„Santaka“ / Kontrabanda įtarti ar dažnai per sieną vykstantys gyventojai turės pagrįsti savo turtą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-29 09:08

Dalinkitės:  


Kontrabanda įtarti ar dažnai per sieną vykstantys gyventojai turės pagrįsti savo turtą

Gy­ven­to­jai, ku­rie, Mui­ti­nės de­par­ta­men­to duo­me­ni­mis, šie­met itin daž­nai kirs­da­vo vals­ty­bės sie­ną su Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­ja ir Bal­ta­ru­si­ja, bus pa­pra­šy­ti pa­teik­ti pa­grįs­tus paaiš­ki­ni­mus, iš ko­kių lė­šų jie įsi­gi­jo pra­ban­gų tur­tą, vyk­dė stam­bius eko­no­mi­nius san­do­rius ir pan. Tuo tar­pu as­me­nys, įta­ria­mi už­sii­man­tys kont­ra­ban­dos or­ga­ni­za­vi­mu ir vyk­dy­mu, su­lauks iš­sa­mių pa­tik­ri­ni­mų dėl pa­ja­mų ap­mo­kes­ti­ni­mo ir tur­to įsi­gi­ji­mo šal­ti­nių pa­grin­di­mo.

Mui­ti­nės de­par­ta­men­tas ir Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­ba iden­ti­fi­ka­vo gy­ven­to­jus, ku­rie pa­sta­ruo­ju me­tu itin daž­nai kirs­da­vo vals­ty­bės sie­ną, kaip įta­ria­ma, siek­da­mi at­si­ga­ben­ti ir rea­li­zuo­ti vi­daus rin­ko­je ak­ci­zais ap­mo­kes­ti­na­mas pre­kes – daž­niau­siai ben­zi­ną ir ta­ba­ko ga­mi­nius. Taip pat nu­sta­ty­ti as­me­nys, ku­rie, ins­ti­tu­ci­jų tu­ri­mais duo­me­ni­mis, ver­čia­si kont­ra­ban­da. Iš bend­ra­dar­biau­jan­čių ins­ti­tu­ci­jų ga­vu­si mi­nė­tą in­for­ma­ci­ją, VMI su­ly­gi­no ją su ki­tų duo­me­nų ba­zių duo­me­ni­mis (pvz., apie as­me­nų val­do­mą pra­ban­gų tur­tą, vyk­dy­tus tur­to per­lei­di­mo san­do­rius, as­me­nų dar­bo san­ty­kių is­to­ri­ją ir kt.) bei iš­rin­ko ri­zi­kin­giau­sius as­me­nis ir juos pa­tik­rins.

„At­lie­kant ri­zi­kin­giau­sių as­me­nų at­ran­ką, di­de­lis dė­me­sys bu­vo skir­tas ver­ti­ni­mui, ar jie ir jų šei­mos tu­ri ki­tų tei­sė­tų pa­ja­mų šal­ti­nių. Gy­ven­to­jai, ku­riuos mo­kes­čių ad­mi­nist­ra­to­rius tik­rins, ins­pek­ci­jai pri­va­lės pa­grįs­ti nea­ti­ti­ki­mą tarp tu­ri­mo tur­to bei le­ga­liai gau­na­mų pa­ja­mų, bus nu­sta­to­mos ir ver­ti­na­mos vi­sos šei­mos iš­lai­dos“, – tei­gė VMI vir­ši­nin­ko pa­va­duo­to­jas A. Kle­raus­kas.

Dė­me­sio su­lauks, pa­vyz­džiui, gy­ven­to­jas, ku­riam bu­vo pa­reikš­ti įta­ri­mai dėl kont­ra­ban­dos, jis pa­sta­ruo­sius me­tus gau­da­vo tik mi­ni­ma­lų at­ly­gi­ni­mų, ta­čiau jo val­do­mo ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to ver­tė sie­kia ke­le­tą mi­li­jo­nų li­tų. Pag­rįs­ti, iš ko­kių pa­ja­mų įsi­gy­tas tur­tas ir iš ko pra­gy­ve­na šei­ma, tu­rės kont­ra­ban­da įtar­tas nie­kur ne­dir­ban­tis pi­lie­tis, ku­rio val­do­mo tur­to ver­tė sie­kia mi­li­jo­ną li­tų.

„Įta­ria­me, kad as­me­nys, ku­rie daž­nai ker­ta vals­ty­bės sie­ną, įve­ža įvai­rias pre­kes ir jas rea­li­zuo­ja Lie­tu­vo­je, ne­mo­kė­da­mi jo­kių mo­kes­čių. Vė­liau už neap­mo­kes­tin­tas pa­ja­mas, ban­dant „mė­ty­ti pėd­sa­kus“, tur­tas įsi­gy­ja­mas šei­mos na­rių var­du. Kai ku­rie anks­čiau įtar­ti kont­ra­ban­da as­me­nys vals­ty­bę ne­sėk­min­gai ban­do ap­gau­ti pa­teik­da­mi in­for­ma­ci­ją, kad pra­gy­ve­na iš in­di­vi­dua­lios veik­los, nors ta veik­la, VMI duo­me­ni­mis, ne­pel­nin­ga. Tad to­kie as­me­nys ne­tu­rė­tų nu­steb­ti su­lau­kę VMI dė­me­sio“, – tei­gė A. Kle­raus­kas.

Mo­kes­čių ad­mi­nist­ra­to­rius pri­me­na, kad įgy­tas tur­tas, ku­rio įsi­gi­ji­mo tei­sė­tais pa­ja­mų šal­ti­niais as­muo pa­grįs­ti ne­ga­lės, bus lai­ko­mas įgy­tu iš nu­sta­ty­ta tvar­ka neap­mo­kes­tin­tų lė­šų. Nuo to­kių su­mų bus pri­va­lo­ma su­mo­kė­ti mo­kes­čius į biu­dže­tą. In­for­ma­ci­ją apie tur­tą, įgy­tą iš ga­lbūt nu­si­kals­ta­mos vei­kos gau­tų pa­ja­mų, VMI per­duos tei­sė­sau­gai.

Gy­ven­to­jai in­for­ma­ci­ją apie mo­kes­čių pa­žei­di­mus ga­li pa­teik­ti pa­skam­bi­nę VMI pa­si­ti­kė­ji­mo te­le­fo­nu 1882, už­pil­dę an­ke­tą VMI in­ter­ne­to sve­tai­nė­je www.vmi.lt ar­ba ap­si­lan­kę Mo­kes­čių ins­pek­ci­jos te­ri­to­ri­nia­me sky­riu­je.

Apie vyk­do­mą ne­le­ga­lią veik­lą, su­si­ju­sią su pre­ky­ba iš tre­čių­jų ša­lių, taip pat ga­li­ma pra­neš­ti Lie­tu­vos mui­ti­nės pa­si­ti­kė­ji­mo te­le­fo­nu 8 800 55 544.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas