„Santaka“ / Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:33

Dalinkitės:  


Di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo su­lau­kė kank­li­nin­kės. Merginų ansamblis konkurse laimėjo pir­mą­ją vie­tą.

Rai­mon­dos KU­RAUS­KIE­NĖS nuo­tr.


Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

Pas­ku­ti­nį spa­lio šeš­ta­die­nį Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro ir Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos at­sto­vai da­ly­va­vo tarp­tau­ti­nia­me me­nų kon­kur­se „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“, skir­ta­me poe­tui K. Do­ne­lai­čiui at­min­ti. Šios iš­vy­kos į Ka­li­ning­ra­do sri­tį ini­cia­to­rius bu­vo Kybartų kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius Sau­lius Čer­ne­vi­čius.

Kon­kur­si­nė pro­gra­ma, ku­rio­je už­si­re­gist­ra­vo da­ly­vau­ti 290 da­ly­vių, bu­vo su­skirs­ty­ta į tris ša­kas: inst­ru­men­ti­nės mu­zi­kos, dai­lės ir šo­kio.

Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos mo­ky­to­jai ir mo­ki­niai pa­ren­gė li­te­ra­tū­ri­nę-mu­zi­ki­nę kom­po­zi­ci­ją, ku­ri bu­vo įtrauk­ta į fes­ti­va­lio ati­da­ry­mo pro­gra­mą.

Kul­tū­ros cent­ro dai­lės bū­re­lio auk­lė­ti­nės Li­gi­ta Me­sec­kai­tė, Si­mo­na Ša­la­še­vi­čiū­tė, Gre­ta Gut­ko­vai­tė ir Do­vi­lė Na­vic­kai­tė kon­kur­sui pri­sta­tė sa­vo dar­bus. Iš vi­so bu­vo pa­teik­ti 126 dar­bai iš Ka­li­ning­ra­do sri­ties, Len­ki­jos ir Lie­tu­vos mo­kyk­lų. Ver­ti­ni­mo ko­mi­si­jos dip­lo­mais įver­tin­ti ky­bar­tie­čių S. Ša­la­še­vi­čiū­tės ir D. Na­vic­kai­tės dar­bai.

Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­la nuo se­no bend­ra­dar­biau­ja su Ka­li­ning­ra­do sri­ties me­no mo­kyk­lo­mis. Tad ir šį kar­tą vilkaviškiečiai moksleiviai ir mokytojai vy­ko į Gu­se­vo vai­kų me­no mo­kyk­los or­ga­ni­zuo­tą fes­ti­va­lį-kon­kur­są „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“.

Jo da­ly­viai pa­dė­jo gė­lių prie lie­tu­vių li­te­ra­tū­ros pra­di­nin­ko K. Do­ne­lai­čio pa­mink­lo Gu­se­vo mies­to cent­re.

Vie­ti­nė te­le­vi­zi­ja, fil­muo­da­ma ren­gi­nį, Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los di­rek­to­riui Ar­tū­rui Peč­kai­čiui už­da­vė klau­si­mą, ar ir šian­dien K. Do­ne­lai­tis lietuviams yra svar­bus. Vil­ka­viš­kie­tis pa­ti­ki­no, kad poe­to kū­ry­bą vai­kai te­be­nag­ri­nė­ja mo­kyk­lo­se ir pa­ts lie­tu­viš­kai pa­dek­la­ma­vo iš­trau­ką iš poe­mos „Me­tai“.

Fes­ti­va­lio kon­kur­si­nė­je pro­gra­mo­je, an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je, da­ly­va­vo kank­li­nin­kės, va­do­vau­ja­mos mo­ky­to­jos Rai­mon­dos Ku­raus­kie­nės. Dar prieš pa­si­ro­dy­mą Si­mo­na Kas­maus­kai­tė, Kris­ti­na Mic­ke­vi­čiū­tė, Jo­vi­ta Cip­ri­se­vi­čiū­tė ir Ei­man­tė Ku­raus­kai­tė bei jų kank­lės su­lau­kė di­de­lio ap­lin­ki­nių su­si­do­mė­ji­mo. Žmo­nės klau­si­nė­jo, kaip va­di­na­si mer­gi­nų mu­zi­kos inst­ru­men­tai, juos fo­tog­ra­fa­vo ir fil­ma­vo.

Kank­li­nin­kės an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je par­si­ve­žė pir­mo­sios vie­tos dip­lo­mą.

Di­džiu­lių ap­lo­dis­men­tų su­lau­kė sve­čių tei­sė­mis da­ly­va­vu­si ir kon­cer­ti­ne pro­gra­ma ren­gi­nio da­ly­vius svei­ki­nu­si Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los leng­vo­sios mu­zi­kos gru­pė (va­do­vas – akor­deo­nis­tas A. Peč­kai­tis).

Links­mai ir nuo­šir­džiai skam­bė­jo Žy­gin­tos Ja­šins­kai­tės dai­ne­lė, Emi­li­jos Fi­na­gė­je­vai­tės ir Ig­no Sku­čo dai­na ma­mai. E. Ku­raus­kai­tė nu­ste­bi­no vi­sus už­dai­na­vu­si ru­siš­kai, o Jus­tė Ka­za­ke­vi­čiū­tė su­jau­di­no akus­ti­niu dai­nos at­li­ki­mu.

Kon­kur­so ko­mi­si­jos na­riai sa­kė, kad vil­ka­viš­kie­čių ko­lek­ty­vai yra tik­rai aukš­to me­ni­nio ly­gio.

Fes­ti­va­lio da­ly­viai džiau­gė­si ir tuo, jog tu­rė­jo ga­li­my­bę iš­vys­ti kon­cer­tuo­jan­čius bend­raam­žius iš įvai­rių Ka­li­ning­ra­do sri­ties mo­kyk­lų: gir­dė­jo gro­jan­čius smui­kais, ba­la­lai­ko­mis, ba­ja­nais, su di­džiau­sia nuo­sta­ba klau­sė­si be ga­lo pro­fe­sio­na­liai skam­bi­nan­čių jau­nų­jų pia­nis­tų, gė­rė­jo­si dai­li­nin­kų dar­bais ir šo­kių pro­gra­mo­mis.

Kaip sve­čias į kon­kur­są bu­vo pa­kvies­tas Lie­tu­vos Res­pub­li­kos kon­su­la­to Ka­li­ning­ra­de mi­nist­ras pa­ta­rė­jas R. Mar­ti­no­nis. Jis iš­sa­kė nuo­mo­nę apie Tol­min­kie­my­je esan­čio mu­zie­jaus li­ki­mą. Jau ke­le­rius me­tus svars­to­ma mu­zie­jaus iš­li­ki­mo pro­ble­ma pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis pa­ga­liau iš­spręs­ta.

Mu­zie­jaus iš­sau­go­ji­mo svar­ba įsi­ti­ki­no ir po ren­gi­nio Tol­min­kie­my­je ap­si­lan­kę ky­bar­tie­čiai.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas