„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-05 07:55

Dalinkitės:  


Atodangos

Ko­va su vė­jo ma­lū­naisČiu­ža la­pai – tas liūd­nas

li­ki­mas ru­dens,

Vė­jas var­nų juo­du­mą per

klo­nius ri­dens,

Me­džiai glau­sis ar­čiau prie

žmo­nių, prie na­mų,

Pa­ti­kė­ję vi­sų ar­tu­mu,

švel­nu­mu.

R. Grai­bus. „Ru­duo. Švel­nu­mas“
Štai ir po Vė­li­nių. Vi­sos gra­žiau­sios gė­lės, vi­sos žva­kės iš­pirk­tos ir su­neš­tos ant ar­ti­mų­jų ka­pų. Šven­ta pa­rei­ga at­lik­ta – mi­ru­sie­ji pa­gerb­ti, ga­li il­sė­tis ra­my­bė­je.

Tik gy­vie­ji tos ra­my­bės ne­tu­ri. Jų lau­kia ne­pa­bai­gia­mi dar­bai. Nuo tų dar­bų neiš­si­suk­si, į juos ne­ga­li ne­kreip­ti dė­me­sio. Jie kren­ta tau tie­siai ant gal­vos, pi­na­si po ko­jo­mis.

Kal­bu, ži­no­ma, apie ru­de­nį kren­tan­čius me­džių la­pus. „Ano­kia čia bė­da“, – nu­si­šai­pys dar­bais ap­si­ver­tęs pi­lie­tis. – Tar­si rim­tes­nių pro­ble­mų ne­bū­tų“. Ži­no­ma, kad bū­na. Bet ir ma­žos pro­ble­mos ap­kar­ti­na gy­ve­ni­mą.

Kas­met, ru­de­nį, kren­tant me­džių la­pams, vie­nas pa­gy­ve­nęs žmo­ge­lis kas­dien žval­go­si į dan­gų, iš kur vė­jas pu­čia. Jei­gu va­ka­ris – jo lau­kia il­ga ko­va su me­džių la­pais.

Su sa­vo so­de­lio vais­me­džių – tri­jų obe­lų ir dvie­jų kriau­šių – la­pais jis ne­sun­kiai su­si­do­ro­ja. Da­lį jų kom­pos­tuo­ja vie­to­je, o li­ku­sius iš­ve­ža į dar­žą ir už­ka­sa.

Bet prie gat­vės au­ga di­de­lės tuo­pos. Vos tik žmo­gus bai­gia tvar­ky­ti sa­vo so­de­lio me­džių la­pus, jam ant gal­vos sa­vo der­lių pa­be­ria tuo­pos. Gel­to­ni, žvil­gan­tys la­pai sto­ru ki­li­mu nu­klo­ja gat­vę, žmo­gaus na­mų kie­mą, lėkš­tą na­mo sto­gą. La­pai už­pil­do sto­go lie­taus vandens su­rin­ki­mo lo­ve­lius, ak­li­nai už­kem­ša liet­vamz­džius... Ne toks ir leng­vas dar­bas pa­gy­ve­nu­siam žmo­gui kars­ty­tis ant sli­daus na­mo sto­go, krapš­ty­ti už­kiš­tus vamz­džius.

Keis­tas gam­tos kap­ri­zas ar ap­lin­ky­bių su­ta­pi­mas, bet tik prieš ke­le­tą die­nų pū­tęs šiau­rės ry­tų vė­jas, pra­dė­jus kris­ti me­džių la­pams, at­si­su­ko iš va­ka­rų pu­sės vi­sa sa­vo jė­ga. Ir skrie­ja links­mai sau la­pų la­vi­na tie­siai ant žmo­gaus gy­ve­ni­mo.

O juk prieš vė­ją, kaip ir prieš val­džią, ne­pa­pū­si. Am­ži­na ko­va su vė­jo ma­lū­nais ve­da į ne­vil­tį, griau­na ti­kė­ji­mą dar­bo pra­smin­gu­mu.

Ir pro­ble­ma vi­sai ne ta, kad ru­de­nį kren­ta me­džių la­pai – taip ir tu­ri bū­ti. Me­džiai, nu­mes­da­mi la­pus, ap­si­va­lo nuo per va­sa­rą su­kaup­tų kenks­min­gų me­džia­gų. Prob­le­ma yra ta, jog su­grėb­tus la­pus nė­ra kur dė­ti. To­kį jų kie­kį ne­su­kom­pos­tuo­si. Tie­sa, nuo gat­vės su­grėb­tus la­pus ret­kar­čiais iš­ve­ža val­diš­kų tar­ny­bų dar­bi­nin­kai. Bet prie in­di­vi­dua­lių val­dų tvo­rų, kur nė­ra ša­li­gat­vių, su­si­kau­pia sto­ras me­džių la­pų sluoks­nis. Nors ši že­mė val­diš­ka, nie­kas jos ne­sku­ba va­ly­ti. Lau­kia­ma, kol na­mų val­dos sa­vi­nin­kas neap­si­ken­tęs pa­ts nu­va­lys. O jei­gu žmo­gus gy­ve­na prie dvie­jų gat­vių su­si­kir­ti­mo kam­po, ten­ka kuop­ti dvi gat­ves. Ir va­lo žmo­nės...

Kur ding­si ne­va­lęs, nes vė­jo sū­ku­riuo­ja­mi la­pai nuo gat­vės skrie­ja pro var­tus į kie­mą, tie­siai prie na­mo du­rų. Sug­rė­bia žmo­gus prie gat­vės di­džiu­les la­pų krū­vas, o vie­no­dai pa­dy­kę vė­jas ir vai­kai vėl juos žars­to po gat­vę, ma­la pra­va­žiuo­jan­čių au­to­mo­bi­lių ra­tai. Ir vėl dai­na be ga­lo, ir at­li­kė­jas tas pa­ts.

O vė­jo ma­lū­nai vis su­ka­si ir su­ka­si... Jie su­ma­la vis­ką. Tik žmo­gaus kant­ry­bės su­mal­ti ne­ga­li, nes jis, žiū­rė­da­mas į ru­de­nį kren­tan­čius me­džių la­pus, ma­to pa­va­sa­rį sprogs­tan­čius pum­pu­rus, nau­jos gy­vy­bės ver­ži­mą­si. Ir ru­de­nį, so­din­da­mi me­džius, mes ži­no­me, kad gal­būt ne­teks ska­nau­ti jų vai­sių. Bet vis tiek so­di­na­me.

Ro­mė­nų fi­lo­so­fas L. A. Se­ne­ka ra­mi­na: „Ta­vo so­din­tų me­džių obuo­lius val­gys ta­vo anū­kai.“ Gal jie su­grėbs pa­sku­ti­nio ta­vo ru­dens me­džių la­pus...Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas