„Santaka“ / „Specialybių mugė“ kviečia rajono abiturientus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-03 07:52

Dalinkitės:  


„Specialybių mugė“ kviečia rajono abiturientus

Moks­lo me­tai dar tik pra­si­dė­jo, bet dau­gu­ma abi­tu­rien­tų jau mąs­to apie bū­si­mas stu­di­jas. Dau­ge­lis jau­nuo­lių ne­ži­no, ką ir kur no­rė­tų bei ga­lė­tų stu­di­juo­ti, ko­kia spe­cia­ly­bė bū­tų nau­din­ga ir įdo­mi, nes dar ne­tu­ri jo­kios dar­bo pa­tir­ties.

Di­džio­ji da­lis abi­tu­rien­tų dėl pra­kti­kos sto­kos nė­ra ap­si­spren­dę ir ren­ka­si „pa­ti­ki­mas“ spe­cia­ly­bes, ku­rios yra gir­dė­tos ir „ant ban­gos“. O ak­lai pa­si­rink­tos stu­di­jos ir in­for­ma­ci­jos apie dar­bo rin­kos po­rei­kius sto­ka ne vie­ną ką tik aukš­tą­ją moks­lo įstai­gą bai­gu­sį jau­nuo­lį ga­liau­siai pa­ly­di į dar­bo bir­žų ei­les.

Kaip ne­pa­sik­lys­ti to­kio­je gau­sy­bė­je in­for­ma­ci­jos apie stu­di­jų ga­li­my­bes, kaip pa­gal sa­vo ge­bė­ji­mus iš­si­rink­ti per­spek­ty­vią, šiuo­lai­kiš­ką ir sau pa­trauk­lią spe­cia­ly­bę, ko­ky­biš­ką aukš­tą­jį moks­lą?

Į šiuos ir ki­tus klau­si­mus pa­de­da at­sa­ky­ti pro­jek­to „Spe­cia­ly­bių mu­gė“ or­ga­ni­za­to­riai „Dream Foun­da­tion“. Tai – pel­no ne­sie­kian­ti Eu­ro­pos or­ga­ni­za­ci­ja, ku­rios pa­grin­di­nis tiks­las – kur­ti ga­li­my­bes, teik­ti in­for­ma­ci­ją apie atei­ties per­spek­ty­vas ir pa­dė­ti moks­lei­viams įgy­ven­din­ti jų sva­jo­nes, pa­de­dant mo­ty­vuo­tai pa­si­rink­ti stu­di­jas Lie­tu­vo­je ir už­sie­ny­je.

„10 Lie­tu­vos mies­tų per 10 die­nų su de­šim­čia skir­tin­gas spe­cia­ly­bes pri­sta­tan­čių vers­li­nin­kų, moks­li­nin­kų, aka­de­mi­kų ir stu­den­tų!“ – taip trum­pai pro­jek­tą api­bū­di­no idė­jos au­to­rė Ri­ta Pet­ro­vė.

Tarp­tau­ti­nės or­ga­ni­za­ci­jos „Dream Foundation“ at­sto­vė Lie­tu­vo­je šį pro­jek­tą su­ma­nė no­rė­da­ma bent tru­pu­tė­lį pri­si­dė­ti prie ša­lies abi­tu­rien­tų mo­ty­vuo­to stu­di­jų pa­si­rin­ki­mo ir sėk­min­go pir­mo­jo žings­nio ku­riant sa­vo iš­sva­jo­tą­ją atei­tį. Pir­mą kar­tą to­kiu mas­tu vyk­do­mu pro­jek­tu „Spe­cia­ly­bių mugė“ bū­si­mus stu­den­tus sie­kia­ma su­pa­žin­din­ti su da­bar­ti­ne si­tua­ci­ja dar­bo rin­ko­je, at­sa­kant į klau­si­mus, ko­kios spe­cia­ly­bės šiuo me­tu yra per­spek­ty­viau­sios, o ko­kių spe­cia­ly­bių at­sto­vai sun­kiau­siai ran­da dar­bo.

Se­mi­na­ro me­tu dėl bū­si­mų stu­di­jų dve­jo­jan­tiems abi­tu­rien­tams de­šim­ty­je po­pu­lia­riau­sių ir per­spek­ty­viau­sių spe­cia­ly­bių ra­te­lių pro­jek­to lek­to­riai, šių pro­fe­si­jų at­sto­vai, pa­sa­kos apie konk­re­taus dar­bo spe­ci­fi­ką, rei­ka­lin­gą iš­si­la­vi­ni­mą, ži­nias, įgū­džius. Apie šių pro­fe­si­jų spe­cia­lis­tus ug­dan­čias stu­di­jų pro­gra­mas pa­pa­sa­kos Lie­tu­vos uni­ver­si­te­tuo­se stu­di­juo­jan­tys stu­den­tai. Bus kal­ba­ma apie va­dy­bos, eko­no­mi­kos, gam­tos moks­lų, fi­lo­lo­gi­jos, in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų, rin­ko­da­ros, fi­nan­sų, ener­ge­ti­kos ir ki­tų spe­cia­ly­bių ypa­tu­mus.„San­ta­kos“ inf.Jau­na ir verž­li „Dream Foun­da­tion“ or­ga­ni­za­ci­jos ko­man­da vi­sų lauks pro­jek­to ren­gi­niuo­se nuo lapk­ri­čio 8 iki 19 die­nos de­šim­ty­je Lie­tu­vos mies­tų. Or­ga­ni­za­to­riai kvie­čia re­gist­ruo­tis, nes da­ly­vių skai­čius ri­bo­tas.

Mū­sų ap­skri­ty­je „Spe­cia­ly­bių mu­gė“ bus ren­gia­ma Ma­ri­jam­po­lė­je, Ry­giš­kių Jo­no gim­na­zi­jo­je, lapk­ri­čio 9 die­ną, 14 va­lan­dą. Jo­je lau­kia­mi ir vil­ka­viš­kie­čiai.

Re­gist­ra­ci­ja: https://dreamfoundation.eu/pages/lt/specialybiu-mu­ge#

Kon­tak­ti­niai as­me­nys: pro­jek­to va­do­vė Ri­ta Pet­ro­vė, tel. 8 689 49 250, el. p. ri­ta.petrove@dreamfoundation.eu, pro­jek­to koor­di­na­to­rė Kot­ry­na Stan­ku­tė, tel. 8 628 88 132, el. p. kot­ry­na.stankute@dreamfoundation.eu.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Ar vartotinas pavadinimas „kajeno pipirai“?
Tai ne pipirai, o paprikos. Vartotinas pavadinimas yra Kajeno paprikos. Ši prieskoninė daržovė pavadinimą gavo pagal Kajeno vietovę ( Cayenne ), esančią Prancūzijos Gvianoje.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas