„Santaka“ / Aferistai patikliems žmonėms rezga naujas pinkles

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-01 23:27

Dalinkitės:  


Aferistai patikliems žmonėms rezga naujas pinkles

Po­li­ci­ja įspė­ja, jog pa­tik­lius žmo­nes ap­gau­di­nė­jan­tys afe­ris­tai su­gal­vo­jo nau­jų pi­ni­gų iš­vi­lio­ji­mo bū­dų.

Nuo­lat ra­šo­me apie ra­jo­no žmo­nes, per pa­tik­lu­mą nu­ken­tė­ju­sius nuo afe­ris­tų. Nors dau­gu­ma gy­ven­to­jų jau ži­no apie su­kčia­vi­mo bū­dus, kai at­siun­tę ži­nu­tę į mo­bi­lų­jį te­le­fo­ną apie ne­va lai­mė­tą pri­zą ar į ava­ri­ją pa­te­ku­sį gi­mi­nai­tį afe­ris­tai iš­vi­lio­ja pi­ni­gus, vis dar at­si­ran­da žmo­nių, pa­ti­kė­ju­sių ir pa­te­ku­sių į su­kčių pink­les.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pri­me­na, kad te­le­fo­ni­niai su­kčiai vis ak­ty­vė­ja, o žmo­nėms mul­kin­ti jie pri­si­gal­vo­ja vis nau­jų bū­dų.

Pas­ta­ruo­ju me­tu vei­kian­tys su­kčiai nu­si­tai­kė į in­for­ma­ci­ją, su­si­ju­sią su kon­fi­den­cia­liais as­mens elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­ni­mis.

Pri­me­na­me, kad kon­fi­den­cia­li in­for­ma­ci­ja – tai at­pa­ži­ni­mo ko­das, slap­ta­žo­dis, 24 slap­ta­žo­džiai kor­te­lė­je, są­skai­tų nu­me­riai. Tai pa­grin­di­niai duo­me­nų kom­po­nen­tai, su­tei­kian­tys ga­li­my­bę nau­do­tis pi­ni­gais, esan­čiais as­mens są­skai­to­je (kor­te­lė­je), taip pat pa­sko­lų iš kre­di­tą tei­kian­čių bend­ro­vių ope­ra­ci­joms at­lik­ti.

Kri­zės me­tu ypač pa­daž­nė­jo su­kčia­vi­mo at­ve­jų, kai į nu­si­kal­tė­lių pink­les pa­ten­ka dar­bo ieš­kan­tys ar kaž­ką par­duo­ti ke­ti­nan­tys as­me­nys. Suk­čiai tai­ko­si į tuos, ku­rie spau­do­je ar in­ter­ne­to sve­tai­nė­se pa­si­skel­bia ieš­kan­tys bet ko­kio dar­bo. Daž­nai te­le­fo­nu pa­skam­bi­nę ir darb­da­viais pri­si­sta­tę afe­ris­tai tei­rau­ja­si, ar dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus su­tik­tų pa­dir­bė­ti, pa­vyz­džiui, jo vai­ko auk­le. Ta­ria­mas „darb­da­vys“ at­ro­do pa­ti­ki­mas, mat ne­tgi siū­lo ne­sku­bė­ti, pa­gal­vo­ti ir ap­svars­ty­ti pa­siū­ly­mą. Pats pa­ža­da pa­skam­bin­ti po ke­lių die­nų. Kai dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus su pa­siū­ly­mu su­tin­ka, „darb­da­vys“ pa­siū­lo ne­tgi iš­kart su­mo­kė­ti avan­są už bū­si­mą dar­bą, to­dėl pa­pra­šo ban­ko są­skai­tos. Pa­ža­dų ir sva­jo­nių apie per­spek­ty­vas už­liū­liuo­tas be­dar­bis neį­ta­ria nie­ko blo­go ne­tgi ta­da, kai pa­skam­bi­nęs „darb­da­vys“ pra­si­ta­ria dėl kaž­ko­kių ne­sklan­du­mų ne­ga­lįs per­ves­ti pi­ni­gų į są­skai­tą ir pa­pra­šo pa­pil­do­mų ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų: slap­ta­žo­džių, ap­sau­gos ko­dų ir pan. Kai dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus tai at­sklei­džia, nu­si­kal­tė­lis, pa­si­nau­do­jęs duo­me­ni­mis, žai­biš­kai iš­tuš­ti­na varg­šo są­skai­tą ar­ba jo var­du pai­ma grei­tuo­sius kre­di­tus.

Dar vie­nas nau­jas su­kčia­vi­mo bū­das – taip pat nu­tai­ky­tas į pa­tik­lius žmo­nes, mėgs­tan­čius skelb­ti apie par­duo­da­mus daik­tus.

To­kį skel­bi­mą per­skai­tęs su­kčius įti­ki­na par­da­vė­ją, kad no­ri pirk­ti jo pre­kę ir avan­su per­ves­ti pi­ni­gus į są­skai­tą, to­dėl taip pat pra­šo są­skai­tos nu­me­rio, pri­si­jun­gi­mo slap­ta­žo­džių, ki­tų duo­me­nų. To­les­ni su­kčiaus veiks­mai – kaip ir anks­tes­nia­me va­rian­te.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pra­šo gy­ven­to­jų, kad šie bū­tų ati­des­ni, neatsk­leis­tų ne­pa­žįs­ta­miems as­me­nims sa­vo var­do, pa­var­dės, as­mens ko­do ir kon­fi­den­cia­lių elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų.

Apie to­kius su­kčia­vi­mo bū­dus bū­ti­nai in­for­muo­ki­te gi­mi­nai­čius, pa­žįs­ta­mus, kai­my­nus, ypač – gar­baus am­žiaus žmo­nes, kad su­da­ry­da­mi ko­kius nors san­do­rius prieš tai pa­si­tar­tų su ar­ti­mai­siais.

Ki­lus įta­ri­mui, jog su­si­dū­rė­te su su­kčiu­mi, ne­sku­bė­ki­te vyk­dy­ti jo pra­šy­mų, o ge­riau ne­dels­da­mi skam­bin­ki­te į po­li­ci­ją tel. 112 ar­ba 02.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas