„Santaka“ / Pradėti upių valymo darbai džiugina vilkaviškiečių akis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-27 06:27

Dalinkitės:  


Nušienavus pakrantes ir išpjovus krūmynus, iš Vilkaujos vagos ekskavatoriai ėmė kasti dumblą, akmenis ir suvešėjusias vandens žoles.

Autorės nuotr.


Pradėti upių valymo darbai džiugina vilkaviškiečių akis

Eglė MIČIULIENĖ

„Vi­sai ki­tas vaiz­das – Vil­kau­ja da­ro­si pa­na­ši į upę“, – pa­si­džiau­gė ant­ra­die­nį ant til­te­lio stab­te­lė­jęs vil­ka­viš­kie­tis, nu­žvelg­da­mas ša­bakš­ty­nais jau ne­gąs­di­nan­čius upe­lio kran­tus ir gra­žiai pla­tė­jan­čią va­gą.

Nuo praė­ju­sios sa­vai­tės tre­čia­die­nio ran­ki­niu bū­du bu­vo va­lo­mi Vil­kau­jos ir Šei­me­nos šlai­tai, o šį ant­ra­die­nį ša­lia upių san­ta­kos pra­dė­jo burgz­ti eks­ka­va­to­riai.


Pa­ruo­šė pakrantes pri­va­žiuo­ti tech­ni­kai


Per Vil­ka­viš­kį te­kan­tys Šei­me­nos ir Vil­kau­jos upe­liai tvar­ko­mi pa­gal Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų iš da­lies fi­nan­suo­ja­mą pro­jek­tą.

Ja­me nu­ma­ty­ta Vil­ka­viš­kio mies­to ri­bo­se iš­va­ly­ti upių va­gas, su­tvir­tin­ti ir ap­sau­go­ti nuo ero­zi­jos yran­čius kran­tus, ge­rin­ti rek­rea­ci­nes są­ly­gas.

Iš vi­so pro­jek­tui įgy­ven­din­ti skir­ta pu­sant­ro mi­li­jo­no li­tų.

Kaip „San­ta­ko­je“ jau bu­vo ra­šy­ta, šio mė­ne­sio pra­džio­je Sa­vi­val­dy­bė pa­si­ra­šė su­tar­tį su kon­kur­są dar­bams lai­mė­ju­sia UAB „KRS“. Jungtinės veiklos partneriai -– bend­ro­vės „Gint­rė­ja“ ir „Hid­rum“.

„Praė­ju­sią sa­vai­tę nu­šie­na­vo­me Vil­kau­jos upe­lio kran­tus ir ap­ge­nė­jo­me krū­my­nus: pa­si­ruo­šė­me, kad ga­lė­tų dirb­ti tech­ni­ka. Da­bar eks­ka­va­to­riais šiek tiek pra­va­ly­si­me da­lį Vil­kau­jos, o vė­liau grį­ši­me į pa­grin­di­nę – Šei­me­nos va­gą“, – aiš­ki­no UAB „Gint­rė­ja“ dar­bų va­do­vas Dai­nius Kriš­čiū­nas. Upe­liai bus ka­sa­mi iki kie­to dug­no ir iki pat šlai­tų, tad van­dens žo­lė­mis už­žė­lu­si va­ga ge­ro­kai iš­pla­tės. Pa­tys šlai­tai ju­di­na­mi ne­bus.

Pro­jek­te upes nu­ma­ty­ta iš­va­ly­ti mies­to ri­bo­se – tai užims maž­daug 5 ki­lo­met­rų ruo­žą. Vil­kau­ja bus va­lo­ma be­veik iki siu­vi­mo fab­ri­ko, Šei­me­na – nuo Ki­si­niš­kių kai­mo iki ap­link­ke­lio.


Ne­ko­kie vaiz­dai


Ne­to­li upių san­ta­kos gy­ve­nan­tys žmo­nės dar pri­si­me­na lai­kus, kai Vil­kau­jos ir Šei­me­nos van­de­ny­je bu­vo ga­li­ma mau­dy­tis. Prieš ke­lias­de­šimt me­tų upe­liai bu­vo iš­va­ly­ti, o vin­giuo­ta Šei­me­nos va­ga pa­tie­sin­ta. Nuo tų lai­kų va­ly­mo dar­bų ne­da­ry­ta, o dirb­ti­nai iš­tie­sin­ta upė ėmė pel­kė­ti, už­žė­lė žo­lė­mis.

Praė­ju­sią sa­vai­tę, nu­šie­na­vus žo­les ir iš­pjo­vus dau­gy­bę me­tų ne­tvar­ky­tus krū­my­nus, pau­piuo­se at­si­den­gė vaiz­dai, ku­rie jau su­do­mi­no gam­to­sau­gi­nin­kus.

Pa­čia­me pau­py­je gy­ven­to­jai su­py­lę pe­le­nus, su­ver­tę krū­vas įvai­rių bui­ti­nių at­lie­kų, šiukš­lių, pri­mė­tę pa­dan­gų.


Ant kranto – tualetas


Kran­tus va­lę dar­bi­nin­kai ste­bė­jo­si vi­sai ant Vil­kau­jos kran­to pa­sta­ty­tu vie­no dau­gia­bu­čio na­mo tua­le­tu, tad ne­sun­ku įsi­vaiz­duo­ti, kas po lie­taus grio­viu te­ka tie­siai į upe­lį.

„To­je vie­to­je že­mė pri­klau­so mies­tui, bet nie­kas tuo iki šiol ne­si­do­mė­jo ir nie­ko ne­tvar­kė“, – aplaidumu pik­ti­no­si dar­bi­nin­kai.

Vy­rai nea­be­jo­jo, jog da­bar, pra­dė­jus že­mes vers­ti su tech­ni­ka, at­si­dengs ir dau­giau „gė­ry­bių“: iš gy­ve­na­mų­jų na­mų iš­ves­tų ir į šlai­tus su­ties­tų nuo­te­kų vamz­džių, per ku­riuos bu­vo ter­šia­mas van­duo.Dumb­lą iš­veš


Už­va­kar dirb­ti pra­dė­ję eks­ka­va­to­riai iš va­gos iš­grieb­tą dumb­lą pi­la ant kran­to.

Kaip aiš­ki­no dar­bų va­do­vas D. Kriš­čiū­nas, po de­šim­ties die­nų ap­džiū­vu­si ma­sė bus iš­vež­ta į tam skir­tas vie­tas.

Iš­va­ly­ti abie­jų upe­lių va­gas nu­ma­ty­ta per pus­me­tį, iki ko­vo pa­bai­gos, nes vė­liau to­kius dar­bus stab­dys gam­to­sau­gos rei­ka­la­vi­mai dėl žu­vų mig­ra­ci­jos ir nerš­to.

Vi­si li­ku­sie­ji pro­jek­te nu­ma­ty­ti va­ly­mo dar­bai tu­ri bū­ti baig­ti iki ki­tų me­tų spa­lio.

Ar­tė­jan­tys šal­čiai upe­lio kran­tus tvar­kan­čių dar­bi­nin­kų ne­gąs­di­na.

Fir­mos at­sto­vai tei­gė, jog eks­ka­va­to­riais dir­ba­ma be­veik iš­ti­sus me­tus, dar­bai su­sto­ja tik šal­čiams spus­te­lė­jus iki 20 laips­nių. O šiek tiek pa­ša­lus dirb­ti net pa­to­giau, nei mur­dy­tis dumb­ly­ne.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas