„Santaka“ / Ožkininkystė suvalkiečių visai nevilioja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-18 06:53

Dalinkitės:  


Daž­niau­siai su­val­kie­čiai iš ož­kų už­dirb­ti ne­si­ti­ki.

Autorės nuotr.


Ožkininkystė suvalkiečių visai nevilioja

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Lie­tu­vo­je yra ge­rų pa­vyz­džių, kaip už­ka­riau­ti ni­šą rin­ko­je ir pa­da­ry­ti šei­mos vers­lą net iš ož­kų. Ta­čiau su­val­kie­čių šių gy­vū­nų au­gi­ni­mas ir jų pro­duk­tų ga­mi­ni­mas vi­siš­kai ne­vi­lio­ja. Šiuo me­tu Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne re­gist­ruo­tos 23 ož­kos ir 13 jų au­gin­to­jų. Di­džiau­sias „ūkis“ – tre­je­tas šių gy­vu­lių.

Eu­ro­pos Są­jun­gos „gal­vos“ jau ke­le­tą me­tų svars­to, kaip pa­rem­ti ož­kų au­gin­to­jus ir jų pro­duk­tų ga­min­to­jus. Mat ož­kie­nos sek­to­riai ES api­ma svar­bius tra­di­ci­nius ūkius, ku­rie yra tūks­tan­čių ga­min­to­jų pra­gy­ve­ni­mo šal­ti­nis ir tie­kia ypač aukš­tos ko­ky­bės bei ypa­tin­gų sa­vy­bių pro­duk­tus. Avi­nin­kys­tė ir ož­ki­nin­kys­tė ap­skri­tai yra la­bai svar­bi ap­lin­kai ir api­ma na­tū­ra­lią ma­žiau na­šių vie­to­vių prie­žiū­rą bei kraš­to­vaiz­džio ir jaut­rių eko­sis­te­mų ap­sau­gą. Juk per šimt­me­čius iš­sau­go­ti na­tū­ra­lius ga­nyk­lų plo­tus padėjo tik šie gyvūnai, nes jų mi­ty­bos po­lin­kiai tu­ri įta­kos au­ga­li­jos bio­lo­gi­nei įvai­ro­vei. Avys ir ož­kos iš na­tū­ra­lių plo­tų išė­da su­džiū­vu­sius au­ga­lus. Ypač jas pa­lan­ku au­gin­ti ne­der­lin­go­se, kal­vo­to­se vie­to­vė­se, mat šie gy­vū­nai – neį­no­rin­gi.

Ta­čiau lie­tu­viai šio vers­lo ne­si­grie­bia, nes iš­mo­kos už mi­nė­tus gy­vu­lius dabar nemokamos. Šiuo metu dar tik svarstoma galimybė mokėti už grynaveisles mėsines ožkas. Veisliniai gyvuliai yra brangūs, ta­čiau veis­lei jų nie­kas ne­no­ri, o mė­sai – tuo la­biau. Be­lie­ka ga­min­ti pie­no pro­duk­tus, su ku­riais rin­ko­je kon­ku­ruo­ti iš­ties ne­leng­va. Mat to­kių ga­mi­nių jau pri­vež­ta iš ki­tų ES ša­lių, kur ož­ki­nin­kys­tė yra iš­lai­kiu­si se­nas tra­di­ci­jas ir įgi­ju­si pla­čius mas­tus.

Spe­cia­lios pa­ra­mos šiai ūkio ša­kai ne­nu­ma­ty­ta. Vie­nin­te­lis rams­tis – su­pap­ras­tin­ta pa­ra­ma ūkiui mo­der­ni­zuo­ti. Už ją bū­tų ga­li­ma įsi­gy­ti ne­bran­gios pie­no per­dir­bi­mo įran­gos, že­mės ūkio pa­dar­gų. Ta­čiau šios su­pap­ras­tin­tos pa­ra­mos trū­ku­mas yra tas, kad ūki­nin­kai ne­ga­li ti­kė­tis lėšų sta­ty­boms, tad įrengti pro­duk­tų ce­che­lį ar ne­di­de­lį tvar­te­lį ož­koms lai­ky­ti su­ri­zi­kuo­ja tik vie­nas ki­tas.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ūki­nin­kai, pa­klaus­ti, ar ne­no­rė­tų rim­čiau už­siim­ti ož­ki­nin­kys­te, tik mo­jo ran­ka ir juo­kė­si iš to­kio klau­si­mo kaip iš po­kšto. Dau­ge­liui, nie­kad ne­tu­rė­ju­sių šių gy­vu­lių, toks pa­si­rin­ki­mas at­ro­do kaip skur­do sim­bo­lis. O lai­kan­tys ož­kas žmo­nės sa­ko barz­do­tą­sias au­gi­nan­tys dėl gro­žio ir kad ne­rei­kė­tų pjau­ti žo­lės ap­link so­dy­bą, dar – dėl jų įdo­maus cha­rak­te­rio. Tad ra­jo­ne pa­ga­min­tų ož­kie­nos ar ož­kų pie­no pro­duk­tų ras­ti la­bai sun­ku.

Svei­ko gy­ve­ni­mo bū­do pro­pa­guo­to­jai sa­ko, jog ož­kų pie­nas pa­si­žy­mi gy­do­mo­sio­mis sa­vy­bė­mis, juo pa­ta­ria­ma gir­dy­ti aler­giš­kus, silp­nus, plau­čių li­go­mis ser­gan­čius vai­kus. Ta­čiau par­duo­tu­vė­se šio pro­duk­to nė­ra, ne­bent jo ga­li­ma bū­tų nu­si­pirk­ti iš ož­kas lai­kan­čių pa­žįs­ta­mų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Plintantys Sosnovskio barščiai kelia rimtą pavojų
* Į parduotuvę brenda per balas
* Mokyklos simboliu tapusi pedagogė: „Niekada nesigailėjau savo pasirinkimo“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas