„Santaka“ / Gatvėje sužalotas vyras nesulaukia bylos pabaigos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-13 22:57

Dalinkitės:  


Gatvėje sužalotas vyras nesulaukia bylos pabaigos

Eglė KVIESULAITIENĖ

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si ma­ri­jam­po­lie­tis, ku­ris yra įsi­ti­ki­nęs, jos Vil­ka­viš­kio po­li­ci­jos ir pro­ku­ra­tū­ros pa­rei­gū­nai spe­cia­liai vil­ki­na ty­ri­mą. Prieš ke­tu­ris mė­ne­sius mū­sų ra­jo­ne su­ža­lo­tas vy­ras nea­be­jo­ja, kad jo skriau­di­kai se­niai tu­rė­jo bū­ti nu­baus­ti.


Konf­lik­tas gat­vė­je


Tris­de­šimt­me­tis ma­ri­jam­po­lie­tis To­mas Gri­ge­lai­tis apie bir­že­lio 13-osios nak­tį ki­lu­sį konf­lik­tą daug pa­sa­ko­ti ne­no­ri. Vy­ras ge­rai net ne­ži­no, ko ant jo įšir­do kau­nie­tis Klau­di­jus Mei­dus, su ku­riuo links­mi­no­si pas bend­rą pa­žįs­ta­mą. Drau­ge bu­vo ir To­mo drau­gė Dai­ga, pas ku­rią vai­ki­nas bu­vo at­vy­kęs iš kai­my­ni­nio ra­jo­no. Kai po va­ka­rė­lio pas drau­gus, gy­ve­nan­čius Did­vy­žiuo­se, To­mas su Dai­ga pa­trau­kė na­mo, juos pa­ly­dė­ti pa­si­šo­vė ir Klau­di­jus su na­mų šei­mi­nin­ke Vik­to­ri­ja. Pa­ke­liui vy­rai su­si­ki­vir­či­jo.

Kaip pa­sa­ko­ja To­mas, ro­dy­da­mas ant gal­vos po su­ža­lo­ji­mo li­ku­sius ran­dus, ki­lus konf­lik­tui Klau­di­jus ne vie­ną kar­tą jam tren­kė į vei­dą kaž­ko­kiu kie­tu daik­tu, gal­būt laz­da, spar­dė į įvai­rias kū­no vie­tas. Po smū­gio To­mas par­kri­to ir pra­ra­do są­mo­nę. At­si­ga­vo tik tuo­met, kai nei Klau­di­jaus, nei Vik­to­ri­jos ša­lia ne­be­bu­vo. Išk­vies­ti me­di­kai ma­ri­jam­po­lie­tį pri­sta­tė į li­go­ni­nę, kur jam bu­vo su­teik­ta pa­gal­ba. Vė­liau teis­mo me­di­ci­nos eks­per­tai To­mui kons­ta­ta­vo bend­rą su­mu­ši­mo sind­ro­mą, muš­ti­nes žaiz­das ir krau­jos­ru­vas vei­de, ran­ko­je, kū­no nu­broz­di­ni­mus, pa­da­ry­tus kie­tais bu­kab­riau­niais daik­tais.


Po­li­ci­ja ne­ty­rė


Į po­li­ci­ją krei­pę­sis vy­ras ti­kė­jo­si, jog bus pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas ir jo skriau­di­kas bus nu­baus­tas. Ta­čiau jau po tri­jų die­nų iš po­li­ci­jos ga­vo nu­ta­ri­mą, ku­riuo bu­vo at­si­sa­ky­ta pra­dė­ti iki­teis­mi­nį ty­ri­mą. Nu­ta­ri­me nu­ro­do­ma prie­žas­tis, jog konf­lik­tas tarp T. Gri­ge­lai­čio ir K. Mei­daus bu­vęs as­me­ni­nio po­bū­džio, vie­šo­ji tvar­ka pa­žeis­ta ne­bu­vo, smur­tas pa­nau­do­tas aiš­ki­nan­tis as­me­ni­nius san­ty­kius, o vei­ka ne­su­kė­lė re­zo­nan­so vi­suo­me­nė­je. T. Gri­ge­lai­tis nė­ra be­jė­giš­kos būk­lės, to­dėl sa­vo in­te­re­sus jam pa­siū­ly­ta gin­ti teis­me pri­va­taus kal­ti­ni­mo tvar­ka.

T. Gri­ge­lai­tį toks at­sa­ky­mas pa­pik­ti­no. Vy­ras ne­ga­lė­jo su­pras­ti, ko­dėl po­li­ci­ja, neapk­lau­su­si konf­lik­to da­ly­vių, per tris die­nas nu­spren­dė ne­pra­dė­ti iki­teis­mi­nio ty­ri­mo. Ma­ri­jam­po­lie­tis po­li­ci­jos nu­ta­ri­mą ap­skun­dė pro­ku­ra­tū­rai. Pas­ta­ro­ji ins­ti­tu­ci­ja, įver­ti­nu­si T. Gri­ge­lai­čio pa­teik­tus duo­me­nis, pa­nai­ki­no po­li­ci­jos nu­ta­ri­mą ir nu­ro­dė iki­teis­mi­nį ty­ri­mą pra­dė­ti.


Baigs lai­ku


Ta­čiau pro­ku­ro­rų dar­bas taip pat pa­pik­ti­no grei­tos ato­maz­gos lau­ku­sį T. Gri­ge­lai­tį. Vy­ras įsi­ti­ki­nęs, jog tris mė­ne­sius ty­ri­mą at­lie­kan­tys pa­rei­gū­nai se­niai pa­žei­dė vi­sus ter­mi­nus ir by­la jau tu­rė­jo pa­siek­ti teis­mą. Ma­ri­jam­po­lie­tis ma­no, kad dėl jam ne­ži­no­mų prie­žas­čių by­la vil­ki­na­ma.

Ra­jo­no apy­lin­kės pro­ku­ra­tū­ros vy­riau­sio­jo pro­ku­ro­ro pa­va­duo­to­jas Ar­vy­das Fur­mo­nas ne­ga­lė­jo su­pras­ti, dėl ko T. Gri­ge­lai­čiui ki­lo to­kių įta­ri­mų. Pro­ku­ro­ras pa­ti­ki­no, jog iki­teis­mi­nis ty­ri­mas tik­rai vyks­ta, K. Mei­dui jau pa­reikš­ti įta­ri­mai dėl su­ža­lo­ji­mo, jis ap­klaus­tas kaip įta­ria­ma­sis dėl vie­šo­sios tvar­kos su­trik­dy­mo bei smū­gių su­da­vi­mo ir T. Gri­ge­lai­čio su­ža­lo­ji­mo. Įta­ria­ma­jam pa­skir­ta kar­do­mo­ji prie­mo­nė ir at­lie­ka­mi ki­ti ty­ri­mo veiks­mai.

Iki spa­lio 1 d. to­kių by­lų ty­ri­mo ter­mi­nai įsta­ty­mu ap­skri­tai nu­sta­ty­ti ne­bu­vo – tai nu­sta­ty­da­vo ty­ri­mą kont­ro­liuo­jan­tis pro­ku­ro­ras.

Nuo spa­lio 1 d. įsi­ga­lio­jo nau­ji Bau­džia­mo­jo pro­ce­so ko­dek­so pa­kei­ti­mai. Nau­ja­sis įsta­ty­mas nu­ma­to, kad to­kio nu­si­kal­ti­mo ty­ri­mas bū­tų at­lik­tas per kuo trum­pes­nį lai­ką, bet ne il­giau nei 6 mė­ne­sius.

Tai­gi pro­ku­ro­rai ter­mi­nų tik­rai ne­pa­žei­dė ir iki­teis­mi­nis ty­ri­mas bus už­baig­tas lai­ku.

Be to, nukentėjęs asmuo turi galimybę pats susipažinti su byla ir pamatyti jos eigą. Tereikia parašyti prašymą prokuratūrai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas