„Santaka“ / Prasideda gripo sezonas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-20 06:48

Dalinkitės:  


Prasideda gripo sezonas

Eglė KVIESULAITIENĖ

Anks­čiau nei ki­tais me­tais pra­si­dė­jęs gri­po se­zo­nas kol kas pa­ni­kos ne­sė­ja, ta­čiau ver­čia pa­si­sau­go­ti.

Mū­sų ra­jo­ne praė­ju­sią sa­vai­tę ūmio­mis vi­ru­si­nė­mis kvė­pa­vi­mo ta­kų in­fek­ci­jo­mis (ŪVK­TI) sir­go 179 gy­ven­to­jai. Ser­ga­mu­mo ro­dik­lis – 37,8 li­go­nio 10 tūkst. gy­ven­to­jų (epi­de­mi­ja skel­bia­ma, kai ro­dik­lis pa­sie­kia 100).

Pa­ly­gin­ti su ki­to­mis ap­skri­ties sa­vi­val­dy­bė­mis, vil­ka­viš­kie­čiai nuo ma­ri­jam­po­lie­čių at­si­lie­ka per­pus, ku­rių ser­ga­mu­mo ro­dik­lis – 74,3. Ta­čiau ki­to­se ap­skri­ties sa­vi­val­dy­bė­se ser­gan­čių­jų ma­žiau nei mū­sų ra­jo­ne.

Me­di­kai pri­me­na, kad efek­ty­viau­sia ap­si­sau­go­ji­mo nuo gri­po ir jo komp­li­ka­ci­jų prie­mo­nė – skie­pai. Šie­met gy­ven­to­jai bus skie­pi­ja­mi vak­ci­na “Va­xig­rip”, ku­rios su­dė­ty­je yra tri­jų gri­po pa­der­mių – A/Brisbane/59/2007 (H1N1), A/Brisbane/10/2007 (H3N2) ir B/Brisbane/60/2008 – inak­ty­vuo­ti vi­ru­sai. Jos su­dė­ty­je nė­ra kon­ser­van­to tio­mer­sa­lio (gyv­si­dab­rio jun­gi­nio). Vak­ci­na jau pa­sie­kė ir ra­jo­nų gy­dy­mo įstai­gas.

Pa­sis­kie­py­ti nuo gri­po Pa­sau­lio svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja re­ko­men­duo­ja dau­gu­mai žmo­nių, o ypač – ri­zi­kos gru­pių as­me­nims: 65 me­tų ir vy­res­niems žmo­nėms, taip pat – ser­gan­tie­siems lė­ti­nė­mis šir­dies krau­ja­gys­lių, me­ta­bo­li­nė­mis, plau­čių, inks­tų li­go­mis, bron­chi­ne ast­ma, as­me­nims, ku­riems yra imu­no­de­fi­ci­ti­nė būk­lė.

Ri­zi­kos gru­pių as­me­nys ga­li kreip­tis į šei­mos gy­dy­to­jus ir jiems bus skir­ta ne­mo­ka­ma vak­ci­na. Jos įsi­gy­ta pa­kan­ka­mai daug, tad ti­kė­ti­na, jog už­teks vi­siems pa­gei­dau­jan­tiems. No­rin­tys pa­si­skie­py­ti, bet į ri­zi­kos gru­pę ne­pa­ten­kan­tys as­me­nys taip pat tu­ri kreip­tis į sa­vo šei­mos gy­dy­to­ją. Jie bus pa­skie­py­ti mo­ka­ma vak­ci­na, ku­rios kai­na – apie 25 Lt.

Pa­sau­lio svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja nuo­lat se­ka gri­po vi­ru­sų kai­tą ir kiek­vie­nais me­tais pro­gno­zuo­ja la­biau­siai pa­pli­tu­sias vi­ru­so pa­der­mes bei re­ko­men­duo­ja bū­si­mo­jo se­zo­no vak­ci­nos an­ti­ge­ni­nę su­dė­tį. Gri­po epi­de­mi­jos įpras­tai pra­si­de­da spa­lio mė­ne­sį ir bai­gia­si kovo–balandžio mė­ne­siais, o imu­ni­te­tas pa­si­skie­pi­jus iš­si­vys­to per 1–2 sa­vai­tes. To­dėl skie­py­tis rei­kia iš anks­to. Op­ti­ma­lus me­tas skie­pams nuo gri­po – spa­lio mė­nuo. Ta­čiau tai ne­reiš­kia, kad po spa­lio mė­ne­sio skie­py­tis ne­ver­ta ar pa­vo­jin­ga. Skie­py­tis inak­ty­vuo­ta vak­ci­na ne­pa­vo­jin­ga, net jei žmo­gus yra už­si­krė­tęs, o pa­ti li­ga dar yra in­ku­ba­ci­nia­me pe­rio­de. Vak­ci­no­je esan­tys vi­ru­sai inak­ty­vuo­ti ir su­skal­dy­ti į frag­men­tus, to­dėl jie ne­ga­li dau­gin­tis ir su­stip­rin­ti na­tū­ra­lios in­fek­ci­jos.

Prik­lau­so­mai nuo or­ga­niz­mo būk­lės ir są­ly­gų, skie­pai ga­ran­tuo­ja 70–90 pro­c., kad žmo­gus ne­su­sirgs gri­pu, taip pat 50–60 pro­c. su­ma­ži­na ser­ga­mu­mą vi­so­mis ūmio­mis vi­ru­si­nė­mis in­fek­ci­jo­mis. Skie­py­tis nuo gri­po ne­rei­kė­tų, jei­gu ka­da nors pa­si­reiš­kė aler­gi­nė reak­ci­ja gri­po vak­ci­nai, jei­gu esa­te aler­giš­kas kiau­ši­nio bal­ty­mui (vak­ci­na pa­ga­min­ta viš­tos emb­rio­nuo­se, to­dėl skie­pi­ji­mo me­tu į žmo­gaus or­ga­niz­mą pa­ten­ka sve­ti­mo bal­ty­mo), jei­gu ser­ga­te Guil­lain-Bar­re sind­ro­mu (GBS) ar­ba ūmi­ne au­toi­mu­ni­ne po­li­ra­di­ku­lo­neu­ro­pa­ti­ja.

Tiems, ku­rie skie­py­tis ne­ke­ti­na, me­di­kai pa­ta­ria grū­din­ti or­ga­niz­mą ir stip­rin­ti imu­ni­nę sis­te­mą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas