„Santaka“ / Rūpintis miškais privalo patys savininkai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-25 06:43

Dalinkitės:  


Miško šeimininkas savo plotus turi sutvarkyti ir prasiautus gamtos stichijoms.

Autorės nuotr.


Rūpintis miškais privalo patys savininkai

Eglė MIČIULIENĖ

Pa­gal Eu­ro­pos Są­jun­gos pro­gra­mą že­mės ūkio pa­skir­ties že­mė­je sa­vi­nin­kams įvei­sus miš­ką, miš­ko­sau­gi­nin­kai tu­ri įver­tin­ti pir­mų­jų ir tre­čių­jų me­tų žel­di­nius. Šie duo­me­nys yra per­duo­da­mi Na­cio­na­li­nei mo­kė­ji­mų agen­tū­rai.

Penk­tai­siais me­tais (minkš­tų­jų la­puo­čių) ir sep­tin­tai­siais me­tais (kie­tų­jų la­puo­čių bei spyg­liuo­čių) at­lie­ka­ma miš­ko in­ven­to­ri­za­ci­ja.

No­rė­da­mi su­si­tvar­ky­ti miš­ko žel­di­nių ap­skai­tos do­ku­men­tus, žmo­nės tu­ri kreip­tis į Vil­ka­viš­kio ap­lin­kos ap­sau­gos agen­tū­rą.

Ma­ri­jam­po­lės re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Vil­ka­viš­kio ra­jo­no agen­tū­ros vy­res­n. spe­cia­lis­tas Liud­vi­kas Pus­ku­ni­gis sa­kė, jog kol kas iš miš­ko sa­vi­nin­kų su­lau­kia ma­žai pra­šy­mų.

„No­riu žmo­nes pa­ra­gin­ti su­si­tvar­ky­ti do­ku­men­tus ir ne­lauk­ti, kol ims šal­ti ir miš­ką už­klos snie­gas. Jei miš­ko sa­vi­nin­kams kil­tų ko­kių nors klau­si­mų, jie ga­li skam­bin­ti ma­no te­le­fo­nu (8 615) 18 679. Kar­tu pri­min­siu, jog da­bar la­bai svarbu at­lik­ti sa­ni­ta­ri­nę miš­ko žė­li­nių ir žel­di­nių prie­žiū­rą, jau­nuo­ly­nų ap­sau­gos ir ug­dy­mo dar­bus, švie­si­ni­mo ir va­ly­mo kir­ti­mus – vi­sa tai yra nu­ma­ty­ta Pri­va­čių miš­kų tvar­ky­mo ir nau­do­ji­mo nuo­sta­tuo­se“, – sa­kė L. Pus­ku­ni­gis.

Pa­rei­gū­nas pa­brė­žė, jog sa­vi­nin­kų rū­pes­tis – sau­go­ti miš­ką nuo li­gų, ken­kė­jų, ne­tei­sė­to kir­ti­mo, miš­ko nau­do­ji­mo tvar­kos pa­žei­di­mų ir ki­tų veiks­mų, da­ran­čių ža­lą miš­kui ir ap­lin­kai.

Šiuo me­tu, pa­sak ap­lin­ko­sau­gos spe­cia­lis­to, la­bai ak­tua­li ken­kė­jų pro­ble­ma. Į džiūs­tan­čius ir nu­džiū­vu­sius me­džius su­lin­dę žie­vėg­rau­žiai. To­dėl švie­žiai nu­džiū­vu­sius ir ken­kė­jų ap­nik­tus me­džius bū­ti­na pa­ša­lin­ti: II ir III gru­pės miš­kuo­se – iki ko­vo 1 die­nos, o IV gru­pės miš­kuo­se – iki ba­lan­džio 1 die­nos.

Miš­ko nau­do­ji­mo, at­kū­ri­mo bei prie­žiū­ros dar­bus rei­kia at­lik­ti tais bū­dais ir prie­mo­nė­mis, ku­rie tu­ri ma­žiau­sią po­vei­kį ap­lin­kai – sau­go dir­vo­že­mio na­šu­mą, bio­lo­gi­nę įvai­ro­vę. Sa­vi­nin­kai at­sa­kin­gi ir už šva­rą miš­ke: jie pri­va­lo pri­žiū­rė­ti, kad jų val­do­se ne­bū­tų šiukš­ly­nų, taip pat – su­tvar­ky­ti miš­kus po aud­rų ir pa­na­šių sti­chi­nių ne­lai­mių.

Dar vie­na ar­tė­jan­ti šio lai­ko­tar­pio pro­ble­ma – ne­tei­sė­tas miš­kų kir­ti­mas.

„Pra­si­dė­jus kū­re­ni­mo se­zo­nui jau suin­ten­sy­vė­jo pre­ky­ba ap­va­lią­ja me­die­na. Pri­min­siu, jog per­kant mal­kas rei­kia įsi­ti­kin­ti, kad par­da­vė­jas tu­ri me­die­nos įsi­gi­ji­mo do­ku­men­tus. Pirkėjui privaloma pateikti jų kopiją arba trečią egzempliorių. Ad­mi­nist­ra­ci­nė at­sa­ko­my­bė gre­sia ne tik tiems, ku­rie par­duo­da me­die­ną be do­ku­men­tų, bet ir tiems, ku­rie ją įsi­gy­ja. Kas­met gau­do­me miš­ko va­gis, pa­trau­kia­me juos at­sa­ko­my­bėn. Kiek­vie­nais me­tais vi­so­je res­pub­li­ko­je ap­lin­ko­sau­gi­nin­kai, miš­ki­nin­kai ir po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai or­ga­ni­zuo­ja ak­ci­ją „Miš­kas“, ku­rios me­tu aiš­ki­na­ma­si ne­tei­sė­ti me­džių kir­ti­mo at­ve­jai, suak­ty­vi­na­ma miš­kų kont­ro­lė“, – sa­kė L. Pus­ku­ni­gis.

Ta­čiau, kaip pa­brė­žė ap­lin­ko­sau­gos spe­cia­lis­tas, prie kiek­vie­no me­džio pa­rei­gū­no ne­pas­ta­ty­si. Tad pir­miau­siai už tvar­ką sa­vo miš­ke yra at­sa­kin­gas pa­ts jo sa­vi­nin­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas