„Santaka“ / „Socialinė virtuvė“ kvies aktyvuotis Vilkaviškį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-13 23:01

Dalinkitės:  


„Socialinė virtuvė“ kvies aktyvuotis Vilkaviškį

Va­sa­ros pa­bai­go­je pra­si­dė­jęs no­va­to­riš­kas pro­jek­tas „So­cia­li­nė vir­tu­vė“ spa­lio 22 d. ap­si­lan­kys ir Vil­ka­viš­ky­je. „So­cia­li­nė vir­tu­vė“ at­veš sep­ty­nis pi­lie­tiš­ku­mą, to­le­ran­tiš­ku­mą ir sa­vi­tar­pio su­pra­ti­mą ska­ti­nan­čius me­to­dus. Pro­jek­to ko­man­da įsi­kurs Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro bei Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro pa­tal­po­se. Ne­mo­ka­mas ren­gi­nys sve­čių lauks nuo 9.15 val. iki 18 val.

Ren­gi­nio me­tu bus pra­ktiš­kai įgy­ven­din­tas vi­siš­kai nau­jas, ne­se­niai su­kur­tas me­to­das „So­cia­li­nis mies­to že­mė­la­pis“. Pro­jek­to da­ly­viai kū­ry­biš­kai ana­li­zuos sa­vo mies­to so­cia­li­nes pro­ble­mas, ieš­kos bū­dų, kaip tas pro­ble­mas ga­li­ma spręs­ti. Šio me­to­do re­zul­ta­tas – da­ly­vių su­kur­tas so­cia­li­nis mies­to že­mė­la­pis, ku­ria­me bus žy­mi­mos so­cia­li­nės pro­ble­mos ir ku­ris, sie­kiant es­mi­nių po­ky­čių, bus pa­teik­tas Vil­ka­viš­kio mies­to sa­vi­val­dy­bei.

Da­ly­vau­ti kvie­čia­mi tik iš anks­to už­si­re­gist­ra­vę pa­vie­niai as­me­nys ir or­ga­ni­za­ci­jų at­sto­vai. Už­si­re­gist­ruo­ti bū­ti­na iki spa­lio 19 die­nos el. pa­štu ri­ta.marcelionyte@gmail.com. Re­gist­ruo­jan­tis rei­kia nu­ro­dy­ti var­dą, pa­var­dę, or­ga­ni­za­ci­ją (jei to­kia yra), kon­tak­ti­nius duo­me­nis. Da­ly­vių skai­čius ri­bo­tas.

Bus or­ga­ni­zuo­ja­ma ir „Ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų mu­gė“. Jo­je 13–16 val. įvai­rios or­ga­ni­za­ci­jos pri­sta­tys sa­vo veik­lą vi­suo­me­nei. Mu­gės tiks­las – ska­tin­ti vie­tos ir na­cio­na­li­nių ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų ak­ty­vu­mą, pri­trauk­ti dau­giau sa­va­no­rių, bū­si­mų par­tne­rių bei pri­sta­ty­ti sa­vo nau­jau­sią veik­lą.

Or­ga­ni­za­ci­jos, no­rin­čios da­ly­vau­ti kon­tak­tų mu­gė­je bei pri­si­sta­ty­ti vi­suo­me­nei ir par­tne­riams, tu­ri re­gist­ruo­tis iki spa­lio 19 d. el. pa­štu simonas@zmogui.lt. Re­gist­ruo­jan­tis rei­kia nu­ro­dy­ti or­ga­ni­za­ci­jos pa­va­di­ni­mą, kon­tak­ti­nį as­me­nį. Te­le­fo­nas pa­si­tei­rau­ti – 8 623 74 820.

Be to, nuo 13 iki 16 val., vyks „Gy­vo­ji bib­lio­te­ka“ – me­to­das, griau­nan­tis ste­reo­ti­pus. „Gy­vo­sios bib­lio­te­kos“ kny­gos – tai žmo­nės, vi­suo­me­nė­je pa­ti­rian­tys disk­ri­mi­na­ci­ją ir išanks­ti­nes nuo­sta­tas. Skai­ty­mo pro­ce­sas – tai „kny­gos“ ir skai­ty­to­jo po­kal­bis, ku­rio re­zul­ta­tas – su­griau­ti ste­reo­ti­pai apie so­cia­li­niais mi­tais api­pin­tą žmo­nių gru­pę.

Ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų at­sto­vus tu­rė­tų su­do­min­ti se­mi­na­ras „Ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų fi­nan­si­nės ga­li­my­bės“. Jo me­tu, nuo 14 val., jie ga­lės iš­girs­ti, kaip ieš­ko­ti fi­nan­si­nių šal­ti­nių, iš­lai­ky­ti ne­vy­riau­sy­bi­nę or­ga­ni­za­ci­ją, už­tik­rin­ti veik­lų tęs­ti­nu­mą ir kt.

Nuo 14 val. vyks mo­ky­mai „Ne­for­ma­lus ug­dy­mas ir žmo­gaus tei­sės“. Jų me­tu pa­ty­rę žmo­gaus tei­sių švie­tė­jai pri­sta­tys me­to­di­kas, skir­tas ug­dy­ti žmo­gaus tei­sių su­pra­ti­mui per ne­for­ma­lų­jį ug­dy­mą. Bus pri­sta­ty­tos „Vi­si skir­tin­gi – vi­si ly­gūs“, „Kom­pa­sas“ ir ki­tos me­to­di­kos prie­mo­nės. Šie mo­ky­mai ypač ak­tua­lūs ne­vy­riau­sy­bi­nėms or­ga­ni­za­ci­joms, jau­ni­mo dar­buo­to­jams, ak­ty­viems, kū­ry­bin­giems pe­da­go­gams ar tie­siog jau­ni­mui, ku­ris no­ri to­bu­lin­tis.

No­rin­tie­ji da­ly­vau­ti šiuo­se mo­ky­muo­se tu­ri re­gist­ruo­tis iki spa­lio 19 d. el. pa­štu ri­ta.marcelionyte@gmail.com. Re­gist­ruo­jan­tis rei­kia nu­ro­dy­ti var­dą, pa­var­dę, or­ga­ni­za­ci­ją (jei to­kia yra), kon­tak­ti­nius duo­me­nis. Da­ly­vių skai­čius ri­bo­tas.

Į Vil­ka­viš­kį taip pat at­va­žiuo­ja „Fo­ru­mo teat­ras“. Šis teat­ras – kiek ki­toks: veiks­mo me­tu į si­tua­ci­ją įtrau­kia­mi ir žiū­ro­vai, ku­rie ga­li keis­ti vyks­mo ei­gą, „iš­tai­sy­ti“ si­tua­ci­jas pa­gal sa­vo po­žiū­rį. „Fo­ru­mo teat­ras“ at­sklei­džia kas­die­nes si­tua­ci­jas, su ku­rio­mis su­si­du­ria­me, ta­čiau daž­niau­siai lie­ka­me abe­jin­gi. Tai – pa­ty­čios, smur­tas, disk­ri­mi­na­ci­ja ir pan. Prak­ti­ka ro­do, jog šis me­to­das ne­pa­lie­ka abe­jin­gų. Tuo ga­lė­si­te pa­tys įsi­ti­kin­ti 14–16 val.

„Ne­pa­to­gus ki­nas“ Vil­ka­viš­kio mies­to gy­ven­to­jus 16 val. kvies į ki­no sean­są, ku­ria­me bus ro­do­mas fil­mas, lie­čian­tis „ne­pa­to­gias“ so­cia­li­nes pro­ble­mas. Po sean­so siū­ly­si­me pa­dis­ku­tuo­ti ir ap­tar­ti fil­me iš­kel­tas pro­ble­mas, pa­ban­dy­ti įsi­klau­sy­ti į ki­to­kį po­žiū­rį, su­pras­ti ir sa­ve, ir su­pan­čią ap­lin­ką.

Ren­gi­nį or­ga­ni­zuo­ja Na­cio­na­li­nis so­cia­li­nės in­teg­ra­ci­jos ins­ti­tu­tas bei Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja ir Kul­tū­ros sky­rius.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas