„Santaka“ / Teršalai į aplinką patekti negali

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:36

Dalinkitės:  


Guminiai A. Vaškevičienės batai susmigo į dvokiantį purvą, liulantį aplink vandens sklidiną duobę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Teršalai į aplinką patekti negali

Eglė MIČIULIENĖ

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si Bart­nin­kų mies­te­ly­je gy­ve­nan­ti An­ta­ni­na Vaš­ke­vi­čie­nė.

Mo­te­ris pik­ti­no­si sa­vo kai­my­nais, bui­ti­nė­mis nuo­te­ko­mis ter­šian­čiais tven­ki­nį.


Se­nas konf­lik­tas


Į pa­na­šius skun­dus vi­suo­met žiū­ri­me at­sar­giai. Daž­niau­siai juos iš­pro­vo­kuo­ja se­ni kai­my­nų konf­lik­tai, tad į vie­tą at­vy­kę žur­na­lis­tai, užuo­t iš­gir­dę pro­ble­mos es­mę, pa­pras­tai at­lai­ko vi­są la­vi­ną pur­vo, po ku­rį kaps­ty­tis kar­tais net nė­ra pra­smės.

Ir šį kar­tą tiek Bart­nin­kų se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai, tiek gre­ta be­si­ba­ran­čių kai­my­nų gy­ve­nan­tys žmo­nės pa­tvir­ti­no: konf­lik­tas tarp Vaš­ke­vi­čių ir Mic­ke­vi­čių tę­sia­si dau­gy­bę me­tų. Skun­dai dėl ne­tei­sin­gai užim­tų že­mių, ne­pjau­tų gy­vat­vo­rių, nuo­la­ti­niai bar­niai, įžei­di­nė­ji­mai ir ki­ti ne­gra­žūs da­ly­kai ne tik ta­po kas­die­ny­be ir gal­vos skaus­mu dviem šei­moms, bet ge­ro­kai ap­kar­to ir ap­lin­ki­niams gy­ven­to­jams.

Ta­čiau konf­lik­tai – sa­vo ke­liu, o gam­tos terš­ti ne­va­lia.

Apie ga­li­mą ap­lin­kos ter­ši­mą nuo­te­ko­mis in­for­ma­vo­me Ma­ri­jam­po­lės re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Vil­ka­viš­kio ra­jo­no agen­tū­ros ve­dė­ją Vi­tą Ba­ką, Sa­vi­val­dy­bės vyr. spe­cia­lis­tą eko­lo­gą Da­rių Bu­ni­kį, Bart­nin­kų se­niū­ną Pet­rą Čir­vins­ką.


Bė­ga į tven­ki­nį


Su pa­rei­gū­nais nu­vy­ko­me į Bart­nin­kų mies­te­lį.

Tven­ki­nys, apie ku­rį kal­bė­jo mums skam­bi­nu­si mo­te­ris, yra prie­šais Vaš­ke­vi­čių ir Mic­ke­vi­čių na­mus, ki­to­je ke­lio pu­sė­je.

„Tas tven­ki­nu­kas bu­vo už­pel­kė­jęs. Mes jį iš­va­lė­me, tė­vu­kas žu­vų pri­lei­do. Bet prie jo be gu­mi­nių ba­tų ne­nuei­si, o smar­vė no­sį rie­čia“, – pa­sa­ko­jo mus pa­si­ti­ku­si A. Vaš­ke­vi­čie­nė.

Mo­ters tei­gi­mu, į šį tven­ki­nį ne­šva­rus van­duo plūs­ta iš ne­to­lie­se esan­čio šu­li­nio, į ku­rį su­bė­ga nuo­te­kos iš kai­my­nys­tė­je gy­ve­nan­čių Mic­ke­vi­čių na­mo. Ša­lia šio nuo­te­kų šu­li­nio yra iš­kas­ta ir duo­bė, o jo­je ty­vu­liuojantis balkš­vas van­duo iš tie­sų dvo­kė nuo­te­kų smar­ve.


Ne tik iš rū­sio


Net­ru­kus pa­si­ro­dė ir kai­my­nė Dan­guo­lė Mic­ke­vi­čie­nė. Mo­te­ris tvir­ti­no, jog į šu­li­nį bė­ga tik dre­na­žo van­duo iš rū­sių. Esą, bui­ti­nės nuo­te­kos čia ne­pri­jung­tos.

Ži­no­ma, abi mo­te­riš­kės tuoj pat su­si­gin­či­jo, ne­gai­lė­da­mos vie­na ki­tai įvai­rių kal­ti­ni­mų ir ašt­rių žo­džių, o į lau­ką išė­jęs Mic­ke­vi­čie­nės sū­nus lei­do sau įžei­di­nė­ti daug už sa­ve vy­res­nę kai­my­nę ir net svai­dy­tis rim­tais gra­si­ni­mais.

Ne­si­leis­da­mas į triukš­min­gus kai­my­nų gin­čus, ap­lin­ko­sau­gi­nin­kas V. Ba­kas kons­ta­ta­vo: iš šu­li­nio aki­vaiz­džiai bė­ga ne šal­ti­nio van­de­nė­lis. Van­duo už­terš­tas bui­ti­nė­mis nuo­te­ko­mis.

Be to, bu­vo aiš­kiai ma­ty­ti, jog iš ne­gi­laus nuo­te­kų šu­li­nu­ko nie­kuo­met ne­siurb­tas ja­me esan­tis tu­ri­nys, nes šu­li­nys nie­kaip ne­pri­bė­ga pil­nas. Į jį su­te­kė­jęs van­duo tuoj pat kaž­kur su­si­ge­ria. Tiks­liau – su­bė­ga į gre­ta iš­kas­tą duo­bę.


Kaip tvar­ky­ti nuo­te­kas?


„Šie gy­ven­to­jai iš­si­ka­sę šu­li­nį ant dre­na­žo, kur iš­te­ka van­duo iš gy­ve­na­mų­jų na­mų rū­sių. Aki­vaiz­du, jog to­je vie­to­je ka­na­li­zuo­ja­mas van­duo su­si­mai­šo su dre­na­žo van­de­niu ir pa­ten­ka į ap­lin­ką. To bū­ti ne­ga­li, to­dėl Mic­ke­vi­čiai bus nu­baus­ti ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka už ap­lin­kos ter­ši­mą nuo­te­ko­mis. Be to, šie žmo­nės įpa­rei­go­ti ne­del­siant už­san­da­rin­ti į nuo­te­kų šu­li­nį at­ves­tą vamz­dį“, – aiš­ki­no V. Ba­kas.

Ži­no­ma, ge­riau­sia išei­tis ka­na­li­za­ci­ją jung­tis prie bend­ros nuo­te­kų sis­te­mos, ta­čiau, kaip ži­nia, to­kios ga­li­my­bės bart­nin­kie­čiai ne­tu­ri. Se­niū­nas P. Čir­vins­kas ap­gai­les­ta­vo, jog se­niū­ni­jo­je jau pla­nuo­ti nuo­te­kų tink­lų tie­si­mo dar­bai dėl sunk­me­čio nu­kel­ti į ne­ži­nia ku­riuos lai­kus.

Pa­sak V. Ba­ko, ten, kur nė­ra ga­li­my­bės pri­si­jung­ti prie bend­ros sis­te­mos, tvar­ky­ti bui­ti­nes nuo­te­kas yra du bū­dai. Ga­li­ma įsi­reng­ti nuo­sa­vus ma­žuo­sius bui­ti­nių nuo­te­kų va­ly­mo įren­gi­nius ar­ba nuo­te­kų kau­pi­mo re­zer­vua­rą.

Ma­žie­ji va­ly­mo įren­gi­niai yra mo­der­nus ir pa­to­gus spren­di­mas, ta­čiau jų kai­na sie­kia nuo 5 iki 20 tūks­tan­čių li­tų. Pi­giau­sias bū­das yra nuo­te­kų kau­pi­mo re­zer­vua­rai. Tai – san­da­rios tal­pyk­los, skir­tos pa­vie­nių gy­ve­na­mų­jų na­mų ar­ba jų gru­pių bui­ti­nėms nuo­te­koms kaup­ti bei lai­ky­ti, o po to iš jų iš­siurb­ti ir iš­vež­ti į va­ly­mo įren­gi­nius.

„Nuo­te­kų re­zer­vua­rai pri­va­lo bū­ti san­da­rūs. Jei jie yra ne­san­da­rūs ar ne­tgi be dug­nų, vyks­ta nuo­la­ti­nis nuo­te­kų skys­to­sios da­lies filt­ra­vi­ma­sis į grun­tą, o kar­tu – ir į grun­ti­nius van­de­nis, ku­rie to­kiu bū­du yra ter­šia­mi“, – tei­gė pa­rei­gū­nas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas