„Santaka“ / Finansinę situaciją sunkina ir nevykdomi valstybės įsipareigojimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:26

Dalinkitės:  


Finansinę situaciją sunkina ir nevykdomi valstybės įsipareigojimai

Ar­tė­ja į pa­bai­gą sun­kią ša­lies eko­no­mi­nę si­tua­ci­ją ir su­dė­tin­gą ra­jo­no fi­nan­si­nę pa­dė­tį nu­lė­mę me­tai.

At­siž­vel­giant į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to vyk­dy­mo pa­ja­mų pla­ną, ga­li­ma pa­ste­bė­ti, kad iki pa­tiks­lin­to me­ti­nio 100 pro­c. pa­ja­mų pla­no įvyk­dy­mo dar trūks­ta 12,8 mln. li­tų įplau­kų (tai su­da­ro 13,7 pro­c.). Iš jų mo­kes­čių pa­ja­mų pla­nui įvyk­dy­ti dar tu­rė­tų bū­ti gau­ta 5,7 mln. li­tų, spe­cia­lių­jų tiks­li­nių do­ta­ci­jų – 6,6 mln. li­tų, ki­tų pa­ja­mų – 0,5 mln. li­tų.

Jau šių me­tų pra­džio­je bu­vo pro­ble­miš­ka pa­reng­ti su­ba­lan­suo­tą Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to pa­ja­mų ir asig­na­vi­mų pla­ną, nes Vy­riau­sy­bė nu­sta­tė net 20 mln. li­tų ma­žes­nį nei praė­ju­siais me­tais pro­gno­zuo­ja­mų pa­ja­mų pla­ną. Be to, Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­ja 2009 me­tais li­ko sko­lin­ga 5,1 mln. li­tų gy­ven­to­jų pa­ja­mų mo­kes­čio sa­vi­val­dy­bių iš­lai­dų struk­tū­ros skir­tu­mams bei mo­kes­ti­nėms pa­ja­moms iš­ly­gin­ti (pa­ly­gin­ti su pla­nuo­to­mis per­ves­ti lė­šo­mis).

Pas­te­bė­ti­na, kad vals­ty­bės pri­siim­tų įsi­pa­rei­go­ji­mų ne­vyk­dy­mas tu­ri di­de­lės įta­kos ir taip su­dė­tin­gai ra­jo­no fi­nan­si­nei pa­dė­čiai. Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­ja nė­ra per­ve­du­si apie 4,8 mln. li­tų (už 10 šių me­tų mė­ne­sių) mi­nė­tų mo­kes­čių. Dėl šios prie­žas­ties Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja ne­tu­ri pa­kan­ka­mai lė­šų bū­ti­niems fi­nan­si­niams įsi­pa­rei­go­ji­mams vyk­dy­ti: ma­žin­ti biu­dže­ti­nių įstai­gų kre­di­ti­nį įsi­sko­li­ni­mą už pa­slau­gas, pre­kes ir at­lik­tus dar­bus.

Si­tua­ci­jos ne­pa­leng­vi­na ir tai, kad šiais me­tais ne­bu­vo pa­keis­tas 2010 me­tų vals­ty­bės biu­dže­to ir sa­vi­val­dy­bių biu­dže­tų fi­nan­si­nių ro­dik­lių pa­tvir­ti­ni­mo įsta­ty­mas, lei­džian­tis ne­pa­nau­do­tas spe­cia­lio­sios tiks­li­nės do­ta­ci­jos mo­ki­nio krep­še­liui fi­nan­suo­ti skir­tas lė­šas nau­do­ti tik mo­ky­mo reik­mių įsi­sko­li­ni­mams deng­ti, įvyk­džius ug­dy­mo pla­ną.

Ke­le­tą me­tų mi­nė­tas lė­šas mo­kyk­lų stei­gė­jai tu­rė­jo ga­li­my­bę per­skirs­ty­ti švie­ti­mo reik­mių įsi­sko­li­ni­mams pa­deng­ti – ap­mo­kė­ti mo­ki­nių pa­vė­žė­ji­mo bei ko­mu­na­li­nių pa­slau­gų kre­di­ti­nius įsi­sko­li­ni­mus (praė­ju­siais me­tais bu­vo per­skirs­ty­ta apie 1,5 mln. li­tų mo­ki­nio krep­še­lio lė­šų). Šiais me­tais ra­jo­no švie­ti­mo įstai­gos taip pat lau­kė mi­nė­to įsta­ty­mo pa­kei­ti­mo, bet kol kas ne­pa­nau­do­tų mo­ki­nio krep­še­lio lė­šų per­skirs­ty­mas švie­ti­mo reik­mių įsi­sko­li­ni­mams deng­ti nė­ra nu­ma­ty­tas.

Lai­ku gau­na­mos pa­ja­mos Sa­vi­val­dy­bės sa­va­ran­kiš­koms funk­ci­joms vyk­dy­ti su­tei­kia ga­li­my­bę ne­vė­luo­jant iš­mo­kė­ti dar­bo už­mo­kes­tį biu­dže­ti­nių įstai­gų dar­buo­to­jams, per­ves­ti so­cia­li­nio drau­di­mo įmo­kas bei gy­ven­to­jų pa­ja­mų mo­kes­tį.

Ne­gau­da­ma pa­kan­ka­mai kai ku­rių pa­ja­mų įplau­kų, Sa­vi­val­dy­bė ne­ga­li už­tik­rin­ti pri­skir­tų funk­ci­jų vyk­dy­mo bei tin­ka­mo biu­dže­ti­nių įstai­gų at­si­skai­ty­mo už su­teik­tas pa­slau­gas su tie­kė­jais.Dai­va JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Bend­ro­jo sky­riaus

vy­res­nio­ji spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas