„Santaka“ / Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:33

Dalinkitės:  


Di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo su­lau­kė kank­li­nin­kės. Merginų ansamblis konkurse laimėjo pir­mą­ją vie­tą.

Rai­mon­dos KU­RAUS­KIE­NĖS nuo­tr.


Iš festivalio Guseve atlikėjai grįžo su įvertinimais

Pas­ku­ti­nį spa­lio šeš­ta­die­nį Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro ir Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos at­sto­vai da­ly­va­vo tarp­tau­ti­nia­me me­nų kon­kur­se „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“, skir­ta­me poe­tui K. Do­ne­lai­čiui at­min­ti. Šios iš­vy­kos į Ka­li­ning­ra­do sri­tį ini­cia­to­rius bu­vo Kybartų kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius Sau­lius Čer­ne­vi­čius.

Kon­kur­si­nė pro­gra­ma, ku­rio­je už­si­re­gist­ra­vo da­ly­vau­ti 290 da­ly­vių, bu­vo su­skirs­ty­ta į tris ša­kas: inst­ru­men­ti­nės mu­zi­kos, dai­lės ir šo­kio.

Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jos mo­ky­to­jai ir mo­ki­niai pa­ren­gė li­te­ra­tū­ri­nę-mu­zi­ki­nę kom­po­zi­ci­ją, ku­ri bu­vo įtrauk­ta į fes­ti­va­lio ati­da­ry­mo pro­gra­mą.

Kul­tū­ros cent­ro dai­lės bū­re­lio auk­lė­ti­nės Li­gi­ta Me­sec­kai­tė, Si­mo­na Ša­la­še­vi­čiū­tė, Gre­ta Gut­ko­vai­tė ir Do­vi­lė Na­vic­kai­tė kon­kur­sui pri­sta­tė sa­vo dar­bus. Iš vi­so bu­vo pa­teik­ti 126 dar­bai iš Ka­li­ning­ra­do sri­ties, Len­ki­jos ir Lie­tu­vos mo­kyk­lų. Ver­ti­ni­mo ko­mi­si­jos dip­lo­mais įver­tin­ti ky­bar­tie­čių S. Ša­la­še­vi­čiū­tės ir D. Na­vic­kai­tės dar­bai.

Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­la nuo se­no bend­ra­dar­biau­ja su Ka­li­ning­ra­do sri­ties me­no mo­kyk­lo­mis. Tad ir šį kar­tą vilkaviškiečiai moksleiviai ir mokytojai vy­ko į Gu­se­vo vai­kų me­no mo­kyk­los or­ga­ni­zuo­tą fes­ti­va­lį-kon­kur­są „Me­tų lai­kai Gu­se­ve“.

Jo da­ly­viai pa­dė­jo gė­lių prie lie­tu­vių li­te­ra­tū­ros pra­di­nin­ko K. Do­ne­lai­čio pa­mink­lo Gu­se­vo mies­to cent­re.

Vie­ti­nė te­le­vi­zi­ja, fil­muo­da­ma ren­gi­nį, Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los di­rek­to­riui Ar­tū­rui Peč­kai­čiui už­da­vė klau­si­mą, ar ir šian­dien K. Do­ne­lai­tis lietuviams yra svar­bus. Vil­ka­viš­kie­tis pa­ti­ki­no, kad poe­to kū­ry­bą vai­kai te­be­nag­ri­nė­ja mo­kyk­lo­se ir pa­ts lie­tu­viš­kai pa­dek­la­ma­vo iš­trau­ką iš poe­mos „Me­tai“.

Fes­ti­va­lio kon­kur­si­nė­je pro­gra­mo­je, an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je, da­ly­va­vo kank­li­nin­kės, va­do­vau­ja­mos mo­ky­to­jos Rai­mon­dos Ku­raus­kie­nės. Dar prieš pa­si­ro­dy­mą Si­mo­na Kas­maus­kai­tė, Kris­ti­na Mic­ke­vi­čiū­tė, Jo­vi­ta Cip­ri­se­vi­čiū­tė ir Ei­man­tė Ku­raus­kai­tė bei jų kank­lės su­lau­kė di­de­lio ap­lin­ki­nių su­si­do­mė­ji­mo. Žmo­nės klau­si­nė­jo, kaip va­di­na­si mer­gi­nų mu­zi­kos inst­ru­men­tai, juos fo­tog­ra­fa­vo ir fil­ma­vo.

Kank­li­nin­kės an­samb­lių ka­te­go­ri­jo­je par­si­ve­žė pir­mo­sios vie­tos dip­lo­mą.

Di­džiu­lių ap­lo­dis­men­tų su­lau­kė sve­čių tei­sė­mis da­ly­va­vu­si ir kon­cer­ti­ne pro­gra­ma ren­gi­nio da­ly­vius svei­ki­nu­si Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los leng­vo­sios mu­zi­kos gru­pė (va­do­vas – akor­deo­nis­tas A. Peč­kai­tis).

Links­mai ir nuo­šir­džiai skam­bė­jo Žy­gin­tos Ja­šins­kai­tės dai­ne­lė, Emi­li­jos Fi­na­gė­je­vai­tės ir Ig­no Sku­čo dai­na ma­mai. E. Ku­raus­kai­tė nu­ste­bi­no vi­sus už­dai­na­vu­si ru­siš­kai, o Jus­tė Ka­za­ke­vi­čiū­tė su­jau­di­no akus­ti­niu dai­nos at­li­ki­mu.

Kon­kur­so ko­mi­si­jos na­riai sa­kė, kad vil­ka­viš­kie­čių ko­lek­ty­vai yra tik­rai aukš­to me­ni­nio ly­gio.

Fes­ti­va­lio da­ly­viai džiau­gė­si ir tuo, jog tu­rė­jo ga­li­my­bę iš­vys­ti kon­cer­tuo­jan­čius bend­raam­žius iš įvai­rių Ka­li­ning­ra­do sri­ties mo­kyk­lų: gir­dė­jo gro­jan­čius smui­kais, ba­la­lai­ko­mis, ba­ja­nais, su di­džiau­sia nuo­sta­ba klau­sė­si be ga­lo pro­fe­sio­na­liai skam­bi­nan­čių jau­nų­jų pia­nis­tų, gė­rė­jo­si dai­li­nin­kų dar­bais ir šo­kių pro­gra­mo­mis.

Kaip sve­čias į kon­kur­są bu­vo pa­kvies­tas Lie­tu­vos Res­pub­li­kos kon­su­la­to Ka­li­ning­ra­de mi­nist­ras pa­ta­rė­jas R. Mar­ti­no­nis. Jis iš­sa­kė nuo­mo­nę apie Tol­min­kie­my­je esan­čio mu­zie­jaus li­ki­mą. Jau ke­le­rius me­tus svars­to­ma mu­zie­jaus iš­li­ki­mo pro­ble­ma pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis pa­ga­liau iš­spręs­ta.

Mu­zie­jaus iš­sau­go­ji­mo svar­ba įsi­ti­ki­no ir po ren­gi­nio Tol­min­kie­my­je ap­si­lan­kę ky­bar­tie­čiai.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas