„Santaka“ / Kaip nuginti liūdesio ligą – depresiją?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-22 06:22

Dalinkitės:  


Kaip nuginti liūdesio ligą – depresiją?

Atė­jus ru­de­niui iš­girs­ta­me sa­vo ar­ti­muo­sius ar drau­gus skun­džian­tis: „Ru­duo, man dep­re­si­ja.“ Ar tai tik su pa­si­kei­tu­siu oru su­si­ju­si bū­se­na, ar li­ga? Ar dep­re­si­jai at­si­ras­ti pa­kan­ka ru­dens, ne­sėk­min­gos die­nos ar­ba bar­nio? Kaip šią liū­de­sio li­gą nu­gin­ti, kal­ba­mės su Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­ke Ele­na NA­CE­VI­ČIE­NE.


– Vais­ti­nin­ke, kiek įta­kos pra­stai nuo­tai­kai tu­ri oras?


– Žmo­gaus sa­vi­jau­ta tik­rai pri­klau­so nuo oro. Tik­riau­siai ne vie­nas ga­li pa­tvir­tin­ti, kad sau­lė­tą, šil­tą die­ną, net ir atė­jus ru­de­niui, nuo­tai­ka bū­na ge­res­nė, o lie­tin­gą, ap­si­niau­ku­sią – ima ir su­bjū­ra. Ta­čiau rei­kė­tų at­skir­ti pa­pras­čiau­sius nuo­tai­kos svy­ra­vi­mus nuo tik­ro­sios dep­re­si­jos, ku­ri yra vie­nas daž­niau­sių psi­chi­kos svei­ka­tos su­tri­ki­mų. Tai – li­ga, ku­rią bū­ti­na gy­dy­ti. Tik­rai ne vis­kas, ką va­di­na­me dep­re­si­ja, ir yra mi­nė­ta ar į ją pa­na­ši li­ga.

Iš tie­sų dep­re­si­jos at­ve­jų pa­na­šiai tiek pat diag­no­zuo­ja­ma tiek va­sa­rą, tiek ru­de­nį. Jei at­me­tę įvai­rius psi­cho­lo­gi­nius nuo­tai­kos svy­ra­vi­mams įta­kos da­ran­čius fak­to­rius (ne­sėk­mes dar­be, šei­mo­je, ne­tek­tis) ma­to­te, jog žmo­gus karš­čiau­sią vi­dur­va­sa­rio die­ną yra pri­slėg­tas, ry­mo be nuo­tai­kos, tai jau ga­li bū­ti ženk­las, kad su juo ne vis­kas ge­rai. To­kiu at­ve­ju bū­ti­na kreip­tis į spe­cia­lis­tą, nes vais­ti­nin­ko siū­lo­mos pa­gal­bos – įvai­rių žo­li­nių pre­pa­ra­tų, ar­ba­tų – ne­beuž­teks.

– Ko­kie dar po­žy­miai iš­duo­da, kad rei­kė­tų spe­cia­lis­to pa­gal­bos? Kaip at­pa­žin­ti dep­re­si­ją?


– Dep­re­si­ja tu­ri la­bai aiš­kius simp­to­mus. Nė­ra nė men­kiau­sio ūpo dirb­ti, net mi­ni­ma­liai rū­pin­tis sa­vi­mi, nuo­lat pri­slėg­ta nuo­tai­ka ir van­gi reak­ci­ja į ap­link vyks­tan­čius da­ly­kus – to­kia bū­se­na tik­rai nė­ra nor­ma­li. Ži­no­ma, ne spe­cia­lis­tui, anks­čiau ne­su­si­dū­ru­siam su šia li­ga, ją pa­ste­bė­ti, o juo la­biau diag­no­zuo­ti ga­li bū­ti sun­ku.

Vis dėl­to pir­miau­sia su­ne­rim­ti tu­rė­tų ar­ti­miau­si žmo­nės – šei­mos na­riai, gi­mi­nai­čiai. Jie ne­tu­rė­tų pro akis pra­leis­ti pa­si­kei­tu­sių ar­ti­mo­jo min­čių ar rim­tai ne­ver­tin­ti šne­kų, nes kar­tais, ro­dos, ne­rim­ti ke­ti­ni­mai bai­gia­si tra­giš­kai. La­bai svar­bu bū­ti vie­ni ki­tiems dė­me­sin­giems, at­jaus­ti ir su­pras­ti. Dep­re­si­ja nė­ra ta li­ga, ku­ri vys­to­si ty­liai, ją ne­sun­ku pa­ste­bė­ti, tik kar­tais rei­kia šiek tiek lai­ko.

– Kaip šią li­gą nu­gin­ti ša­lin?


– Į mū­sų vais­ti­nę kar­tais už­su­ka žmo­nių, ku­rie įta­ria, kad jiems pra­de­da reikš­tis dep­re­si­ja. Blo­gai nuo­tai­kai nu­gin­ti yra įvai­rių na­tū­ra­lių pre­pa­ra­tų ir tik­rai ne­rei­kia iš­kart pul­ti var­to­ti che­mi­nių vais­tų ar an­ti­dep­re­san­tų – jie, be­je, be gy­dy­to­jo iš­ra­šy­to re­cep­to net ne­par­duo­da­mi.

Ge­riau­sia pir­mo­ji pa­gal­ba yra au­ga­li­niai pre­pa­ra­tai. Ypač re­ko­men­duo­ja­ma var­to­ti pre­pa­ra­tus su jo­na­žo­le, ger­ti šios vais­ta­žo­lės ar­ba­tą ar B gru­pės vi­ta­mi­nus.

Užsk. 6814


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas