„Santaka“ / Policijos reide – ir televizijos kameros

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-13 22:56

Dalinkitės:  


Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nai ke­ti­na nuo­lat reng­ti rei­dus, ku­rių me­tu draus­mins įsta­ty­mų ne­pai­san­čius ne­pil­na­me­čius.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Policijos reide – ir televizijos kameros

Eglė KVIESULAITIENĖ

Sa­vait­ga­lį po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai vėl or­ga­ni­za­vo rei­dą, ku­rio me­tu bau­dė be­si­svai­gi­nan­čius ne­pil­na­me­čius. Re­por­ta­žą iš šio rei­do ro­dys TV3 lai­da „Fa­rai“.


Do­mi­no ei­lė


Penk­ta­die­nio va­ka­rą į Vil­ka­viš­kio ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tą rin­ko­si įspū­din­gos pa­jė­gos. Tal­kin­ti vil­ka­viš­kie­čiams at­vy­ko pa­pras­tai vei­dus kau­kė­mis den­gian­ti Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vy­riau­sio­jo po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Mo­bi­lio­ji kuo­pa bei fil­ma­vi­mo ka­me­ro­mis „gink­luo­ti“ TV3 žur­na­lis­tai iš „Fa­rų“ lai­dos.

Pir­miau­sia po­li­ci­jos eki­pa­žai ir fil­ma­vi­mo gru­pė pa­trau­kė į Ky­bar­tus. Vil­nie­čiams žur­na­lis­tams bu­vo įdo­mu sa­vo aki­mis pa­ma­ty­ti, kas de­da­si vi­so­se ži­niask­lai­dos prie­mo­nė­se iš­gar­sė­ju­sio­se au­to­mo­bi­lių ei­lė­se pa­sie­ny­je. Ma­gist­ra­li­nia­me ke­ly­je iš­si­ri­kia­vę vil­ki­kai pa­rei­gū­nams neužk­liu­vo, o į leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių ei­lę įsi­su­kę pa­tru­liai nu­bau­dė ke­lis eis­mo tai­syk­les pa­žei­du­sius vai­ruo­to­jus: vie­ni iš jų už­sto­jo įva­žia­vi­mus į ša­lu­ti­nes gat­ves, ki­ti ma­ši­nas bu­vo pa­sta­tę ant pės­čių­jų pe­rė­jos.


Da­rė įspū­dį


Apie 23 val. uni­for­muo­tų pa­rei­gū­nų ar­mi­ja „štur­ma­vo“ Ky­bar­tų kul­tū­ros na­mus, kur vy­ko šo­kių va­ka­ras. Per mik­ro­fo­ną iš­gir­dę, jog as­me­nys iki 16 me­tų pri­va­lo ap­leis­ti sa­lę, ne vi­si bu­vo nu­si­tei­kę iš kar­to tai vyk­dy­ti. Ta­čiau pa­rei­gū­nų eki­pi­ruo­tė pa­da­rė pa­kan­ka­mą įspū­dį, kad al­ko­ho­lio įkai­tin­ti jau­nuo­liai pa­klau­sy­tų griež­to rei­ka­la­vi­mo. Be­je, per te­le­vi­zi­ją kri­mi­na­li­nes lai­das ste­bin­tis jau­ni­mas iš­kart at­pa­ži­no prie Ma­ri­jam­po­lės pa­rei­gū­nų dir­žų pri­tvir­tin­tas spe­cia­lią­sias prie­mo­nes: ne tik „ba­na­nais“ va­di­na­mas gu­mi­nes laz­das, aša­ri­nių du­jų ba­lio­nė­lius, bet ir elekt­ros im­pul­si­nius prie­tai­sus.

Vil­ka­viš­kio pa­rei­gū­nai šių iš pa­žiū­ros pis­to­le­tus pri­me­nan­čių prie­mo­nių dar ne­tu­ri, o spe­cia­lius kur­sus bai­gę Ma­ri­jam­po­lės pa­rei­gū­nai jau ke­lis mė­ne­sius elekt­ro­šo­ku tram­do ag­re­sy­vius, ap­svai­gu­sius nuo al­ko­ho­lio, nar­ko­ti­kų ar ki­tų psi­chot­ro­pi­nių me­džia­gų, ne­sta­bi­lios psi­chi­kos, pa­vo­jin­gai be­siel­gian­čius bei ki­to­kius tei­sė­tų po­li­ci­jos rei­ka­la­vi­mų ne­vyk­dan­čius pa­žei­dė­jus.


Nu­bau­dė ne­blai­vius


Pa­nau­do­ti šių spe­cia­lių­jų prie­mo­nių pa­rei­gū­nams ne­rei­kė­jo, nors ne vi­si šo­kiuo­se da­ly­va­vę, nuo al­ko­ho­lio ap­svai­gę jau­nuo­liai no­rė­jo bend­rau­ti su po­li­ci­ja. Kai ku­rie jų spru­ko į tam­sų skve­rą ir skuo­dė kiek įka­bin­da­mi na­mų link.

De­ja, paaug­liai neį­ver­ti­no, kad pa­tru­lių tar­ny­bi­nis šuo De­ris už juos ge­ro­kai grei­tes­nis ir spe­cia­liai ap­mo­ky­tas blo­kuo­ti ke­lią bei su­lai­ky­ti bėg­lius. Jam pa­de­dant, ne­pil­na­me­čiai bu­vo su­lai­ky­ti ir pri­sta­ty­ti į po­li­ci­jos nuo­va­dą.

Iš vi­so pro­to­ko­lai su­ra­šy­ti 5 nuo al­ko­ho­lio ap­svai­gu­siems ne­pil­na­me­čiams.

Tarp jų bu­vo ir Ky­bar­tų vai­kų glo­bos na­mų auk­lė­ti­nių. Už tuos, ku­rie dar ne­su­lau­kę 16 me­tų, at­sa­kys tė­vai ar glo­bė­jai.

Dar bū­da­mi Ky­bar­tuo­se pa­rei­gū­nai ga­vo pra­ne­ši­mą, jog įtar­ti­ni as­me­nys, su­kio­ję­si apie pa­tai­sos na­mų tvo­rą, spe­cia­lia „pa­tran­ka“ ban­dė per­svies­ti pa­ke­tą su drau­džia­mais daik­tais.

Pa­ke­tas ne­pa­te­ko ka­li­niams, tačiau ir su­lai­ky­ti jį per­mes­ti ban­džiu­sių as­me­nų ne­pa­vy­ko. Kai nu­vy­ko pa­tru­liai, įta­ria­mie­ji jau bu­vo pa­si­ša­li­nę.


Nu­mal­ši­no in­ci­den­tą


Dar 7 nuo al­ko­ho­lio ap­svai­gu­sius ir vie­šą­ją tvar­ką pa­žei­du­sius as­me­nis po­li­ci­ja su­lai­kė Vil­ka­viš­ky­je, prie bou­lin­go klu­bo.

Apie lau­ke prie klu­bo ki­lu­sį in­ci­den­tą pra­ne­ši­mą ga­vę Ope­ra­ty­vaus val­dy­mo po­sky­rio pa­rei­gū­nai iš­kart in­for­ma­vo pa­tru­lia­vu­sius eki­pa­žus.

Pa­rei­gū­nai at­vy­ko pa­čiu lai­ku: in­ci­den­tas bu­vo nu­mal­šin­tas, o jį su­kė­lę as­me­nys iš­ga­ben­ti į po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tą ir nu­baus­ti.

Nors šį­kart po­li­ci­ja bu­vo ap­si­rū­pi­nu­si spe­cia­liais tes­tais, ga­lin­čiais ap­tik­ti nar­ko­ti­kus žmo­gaus or­ga­niz­me, jų pa­nau­do­ti ne­te­ko, nes įtar­ti­nai ap­svai­gu­sių as­me­nų ne­pas­te­bė­ta.

To­kius rei­dus po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai ža­da or­ga­ni­zuo­ti nuo­lat ir to­kiu bū­du draus­min­ti įsta­ty­mų ne­pai­san­čius ne­pil­na­me­čius bei jų tė­vus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas