„Santaka“ / Ištirtos turistinių maršrutų Šešupe galimybės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-22 06:11

Dalinkitės:  


Plau­ki­mas Še­šu­pe pa­li­ko ge­rą įspū­dį pra­de­dan­tie­siems ir to­kių marš­ru­tų pa­gei­dau­jan­tiems sve­čiams iš Len­ki­jos bei kai­my­ni­nių ra­jo­nų.

Autorės nuotr.


Ištirtos turistinių maršrutų Šešupe galimybės

Lie­tu­vo­je po­pu­lia­rė­jant vie­ti­niam tu­riz­mui, ne­ma­žą tu­ris­tų srau­tą pri­trau­kia eže­rų ir upių van­dens tu­riz­mas. Sie­kiant su­kur­ti nau­jus pa­sie­nio tu­riz­mo pro­duk­tus, bu­vo pa­reng­tas pro­jek­tas „Van­dens tu­riz­mo plėt­ra pa­sie­nio re­gio­ne“. Pro­jek­to par­tne­riai – Beb­ros (Biebr­zans­ki) na­cio­na­li­nis par­kas Len­ki­jo­je, Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, Su­val­ki­jos bei Vil­ka­viš­kio tu­riz­mo ir vers­lo in­for­ma­ci­jos cent­rai.

Vie­nas iš pa­grin­di­nių pro­jek­to tiks­lų bu­vo su­reng­ti se­mi­na­rą ir kon­fe­ren­ci­ją bei or­ga­ni­zuo­ti plau­ki­mą di­džiau­sia Sū­du­vos upe – Še­šu­pe.

Pir­mą die­ną rin­ko­mės Ne­ri­jaus Žu­kaus­ko kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­je „Su­val­ki­jos dva­ras“. Part­ne­riai iš Len­ki­jos to­kius plau­ki­mus or­ga­ni­zuo­ja jau ne pir­mus me­tus, tad, no­rė­da­mi pe­rim­ti jų pa­tir­tį, iš­siaiš­kin­ti, kaip tin­ka­mai pa­ruoš­ti marš­ru­tus, kad Še­šu­pė tap­tų dar pa­trauk­les­nė van­dens tu­riz­mo mė­gė­jams, su­ži­no­ti apie van­dens tu­riz­mo ga­li­my­bes Lie­tu­vo­je, suor­ga­ni­za­vo­me trum­pą se­mi­na­rą.

Pa­pie­ta­vę sė­do­me į au­to­bu­są ir, ap­žiū­rė­ję ke­le­tą lan­ky­ti­nų vie­tų, at­vy­ko­me prie upės. Ka­dan­gi Še­šu­pės iš­ta­kos – Len­ki­jo­je, pir­mą die­ną plau­ki­mui pa­si­rin­ko­me 7 km at­kar­pą nuo Liu­ba­vo iki Kal­va­ri­jos mies­te­ly­je esan­čio poil­sio par­ko.

Nors spa­lio mė­nuo ne­le­pi­na šil­tais orais, plauk­ti no­rin­čių­jų at­si­ra­do dau­giau, ne­gu bu­vo nu­ma­ty­ta pro­jek­te. Plau­kė de­šim­ties vil­ka­viš­kie­čių ko­man­da, tiek pat len­kų, še­ši ma­ri­jam­po­lie­čiai ir 24 kal­va­ri­jie­čiai. Oras bu­vo ga­na žvar­bus, ta­čiau fi­ni­šą pa­sie­kė vi­si. Sug­rį­žus į so­dy­bą lau­kė karš­ta va­ka­rie­nė, pir­tis, ku­bi­las bei dis­ku­si­jos apie to­li­mes­nę par­tne­rys­tę.

Ant­rą die­ną pra­dė­jo­me eks­kur­si­ja „Ma­ža­sis „žings­nio­bu­sas“ po Vil­ka­viš­kio mies­tą“, ku­rią ve­dė Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius An­ta­nas Ži­lins­kas. Vė­liau Vil­ka­viš­kio tu­riz­mo ir vers­lo in­for­ma­ci­jos cent­re vy­ko kon­fe­ren­ci­ja, ku­rios me­tu lek­to­riai eks­per­tai pri­sta­tė van­dens tu­riz­mo Še­šu­pės upe stip­rią­sias bei silp­ną­sias pu­ses, ga­li­my­bes ir grės­mes. Part­ne­riai iš Len­ki­jos pa­pa­sa­ko­jo apie Beb­ros na­cio­na­li­nį par­ką bei rin­ko­da­rą jų ša­ly­je, pa­ro­dė plau­ki­mų Ku­mial­kos ir Beb­ros upė­mis fil­muo­tą me­džia­gą, pri­sta­tė lei­di­nius. Pa­pie­ta­vę iš­vy­ko­me į Pil­viš­kius.

Plau­ki­mas pra­si­dė­jo nuo Pil­viš­kių hid­roe­lekt­ri­nės ir bai­gė­si ties Mik­nai­čių kai­mu (12 km). Šį kar­tą be­veik vi­są 20 vil­ka­viš­kie­čių ko­man­dą su­da­rė Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ gim­na­zi­jos moks­lei­viai, ku­rie pa­ro­dė sa­vo iš­tver­mę ir prie fi­ni­šo li­ni­jos at­plau­kė pir­mi. Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bė­je Še­šu­pė tai su­siau­rė­ja, tai iš­pla­tė­ja, bu­vo kliū­čių, ap­link ku­rias rei­kė­jo per­si­neš­ti bai­da­res, o mū­sų ra­jo­ne upė – ypač gra­ži ir srau­ni. Čia tvy­ro ra­my­bė, su­pa ne­su­kul­tū­rin­ta gam­ta, ne­pa­žeis­ta eko­sis­te­ma. Upė idea­liai tin­ka pra­de­dan­tie­siems van­dens tu­ris­tams, šei­moms su vai­kais, pa­gy­ve­nu­siems ir neį­ga­liems žmo­nėms. Ne vel­tui marš­ru­to pa­bai­go­je dau­gu­ma plau­ki­mo da­ly­vių tei­ra­vo­si, ka­da tę­si­me plau­ki­mą, nes ne­pa­ti­kė­jo, jog jau nu­plau­kė su­pla­nuo­tus 12 km. Mik­nai­čių kai­me bu­vo įreng­ta sto­vyk­la­vie­tė, ku­rio­je lau­kė „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo ar­ba­ta, ki­bi­nai, keps­niai ir už­kan­džiai.

Part­ne­riai iš Len­ki­jos pra­šė su­da­ry­ti įvai­rių il­gių marš­ru­tus, juos su­ženk­lin­ti, pa­reng­ti van­dens marš­ru­tų ap­ra­šus ir or­ga­ni­zuo­ti pa­na­šius plau­ki­mus, mat jie su ma­lo­nu­mu at­va­žiuo­tų į mū­sų kraš­tą plauk­ti Še­šu­pe.

Plau­ki­mas bai­da­rė­mis Še­šu­pės upe – sma­gus, ak­ty­vus ir ne­bran­gus lais­va­lai­kio lei­di­mo bū­das, pa­žin­tis su nau­jais žmo­nė­mis. Ti­ki­me, jog šis žy­gis bu­vo tik gra­ži van­dens tu­riz­mo plėt­ros pra­džia, ir vi­lia­mės, kad jis taps tra­di­ci­nis.Dai­va RIK­LIE­NĖ

Vilkaviškio turizmo ir verslo

informacijos centro direktorė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas