„Santaka“ / Vilkaviškiečių kūrėjų darbai regione vertinami geriausiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-18 06:45

Dalinkitės:  


Kon­kur­si­nius Rai­mun­do Bla­žai­čio ir Ma­ri­jos Da­ni­lai­tie­nės dar­bus šiuo me­tu ga­li­ma pa­ma­ty­ti Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re vei­kian­čio­je re­gio­ni­nė­je „Auk­so vai­ni­ko“ pa­ro­do­je.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vilkaviškiečių kūrėjų darbai regione vertinami geriausiai

Laima VABALIENĖ

Dėl šeš­to­jo „Auk­so vai­ni­ko“ su ki­tais res­pub­li­kos liau­dies meist­rais var­žy­sis ir vil­ka­viš­kie­tė au­dė­ja Ma­ri­ja Da­ni­lai­tie­nė bei kryž­dir­bys iš Al­vi­to Rai­mun­das Bla­žai­tis. Mū­sų re­gio­nui pa­ro­dos-kon­kur­so „Auk­so vai­ni­kas“ res­pub­li­ki­nia­me eta­pe at­sto­vaus ir ta­py­to­jas Eduar­das Kon­čius iš Ma­ri­jam­po­lės.

Re­gio­ni­nio tu­ro nu­ga­lė­to­jai ir pri­zi­nin­kai pa­skelb­ti praė­ju­sį ket­vir­ta­die­nį, kai Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re bu­vo ati­da­ry­ta Vil­ka­viš­kio, Ša­kių, Kaz­lų Rū­dos ir ma­ri­jam­po­lie­čių tau­to­dai­li­nin­kų dar­bų pa­ro­da. Kal­va­ri­jos kū­rė­jai sa­vo rank­dar­bių šį­kart ne­pa­tei­kė.

Pa­ro­dą ap­žiū­rė­ju­si nuo­la­ti­nė šio kon­kur­so ver­ti­ni­mo ko­mi­si­ja, va­do­vau­ja­ma Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ro Tau­to­dai­lės po­sky­rio vyr. spe­cia­lis­tės Lais­vės Aš­mo­nai­tie­nės, kaip ir kas­met, kar­to­jo tuos pa­čius žo­džius, kad mū­sų kraš­to auk­sa­ran­kių kū­ry­ba ste­bi­na sa­vo bran­du­mu, o „Auk­so vai­ni­ko“ kon­kur­so pa­ro­dos kar­te­lę aukš­tai iš­ke­lia ir ki­tų re­gio­nų au­to­riams. Tik lan­ky­to­jams, be­si­dai­ran­tiems į iš­blaš­ky­tus po kul­tū­ros cent­ro erd­ves eks­po­na­tus, tą bran­du­mą šį­kart sun­kiau se­kė­si „pa­gau­ti“.

La­biau­siai iš­si­sky­rė ant­ro­jo aukš­to ker­tė, pra­žy­du­si vil­ka­viš­kie­čių au­di­nių raš­tais ir spal­vo­mis. Tai mū­sų ra­jo­no mo­te­rų nuo­pel­nas, kad at­ran­kų me­tu kiek­vie­na­me kraš­te sa­vi­tu­mų ieš­kan­čių ver­tin­to­jų dė­me­sį pa­ro­do­je Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re pir­miau­siai pa­trau­kė bū­tent teks­ti­lė. Ne pir­mą kar­tą „Auk­so vai­ni­ko“ pa­ro­do­je-kon­kur­se kai­šy­ti­nes pri­juos­tes, si­jo­nus, tau­ti­nes juos­tas eks­po­nuo­jan­čios au­dė­jos Va­lė Ba­bins­kie­nė, Ma­ri­ja Da­ni­lai­tie­nė, Ra­sa Strio­kie­nė, Ja­ni­na Bla­žu­kie­nė ir Li­di­ja Čer­niaus­kie­nė vi­suo­met su­lau­kia ge­rų įver­ti­ni­mų. Ne nau­jo­kai ir ki­ti pa­ro­dos da­ly­viai: kryž­dir­biai Rai­mun­das Bla­žai­tis, Po­vi­las Ju­cius, Al­bi­nas Al­ke­vi­čius, ska­re­les prie tau­ti­nio kos­tiu­mo iš­siu­vi­nė­ju­si Ra­sa Mar­ge­lie­nė, rie­ši­nių, pirš­ti­nių, blauz­di­nių ko­lek­ci­ją pri­sta­čiu­si Bi­ru­tė Pav­lo­vie­nė, ta­py­to­ja Ale­sė Mar­tin­kie­nė. De­biu­tan­te ga­li­ma pa­va­din­ti tik vil­ka­viš­kie­tę Ja­ni­ną Vilt­ra­kie­nę, li­ni­nių rankš­luos­čių ga­lus pa­puo­šu­sią sa­vo nė­ri­niais.

Vil­ka­viš­kie­čiai nuo pir­mos „Auk­so vai­ni­ko“ pa­ro­dos 2005 m. yra mū­sų re­gio­no ly­de­riai. Kiek­vie­ną kar­tą tarp pri­zi­nin­kų jų bū­na dau­giau­siai. Ne išim­tis ir ši pa­ro­da. Tarp de­vy­nių dip­lo­man­tų – pen­ki mū­sų ra­jo­no žmo­nės. Tai­ko­mo­sios liau­dies dai­lės kū­ri­nių ka­te­go­ri­jo­je dėl pir­mos vie­tos vie­na ki­tai ne­nu­si­lei­do au­dė­jos M. Da­ni­lai­tie­nė ir J. Bla­žu­kie­nė. Per­nai pir­mą­ja vie­ta re­gio­ni­nia­me tu­re įver­tin­ta, res­pub­li­ki­nia­me dip­lo­mą už tau­ti­nių tra­di­ci­jų sau­go­ji­mą ga­vu­si J. Bla­žu­kie­nė da­bar ly­de­rės po­zi­ci­jas per­lei­do M. Da­ni­lai­tie­nei, ku­rios aus­tos su­val­kie­tiš­kos pri­juos­tės visuomet ke­lia su­si­ža­vė­ji­mą. Tre­čios vie­tos dip­lo­mas te­ko Jū­ra­tei Grei­fen­ber­ge­rie­nei iš Kaz­lų Rū­dos už įsiu­vus pa­gal­vėms.

Tarp kryž­dir­bių pir­mą­sias vie­tas užė­mė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no at­sto­vai R. Bla­žai­tis ir P. Ju­cius. Tre­čias li­ko ma­ri­jam­po­lie­tis dro­žė­jas Kle­men­sas Kvai­naus­kas, su sa­vo dir­bi­niais ne kar­tą lan­kę­sis ir įvai­riuo­se Vil­ka­viš­kio ren­gi­niuo­se. Už vaiz­duo­ja­mo­sios liau­dies dai­lės kū­ri­nius pir­ma vie­ta skir­ta ta­py­to­jui ma­ri­jam­po­lie­čiui E. Kon­čiui, ant­ra – taip pat ma­ri­jam­po­lie­čiui A. Šer­ge­liui, tre­čia – vil­ka­viš­kie­tei A. Mar­tin­kie­nei.

Mū­sų ra­jo­no at­sto­vų M. Da­ni­lai­tie­nės ir R. Bla­žai­čio dar­bai jau ne pir­mą kar­tą at­ren­ka­mi į res­pub­li­ki­nį tu­rą, čia yra pel­nę ne vie­ną dip­lo­mą. Dip­lo­man­tė­mis yra bu­vu­sios ir au­dė­jos J. Bla­žu­kie­nė bei V. Ba­bins­kie­nė. Pas­ta­ro­ji 2006 m. pel­nė ir aukš­čiau­sią kon­kur­so no­mi­na­ci­ją – bu­vo vai­ni­kuo­ta „Auk­so vai­ni­ku“. Tai kol kas vie­nin­te­lis vai­ni­kas, at­ke­lia­vęs į mū­sų ra­jo­ną.

Res­pub­li­ki­nis „Auk­so vai­ni­ko“ tu­ras, ku­ris tra­di­ciš­kai ren­gia­mas per Tris Ka­ra­lius, pir­mų­jų vie­tų lai­mė­to­jus šį­kart su­kvies į Ro­kiš­kį, o kol kas re­gio­no meist­rų dar­bais pa­si­džiaug­ti ga­li­ma pa­ro­do­je Ma­ri­jam­po­lės kul­tū­ros cent­re.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas