„Santaka“ / Muziejus savarankiškumą išlaikys iki Velykų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-25 06:44

Dalinkitės:  


Muziejus savarankiškumą išlaikys iki Velykų

Spa­lio 12 d. su­si­tik­ti su ra­jo­no me­ru ir Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus dar­buo­to­jais bu­vo at­vy­kę Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos at­sto­vai: Re­gio­nų kul­tū­ros sky­riaus ve­dė­ja Ire­na Se­liu­kai­tė, In­for­ma­ci­nės vi­suo­me­nės plėt­ros sky­riaus vy­riau­sia­sis spe­cia­lis­tas Ro­ma­nas Se­na­pė­dis ir Vy­tau­to Di­džio­jo ka­ro mu­zie­jaus vy­riau­sio­ji fon­dų sau­go­to­ja Ja­ni­na Ka­ro­se­vi­čiū­tė.

Kraš­to mu­zie­jus sa­va­ran­kiš­ku­mą iš­lai­kys iki Ve­ly­kų. To­kį tvir­tą nuo­spren­dį ra­jo­no me­ras iš­sa­kė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos at­sto­vams: „Kol esu aš ir ši Ta­ry­ba, sa­vo spren­di­mo ne­kei­si­me“, – sa­kė me­ras.

Iš­si­vys­čiu­sio po­kal­bio es­mė – reor­ga­ni­za­ci­ja. Tai – lė­šų tau­py­mas, o ne vien ES mi­li­jo­nų įsi­sa­vi­ni­mas.

Tik ar nau­jos įstai­gos va­do­vas skirs prio­ri­te­tus mu­zie­ji­nei ar ma­si­nių ren­gi­nių kryp­čiai, li­ko neaiš­ku ir mu­zie­ji­nin­kams, ir sve­čiams iš sos­ti­nės.

Spau­do­je ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Kul­tū­ros sky­riaus ve­dė­jas A. Blauz­džiū­nas ak­cen­ta­vo, kad „kas yra pa­ra­šy­ta ga­li­my­bių stu­di­jo­je, sie­kia daug pla­tes­nę nei vien mu­zie­ji­nę veik­lą“. De­ja, ati­džiai iš­nag­ri­nė­jęs mi­nė­tą stu­di­ją įsi­ti­ki­nau, jog vie­tos mu­zie­jui Pae­že­rių dva­re ne­nu­ma­ty­ta. Ten, kur Kraš­to mu­zie­jus iki dva­ro res­tau­ra­vi­mo eks­po­na­vo dr. V. Ku­dir­kos smui­ką ir vei­kė kraš­to is­to­ri­jos eks­po­zi­ci­ja, po re­mon­to įsi­kurs kon­fe­ren­ci­jų sa­lės, o bu­vu­sia­me mu­zie­jaus va­do­vo ka­bi­ne­te – tu­riz­mo ir in­for­ma­ci­jos cent­ras.

Ko­kia bū­si­mo Sū­du­vos (Su­val­ki­jos) kul­tū­ros cent­ro vi­zi­ja ir mi­si­ja?

Me­ras ko­mi­si­ją ban­dė įti­kin­ti, kad centras ga­lės rep­re­zen­tuo­ti vi­sos Su­val­ki­jos kul­tū­ros ir is­to­ri­jos pa­vel­dą. Tik kaip jis rep­re­zen­tuos, tu­rė­da­mas vie­ną kul­tū­ros dar­buo­to­ją, kai mu­zie­jus ap­si­ri­bos tik mu­zie­ji­ne veik­la, va­do­vau­da­ma­sis sa­vo nuo­sta­tais? Var­gu ar cent­ro va­do­vas leis to­kį sa­va­ran­kiš­ku­mą.

Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos at­sto­vų nuo­mo­ne, mu­zie­jus tu­ri lik­ti kaip fi­lia­las ir Sa­vi­val­dy­bė bū­si­mo cent­ro įsta­tuo­se tu­ri įra­šy­ti nuo­sta­tų punk­tus, ku­rie iš­sau­go­tų mu­zie­jų. Me­ras pa­ti­ki­no, kad mu­zie­jus iš­liks ir ne­tgi pra­si­plės jo veik­la.

De­ja, kai po su­si­ti­ki­mo su­si­pa­ži­nau su pa­reng­tu reor­ga­ni­za­vi­mo pro­jek­tu, to­kio punk­to ne­ra­dau. Ti­kiu, gal tai bu­vo tik juod­raš­ti­nis va­rian­tas, ta­čiau...

Esa­me ra­jo­nas, tu­rin­tis gar­bin­gą is­to­ri­nę praei­tį. Ta­čiau kai ša­ly­je ir ra­jo­ne nė­ra kul­tū­ros po­li­ti­kos vi­zi­jos, ne­te­ko­me net tri­jų mu­zie­jų. Dr. V. Ku­dir­kos klė­te­lė-mu­zie­jus – pri­va­ti­zuo­ta, dr. J. Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­ba-mu­zie­jus – tik di­de­lio mu­zie­jaus prie­dė­lis. Pa­na­šus li­ki­mas lau­kia ir Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus. Kas to­liau? Ar tik fi­nan­si­nė kri­zė čia kal­ta?

Mū­sų ra­jo­ne mu­zie­jai ig­no­ruo­ja­mi dar nuo so­viet­me­čio šeš­to de­šimt­me­čio lai­kų. Gar­bės ne­da­ran­ti tra­di­ci­ja.

Ma­nau, šie sam­pro­ta­vi­mai bus taš­kas vi­suo­me­nės po­li­ti­ko­je.

Dė­ko­ju kraš­to švie­suo­liams, ku­rie vie­na­reikš­miš­kai įver­ti­no ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos spren­di­mą dėl mu­zie­jaus reor­ga­ni­za­vi­mo. Jų įsi­ti­ki­ni­mu, mu­zie­jus tu­ri iš­lik­ti kaip sa­va­ran­kiš­ka ins­ti­tu­ci­ja. Tai ro­do pi­lie­ti­nės vi­suo­me­nės gy­ni­mo po­žy­mius ir no­rą iš­sau­go­ti pro­tė­vių pa­lik­tas ver­ty­bes.An­ta­nas ŽI­LINS­KAS

Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas