„Santaka“ / Kontrabanda įtarti ar dažnai per sieną vykstantys gyventojai turės pagrįsti savo turtą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-29 09:08

Dalinkitės:  


Kontrabanda įtarti ar dažnai per sieną vykstantys gyventojai turės pagrįsti savo turtą

Gy­ven­to­jai, ku­rie, Mui­ti­nės de­par­ta­men­to duo­me­ni­mis, šie­met itin daž­nai kirs­da­vo vals­ty­bės sie­ną su Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­ja ir Bal­ta­ru­si­ja, bus pa­pra­šy­ti pa­teik­ti pa­grįs­tus paaiš­ki­ni­mus, iš ko­kių lė­šų jie įsi­gi­jo pra­ban­gų tur­tą, vyk­dė stam­bius eko­no­mi­nius san­do­rius ir pan. Tuo tar­pu as­me­nys, įta­ria­mi už­sii­man­tys kont­ra­ban­dos or­ga­ni­za­vi­mu ir vyk­dy­mu, su­lauks iš­sa­mių pa­tik­ri­ni­mų dėl pa­ja­mų ap­mo­kes­ti­ni­mo ir tur­to įsi­gi­ji­mo šal­ti­nių pa­grin­di­mo.

Mui­ti­nės de­par­ta­men­tas ir Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­ba iden­ti­fi­ka­vo gy­ven­to­jus, ku­rie pa­sta­ruo­ju me­tu itin daž­nai kirs­da­vo vals­ty­bės sie­ną, kaip įta­ria­ma, siek­da­mi at­si­ga­ben­ti ir rea­li­zuo­ti vi­daus rin­ko­je ak­ci­zais ap­mo­kes­ti­na­mas pre­kes – daž­niau­siai ben­zi­ną ir ta­ba­ko ga­mi­nius. Taip pat nu­sta­ty­ti as­me­nys, ku­rie, ins­ti­tu­ci­jų tu­ri­mais duo­me­ni­mis, ver­čia­si kont­ra­ban­da. Iš bend­ra­dar­biau­jan­čių ins­ti­tu­ci­jų ga­vu­si mi­nė­tą in­for­ma­ci­ją, VMI su­ly­gi­no ją su ki­tų duo­me­nų ba­zių duo­me­ni­mis (pvz., apie as­me­nų val­do­mą pra­ban­gų tur­tą, vyk­dy­tus tur­to per­lei­di­mo san­do­rius, as­me­nų dar­bo san­ty­kių is­to­ri­ją ir kt.) bei iš­rin­ko ri­zi­kin­giau­sius as­me­nis ir juos pa­tik­rins.

„At­lie­kant ri­zi­kin­giau­sių as­me­nų at­ran­ką, di­de­lis dė­me­sys bu­vo skir­tas ver­ti­ni­mui, ar jie ir jų šei­mos tu­ri ki­tų tei­sė­tų pa­ja­mų šal­ti­nių. Gy­ven­to­jai, ku­riuos mo­kes­čių ad­mi­nist­ra­to­rius tik­rins, ins­pek­ci­jai pri­va­lės pa­grįs­ti nea­ti­ti­ki­mą tarp tu­ri­mo tur­to bei le­ga­liai gau­na­mų pa­ja­mų, bus nu­sta­to­mos ir ver­ti­na­mos vi­sos šei­mos iš­lai­dos“, – tei­gė VMI vir­ši­nin­ko pa­va­duo­to­jas A. Kle­raus­kas.

Dė­me­sio su­lauks, pa­vyz­džiui, gy­ven­to­jas, ku­riam bu­vo pa­reikš­ti įta­ri­mai dėl kont­ra­ban­dos, jis pa­sta­ruo­sius me­tus gau­da­vo tik mi­ni­ma­lų at­ly­gi­ni­mų, ta­čiau jo val­do­mo ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to ver­tė sie­kia ke­le­tą mi­li­jo­nų li­tų. Pag­rįs­ti, iš ko­kių pa­ja­mų įsi­gy­tas tur­tas ir iš ko pra­gy­ve­na šei­ma, tu­rės kont­ra­ban­da įtar­tas nie­kur ne­dir­ban­tis pi­lie­tis, ku­rio val­do­mo tur­to ver­tė sie­kia mi­li­jo­ną li­tų.

„Įta­ria­me, kad as­me­nys, ku­rie daž­nai ker­ta vals­ty­bės sie­ną, įve­ža įvai­rias pre­kes ir jas rea­li­zuo­ja Lie­tu­vo­je, ne­mo­kė­da­mi jo­kių mo­kes­čių. Vė­liau už neap­mo­kes­tin­tas pa­ja­mas, ban­dant „mė­ty­ti pėd­sa­kus“, tur­tas įsi­gy­ja­mas šei­mos na­rių var­du. Kai ku­rie anks­čiau įtar­ti kont­ra­ban­da as­me­nys vals­ty­bę ne­sėk­min­gai ban­do ap­gau­ti pa­teik­da­mi in­for­ma­ci­ją, kad pra­gy­ve­na iš in­di­vi­dua­lios veik­los, nors ta veik­la, VMI duo­me­ni­mis, ne­pel­nin­ga. Tad to­kie as­me­nys ne­tu­rė­tų nu­steb­ti su­lau­kę VMI dė­me­sio“, – tei­gė A. Kle­raus­kas.

Mo­kes­čių ad­mi­nist­ra­to­rius pri­me­na, kad įgy­tas tur­tas, ku­rio įsi­gi­ji­mo tei­sė­tais pa­ja­mų šal­ti­niais as­muo pa­grįs­ti ne­ga­lės, bus lai­ko­mas įgy­tu iš nu­sta­ty­ta tvar­ka neap­mo­kes­tin­tų lė­šų. Nuo to­kių su­mų bus pri­va­lo­ma su­mo­kė­ti mo­kes­čius į biu­dže­tą. In­for­ma­ci­ją apie tur­tą, įgy­tą iš ga­lbūt nu­si­kals­ta­mos vei­kos gau­tų pa­ja­mų, VMI per­duos tei­sė­sau­gai.

Gy­ven­to­jai in­for­ma­ci­ją apie mo­kes­čių pa­žei­di­mus ga­li pa­teik­ti pa­skam­bi­nę VMI pa­si­ti­kė­ji­mo te­le­fo­nu 1882, už­pil­dę an­ke­tą VMI in­ter­ne­to sve­tai­nė­je www.vmi.lt ar­ba ap­si­lan­kę Mo­kes­čių ins­pek­ci­jos te­ri­to­ri­nia­me sky­riu­je.

Apie vyk­do­mą ne­le­ga­lią veik­lą, su­si­ju­sią su pre­ky­ba iš tre­čių­jų ša­lių, taip pat ga­li­ma pra­neš­ti Lie­tu­vos mui­ti­nės pa­si­ti­kė­ji­mo te­le­fo­nu 8 800 55 544.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas