„Santaka“ / Dvaro ledainės rekonstrukcija nukelta pavasariui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-25 06:41

Dalinkitės:  


Po re­konst­ruk­ci­jos bu­vu­sios Pae­že­rių dva­ro le­dai­nės pa­sta­tas bus pri­tai­ky­tas tu­riz­mui – čia nu­ma­to­ma įreng­ti mu­zie­jaus eks­po­zi­ci­jų sa­les.

Autoriaus nuotr.


Dvaro ledainės rekonstrukcija nukelta pavasariui

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, siek­da­ma iš­spręs­ti tu­riz­mo pa­slau­gų įvai­ro­vės trū­ku­mą mū­sų ra­jo­ne ir ieš­ko­da­ma Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus veik­lai trūks­ta­mų pa­tal­pų bei pa­si­nau­do­da­ma ES struk­tū­ri­nių fon­dų lė­šo­mis, ini­ci­ja­vo pro­jek­tą „Vil­ka­viš­kio ra­jo­no Pae­že­rių dva­ro le­dai­nės (san­dė­lio) pa­sta­to re­konst­ruk­ci­ja ir pri­tai­ky­mas tu­riz­mui“.

Tie­sa, pa­gal pir­mi­nę ini­ci­juo­to pro­jek­to truk­mę jau šių me­tų gruo­džio mė­ne­sį dva­ro le­dai­nės pa­sta­to re­konst­ruk­ci­ja tu­rė­jo bū­ti baig­ta. Ne­pai­sant to, dar­bai kol kas dar ne­pra­dė­ti. Pa­sak pro­jek­to koor­di­na­to­riaus, ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus vy­riau­sio­jo spe­cia­lis­to Aud­riaus Bla­žio, vis­kas už­tru­ko il­giau nei pla­nuo­ta. „Tik bir­že­lio 18 d. pa­si­ra­šė­me su­tar­tį dėl pa­ra­mos ga­vi­mo. Šiuo me­tu at­lie­ka­mi vie­šie­ji pir­ki­mai ir ti­ki­mės, jog jau gruo­džio mė­ne­sį bus aiš­kus pro­jek­to ran­go­vas“, – aiš­ki­no A. Bla­žys. Jo nuo­mo­ne, bū­tent iš­si­rink­ti ran­go­vą ir yra svar­biau­sias šių me­tų tiks­las, ku­rį įvyk­džius bus ga­li­ma pla­nuo­ti ki­tus dar­bus.

Prieš pra­de­dant pa­sta­to re­konst­ruk­ci­ją dar ke­ti­na­ma at­lik­ti ar­cheo­lo­gi­nius ty­ri­mus, to­dėl rea­lūs re­konst­ruk­ci­jos dar­bai pra­si­dės tik pa­va­sa­rį. Ne­pai­sant to, vis­ką pla­nuo­ja­ma pa­baig­ti iki ki­tų me­tų gruo­džio 29 d. Pra­tę­sus ter­mi­ną, iki to lai­ko nu­ma­ty­ta baig­ti įgy­ven­din­ti dva­ro le­dai­nės re­konst­ruk­ci­ją. Ke­ti­na­ma res­tau­ruo­ti pa­sta­to pa­ma­tus bei sie­nas, ap­šil­tin­ti ir re­no­vuo­ti grin­dis, įreng­ti au­ten­tiš­ką per­dan­gą, at­sta­ty­ti ir re­konst­ruo­ti sto­gą. Taip pat pla­nuo­ja­ma įreng­ti šil­dy­mo ir ki­tus in­ži­ne­ri­nius tink­lus, pa­keis­ti elekt­ros ins­ta­lia­ci­ją, ap­švie­ti­mo sis­te­mą.

Pag­rin­di­nis pa­sta­to re­konst­ruk­ci­jos tiks­las – iš­sau­go­ti vie­no iš uni­ka­liau­sių Sū­du­vos kraš­to dva­rų komp­lek­so pa­sta­tą (bu­vu­sią le­dai­nę) ir pri­tai­ky­ti jį vi­suo­me­nės reik­mėms, mu­zie­jaus veik­lai, švie­ti­mui ir edu­ka­ci­nėms pro­gra­moms. Nu­ma­ty­to pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mas leis už­tik­rin­ti kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­to iš­sau­go­ji­mą, prie­žiū­rą ir pa­si­tar­naus Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus veik­lai. Re­konst­ruo­to­se pa­tal­po­se pla­nuo­ja­ma įreng­ti eks­po­zi­ci­jų sa­les, ka­bi­ne­tus, pa­gal­bi­nes pa­tal­pas.

Pro­jek­tas bus įgy­ven­din­tas pa­gal Sang­lau­dos ska­ti­ni­mo veiks­mų pro­gra­mos prio­ri­te­to „Vie­ti­nė ir ur­ba­nis­ti­nė plėt­ra, kul­tū­ros pa­vel­do ir gam­tos iš­sau­go­ji­mas bei pri­tai­ky­mas tu­riz­mo plėt­rai“ prie­mo­nę „Vie­šo­sios tu­riz­mo inf­rast­ruk­tū­ros ir pa­slau­gų plėt­ra re­gio­nuo­se“. Iš vi­so pro­jek­to ver­tė tu­rė­tų siek­ti šiek tiek dau­giau nei 1,1 mln. li­tų, iš ku­rių ES struk­tū­ri­nių fon­dų lė­šos su­da­ro per 1 mln. li­tų.

„Ma­nau, jog ga­li­my­bė nau­do­tis ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­ma yra iš­ties nau­din­ga ne tik mū­sų ra­jo­nui, bet ir vi­sai vals­ty­bei. Be šios pa­ra­mos tik­rai ne­bū­tu­me pra­dė­ję įgy­ven­din­ti ne tik šio, bet ir dau­ge­lio ki­tų pro­jek­tų, nes vie­na Sa­vi­val­dy­bė ne­tu­rė­tų tiek lė­šų“, – ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­ma džiau­gė­si A. Bla­žys.

Pa­si­tei­ra­vus Kul­tū­ros sky­riaus ve­dė­jo Ar­tū­ro Blauz­džiū­no, ar pa­sta­ruo­ju me­tu daug at­gar­sių su­lau­kian­ti Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus ir Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro reor­ga­ni­za­ci­ja, su­jun­giant abi biu­dže­ti­nes įstai­gas į vie­ną, ne­tu­rės įta­kos Pae­že­rių dva­ro le­dai­nės re­konst­ruk­ci­jos pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mui, va­do­vas už­tik­ri­no, jog vyks­tan­tis per­tvar­ky­mas pro­jek­to ei­gos nie­kaip ne­pa­keis. „Ga­liu pa­tvir­tin­ti, kad tai ne­tu­rės jo­kios įta­kos su­pla­nuo­tiems dar­bams ir jie bus at­lik­ti iki nu­ma­ty­to ter­mi­no pa­bai­gos“, – nu­ra­mi­no A. Blauz­džiū­nas.And­rius GRY­GE­LAI­TIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas