„Santaka“ / Aferistai patikliems žmonėms rezga naujas pinkles

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-01 23:27

Dalinkitės:  


Aferistai patikliems žmonėms rezga naujas pinkles

Po­li­ci­ja įspė­ja, jog pa­tik­lius žmo­nes ap­gau­di­nė­jan­tys afe­ris­tai su­gal­vo­jo nau­jų pi­ni­gų iš­vi­lio­ji­mo bū­dų.

Nuo­lat ra­šo­me apie ra­jo­no žmo­nes, per pa­tik­lu­mą nu­ken­tė­ju­sius nuo afe­ris­tų. Nors dau­gu­ma gy­ven­to­jų jau ži­no apie su­kčia­vi­mo bū­dus, kai at­siun­tę ži­nu­tę į mo­bi­lų­jį te­le­fo­ną apie ne­va lai­mė­tą pri­zą ar į ava­ri­ją pa­te­ku­sį gi­mi­nai­tį afe­ris­tai iš­vi­lio­ja pi­ni­gus, vis dar at­si­ran­da žmo­nių, pa­ti­kė­ju­sių ir pa­te­ku­sių į su­kčių pink­les.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pri­me­na, kad te­le­fo­ni­niai su­kčiai vis ak­ty­vė­ja, o žmo­nėms mul­kin­ti jie pri­si­gal­vo­ja vis nau­jų bū­dų.

Pas­ta­ruo­ju me­tu vei­kian­tys su­kčiai nu­si­tai­kė į in­for­ma­ci­ją, su­si­ju­sią su kon­fi­den­cia­liais as­mens elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­ni­mis.

Pri­me­na­me, kad kon­fi­den­cia­li in­for­ma­ci­ja – tai at­pa­ži­ni­mo ko­das, slap­ta­žo­dis, 24 slap­ta­žo­džiai kor­te­lė­je, są­skai­tų nu­me­riai. Tai pa­grin­di­niai duo­me­nų kom­po­nen­tai, su­tei­kian­tys ga­li­my­bę nau­do­tis pi­ni­gais, esan­čiais as­mens są­skai­to­je (kor­te­lė­je), taip pat pa­sko­lų iš kre­di­tą tei­kian­čių bend­ro­vių ope­ra­ci­joms at­lik­ti.

Kri­zės me­tu ypač pa­daž­nė­jo su­kčia­vi­mo at­ve­jų, kai į nu­si­kal­tė­lių pink­les pa­ten­ka dar­bo ieš­kan­tys ar kaž­ką par­duo­ti ke­ti­nan­tys as­me­nys. Suk­čiai tai­ko­si į tuos, ku­rie spau­do­je ar in­ter­ne­to sve­tai­nė­se pa­si­skel­bia ieš­kan­tys bet ko­kio dar­bo. Daž­nai te­le­fo­nu pa­skam­bi­nę ir darb­da­viais pri­si­sta­tę afe­ris­tai tei­rau­ja­si, ar dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus su­tik­tų pa­dir­bė­ti, pa­vyz­džiui, jo vai­ko auk­le. Ta­ria­mas „darb­da­vys“ at­ro­do pa­ti­ki­mas, mat ne­tgi siū­lo ne­sku­bė­ti, pa­gal­vo­ti ir ap­svars­ty­ti pa­siū­ly­mą. Pats pa­ža­da pa­skam­bin­ti po ke­lių die­nų. Kai dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus su pa­siū­ly­mu su­tin­ka, „darb­da­vys“ pa­siū­lo ne­tgi iš­kart su­mo­kė­ti avan­są už bū­si­mą dar­bą, to­dėl pa­pra­šo ban­ko są­skai­tos. Pa­ža­dų ir sva­jo­nių apie per­spek­ty­vas už­liū­liuo­tas be­dar­bis neį­ta­ria nie­ko blo­go ne­tgi ta­da, kai pa­skam­bi­nęs „darb­da­vys“ pra­si­ta­ria dėl kaž­ko­kių ne­sklan­du­mų ne­ga­lįs per­ves­ti pi­ni­gų į są­skai­tą ir pa­pra­šo pa­pil­do­mų ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų: slap­ta­žo­džių, ap­sau­gos ko­dų ir pan. Kai dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus tai at­sklei­džia, nu­si­kal­tė­lis, pa­si­nau­do­jęs duo­me­ni­mis, žai­biš­kai iš­tuš­ti­na varg­šo są­skai­tą ar­ba jo var­du pai­ma grei­tuo­sius kre­di­tus.

Dar vie­nas nau­jas su­kčia­vi­mo bū­das – taip pat nu­tai­ky­tas į pa­tik­lius žmo­nes, mėgs­tan­čius skelb­ti apie par­duo­da­mus daik­tus.

To­kį skel­bi­mą per­skai­tęs su­kčius įti­ki­na par­da­vė­ją, kad no­ri pirk­ti jo pre­kę ir avan­su per­ves­ti pi­ni­gus į są­skai­tą, to­dėl taip pat pra­šo są­skai­tos nu­me­rio, pri­si­jun­gi­mo slap­ta­žo­džių, ki­tų duo­me­nų. To­les­ni su­kčiaus veiks­mai – kaip ir anks­tes­nia­me va­rian­te.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pra­šo gy­ven­to­jų, kad šie bū­tų ati­des­ni, neatsk­leis­tų ne­pa­žįs­ta­miems as­me­nims sa­vo var­do, pa­var­dės, as­mens ko­do ir kon­fi­den­cia­lių elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų.

Apie to­kius su­kčia­vi­mo bū­dus bū­ti­nai in­for­muo­ki­te gi­mi­nai­čius, pa­žįs­ta­mus, kai­my­nus, ypač – gar­baus am­žiaus žmo­nes, kad su­da­ry­da­mi ko­kius nors san­do­rius prieš tai pa­si­tar­tų su ar­ti­mai­siais.

Ki­lus įta­ri­mui, jog su­si­dū­rė­te su su­kčiu­mi, ne­sku­bė­ki­te vyk­dy­ti jo pra­šy­mų, o ge­riau ne­dels­da­mi skam­bin­ki­te į po­li­ci­ją tel. 112 ar­ba 02.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas