„Santaka“ / „Mis ūkininkaitės“ konkurse dalyvaujančios kraštietės tiki sėkme

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalinga melžėja (galimas apgyvendinimas). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-10-20 10:52:17

Parduoda 7,5 a sodą „Paskenduolės“ bendrijoje (yra vasarnamis). Tel. 8 620 49 187.
Galioja iki: 2019-10-25 09:31:08

Parduoda traktorių MTZ-80, siaurus ratus, 5 m vartytuvą DEUTZ-FAHR, krautuvo („autokaro“) šakes, kabinamos gale. Tel. 8 618 50 719.
Galioja iki: 2019-10-26 13:27:28

Šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 5 durų didelę medinę spintą, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-10-28 09:50:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-13 22:44

Dalinkitės:  


Mūsų rajono merginos taip pat bandys sėkmę konkurse „Mis ūkininkaitė 2010“. Kairėje Sigita Vyšniauskaitė, dešinėje – Kristina Akulauskaitė.

„Mis ūkininkaitės“ konkurse dalyvaujančios kraštietės tiki sėkme

Kon­kur­sas, ku­rio me­tu iš­ren­ka­mos gra­žiau­sios Lie­tu­vos ūki­nin­kų duk­ros, šie­met or­ga­ni­zuo­ja­mas jau ket­vir­tą kar­tą. Ja­me sa­vo at­sto­vių tu­ri ir Vil­ka­viš­kio ra­jo­nas.


Kai­mas – ne­sve­ti­mas


Si­gi­ta Vyš­niaus­kai­tė ir Kris­ti­na Aku­laus­kai­tė vie­na ki­tos ne­pa­žįs­ta, bet jas sie­ja bend­ras tiks­las – abi mer­gi­nos sie­kia nu­ga­lė­ti laik­raš­čio „Ūki­nin­ko pa­ta­rė­jas“ kar­tu su nau­jie­nų po­rta­lu Al­fa.lt or­ga­ni­zuo­ja­ma­me kon­kur­se „Mis ūki­nin­kai­tė 2010”.

Pa­je­vo­ny­je gy­ve­nan­ti de­vy­nio­lik­me­tė S. Vyš­niaus­kai­tė ir me­tais už ją vy­res­nė K. Aku­laus­kai­tė iš Pa­šei­me­nių kai­mo tei­gia, jog da­ly­vau­ti kon­kur­se jas pa­ska­ti­no ar­ti­mie­ji.

– Ma­ne pa­ra­gi­no ma­ma ir drau­gė. Il­gai dve­jo­ju­si, ry­žau­si iš­ban­dy­ti sa­vo jė­gas – juk smal­su su­ži­no­ti, ką reiš­kia da­ly­va­vi­mas to­kia­me kon­kur­se, – tei­gė S. Vyš­niaus­kai­tė.

K. Aku­laus­kai­tės ap­si­spren­di­mą taip pat nu­lė­mė ma­mos pri­ta­ri­mas.

– Pa­gal­vo­jau: ko­dėl gi ne? Kai­mas man ne­sve­ti­mas, ja­me užau­gau ir te­be­gy­ve­nu. Be to, stu­di­juo­ju Lie­tu­vos že­mės ūkio uni­ver­si­te­te, to­dėl pa­ma­niau, kad šia­me kon­kur­se ga­lė­čiau pa­siek­ti ne­blo­gų re­zul­ta­tų. Ta­čiau pa­ti svar­biau­sia prie­žas­tis ir vi­di­nis pa­ska­ti­ni­mas bu­vo no­ras su­lau­žy­ti dau­gu­mos ste­reo­ti­pus, jog kai­mo žmo­nės pra­stes­ni už ki­tus. Ti­kiuo­si įro­dy­ti, jog taip nė­ra, – min­ti­mis da­li­jo­si Kris­ti­na.

Abi mer­gi­nos ti­ki­no ne­ven­gian­čios sun­kaus dar­bo. S. Vyš­niaus­kai­tė daž­nai su jau­nes­niuo­ju bro­liu pa­de­da tė­vams tvar­ky­tis 50 ha ūky­je.

– Mū­sų ūkis yra miš­rus, įver­tin­tas 10 eu­ro­pi­nių vie­ne­tų. Man la­biau­siai pa­tin­ka ma­žes­ni gy­vū­nė­liai – sa­vo reik­mėms lai­ko­me ne­ma­žai triu­šių bei įvai­rių paukš­čių, – pa­sa­ko­jo Pa­je­vo­nio gy­ven­to­ja.

K. Aku­laus­kai­tė sa­kė, kad ji pa­ti yra jau­no­ji ūki­nin­kė, už­sii­man­ti au­ga­li­nin­kys­te. Mer­gi­na au­gi­na ja­vus bei rap­sus. Gy­vu­lių ne­lai­ko dėl to, kad jie la­bai „pri­ri­ša“ prie ūkio, o juk mer­gi­na stu­di­juo­ja, tad ne­ga­li kas­dien skir­ti tam lai­ko.

– Kiek­vie­ną sa­vait­ga­lį bei per vi­sas ato­sto­gas tvar­kau­si ūky­je. Ir su trak­to­riu­mi va­žiuo­ju, ir grū­dų san­dė­ly­je dir­bu, – pa­sa­ko­jo jau­no­ji ūki­nin­kė.


Kon­kur­se – daug neaiš­ku­mų


Pa­sak mer­gi­nų, šie­me­ti­nia­me „Mis ūki­nin­kai­tės“ kon­kur­se yra kaip nie­ka­da daug neaiš­ku­mų – tai­syk­lės bu­vo kei­čia­mos kon­kur­sui jau pra­si­dė­jus, kai ku­rios da­ly­vės nea­ti­tin­ka kri­te­ri­jų, bet vis tiek joms lei­džia­ma var­žy­tis dėl sim­pa­tiš­kiau­sios ūki­nin­kų duk­ters var­do.

– Net ne­ži­nau, ko ga­lė­čiau ti­kė­tis iš šio kon­kur­so. Šiuo me­tu vyks­ta bal­sa­vi­mas, bet ir jis nė­ra są­ži­nin­gas. Už mer­gi­nas, su­skirs­ty­tas į tris gru­pes, in­ter­nau­tai ati­duo­da sa­vo bal­sus. Pa­te­kau į tre­čią­ją gru­pę, ku­rio­je, be ma­nęs, var­žo­si dar 40 da­ly­vių, tad kon­ku­ren­ci­ja – di­džiu­lė. Tuo tar­pu ki­to­se gru­pė­se yra tik po 20 mer­gi­nų, – ap­mau­do ne­slė­pė Si­gi­ta.

Ne­pai­sant vis­ko, abi kraš­tie­tės kol kas yra vie­nos iš ly­de­rių – in­ter­ne­to var­to­to­jai už jas ati­duo­da ne­ma­žai bal­sų.

Pak­laus­tos, kaip pa­si­keis­tų jų gy­ve­ni­mas, jei pa­vyk­tų lai­mė­ti kon­kur­są, abi mer­gi­nos tei­gė, jog tai di­de­lės įta­kos jų atei­ties pla­nams ne­tu­rė­tų. Jos tie­siog džiaug­tų­si ži­no­da­mos, kad dau­gu­ma jas pri­pa­ži­no sim­pa­tiš­kiau­sio­mis ūki­nin­kai­tė­mis.


Bal­suo­ki­te už kraš­tie­tes


„Mis ūki­nin­kai­tės“ kon­kur­sas jau įsi­bė­gė­jo. In­ter­ne­to lan­ky­to­jai ga­li ne tik bal­suo­ti už gra­žiau­sias, jų ma­ny­mu, mer­gi­nas, bet ir pa­ko­men­tuo­ti nuo­trau­kas.

De­ja, ne vi­si in­ter­nau­tai yra pa­kan­ka­mai iš­pru­sę, to­dėl daž­nai įžei­di­nė­ja kon­kur­so da­ly­ves, ty­čio­ja­si, pri­ra­šo daug ne­tei­sy­bės.

Abi mer­gi­nos pa­sa­ko­jo, kad pra­si­dė­jus bal­sa­vi­mui apie tai in­for­ma­vo vi­sus sa­vo ar­ti­muo­sius bei drau­gus ir pa­kvie­tė juos bal­suo­ti.

Ta­čiau, pa­sak pa­šne­ko­vių, dau­ge­liui pa­žįs­ta­mų bū­na la­bai sun­ku in­ter­ne­te su­ras­ti, kaip ati­duo­ti bal­są už sa­vą kan­di­da­tę, nes nė­ra aiš­kios priei­gos. Su­rink­ti daug bal­sų sun­ku dar ir dėl to, kad ne­ma­ža da­lis kai­mo žmo­nių ne­tu­ri in­ter­ne­to ir ne­ga­li da­ly­vau­ti bal­sa­vi­me.

Tai­gi vi­si, ku­rie no­ri sa­vo bal­są ati­duo­ti už kraš­tie­tes, tu­rė­tų ap­si­lan­ky­ti in­ter­ne­to po­rta­le www.al­fa.lt ir pa­si­steng­ti bal­suo­ti.And­rius GRY­GE­LAI­TIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žmonės stojo į „Pažadų kelią“
* Ūkininkas dėl galimybės dirbti žemę atsisakė politinių postų
* Problema, kurios negalima spręsti tyliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar eidami tamsiu metu segite atšvaitus?
Taip, būtinai.
Mano atšvaitas – dar stalčiuje.
Pėsčiomis nevaikštau.
Kam atšvaitas, jei einu tik šalikele?Kalbos patarimai

Didžiuma ar diduma?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiamas tik žodis diduma – didesnė dalis, dauguma. Pvz.: Didžiumą (= Didumą ) derliaus jau nuėmė.
Netaisyklingai vartojamas vietininkas didžiumoje irgi turi būti taisomas. Pvz.: Šiandien romano autorius didžiumoje (= iš esmės, beveik visai ) užmirštas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas