„Santaka“ / Gatvėje sužalotas vyras nesulaukia bylos pabaigos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-13 22:57

Dalinkitės:  


Gatvėje sužalotas vyras nesulaukia bylos pabaigos

Eglė KVIESULAITIENĖ

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si ma­ri­jam­po­lie­tis, ku­ris yra įsi­ti­ki­nęs, jos Vil­ka­viš­kio po­li­ci­jos ir pro­ku­ra­tū­ros pa­rei­gū­nai spe­cia­liai vil­ki­na ty­ri­mą. Prieš ke­tu­ris mė­ne­sius mū­sų ra­jo­ne su­ža­lo­tas vy­ras nea­be­jo­ja, kad jo skriau­di­kai se­niai tu­rė­jo bū­ti nu­baus­ti.


Konf­lik­tas gat­vė­je


Tris­de­šimt­me­tis ma­ri­jam­po­lie­tis To­mas Gri­ge­lai­tis apie bir­že­lio 13-osios nak­tį ki­lu­sį konf­lik­tą daug pa­sa­ko­ti ne­no­ri. Vy­ras ge­rai net ne­ži­no, ko ant jo įšir­do kau­nie­tis Klau­di­jus Mei­dus, su ku­riuo links­mi­no­si pas bend­rą pa­žįs­ta­mą. Drau­ge bu­vo ir To­mo drau­gė Dai­ga, pas ku­rią vai­ki­nas bu­vo at­vy­kęs iš kai­my­ni­nio ra­jo­no. Kai po va­ka­rė­lio pas drau­gus, gy­ve­nan­čius Did­vy­žiuo­se, To­mas su Dai­ga pa­trau­kė na­mo, juos pa­ly­dė­ti pa­si­šo­vė ir Klau­di­jus su na­mų šei­mi­nin­ke Vik­to­ri­ja. Pa­ke­liui vy­rai su­si­ki­vir­či­jo.

Kaip pa­sa­ko­ja To­mas, ro­dy­da­mas ant gal­vos po su­ža­lo­ji­mo li­ku­sius ran­dus, ki­lus konf­lik­tui Klau­di­jus ne vie­ną kar­tą jam tren­kė į vei­dą kaž­ko­kiu kie­tu daik­tu, gal­būt laz­da, spar­dė į įvai­rias kū­no vie­tas. Po smū­gio To­mas par­kri­to ir pra­ra­do są­mo­nę. At­si­ga­vo tik tuo­met, kai nei Klau­di­jaus, nei Vik­to­ri­jos ša­lia ne­be­bu­vo. Išk­vies­ti me­di­kai ma­ri­jam­po­lie­tį pri­sta­tė į li­go­ni­nę, kur jam bu­vo su­teik­ta pa­gal­ba. Vė­liau teis­mo me­di­ci­nos eks­per­tai To­mui kons­ta­ta­vo bend­rą su­mu­ši­mo sind­ro­mą, muš­ti­nes žaiz­das ir krau­jos­ru­vas vei­de, ran­ko­je, kū­no nu­broz­di­ni­mus, pa­da­ry­tus kie­tais bu­kab­riau­niais daik­tais.


Po­li­ci­ja ne­ty­rė


Į po­li­ci­ją krei­pę­sis vy­ras ti­kė­jo­si, jog bus pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas ir jo skriau­di­kas bus nu­baus­tas. Ta­čiau jau po tri­jų die­nų iš po­li­ci­jos ga­vo nu­ta­ri­mą, ku­riuo bu­vo at­si­sa­ky­ta pra­dė­ti iki­teis­mi­nį ty­ri­mą. Nu­ta­ri­me nu­ro­do­ma prie­žas­tis, jog konf­lik­tas tarp T. Gri­ge­lai­čio ir K. Mei­daus bu­vęs as­me­ni­nio po­bū­džio, vie­šo­ji tvar­ka pa­žeis­ta ne­bu­vo, smur­tas pa­nau­do­tas aiš­ki­nan­tis as­me­ni­nius san­ty­kius, o vei­ka ne­su­kė­lė re­zo­nan­so vi­suo­me­nė­je. T. Gri­ge­lai­tis nė­ra be­jė­giš­kos būk­lės, to­dėl sa­vo in­te­re­sus jam pa­siū­ly­ta gin­ti teis­me pri­va­taus kal­ti­ni­mo tvar­ka.

T. Gri­ge­lai­tį toks at­sa­ky­mas pa­pik­ti­no. Vy­ras ne­ga­lė­jo su­pras­ti, ko­dėl po­li­ci­ja, neapk­lau­su­si konf­lik­to da­ly­vių, per tris die­nas nu­spren­dė ne­pra­dė­ti iki­teis­mi­nio ty­ri­mo. Ma­ri­jam­po­lie­tis po­li­ci­jos nu­ta­ri­mą ap­skun­dė pro­ku­ra­tū­rai. Pas­ta­ro­ji ins­ti­tu­ci­ja, įver­ti­nu­si T. Gri­ge­lai­čio pa­teik­tus duo­me­nis, pa­nai­ki­no po­li­ci­jos nu­ta­ri­mą ir nu­ro­dė iki­teis­mi­nį ty­ri­mą pra­dė­ti.


Baigs lai­ku


Ta­čiau pro­ku­ro­rų dar­bas taip pat pa­pik­ti­no grei­tos ato­maz­gos lau­ku­sį T. Gri­ge­lai­tį. Vy­ras įsi­ti­ki­nęs, jog tris mė­ne­sius ty­ri­mą at­lie­kan­tys pa­rei­gū­nai se­niai pa­žei­dė vi­sus ter­mi­nus ir by­la jau tu­rė­jo pa­siek­ti teis­mą. Ma­ri­jam­po­lie­tis ma­no, kad dėl jam ne­ži­no­mų prie­žas­čių by­la vil­ki­na­ma.

Ra­jo­no apy­lin­kės pro­ku­ra­tū­ros vy­riau­sio­jo pro­ku­ro­ro pa­va­duo­to­jas Ar­vy­das Fur­mo­nas ne­ga­lė­jo su­pras­ti, dėl ko T. Gri­ge­lai­čiui ki­lo to­kių įta­ri­mų. Pro­ku­ro­ras pa­ti­ki­no, jog iki­teis­mi­nis ty­ri­mas tik­rai vyks­ta, K. Mei­dui jau pa­reikš­ti įta­ri­mai dėl su­ža­lo­ji­mo, jis ap­klaus­tas kaip įta­ria­ma­sis dėl vie­šo­sios tvar­kos su­trik­dy­mo bei smū­gių su­da­vi­mo ir T. Gri­ge­lai­čio su­ža­lo­ji­mo. Įta­ria­ma­jam pa­skir­ta kar­do­mo­ji prie­mo­nė ir at­lie­ka­mi ki­ti ty­ri­mo veiks­mai.

Iki spa­lio 1 d. to­kių by­lų ty­ri­mo ter­mi­nai įsta­ty­mu ap­skri­tai nu­sta­ty­ti ne­bu­vo – tai nu­sta­ty­da­vo ty­ri­mą kont­ro­liuo­jan­tis pro­ku­ro­ras.

Nuo spa­lio 1 d. įsi­ga­lio­jo nau­ji Bau­džia­mo­jo pro­ce­so ko­dek­so pa­kei­ti­mai. Nau­ja­sis įsta­ty­mas nu­ma­to, kad to­kio nu­si­kal­ti­mo ty­ri­mas bū­tų at­lik­tas per kuo trum­pes­nį lai­ką, bet ne il­giau nei 6 mė­ne­sius.

Tai­gi pro­ku­ro­rai ter­mi­nų tik­rai ne­pa­žei­dė ir iki­teis­mi­nis ty­ri­mas bus už­baig­tas lai­ku.

Be to, nukentėjęs asmuo turi galimybę pats susipažinti su byla ir pamatyti jos eigą. Tereikia parašyti prašymą prokuratūrai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas