„Santaka“ / Prasideda gripo sezonas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-20 06:48

Dalinkitės:  


Prasideda gripo sezonas

Eglė KVIESULAITIENĖ

Anks­čiau nei ki­tais me­tais pra­si­dė­jęs gri­po se­zo­nas kol kas pa­ni­kos ne­sė­ja, ta­čiau ver­čia pa­si­sau­go­ti.

Mū­sų ra­jo­ne praė­ju­sią sa­vai­tę ūmio­mis vi­ru­si­nė­mis kvė­pa­vi­mo ta­kų in­fek­ci­jo­mis (ŪVK­TI) sir­go 179 gy­ven­to­jai. Ser­ga­mu­mo ro­dik­lis – 37,8 li­go­nio 10 tūkst. gy­ven­to­jų (epi­de­mi­ja skel­bia­ma, kai ro­dik­lis pa­sie­kia 100).

Pa­ly­gin­ti su ki­to­mis ap­skri­ties sa­vi­val­dy­bė­mis, vil­ka­viš­kie­čiai nuo ma­ri­jam­po­lie­čių at­si­lie­ka per­pus, ku­rių ser­ga­mu­mo ro­dik­lis – 74,3. Ta­čiau ki­to­se ap­skri­ties sa­vi­val­dy­bė­se ser­gan­čių­jų ma­žiau nei mū­sų ra­jo­ne.

Me­di­kai pri­me­na, kad efek­ty­viau­sia ap­si­sau­go­ji­mo nuo gri­po ir jo komp­li­ka­ci­jų prie­mo­nė – skie­pai. Šie­met gy­ven­to­jai bus skie­pi­ja­mi vak­ci­na “Va­xig­rip”, ku­rios su­dė­ty­je yra tri­jų gri­po pa­der­mių – A/Brisbane/59/2007 (H1N1), A/Brisbane/10/2007 (H3N2) ir B/Brisbane/60/2008 – inak­ty­vuo­ti vi­ru­sai. Jos su­dė­ty­je nė­ra kon­ser­van­to tio­mer­sa­lio (gyv­si­dab­rio jun­gi­nio). Vak­ci­na jau pa­sie­kė ir ra­jo­nų gy­dy­mo įstai­gas.

Pa­sis­kie­py­ti nuo gri­po Pa­sau­lio svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja re­ko­men­duo­ja dau­gu­mai žmo­nių, o ypač – ri­zi­kos gru­pių as­me­nims: 65 me­tų ir vy­res­niems žmo­nėms, taip pat – ser­gan­tie­siems lė­ti­nė­mis šir­dies krau­ja­gys­lių, me­ta­bo­li­nė­mis, plau­čių, inks­tų li­go­mis, bron­chi­ne ast­ma, as­me­nims, ku­riems yra imu­no­de­fi­ci­ti­nė būk­lė.

Ri­zi­kos gru­pių as­me­nys ga­li kreip­tis į šei­mos gy­dy­to­jus ir jiems bus skir­ta ne­mo­ka­ma vak­ci­na. Jos įsi­gy­ta pa­kan­ka­mai daug, tad ti­kė­ti­na, jog už­teks vi­siems pa­gei­dau­jan­tiems. No­rin­tys pa­si­skie­py­ti, bet į ri­zi­kos gru­pę ne­pa­ten­kan­tys as­me­nys taip pat tu­ri kreip­tis į sa­vo šei­mos gy­dy­to­ją. Jie bus pa­skie­py­ti mo­ka­ma vak­ci­na, ku­rios kai­na – apie 25 Lt.

Pa­sau­lio svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja nuo­lat se­ka gri­po vi­ru­sų kai­tą ir kiek­vie­nais me­tais pro­gno­zuo­ja la­biau­siai pa­pli­tu­sias vi­ru­so pa­der­mes bei re­ko­men­duo­ja bū­si­mo­jo se­zo­no vak­ci­nos an­ti­ge­ni­nę su­dė­tį. Gri­po epi­de­mi­jos įpras­tai pra­si­de­da spa­lio mė­ne­sį ir bai­gia­si kovo–balandžio mė­ne­siais, o imu­ni­te­tas pa­si­skie­pi­jus iš­si­vys­to per 1–2 sa­vai­tes. To­dėl skie­py­tis rei­kia iš anks­to. Op­ti­ma­lus me­tas skie­pams nuo gri­po – spa­lio mė­nuo. Ta­čiau tai ne­reiš­kia, kad po spa­lio mė­ne­sio skie­py­tis ne­ver­ta ar pa­vo­jin­ga. Skie­py­tis inak­ty­vuo­ta vak­ci­na ne­pa­vo­jin­ga, net jei žmo­gus yra už­si­krė­tęs, o pa­ti li­ga dar yra in­ku­ba­ci­nia­me pe­rio­de. Vak­ci­no­je esan­tys vi­ru­sai inak­ty­vuo­ti ir su­skal­dy­ti į frag­men­tus, to­dėl jie ne­ga­li dau­gin­tis ir su­stip­rin­ti na­tū­ra­lios in­fek­ci­jos.

Prik­lau­so­mai nuo or­ga­niz­mo būk­lės ir są­ly­gų, skie­pai ga­ran­tuo­ja 70–90 pro­c., kad žmo­gus ne­su­sirgs gri­pu, taip pat 50–60 pro­c. su­ma­ži­na ser­ga­mu­mą vi­so­mis ūmio­mis vi­ru­si­nė­mis in­fek­ci­jo­mis. Skie­py­tis nuo gri­po ne­rei­kė­tų, jei­gu ka­da nors pa­si­reiš­kė aler­gi­nė reak­ci­ja gri­po vak­ci­nai, jei­gu esa­te aler­giš­kas kiau­ši­nio bal­ty­mui (vak­ci­na pa­ga­min­ta viš­tos emb­rio­nuo­se, to­dėl skie­pi­ji­mo me­tu į žmo­gaus or­ga­niz­mą pa­ten­ka sve­ti­mo bal­ty­mo), jei­gu ser­ga­te Guil­lain-Bar­re sind­ro­mu (GBS) ar­ba ūmi­ne au­toi­mu­ni­ne po­li­ra­di­ku­lo­neu­ro­pa­ti­ja.

Tiems, ku­rie skie­py­tis ne­ke­ti­na, me­di­kai pa­ta­ria grū­din­ti or­ga­niz­mą ir stip­rin­ti imu­ni­nę sis­te­mą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas