„Santaka“ / Teršalai į aplinką patekti negali

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:36

Dalinkitės:  


Guminiai A. Vaškevičienės batai susmigo į dvokiantį purvą, liulantį aplink vandens sklidiną duobę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Teršalai į aplinką patekti negali

Eglė MIČIULIENĖ

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si Bart­nin­kų mies­te­ly­je gy­ve­nan­ti An­ta­ni­na Vaš­ke­vi­čie­nė.

Mo­te­ris pik­ti­no­si sa­vo kai­my­nais, bui­ti­nė­mis nuo­te­ko­mis ter­šian­čiais tven­ki­nį.


Se­nas konf­lik­tas


Į pa­na­šius skun­dus vi­suo­met žiū­ri­me at­sar­giai. Daž­niau­siai juos iš­pro­vo­kuo­ja se­ni kai­my­nų konf­lik­tai, tad į vie­tą at­vy­kę žur­na­lis­tai, užuo­t iš­gir­dę pro­ble­mos es­mę, pa­pras­tai at­lai­ko vi­są la­vi­ną pur­vo, po ku­rį kaps­ty­tis kar­tais net nė­ra pra­smės.

Ir šį kar­tą tiek Bart­nin­kų se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai, tiek gre­ta be­si­ba­ran­čių kai­my­nų gy­ve­nan­tys žmo­nės pa­tvir­ti­no: konf­lik­tas tarp Vaš­ke­vi­čių ir Mic­ke­vi­čių tę­sia­si dau­gy­bę me­tų. Skun­dai dėl ne­tei­sin­gai užim­tų že­mių, ne­pjau­tų gy­vat­vo­rių, nuo­la­ti­niai bar­niai, įžei­di­nė­ji­mai ir ki­ti ne­gra­žūs da­ly­kai ne tik ta­po kas­die­ny­be ir gal­vos skaus­mu dviem šei­moms, bet ge­ro­kai ap­kar­to ir ap­lin­ki­niams gy­ven­to­jams.

Ta­čiau konf­lik­tai – sa­vo ke­liu, o gam­tos terš­ti ne­va­lia.

Apie ga­li­mą ap­lin­kos ter­ši­mą nuo­te­ko­mis in­for­ma­vo­me Ma­ri­jam­po­lės re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Vil­ka­viš­kio ra­jo­no agen­tū­ros ve­dė­ją Vi­tą Ba­ką, Sa­vi­val­dy­bės vyr. spe­cia­lis­tą eko­lo­gą Da­rių Bu­ni­kį, Bart­nin­kų se­niū­ną Pet­rą Čir­vins­ką.


Bė­ga į tven­ki­nį


Su pa­rei­gū­nais nu­vy­ko­me į Bart­nin­kų mies­te­lį.

Tven­ki­nys, apie ku­rį kal­bė­jo mums skam­bi­nu­si mo­te­ris, yra prie­šais Vaš­ke­vi­čių ir Mic­ke­vi­čių na­mus, ki­to­je ke­lio pu­sė­je.

„Tas tven­ki­nu­kas bu­vo už­pel­kė­jęs. Mes jį iš­va­lė­me, tė­vu­kas žu­vų pri­lei­do. Bet prie jo be gu­mi­nių ba­tų ne­nuei­si, o smar­vė no­sį rie­čia“, – pa­sa­ko­jo mus pa­si­ti­ku­si A. Vaš­ke­vi­čie­nė.

Mo­ters tei­gi­mu, į šį tven­ki­nį ne­šva­rus van­duo plūs­ta iš ne­to­lie­se esan­čio šu­li­nio, į ku­rį su­bė­ga nuo­te­kos iš kai­my­nys­tė­je gy­ve­nan­čių Mic­ke­vi­čių na­mo. Ša­lia šio nuo­te­kų šu­li­nio yra iš­kas­ta ir duo­bė, o jo­je ty­vu­liuojantis balkš­vas van­duo iš tie­sų dvo­kė nuo­te­kų smar­ve.


Ne tik iš rū­sio


Net­ru­kus pa­si­ro­dė ir kai­my­nė Dan­guo­lė Mic­ke­vi­čie­nė. Mo­te­ris tvir­ti­no, jog į šu­li­nį bė­ga tik dre­na­žo van­duo iš rū­sių. Esą, bui­ti­nės nuo­te­kos čia ne­pri­jung­tos.

Ži­no­ma, abi mo­te­riš­kės tuoj pat su­si­gin­či­jo, ne­gai­lė­da­mos vie­na ki­tai įvai­rių kal­ti­ni­mų ir ašt­rių žo­džių, o į lau­ką išė­jęs Mic­ke­vi­čie­nės sū­nus lei­do sau įžei­di­nė­ti daug už sa­ve vy­res­nę kai­my­nę ir net svai­dy­tis rim­tais gra­si­ni­mais.

Ne­si­leis­da­mas į triukš­min­gus kai­my­nų gin­čus, ap­lin­ko­sau­gi­nin­kas V. Ba­kas kons­ta­ta­vo: iš šu­li­nio aki­vaiz­džiai bė­ga ne šal­ti­nio van­de­nė­lis. Van­duo už­terš­tas bui­ti­nė­mis nuo­te­ko­mis.

Be to, bu­vo aiš­kiai ma­ty­ti, jog iš ne­gi­laus nuo­te­kų šu­li­nu­ko nie­kuo­met ne­siurb­tas ja­me esan­tis tu­ri­nys, nes šu­li­nys nie­kaip ne­pri­bė­ga pil­nas. Į jį su­te­kė­jęs van­duo tuoj pat kaž­kur su­si­ge­ria. Tiks­liau – su­bė­ga į gre­ta iš­kas­tą duo­bę.


Kaip tvar­ky­ti nuo­te­kas?


„Šie gy­ven­to­jai iš­si­ka­sę šu­li­nį ant dre­na­žo, kur iš­te­ka van­duo iš gy­ve­na­mų­jų na­mų rū­sių. Aki­vaiz­du, jog to­je vie­to­je ka­na­li­zuo­ja­mas van­duo su­si­mai­šo su dre­na­žo van­de­niu ir pa­ten­ka į ap­lin­ką. To bū­ti ne­ga­li, to­dėl Mic­ke­vi­čiai bus nu­baus­ti ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka už ap­lin­kos ter­ši­mą nuo­te­ko­mis. Be to, šie žmo­nės įpa­rei­go­ti ne­del­siant už­san­da­rin­ti į nuo­te­kų šu­li­nį at­ves­tą vamz­dį“, – aiš­ki­no V. Ba­kas.

Ži­no­ma, ge­riau­sia išei­tis ka­na­li­za­ci­ją jung­tis prie bend­ros nuo­te­kų sis­te­mos, ta­čiau, kaip ži­nia, to­kios ga­li­my­bės bart­nin­kie­čiai ne­tu­ri. Se­niū­nas P. Čir­vins­kas ap­gai­les­ta­vo, jog se­niū­ni­jo­je jau pla­nuo­ti nuo­te­kų tink­lų tie­si­mo dar­bai dėl sunk­me­čio nu­kel­ti į ne­ži­nia ku­riuos lai­kus.

Pa­sak V. Ba­ko, ten, kur nė­ra ga­li­my­bės pri­si­jung­ti prie bend­ros sis­te­mos, tvar­ky­ti bui­ti­nes nuo­te­kas yra du bū­dai. Ga­li­ma įsi­reng­ti nuo­sa­vus ma­žuo­sius bui­ti­nių nuo­te­kų va­ly­mo įren­gi­nius ar­ba nuo­te­kų kau­pi­mo re­zer­vua­rą.

Ma­žie­ji va­ly­mo įren­gi­niai yra mo­der­nus ir pa­to­gus spren­di­mas, ta­čiau jų kai­na sie­kia nuo 5 iki 20 tūks­tan­čių li­tų. Pi­giau­sias bū­das yra nuo­te­kų kau­pi­mo re­zer­vua­rai. Tai – san­da­rios tal­pyk­los, skir­tos pa­vie­nių gy­ve­na­mų­jų na­mų ar­ba jų gru­pių bui­ti­nėms nuo­te­koms kaup­ti bei lai­ky­ti, o po to iš jų iš­siurb­ti ir iš­vež­ti į va­ly­mo įren­gi­nius.

„Nuo­te­kų re­zer­vua­rai pri­va­lo bū­ti san­da­rūs. Jei jie yra ne­san­da­rūs ar ne­tgi be dug­nų, vyks­ta nuo­la­ti­nis nuo­te­kų skys­to­sios da­lies filt­ra­vi­ma­sis į grun­tą, o kar­tu – ir į grun­ti­nius van­de­nis, ku­rie to­kiu bū­du yra ter­šia­mi“, – tei­gė pa­rei­gū­nas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas