau­pi­mo re­zer­vua­rai. Tai – san­da­rios tal­pyk­los, skir­tos pa­vie­nių gy­ve­na­mų­jų na­mų ar­ba jų gru­pių bui­ti­nėms nuo­te­koms kaup­ti bei lai­ky­ti, o po to iš jų iš­siurb­ti ir iš­vež­ti į va­ly­mo įren­gi­nius.

„Nuo­te­kų re­zer­vua­rai pri­va­lo bū­ti san­da­rūs. Jei jie yra ne­san­da­rūs ar ne­tgi be dug­nų, vyks­ta nuo­la­ti­nis nuo­te­kų skys­to­sios da­lies filt­ra­vi­ma­sis į grun­tą, o kar­tu – ir į grun­ti­nius van­de­nis, ku­rie to­kiu bū­du yra ter­šia­mi“, – tei­gė pa­rei­gū­nas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas