„Santaka“ / Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:33

Dalinkitės:  


Di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo su­lau­kė kank­li­nin­kės. Merginų ansamblis konkurse laimėjo pir­mą­ją vie­tą.

Rai­mon­dos KU­RAUS­KIE­NĖS nuo­tr.


Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

Pas­ku­ti­nį spa­lio šeš­ta­die­nį Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro ir Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos at­sto­vai da­ly­va­vo tarp­tau­ti­nia­me me­nų kon­kur­se „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“, skir­ta­me poe­tui K. Do­ne­lai­čiui at­min­ti. Šios iš­vy­kos į Ka­li­ning­ra­do sri­tį ini­cia­to­rius bu­vo Kybartų kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius Sau­lius Čer­ne­vi­čius.

Kon­kur­si­nė pro­gra­ma, ku­rio­je už­si­re­gist­ra­vo da­ly­vau­ti 290 da­ly­vių, bu­vo su­skirs­ty­ta į tris ša­kas: inst­ru­men­ti­nės mu­zi­kos, dai­lės ir šo­kio.

Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos mo­ky­to­jai ir mo­ki­niai pa­ren­gė li­te­ra­tū­ri­nę-mu­zi­ki­nę kom­po­zi­ci­ją, ku­ri bu­vo įtrauk­ta į fes­ti­va­lio ati­da­ry­mo pro­gra­mą.

Kul­tū­ros cent­ro dai­lės bū­re­lio auk­lė­ti­nės Li­gi­ta Me­sec­kai­tė, Si­mo­na Ša­la­še­vi­čiū­tė, Gre­ta Gut­ko­vai­tė ir Do­vi­lė Na­vic­kai­tė kon­kur­sui pri­sta­tė sa­vo dar­bus. Iš vi­so bu­vo pa­teik­ti 126 dar­bai iš Ka­li­ning­ra­do sri­ties, Len­ki­jos ir Lie­tu­vos mo­kyk­lų. Ver­ti­ni­mo ko­mi­si­jos dip­lo­mais įver­tin­ti ky­bar­tie­čių S. Ša­la­še­vi­čiū­tės ir D. Na­vic­kai­tės dar­bai.

Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­la nuo se­no bend­ra­dar­biau­ja su Ka­li­ning­ra­do sri­ties me­no mo­kyk­lo­mis. Tad ir šį kar­tą vilkaviškiečiai moksleiviai ir mokytojai vy­ko į Gu­se­vo vai­kų me­no mo­kyk­los or­ga­ni­zuo­tą fes­ti­va­lį-kon­kur­są „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“.

Jo da­ly­viai pa­dė­jo gė­lių prie lie­tu­vių li­te­ra­tū­ros pra­di­nin­ko K. Do­ne­lai­čio pa­mink­lo Gu­se­vo mies­to cent­re.

Vie­ti­nė te­le­vi­zi­ja, fil­muo­da­ma ren­gi­nį, Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los di­rek­to­riui Ar­tū­rui Peč­kai­čiui už­da­vė klau­si­mą, ar ir šian­dien K. Do­ne­lai­tis lietuviams yra svar­bus. Vil­ka­viš­kie­tis pa­ti­ki­no, kad poe­to kū­ry­bą vai­kai te­be­nag­ri­nė­ja mo­kyk­lo­se ir pa­ts lie­tu­viš­kai pa­dek­la­ma­vo iš­trau­ką iš poe­mos „Me­tai“.

Fes­ti­va­lio kon­kur­si­nė­je pro­gra­mo­je, an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je, da­ly­va­vo kank­li­nin­kės, va­do­vau­ja­mos mo­ky­to­jos Rai­mon­dos Ku­raus­kie­nės. Dar prieš pa­si­ro­dy­mą Si­mo­na Kas­maus­kai­tė, Kris­ti­na Mic­ke­vi­čiū­tė, Jo­vi­ta Cip­ri­se­vi­čiū­tė ir Ei­man­tė Ku­raus­kai­tė bei jų kank­lės su­lau­kė di­de­lio ap­lin­ki­nių su­si­do­mė­ji­mo. Žmo­nės klau­si­nė­jo, kaip va­di­na­si mer­gi­nų mu­zi­kos inst­ru­men­tai, juos fo­tog­ra­fa­vo ir fil­ma­vo.

Kank­li­nin­kės an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je par­si­ve­žė pir­mo­sios vie­tos dip­lo­mą.

Di­džiu­lių ap­lo­dis­men­tų su­lau­kė sve­čių tei­sė­mis da­ly­va­vu­si ir kon­cer­ti­ne pro­gra­ma ren­gi­nio da­ly­vius svei­ki­nu­si Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los leng­vo­sios mu­zi­kos gru­pė (va­do­vas – akor­deo­nis­tas A. Peč­kai­tis).

Links­mai ir nuo­šir­džiai skam­bė­jo Žy­gin­tos Ja­šins­kai­tės dai­ne­lė, Emi­li­jos Fi­na­gė­je­vai­tės ir Ig­no Sku­čo dai­na ma­mai. E. Ku­raus­kai­tė nu­ste­bi­no vi­sus už­dai­na­vu­si ru­siš­kai, o Jus­tė Ka­za­ke­vi­čiū­tė su­jau­di­no akus­ti­niu dai­nos at­li­ki­mu.

Kon­kur­so ko­mi­si­jos na­riai sa­kė, kad vil­ka­viš­kie­čių ko­lek­ty­vai yra tik­rai aukš­to me­ni­nio ly­gio.

Fes­ti­va­lio da­ly­viai džiau­gė­si ir tuo, jog tu­rė­jo ga­li­my­bę iš­vys­ti kon­cer­tuo­jan­čius bend­raam­žius iš įvai­rių Ka­li­ning­ra­do sri­ties mo­kyk­lų: gir­dė­jo gro­jan­čius smui­kais, ba­la­lai­ko­mis, ba­ja­nais, su di­džiau­sia nuo­sta­ba klau­sė­si be ga­lo pro­fe­sio­na­liai skam­bi­nan­čių jau­nų­jų pia­nis­tų, gė­rė­jo­si dai­li­nin­kų dar­bais ir šo­kių pro­gra­mo­mis.

Kaip sve­čias į kon­kur­są bu­vo pa­kvies­tas Lie­tu­vos Res­pub­li­kos kon­su­la­to Ka­li­ning­ra­de mi­nist­ras pa­ta­rė­jas R. Mar­ti­no­nis. Jis iš­sa­kė nuo­mo­nę apie Tol­min­kie­my­je esan­čio mu­zie­jaus li­ki­mą. Jau ke­le­rius me­tus svars­to­ma mu­zie­jaus iš­li­ki­mo pro­ble­ma pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis pa­ga­liau iš­spręs­ta.

Mu­zie­jaus iš­sau­go­ji­mo svar­ba įsi­ti­ki­no ir po ren­gi­nio Tol­min­kie­my­je ap­si­lan­kę ky­bar­tie­čiai.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas