„Santaka“ / Nemokėjusi atlyginimų medžio apdirbimo bendrovė bankrutavo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-08 23:18

Dalinkitės:  


Medžio apdirbimu užsiėmusioje UAB „Rymanto medis“ tylu – praeitą savaitę įmonei paskelbtas bankrotas.

Autorės nuotr.


Nemokėjusi atlyginimų medžio apdirbimo bendrovė bankrutavo

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Praei­tą ant­ra­die­nį Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nė dar­bo bir­ža ga­vo pra­ne­ši­mą, kad Vil­ka­viš­ky­je dir­bu­siai UAB „Ry­man­to me­dis“ pa­skelb­tas bank­ro­tas.

Dar šių me­tų ko­vą „San­ta­ka“ bu­vo ga­vu­si sig­na­lą apie tai, jog vie­ti­niam vers­li­nin­kui Ry­man­tui Paš­ke­vi­čiui pri­klau­san­čio­je me­džio ap­dir­bi­mo įmo­nė­je „Ry­man­to me­dis“ tvy­ro įtam­pa.

Dar­buo­to­jai ruo­šė­si strei­kuo­ti, mat po ke­le­tą mė­ne­sių ne­ga­vo at­ly­gi­ni­mo, ku­ris ir taip vos sie­kė ke­le­tą šim­tų li­tų.

Pa­tys pa­si­kvie­tę ko­res­pon­den­tus, jie vis dėl­to tą­kart ven­gė at­vi­rau­ti vie­ni prie ki­tų, pa­šnibž­do­mis kal­bė­jo, kad iš anks­taus ry­to at­vy­kęs vir­ši­nin­kas jiems pri­gra­si­no, jog skun­di­kai bus at­leis­ti iš dar­bo ir ne­gaus net to, ką už­si­dir­bo.

Tą niū­rią ko­vo die­ną vi­si dir­bo ty­lė­da­mi. Nors iš ry­to bu­vo pa­si­ry­žę, me­džio ap­dir­bi­mo stak­lių jie neiš­jun­gė.

Tuo­met su bend­ro­vės sa­vi­nin­ku ar ki­tais at­sa­kin­gais as­me­ni­mis iki ga­lo pa­kal­bė­ti ne­pa­vy­ko. Te­le­fo­nu šiaip taip pri­si­skam­bi­nus įmo­nės va­do­vui, šis pri­ža­dė­jo at­va­žiuo­ti su dar­buo­to­jais į re­dak­ci­ją ir vis­ką paaiš­kin­ti.

R. Paš­ke­vi­čius re­dak­ci­jo­je taip ir ne­pa­si­ro­dė. Ta­čiau po „San­ta­kos“ vi­zi­to įmo­nė­je dar­buo­to­jai ga­vo po ke­le­tą šim­tų li­tų ir sa­kė su­lau­kę gra­si­ni­mo at­leis­ti iš dar­bo „skun­di­kus“.

Jau po poros mėnesių Kau­no apy­gar­dos teis­mo ge­gu­žės 6 d. nu­tar­ti­mi UAB „Ry­man­to medis” iš­kel­ta bank­ro­to by­la. Iš dar­bo at­leis­ti 28 dar­buo­to­jai.

R. Paš­ke­vi­čius me­die­nos ap­do­ro­ji­mo įmo­nę įkū­rė prieš vie­nuo­li­ka me­tų. Jis vers­lą pra­dė­jo nuo pu­sės mi­li­jo­no li­tų me­ti­nės apy­var­tos, iš pra­džių įdar­bi­no de­šimt dar­bi­nin­kų.

Prieš tre­jus me­tus bend­ro­vės apy­var­ta bu­vo išau­gu­si jau iki 12 mln. li­tų per me­tus. Tuo­met įmo­nė­je dir­bo per šim­tą dar­bi­nin­kų.

Vers­li­nin­kas ren­gė pro­jek­tus su te­ri­to­ri­ne dar­bo bir­ža, stei­gė dar­bo vie­tas neį­ga­lie­siems. 2007 m. pa­bai­go­je, pra­dė­jus reikš­tis pir­mie­siems kri­zės po­žy­miams, jis krei­pė­si į ban­ką, kad šis su­teik­tų ga­ran­ti­jas me­die­nos tie­kė­jams. Dėl pu­sės mi­li­jo­no li­tų ga­ran­ti­jos vers­li­nin­kas įkei­tė sa­vo tur­to už mi­li­jo­ną li­tų. Nors ban­kas pa­si­ra­šė tik da­lį ga­ran­ti­nio mo­kė­ji­mo do­ku­men­tų, ta­čiau įkeis­tas tur­tas li­ko ban­kui.

Už ki­to ban­ko su­teik­tą pa­sko­lą bend­ro­vė bu­vo įsi­gi­ju­si per 500 tūkst. li­tų kai­nuo­jan­tį miš­ka­ve­žį MAN ir au­tok­rau­tu­vą. Nors ban­kui grą­žin­ta be­veik 135 tūkst. li­tų, bet mi­nė­tos tech­ni­kos bend­ro­vė ne­te­ko jau dau­giau nei prieš me­tus. Antstoliai abi trans­por­to prie­mo­nes iš­vež­ė iš įmo­nės kie­mo.

Bė­dos įmo­nė­je pra­si­dė­jo, kai ėmė lai­ku ne­beat­sis­kai­ty­ti už­sa­ko­vai, su­tri­ko pro­duk­ci­jos par­da­vi­mas. Pris­tig­ta pi­ni­gų ne tik grą­žin­ti pa­sko­loms, bet ir dar­buo­to­jų at­ly­gi­ni­mams. Į raš­tiš­kus pra­šy­mus ati­dė­ti mo­kė­ji­mus ban­kai ne­rea­ga­vo.

Tie­sa, bu­vę įmo­nės dar­buo­to­jai sa­kė vi­sa­da ste­bė­da­vę­si, jog vers­li­nin­kas, užuo­t ati­da­vęs sko­las ir in­ves­ta­vęs į vers­lą, va­ži­nė­jo pra­ban­giais au­to­mo­bi­liais ir pir­ko ki­to­kius bran­gius daik­tus.

Kai ku­rie dar­buo­to­jai išė­jo iš dar­bo UAB „Ry­man­to me­dis“ dar anks­čiau, ne­gu pra­si­dė­jo eko­no­mi­nis sunk­me­tis. Vie­nas jų sa­vo išė­ji­mą pa­grin­dė tuo, kad „ne­su­ta­po po­žiū­riai į vers­lą ir pi­ni­gus.“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas