„Santaka“ / Moksleivis iš Pajevonio Konstitucijos egzaminą išlaikė be klaidų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-18 06:49

Dalinkitės:  


Moksleivis iš Pajevonio Konstitucijos egzaminą išlaikė be klaidų

Kaip ir vi­so­je Lie­tu­vo­je, ke­lio­se mū­sų ra­jo­no mo­kyk­lo­se, ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė­je bei Ky­bar­tų pa­tai­sos na­muo­se penk­ta­die­nį vy­ko ant­ra­sis Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­no eta­pas. Vi­sas už­duo­tis be klai­dų iš­spren­dė tik vie­nas da­ly­vis – Lu­kas Ska­ma­ra­kas, moks­lei­vis iš Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los.

Tei­sę var­žy­tis dėl ge­riau­sio Kons­ti­tu­ci­jos ži­no­vo var­do tu­rė­jo gy­ven­to­jai, sėk­min­gai įvei­kę pir­mą­jį Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­no eta­pą. Iš 30-ies ga­li­mų su­rin­kę bent 25 taš­kus, jie pe­rė­jo į ant­rą­jį tu­rą ir var­žė­si ke­lio­se am­žiaus ir so­cia­li­nė­se gru­pė­se. To­kių žmo­nių Lie­tu­vo­je bu­vo be­veik du tūks­tan­čiai.

Mū­sų ra­jo­ne į šią pi­lie­tiš­ku­mo ak­ci­ją bu­vo įsi­trau­ku­sios Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ ir Pil­viš­kių „San­ta­kos“ gim­na­zi­jos, Gra­žiš­kių ir Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nės bei Ke­tur­va­la­kių pa­grin­di­nė mo­kyk­los. Nemažai mo­ki­nių iš šių mo­kyk­lų var­žė­si ir ant­ra­ja­me Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­no tu­re.

Po eg­za­mi­no paaiš­kė­jo, kad ge­riau­siai pa­grin­di­nį ša­lies įsta­ty­mą iš­ma­no Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nės mo­kyk­los 9 kla­sės mo­ki­nys Lu­kas Ska­ma­ra­kas. At­sa­ky­da­mas į tes­to klau­si­mus jis ne­pa­da­rė nė vie­nos klai­dos.

Šau­niai sa­vo am­žiaus gru­pė­se taip pat pa­si­ro­dė Pil­viš­kių „San­ta­kos“ gim­na­zi­jos sep­tin­to­kė Goda Mačiulaitytė, Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ gim­na­zi­jos mo­ki­niai So­na­ta Bro­ke­vi­čiū­tė (2a kl.) ir Ma­rius Vrub­liaus­kas (4b kl.) bei Gra­žiš­kių vi­du­ri­nės mo­kyk­los aš­tun­to­kė Ra­sa Va­lai­ty­tė ir dvy­lik­to­kė Gre­ta Ko­ju­ty­tė, padarę vos po vieną kitą klaidą. Į ant­rą­jį eta­pą bu­vo pa­te­kę ir du moks­lei­viai iš Ke­tur­va­la­kių pa­grin­di­nės mo­kyk­los, ta­čiau jie pa­gal pro­jek­to pro­gra­mą bu­vo iš­vy­kę į Vo­kie­ti­ją ir da­ly­vau­ti eg­za­mi­ne ne­ga­lė­jo. Dėl įdo­mu­mo tes­tą šio­je mo­kyk­lo­je spren­dė jų bend­ra­moks­liai.

Kaip bu­vo­me ra­šę, iš gy­ven­to­jų, Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­ną lai­kiu­sių ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė­je, į ant­rą eta­pą bu­vo pa­te­ku­sios dvi šios ak­ci­jos da­ly­vės – Vi­da Ja­šins­kie­nė ir Dže­ni­ta Sa­ba­šins­kie­nė. Ta­čiau šį­kart sėk­mė ly­dė­jo D. Sa­ba­šins­kie­nę. Klai­din­gai at­sa­kiu­si tik į tris klau­si­mus, ji taip pat ta­po ant­ro­jo eta­po nu­ga­lė­to­ja gy­ven­to­jų gru­pė­je.

Nu­teis­tų­jų gru­pė­je penk­ta­die­nį var­žė­si ir Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų gy­ven­to­jas Val­das Ma­zė­tis. Iš 20-ies tes­to klau­si­mų tei­sin­gai at­sa­kęs tik į 8, jis tu­ri ne­daug ga­li­my­bių lai­mė­ti sa­vo gru­pė­je.

Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­ne ga­lė­jo da­ly­vau­ti ir 1–4 kla­sių mo­ki­niai. Jiems bu­vo su­reng­tas tik vie­nas eta­pas – pie­ši­nių kon­kur­sas „Ma­no vals­ty­bė“.

Iš mū­sų ra­jo­no ja­me da­ly­va­vo Gra­žiš­kių ir Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nių mo­kyk­lų pra­di­nu­kai. Jų pie­ši­niai pui­kuo­ja­si in­ter­ne­ti­nia­me po­rta­le „Fa­ce­book“. Už la­biau­siai pa­ti­ku­sius dar­bus dar ga­li­ma bal­suo­ti iki ket­vir­ta­die­nio, spa­lio 21 die­nos.

Iš ant­ro­jo eg­za­mi­no tu­ro lai­mė­to­jų bus iš­rink­ti tik­rie­ji Kons­ti­tu­ci­jos ži­no­vai. Jų bus 21 – po tris iš vi­sų sep­ty­nių gru­pių.

Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­no nu­ga­lė­to­jų ap­do­va­no­ji­mo ce­re­mo­ni­ja vyks lapk­ri­čio 3 d. Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Pre­zi­den­tū­ro­je.

Ap­do­va­no­ji­mus įteiks Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­no glo­bė­ja, ša­lies Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ir Kons­ti­tu­ci­jos eg­za­mi­no ini­cia­to­rius, tei­sin­gu­mo mi­nist­ras Re­mi­gi­jus Ši­ma­šius.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas