„Santaka“ / Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:33

Dalinkitės:  


Di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo su­lau­kė kank­li­nin­kės. Merginų ansamblis konkurse laimėjo pir­mą­ją vie­tą.

Rai­mon­dos KU­RAUS­KIE­NĖS nuo­tr.


Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

Pas­ku­ti­nį spa­lio šeš­ta­die­nį Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro ir Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos at­sto­vai da­ly­va­vo tarp­tau­ti­nia­me me­nų kon­kur­se „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“, skir­ta­me poe­tui K. Do­ne­lai­čiui at­min­ti. Šios iš­vy­kos į Ka­li­ning­ra­do sri­tį ini­cia­to­rius bu­vo Kybartų kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius Sau­lius Čer­ne­vi­čius.

Kon­kur­si­nė pro­gra­ma, ku­rio­je už­si­re­gist­ra­vo da­ly­vau­ti 290 da­ly­vių, bu­vo su­skirs­ty­ta į tris ša­kas: inst­ru­men­ti­nės mu­zi­kos, dai­lės ir šo­kio.

Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos mo­ky­to­jai ir mo­ki­niai pa­ren­gė li­te­ra­tū­ri­nę-mu­zi­ki­nę kom­po­zi­ci­ją, ku­ri bu­vo įtrauk­ta į fes­ti­va­lio ati­da­ry­mo pro­gra­mą.

Kul­tū­ros cent­ro dai­lės bū­re­lio auk­lė­ti­nės Li­gi­ta Me­sec­kai­tė, Si­mo­na Ša­la­še­vi­čiū­tė, Gre­ta Gut­ko­vai­tė ir Do­vi­lė Na­vic­kai­tė kon­kur­sui pri­sta­tė sa­vo dar­bus. Iš vi­so bu­vo pa­teik­ti 126 dar­bai iš Ka­li­ning­ra­do sri­ties, Len­ki­jos ir Lie­tu­vos mo­kyk­lų. Ver­ti­ni­mo ko­mi­si­jos dip­lo­mais įver­tin­ti ky­bar­tie­čių S. Ša­la­še­vi­čiū­tės ir D. Na­vic­kai­tės dar­bai.

Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­la nuo se­no bend­ra­dar­biau­ja su Ka­li­ning­ra­do sri­ties me­no mo­kyk­lo­mis. Tad ir šį kar­tą vilkaviškiečiai moksleiviai ir mokytojai vy­ko į Gu­se­vo vai­kų me­no mo­kyk­los or­ga­ni­zuo­tą fes­ti­va­lį-kon­kur­są „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“.

Jo da­ly­viai pa­dė­jo gė­lių prie lie­tu­vių li­te­ra­tū­ros pra­di­nin­ko K. Do­ne­lai­čio pa­mink­lo Gu­se­vo mies­to cent­re.

Vie­ti­nė te­le­vi­zi­ja, fil­muo­da­ma ren­gi­nį, Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los di­rek­to­riui Ar­tū­rui Peč­kai­čiui už­da­vė klau­si­mą, ar ir šian­dien K. Do­ne­lai­tis lietuviams yra svar­bus. Vil­ka­viš­kie­tis pa­ti­ki­no, kad poe­to kū­ry­bą vai­kai te­be­nag­ri­nė­ja mo­kyk­lo­se ir pa­ts lie­tu­viš­kai pa­dek­la­ma­vo iš­trau­ką iš poe­mos „Me­tai“.

Fes­ti­va­lio kon­kur­si­nė­je pro­gra­mo­je, an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je, da­ly­va­vo kank­li­nin­kės, va­do­vau­ja­mos mo­ky­to­jos Rai­mon­dos Ku­raus­kie­nės. Dar prieš pa­si­ro­dy­mą Si­mo­na Kas­maus­kai­tė, Kris­ti­na Mic­ke­vi­čiū­tė, Jo­vi­ta Cip­ri­se­vi­čiū­tė ir Ei­man­tė Ku­raus­kai­tė bei jų kank­lės su­lau­kė di­de­lio ap­lin­ki­nių su­si­do­mė­ji­mo. Žmo­nės klau­si­nė­jo, kaip va­di­na­si mer­gi­nų mu­zi­kos inst­ru­men­tai, juos fo­tog­ra­fa­vo ir fil­ma­vo.

Kank­li­nin­kės an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je par­si­ve­žė pir­mo­sios vie­tos dip­lo­mą.

Di­džiu­lių ap­lo­dis­men­tų su­lau­kė sve­čių tei­sė­mis da­ly­va­vu­si ir kon­cer­ti­ne pro­gra­ma ren­gi­nio da­ly­vius svei­ki­nu­si Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los leng­vo­sios mu­zi­kos gru­pė (va­do­vas – akor­deo­nis­tas A. Peč­kai­tis).

Links­mai ir nuo­šir­džiai skam­bė­jo Žy­gin­tos Ja­šins­kai­tės dai­ne­lė, Emi­li­jos Fi­na­gė­je­vai­tės ir Ig­no Sku­čo dai­na ma­mai. E. Ku­raus­kai­tė nu­ste­bi­no vi­sus už­dai­na­vu­si ru­siš­kai, o Jus­tė Ka­za­ke­vi­čiū­tė su­jau­di­no akus­ti­niu dai­nos at­li­ki­mu.

Kon­kur­so ko­mi­si­jos na­riai sa­kė, kad vil­ka­viš­kie­čių ko­lek­ty­vai yra tik­rai aukš­to me­ni­nio ly­gio.

Fes­ti­va­lio da­ly­viai džiau­gė­si ir tuo, jog tu­rė­jo ga­li­my­bę iš­vys­ti kon­cer­tuo­jan­čius bend­raam­žius iš įvai­rių Ka­li­ning­ra­do sri­ties mo­kyk­lų: gir­dė­jo gro­jan­čius smui­kais, ba­la­lai­ko­mis, ba­ja­nais, su di­džiau­sia nuo­sta­ba klau­sė­si be ga­lo pro­fe­sio­na­liai skam­bi­nan­čių jau­nų­jų pia­nis­tų, gė­rė­jo­si dai­li­nin­kų dar­bais ir šo­kių pro­gra­mo­mis.

Kaip sve­čias į kon­kur­są bu­vo pa­kvies­tas Lie­tu­vos Res­pub­li­kos kon­su­la­to Ka­li­ning­ra­de mi­nist­ras pa­ta­rė­jas R. Mar­ti­no­nis. Jis iš­sa­kė nuo­mo­nę apie Tol­min­kie­my­je esan­čio mu­zie­jaus li­ki­mą. Jau ke­le­rius me­tus svars­to­ma mu­zie­jaus iš­li­ki­mo pro­ble­ma pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis pa­ga­liau iš­spręs­ta.

Mu­zie­jaus iš­sau­go­ji­mo svar­ba įsi­ti­ki­no ir po ren­gi­nio Tol­min­kie­my­je ap­si­lan­kę ky­bar­tie­čiai.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas