„Santaka“ / Vilkaviškiečių kūrėjų darbai regione vertinami geriausiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-18 06:45

Dalinkitės:  


Kon­kur­si­nius Rai­mun­do Bla­žai­čio ir Ma­ri­jos Da­ni­lai­tie­nės dar­bus šiuo me­tu ga­li­ma pa­ma­ty­ti Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re vei­kian­čio­je re­gio­ni­nė­je „Auk­so vai­ni­ko“ pa­ro­do­je.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vilkaviškiečių kūrėjų darbai regione vertinami geriausiai

Laima VABALIENĖ

Dėl šeš­to­jo „Auk­so vai­ni­ko“ su ki­tais res­pub­li­kos liau­dies meist­rais var­žy­sis ir vil­ka­viš­kie­tė au­dė­ja Ma­ri­ja Da­ni­lai­tie­nė bei kryž­dir­bys iš Al­vi­to Rai­mun­das Bla­žai­tis. Mū­sų re­gio­nui pa­ro­dos-kon­kur­so „Auk­so vai­ni­kas“ res­pub­li­ki­nia­me eta­pe at­sto­vaus ir ta­py­to­jas Eduar­das Kon­čius iš Ma­ri­jam­po­lės.

Re­gio­ni­nio tu­ro nu­ga­lė­to­jai ir pri­zi­nin­kai pa­skelb­ti praė­ju­sį ket­vir­ta­die­nį, kai Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re bu­vo ati­da­ry­ta Vil­ka­viš­kio, Ša­kių, Kaz­lų Rū­dos ir ma­ri­jam­po­lie­čių tau­to­dai­li­nin­kų dar­bų pa­ro­da. Kal­va­ri­jos kū­rė­jai sa­vo rank­dar­bių šį­kart ne­pa­tei­kė.

Pa­ro­dą ap­žiū­rė­ju­si nuo­la­ti­nė šio kon­kur­so ver­ti­ni­mo ko­mi­si­ja, va­do­vau­ja­ma Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ro Tau­to­dai­lės po­sky­rio vyr. spe­cia­lis­tės Lais­vės Aš­mo­nai­tie­nės, kaip ir kas­met, kar­to­jo tuos pa­čius žo­džius, kad mū­sų kraš­to auk­sa­ran­kių kū­ry­ba ste­bi­na sa­vo bran­du­mu, o „Auk­so vai­ni­ko“ kon­kur­so pa­ro­dos kar­te­lę aukš­tai iš­ke­lia ir ki­tų re­gio­nų au­to­riams. Tik lan­ky­to­jams, be­si­dai­ran­tiems į iš­blaš­ky­tus po kul­tū­ros cent­ro erd­ves eks­po­na­tus, tą bran­du­mą šį­kart sun­kiau se­kė­si „pa­gau­ti“.

La­biau­siai iš­si­sky­rė ant­ro­jo aukš­to ker­tė, pra­žy­du­si vil­ka­viš­kie­čių au­di­nių raš­tais ir spal­vo­mis. Tai mū­sų ra­jo­no mo­te­rų nuo­pel­nas, kad at­ran­kų me­tu kiek­vie­na­me kraš­te sa­vi­tu­mų ieš­kan­čių ver­tin­to­jų dė­me­sį pa­ro­do­je Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re pir­miau­siai pa­trau­kė bū­tent teks­ti­lė. Ne pir­mą kar­tą „Auk­so vai­ni­ko“ pa­ro­do­je-kon­kur­se kai­šy­ti­nes pri­juos­tes, si­jo­nus, tau­ti­nes juos­tas eks­po­nuo­jan­čios au­dė­jos Va­lė Ba­bins­kie­nė, Ma­ri­ja Da­ni­lai­tie­nė, Ra­sa Strio­kie­nė, Ja­ni­na Bla­žu­kie­nė ir Li­di­ja Čer­niaus­kie­nė vi­suo­met su­lau­kia ge­rų įver­ti­ni­mų. Ne nau­jo­kai ir ki­ti pa­ro­dos da­ly­viai: kryž­dir­biai Rai­mun­das Bla­žai­tis, Po­vi­las Ju­cius, Al­bi­nas Al­ke­vi­čius, ska­re­les prie tau­ti­nio kos­tiu­mo iš­siu­vi­nė­ju­si Ra­sa Mar­ge­lie­nė, rie­ši­nių, pirš­ti­nių, blauz­di­nių ko­lek­ci­ją pri­sta­čiu­si Bi­ru­tė Pav­lo­vie­nė, ta­py­to­ja Ale­sė Mar­tin­kie­nė. De­biu­tan­te ga­li­ma pa­va­din­ti tik vil­ka­viš­kie­tę Ja­ni­ną Vilt­ra­kie­nę, li­ni­nių rankš­luos­čių ga­lus pa­puo­šu­sią sa­vo nė­ri­niais.

Vil­ka­viš­kie­čiai nuo pir­mos „Auk­so vai­ni­ko“ pa­ro­dos 2005 m. yra mū­sų re­gio­no ly­de­riai. Kiek­vie­ną kar­tą tarp pri­zi­nin­kų jų bū­na dau­giau­siai. Ne išim­tis ir ši pa­ro­da. Tarp de­vy­nių dip­lo­man­tų – pen­ki mū­sų ra­jo­no žmo­nės. Tai­ko­mo­sios liau­dies dai­lės kū­ri­nių ka­te­go­ri­jo­je dėl pir­mos vie­tos vie­na ki­tai ne­nu­si­lei­do au­dė­jos M. Da­ni­lai­tie­nė ir J. Bla­žu­kie­nė. Per­nai pir­mą­ja vie­ta re­gio­ni­nia­me tu­re įver­tin­ta, res­pub­li­ki­nia­me dip­lo­mą už tau­ti­nių tra­di­ci­jų sau­go­ji­mą ga­vu­si J. Bla­žu­kie­nė da­bar ly­de­rės po­zi­ci­jas per­lei­do M. Da­ni­lai­tie­nei, ku­rios aus­tos su­val­kie­tiš­kos pri­juos­tės visuomet ke­lia su­si­ža­vė­ji­mą. Tre­čios vie­tos dip­lo­mas te­ko Jū­ra­tei Grei­fen­ber­ge­rie­nei iš Kaz­lų Rū­dos už įsiu­vus pa­gal­vėms.

Tarp kryž­dir­bių pir­mą­sias vie­tas užė­mė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no at­sto­vai R. Bla­žai­tis ir P. Ju­cius. Tre­čias li­ko ma­ri­jam­po­lie­tis dro­žė­jas Kle­men­sas Kvai­naus­kas, su sa­vo dir­bi­niais ne kar­tą lan­kę­sis ir įvai­riuo­se Vil­ka­viš­kio ren­gi­niuo­se. Už vaiz­duo­ja­mo­sios liau­dies dai­lės kū­ri­nius pir­ma vie­ta skir­ta ta­py­to­jui ma­ri­jam­po­lie­čiui E. Kon­čiui, ant­ra – taip pat ma­ri­jam­po­lie­čiui A. Šer­ge­liui, tre­čia – vil­ka­viš­kie­tei A. Mar­tin­kie­nei.

Mū­sų ra­jo­no at­sto­vų M. Da­ni­lai­tie­nės ir R. Bla­žai­čio dar­bai jau ne pir­mą kar­tą at­ren­ka­mi į res­pub­li­ki­nį tu­rą, čia yra pel­nę ne vie­ną dip­lo­mą. Dip­lo­man­tė­mis yra bu­vu­sios ir au­dė­jos J. Bla­žu­kie­nė bei V. Ba­bins­kie­nė. Pas­ta­ro­ji 2006 m. pel­nė ir aukš­čiau­sią kon­kur­so no­mi­na­ci­ją – bu­vo vai­ni­kuo­ta „Auk­so vai­ni­ku“. Tai kol kas vie­nin­te­lis vai­ni­kas, at­ke­lia­vęs į mū­sų ra­jo­ną.

Res­pub­li­ki­nis „Auk­so vai­ni­ko“ tu­ras, ku­ris tra­di­ciš­kai ren­gia­mas per Tris Ka­ra­lius, pir­mų­jų vie­tų lai­mė­to­jus šį­kart su­kvies į Ro­kiš­kį, o kol kas re­gio­no meist­rų dar­bais pa­si­džiaug­ti ga­li­ma pa­ro­do­je Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas