„Santaka“ / Aferistai patikliems žmonėms rezga naujas pinkles

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-01 23:27

Dalinkitės:  


Aferistai patikliems žmonėms rezga naujas pinkles

Po­li­ci­ja įspė­ja, jog pa­tik­lius žmo­nes ap­gau­di­nė­jan­tys afe­ris­tai su­gal­vo­jo nau­jų pi­ni­gų iš­vi­lio­ji­mo bū­dų.

Nuo­lat ra­šo­me apie ra­jo­no žmo­nes, per pa­tik­lu­mą nu­ken­tė­ju­sius nuo afe­ris­tų. Nors dau­gu­ma gy­ven­to­jų jau ži­no apie su­kčia­vi­mo bū­dus, kai at­siun­tę ži­nu­tę į mo­bi­lų­jį te­le­fo­ną apie ne­va lai­mė­tą pri­zą ar į ava­ri­ją pa­te­ku­sį gi­mi­nai­tį afe­ris­tai iš­vi­lio­ja pi­ni­gus, vis dar at­si­ran­da žmo­nių, pa­ti­kė­ju­sių ir pa­te­ku­sių į su­kčių pink­les.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pri­me­na, kad te­le­fo­ni­niai su­kčiai vis ak­ty­vė­ja, o žmo­nėms mul­kin­ti jie pri­si­gal­vo­ja vis nau­jų bū­dų.

Pas­ta­ruo­ju me­tu vei­kian­tys su­kčiai nu­si­tai­kė į in­for­ma­ci­ją, su­si­ju­sią su kon­fi­den­cia­liais as­mens elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­ni­mis.

Pri­me­na­me, kad kon­fi­den­cia­li in­for­ma­ci­ja – tai at­pa­ži­ni­mo ko­das, slap­ta­žo­dis, 24 slap­ta­žo­džiai kor­te­lė­je, są­skai­tų nu­me­riai. Tai pa­grin­di­niai duo­me­nų kom­po­nen­tai, su­tei­kian­tys ga­li­my­bę nau­do­tis pi­ni­gais, esan­čiais as­mens są­skai­to­je (kor­te­lė­je), taip pat pa­sko­lų iš kre­di­tą tei­kian­čių bend­ro­vių ope­ra­ci­joms at­lik­ti.

Kri­zės me­tu ypač pa­daž­nė­jo su­kčia­vi­mo at­ve­jų, kai į nu­si­kal­tė­lių pink­les pa­ten­ka dar­bo ieš­kan­tys ar kaž­ką par­duo­ti ke­ti­nan­tys as­me­nys. Suk­čiai tai­ko­si į tuos, ku­rie spau­do­je ar in­ter­ne­to sve­tai­nė­se pa­si­skel­bia ieš­kan­tys bet ko­kio dar­bo. Daž­nai te­le­fo­nu pa­skam­bi­nę ir darb­da­viais pri­si­sta­tę afe­ris­tai tei­rau­ja­si, ar dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus su­tik­tų pa­dir­bė­ti, pa­vyz­džiui, jo vai­ko auk­le. Ta­ria­mas „darb­da­vys“ at­ro­do pa­ti­ki­mas, mat ne­tgi siū­lo ne­sku­bė­ti, pa­gal­vo­ti ir ap­svars­ty­ti pa­siū­ly­mą. Pats pa­ža­da pa­skam­bin­ti po ke­lių die­nų. Kai dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus su pa­siū­ly­mu su­tin­ka, „darb­da­vys“ pa­siū­lo ne­tgi iš­kart su­mo­kė­ti avan­są už bū­si­mą dar­bą, to­dėl pa­pra­šo ban­ko są­skai­tos. Pa­ža­dų ir sva­jo­nių apie per­spek­ty­vas už­liū­liuo­tas be­dar­bis neį­ta­ria nie­ko blo­go ne­tgi ta­da, kai pa­skam­bi­nęs „darb­da­vys“ pra­si­ta­ria dėl kaž­ko­kių ne­sklan­du­mų ne­ga­lįs per­ves­ti pi­ni­gų į są­skai­tą ir pa­pra­šo pa­pil­do­mų ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų: slap­ta­žo­džių, ap­sau­gos ko­dų ir pan. Kai dar­bo ieš­kan­tis žmo­gus tai at­sklei­džia, nu­si­kal­tė­lis, pa­si­nau­do­jęs duo­me­ni­mis, žai­biš­kai iš­tuš­ti­na varg­šo są­skai­tą ar­ba jo var­du pai­ma grei­tuo­sius kre­di­tus.

Dar vie­nas nau­jas su­kčia­vi­mo bū­das – taip pat nu­tai­ky­tas į pa­tik­lius žmo­nes, mėgs­tan­čius skelb­ti apie par­duo­da­mus daik­tus.

To­kį skel­bi­mą per­skai­tęs su­kčius įti­ki­na par­da­vė­ją, kad no­ri pirk­ti jo pre­kę ir avan­su per­ves­ti pi­ni­gus į są­skai­tą, to­dėl taip pat pra­šo są­skai­tos nu­me­rio, pri­si­jun­gi­mo slap­ta­žo­džių, ki­tų duo­me­nų. To­les­ni su­kčiaus veiks­mai – kaip ir anks­tes­nia­me va­rian­te.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pra­šo gy­ven­to­jų, kad šie bū­tų ati­des­ni, neatsk­leis­tų ne­pa­žįs­ta­miems as­me­nims sa­vo var­do, pa­var­dės, as­mens ko­do ir kon­fi­den­cia­lių elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų.

Apie to­kius su­kčia­vi­mo bū­dus bū­ti­nai in­for­muo­ki­te gi­mi­nai­čius, pa­žįs­ta­mus, kai­my­nus, ypač – gar­baus am­žiaus žmo­nes, kad su­da­ry­da­mi ko­kius nors san­do­rius prieš tai pa­si­tar­tų su ar­ti­mai­siais.

Ki­lus įta­ri­mui, jog su­si­dū­rė­te su su­kčiu­mi, ne­sku­bė­ki­te vyk­dy­ti jo pra­šy­mų, o ge­riau ne­dels­da­mi skam­bin­ki­te į po­li­ci­ją tel. 112 ar­ba 02.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas