„Santaka“ / Gyvenimą „Suvalkietiškame kieme“ lydi liaudiška kaimo kapelų muzika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-27 06:44

Dalinkitės:  


Ir Kultūros centro fojė, ir scenoje smagias melodijas traukė Kybartų „Žemyna“ (vad. R. Gliaubicienė).

Romo ČĖPLOS nuotr.


Gyvenimą „Suvalkietiškame kieme“ lydi liaudiška kaimo kapelų muzika

Laima VABALIENĖ

Jau il­gus me­tus gy­vuo­jan­ti Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro kai­mo ka­pe­lų šven­tė „Su­val­kie­tiš­kas kie­mas“ išau­go iki res­pub­li­ki­nio liau­diš­kos mu­zi­kos fes­ti­va­lio, var­tus at­kė­lu­sio ne tik sa­vo­jo kraš­to mu­zi­kan­tams, bet ir sve­čiams iš Kė­dai­nių, Ša­kių, Puns­ko.

Pras­tas sek­ma­die­nio oras kiek su­mai­šė or­ga­ni­za­to­rių kor­tas ir kai­mo ka­pe­loms su­griau­dė­ti per vi­są mies­tą ne­pa­vy­ko. Te­ko at­si­sa­ky­ti pri­si­sta­ty­mo J. Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je, ei­ty­nių gat­vė­mis, ta­čiau su­skam­bo vi­sos Kul­tū­ros cent­ro erd­vės. Ka­pe­los grie­žė ir pir­ma­me aukš­te, kur įvai­rias rank­dar­bių eks­po­zi­ci­jas de­monst­ra­vo bei pir­kė­jų lau­kė tau­to­dai­li­nin­kai, ir Vla­do Mar­kū­no pa­veiks­lų pa­ro­dos fo­ne ant­ra­me aukš­te.

O pa­skui gy­ve­ni­mas už­vi­rė sce­no­je, tiks­liau – su­val­kie­tiš­ka­me kie­me, ku­rį puo­šė al­vi­tie­čio tau­to­dai­li­nin­ko Rai­mun­do Bla­žai­čio drož­tas sto­gas­tul­pis. Čia to­liau py­nė­si tra­di­ci­nių šven­tės „Su­val­kie­tiš­kas kie­mas“ per­so­na­žų is­to­ri­jos. Jau ke­le­tą me­tų naš­lau­jan­ti ir vie­na „Su­val­kie­tiš­ka­me kie­me“ šei­mi­nin­kau­jan­ti Ur­tė (šio ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­rė ir pa­grin­di­nė ve­dė­ja Dai­va Ka­su­lai­tie­nė) su sa­vo mer­gi­kė­mis su­lau­kė iš Ita­li­jos grį­žu­sios vi­du­ri­nio­sios duk­ros Ste­fos ir jos vai­ki­no – ža­vaus ita­lo Ri­char­do (šiuos vaid­me­nis at­li­ko K. Ka­su­lai­ty­tė ir Kul­tū­ros cent­re pra­kti­ką at­lie­kan­tys Ma­ri­jam­po­lės ko­le­gi­jos stu­den­tai). Pa­si­ro­dė, kad vi­sas šis ka­pe­lų sam­bū­ris bū­tent ir su­reng­tas dėl šių sve­čių. Jų su­tik­tu­vėms sma­giai sa­vo me­lo­di­jas trau­kė Kė­dai­nių „Vi­lai­niai“ (vad. A. Mikalauskas), lauk­tu­vių į Su­val­ki­ją at­ve­žę ne tik mu­zi­kos ir dai­nų, bet ir kė­dai­nie­tiš­kų agur­kų. Kol šei­mi­nin­kė Ur­tė sa­vais sve­čiais rū­pi­no­si, žiū­ro­vams snaus­ti ne­lei­do Ky­bar­tų kul­tū­ros cent­ro kai­mo ka­pe­la „Že­my­na“. Tik džiaugs­min­ga ra­my­bė sce­no­je tru­ko neil­gai. Mat ža­vų­jį ita­lą nu­si­žiū­rė­jo ir vy­riau­sio­ji Ur­tės duk­ra Al­du­tė. Ta­ru­si, kad vy­ras – tai ne tvir­to­vės sie­na, ji ėmė regz­ti sa­vus pla­nus. O Ri­char­do, at­ra­dęs, kad „Lie­tu­va – tik­ras gra­žių mer­gi­nų lio­by­nas“, mei­lin­tis pra­dė­jo dar ir jau­nė­lei Rū­tai bei „grie­ko ver­tai“ pa­čiai Ste­fa­ni ma­mai.

Kol vi­si aiš­ki­no­si, kas ką my­li, ir mer­gi­šius Ri­char­do bu­vo iš­grūs­tas pro du­ris, įvy­kių nuo­ša­lė­je ne­li­ko ir kai­mo ka­pe­los. Daug kur va­ži­nė­jęs bal­sin­gas ša­kie­čių „Čir­po­kas“ džiau­gė­si pa­ga­liau pir­mą kar­tą ir kai­my­nus vil­ka­viš­kie­čius ap­lan­kęs. „Klum­pės“ va­do­vas J. Za­ka­re­vi­čius sa­viš­kius pri­sta­tė kaip ko­lek­ty­vą iš pa­čios lie­tu­vių sos­ti­nės Len­ki­jo­je – Puns­ko ir gro­jo bei dai­na­vo tik lie­tu­viš­kas me­lo­di­jas. Pas­ku­ti­nį taš­ką šei­my­ni­nėms pe­ri­pe­ti­joms pa­dė­jo Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro ka­pe­la „Vin­gis“, ku­rią kė­dai­nie­čiai jau ir pas sa­ve į kiek­vie­nais me­tais vyks­tan­čią gra­žią šven­tę „Čiul­ba lakš­tin­gė­lė“ už­kvie­tė.

Vi­siems ko­lek­ty­vams pa­dė­kos žo­dį ta­rė ir pri­si­mi­ni­mui apie vieš­na­gę „Su­val­kie­tiš­ka­me kie­me“ po nau­ją lei­di­nį apie Vil­ka­viš­kio ra­jo­ną pa­do­va­no­jo vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas. Be lauk­tu­vių ir gė­lių ko­lek­ty­vų neiš­lei­do ir Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė Re­na­ta Me­de­lie­nė. Sce­no­je su­si­rin­ku­siems vi­siems šven­tės da­ly­viams žiū­ro­vai ne­gai­lė­jo ap­lo­dis­men­tų. Už sma­giai pra­leis­tą po­pie­tę, už gra­žias lie­tu­viš­kas dai­nas ir mu­zi­ką. Už pa­ža­dą dar ne kar­tą su­si­tik­ti – juk gy­ve­ni­mas „Su­val­kie­tiš­ka­me kie­me“ tę­sia­si.„Su­val­kie­tiš­ko kie­mo“ or­ga­ni­za­to­riai nuo­šir­džiai dė­ko­ja vi­siems, pa­dė­ju­siems su­reng­ti kai­mo ka­pe­lų šven­tę: Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos kul­tū­ros rė­mi­mo fon­dui, Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jai, ka­vi­nei „Pe­ga­sas“, „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bui, UAB „Simedva“, UAB „Olim­pi­jos spaus­tu­vei“, tau­to­dai­li­nin­kui Rai­mun­dui Bla­žai­čiui, in­for­ma­ci­niams rė­mė­jams – laik­raš­čiams „San­ta­ka“ ir „Su­val­ki­jos kraš­tas“.

Užsk. 7041


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas