„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14, beveik naują dvigulę lovą su patalynės dėže, 5 durų didelę medinę spintą. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-04-18 13:47:27

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-11 23:21

Dalinkitės:  


Į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą patekę mokyklos vaikinai (iš kairės) Eimutis Bakšinskas, Mindaugas Vyšniauskas, Tadas Bendžiūnas, Edvardas Vyšniauskas, Lukas Vakarinas, Osvaldas Aleksa ir Lukas Skamarakas gerai išmano pagrindinį valstybės įstatymą.

Skaitytojų laiškai

„Bočiai“ dainavo apie savo kraštą

Minėdama Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočių“ organizacija surengė šventę Vilniuje.

Mes, Vilkaviškio „Bočiai“, išlydėti rajono Savivaldybės mero Algirdo Bagušinsko, gerai nusiteikę vykome atstovauti Sūduvos kraštui. Geru žodžiu minėjome rajono vadovą, parūpinusį transportą mūsų kelionei. Šiame gražiame renginyje skambėjo įvairių Lietuvos regionų dainos. Kartu su savo meno vadovu Algimantu Šeronu mes paruošėme programą, apdainuojančią mūsų Sūduvą. Padainavome ir savo vadovo sukurtą dainą apie Vilkaviškį.

Pasveikinti šventės dalyvių buvo atvykusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kiti garbingi asmenys.

Nors mums, pensininkams, šie metai nebuvo patys geriausi, bet mes užgrūdinti sunkių karo ir pokario metų, tad ir dabar nepasiduodame sunkumams, sugebame susiburti, dainuoti bei šokti, dalijamės tuo, ką turime.Aldona PEČELIENĖ

Vilkaviškio „Bočių“

bendrijos pirmininkė


Dalyvavome įspūdingoje šventėje

Sūdavos vidurinės mokyklos maironiečiai, vadovaujami mokytojos Salomėjos Mikelaitienės, kartu su Klampučių ir Antanavo pagrindinių mokyklų atstovais vyko į respublikinį maironiečių sambūrį Zarasuose – Baltų vienybės dieną.

Moksleiviai stebėjo Zarasų kultūros centre parodytą muzikinę poetinę kompoziciją apie senuosius baltus, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje dalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo buvęs maironietis, poetas ir kunigas Justas Jasėnas.

Vaišinomės kareiviška koše, susipažinome su nuostabiomis Zarasų miesto ir Aukštaitijos krašto vietomis, susidraugavome su maironiečiais iš kitų Lietuvos vietovių.

Būrelių vadovams buvo įteiktos dovanos, o jaunieji maironiečiai gavo po naują laikraščio „Sandrava“ numerį, kuriame išspausdinta ir mūsų mokyklos mokytojos Salomėjos Mikelaitienės straipsnis „Maironiečių veikla Suvalkijoje“ bei mano eilėraštis „Pavasaris širdyje“.Andželika JABLONSKYTĖ


Laukiu naujų susitikimų

Vasaros pabaigoje pirmą kartą lankiausi Pilviškių miestelio šventėje. Susipažinau su puikiais žmonėmis, kurie kilę iš šio krašto, dažnai grįžta į miestelį, puoselėja kultūrą, dalyvauja įvairiose šventėse.

Į Pilviškius teko vykti po koncerto Veiverių bažnyčioje. Nuvežti sutiko Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas. Jam esu labai dėkinga už parodytą dėmesį ir pagalbą, nes į traukinį būčiau nespėjusi, o autobusai tuo metu nebevažiavo. Po šventės Pilviškiuose vėl teko kreiptis į muziką, kilusį iš šio krašto, Vytautą Janušaitį, kad nuvežtų į Kauną. Tad kartu su linksma kompanija – Rūta Morozovaite, Juozu ir Vytautu Janušaičiais, apdovanota gėlėmis ir medumi, aš trečią valandą nakties grįžau į Kauną. Turbūt ilgai prisiminsiu šią šventę. Supratau, kad visada norėsiu grįžti į šį svetingą kraštą, kuriame gyvena puikūs, meną puoselėjantys ir mylintys žmonės.

Po kurio laiko vėl teko lankytis Pilviškiuose: pakviesta kunigo Algirdo Žukausko, dalyvavau šv. Mišiose Švč. Trejybės bažnyčioje. Mišių metu atlikau J. Dovlando giesmę, žymiąją Franco Šuberto „Ave Maria“. Kartu su pianistu Justinu Brūzga, kuriam teko groti elektriniais vargonėliais, po mišių surengėme sakralinės muzikos koncertą. Programoje skambėjo J. S. Bacho, R. Šumano, M. K. Čiurlionio, O. Mesiano, V. Germanavičiaus, A. Navicko ir kitų kompozitorių kūriniai. Pirmą kartą buvo atliktas Andrea Gala kūrinys solo balsui „Domine Deus II“. Bažnyčioje akustika tokia puiki, kad kvapą gniaužė tas momentas, kai reikėdavo pradėti kūrinį.

Apsupti muzikos gerbėjų, turėjome galimybę svečiuotis kunigo Algirdo namuose, bendrauti su įdomiais pašnekovais, vaišintis. Nesinorėjo greitai išvykti atgal į Vilnių, dar norėjome kuo ilgiau pabūti ir pratęsti įdomų bendravimą su maloniais žmonėmis.

Nekantriai laukiu, kada vėl galėsiu giedoti fantastinės akustikos bažnyčioje, laukiu naujų susitikimų su Pilviškių klausytojais, miestelio svečiais, kurie kunigo Algirdo Žukausko dėka dažnai atvyksta į šią gražią vietovę.Sigutė TRIMAKAITĖ


Pabuvome tyrėjais

Rugsėjo 24-ąją, kai Europoje buvo minima Tyrėjų naktis, mes, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos I–III klasių mokiniai ir mokytojos, lankėmės Žuvinto biosferos rezervate ir drįstame teigti, jog buvome savotiškais tyrėjais.

Rezervato darbuotoja J. Baublienė patraukliai pristatė Žuvinto ekosistemos muziejaus ekspoziciją, papasakojo apie ežero ypatumus, raidą, gyvūnus ir paukščius, jų įpročius bei gyvenimo būdą. Aprūpinti žiūronais, lydimi mokytojos R. Lazdauskienės patraukėme pažintiniais takais į stebėjimo namelį, iš kurio galima pasižvalgyti į ežero platybes, stebėti paukščius ir unikalią gamtą. Visiems patiko stebėti sklandantį gražuolį jūrinį erelį. Grįžę nuo ežero, muziejaus kino salėje žiūrėjome kino filmą „Paukščių šalis – Žuvintas“.

Tą pačią dieną gimnazijoje fizikos pamokų metu su pirmųjų klasių mokiniais mokytoja J. Judickienė demonstravo bandymus, o per integruotą chemijos ir fizikos pamoką mokytojas L. Zdancevičius pakvietė pažiūrėti kino filmus „Nanotechnologijos medicinoje“ ir „Vanduo“.Violeta MAKNAVIČIŪTĖ

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytoja


Neįgalieji vis keliauja

Neįgaliųjų rajono žmonių sąjungos nariai pasitaikius progai keliauja.

Neseniai šios organizacijos pirmininkė V. Zmitrevičienė suorganizavo išvyką į Šiluvos atlaidus, kur rajono neįgalieji meldėsi, dalyvavo šventose mišiose Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, apžiūrėjo ligonių baziliką, prašė sveikatos sau ir artimiesiems, apžiūrėjo muziejų.

Kita išvyka buvo į Grybų šventę Varėnoje. Žmonėms programa labai patiko, nes spalvingame renginyje dainavo Virgilijus Noreika, šmaikštavo humoro grupės, svečiai buvo vaišinami grybiene, šurmuliavo amatininkų mugė.Loreta ANISIMAVIČIŪTĖ

Sąjungos narė


Paminėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

Nėra senų žmonių – yra tik žmonės, skirtingai suvokiantys naują savo gyvenimo etapą. Dauguma jų gyvena oriai, prasmingai, įgyvendina savo pomėgius, kuriems anksčiau galbūt stigo laiko.

Mes, pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ nariai, iš anksto aptarėme, kaip norėtume paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. O jai atėjus būrys brandaus amžiaus žmonių, itin pasitempusių ir pasipuošusių, traukė į nuolatinę savo susibūrimų vietą – „Aušros“ gimnazijos salę. Sulaukėme ir svečių – bendraamžių iš Veisiejų klubo.

Jaunatviškai besišypsanti mūsų klubo pirmininkė Elena Vosylienė tarė sveikinimo žodį, pakvietė tylos minute pagerbti du į Amžinybę išėjusius narius, apžvelgė per metus nuveiktus darbus. Įspūdžiais iš Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimo Vilniuje pasidalijo Onutė Paunksnienė.

Visi kolektyvo nariai buvo maloniai nustebinti ir pamaloninti, gavę dovanų po prisiminimo dovanėlę – šventei skirtą gražią knygelę. Dabar, rašant šias eilutes, man kilo mintis pakviesti bendraamžius: įrašykime į jos puslapius visus įdomius metų nutikimus, atliktus gerus darbus, pasižymėkime patikusias perskaitytas ar išgirstas mintis, padedančias pozityviai mąstyti, sveikiau gyventi. Būtų smagu tai skaityti kito minėjimo metu.

Gerai nuteikė ir širdis užbūrė Veisiejų pagyvenusių žmonių klubo „Ančios banga“ dainos, eilės, šokiai, pašmaikštavimai. Tai labai nuoširdūs, linksmi, kūrybingi bičiuliai. Mūsų klubų draugystė tęsiasi jau ne vienus metus. Baigiantis programai, abiejų klubų pirmininkės apsikeitė dovanėlėmis.

Dar ilgai skambėjo muzika ir šokiai. Čia pat sudaryta komisija išrinko bei apdovanojo geriausias mišrias (dzūkų ir suvalkiečių) šokėjų poras.

Visų širdys prisipildė meilės ir gerumo.Danutė MEDEKŠIENĖ

Klubo narė


Mokiniai laikė Konstitucijos egzaminą

Šiemet spalio 25-ąją sukaks aštuoniolika metų, kai Lietuvos piliečiai referendume priėmė pagrindinį šalies įstatymą – Konstituciją.

Jau ketvirtą kartą vykusiame Konstitucijos egzamine dalyvavome ir mes, Pajevonio vidurinės mokyklos moksleiviai.

Išbandyti egzamino pirmojo etapo užduotis panoro 128 mokiniai. Jie buvo suskirstyti į tikslines amžiaus grupes: 1–4, 5–7, 8–10 ir 11–12 klasių. Per specialiai surengtą Konstitucijos pamoką pradinukai atliko kūrybinę užduotį. Jie valstybingumo sampratą išreiškė piešiniais. Už labiausiai patikusius piešinius bus galima balsuoti socialiniame tinklapyje „Facebook“, prisijungus prie profilio „Konstitucijos egzaminas 2010“.

Vyresnieji egzamino dalyviai sprendė testą, kurį sudarė 30 klausimų. Mokiniams reikėjo pasirinkti vieną teisingą atsakymą iš keturių galimų.

Kiekvienai grupei buvo pateikti skirtingo sudėtingumo testai. Kad patektų į antrąjį egzamino etapą, 5–12 klasių mokiniai turėjo teisingai atsakyti į ne mažiau nei 25 klausimus.

Susumavus testo rezultatus paaiškėjo, kad pirmojo etapo nugalėtojais tapo penktokai Tadas Bendžiūnas, Mindaugas Vyšniauskas ir Eimutis Bakšinskas, septintokas Lukas Vakarinas, devintokai Lukas Skamarakas ir Osvaldas Aleksa bei dvyliktokas Edvardas Vyšniauskas. Vaikinų nuomone, pagrindinį valstybės įstatymą, kurio pagrindu mūsų šalyje reguliuojami visi visuomeniniai santykiai, privalo išmanyti kiekvienas pilietis.

Konstitucijos egzaminą stebėjusi istorijos vyresnioji mokytoja Johana Lengvinienė teigė, kad svarbiausia yra dalyvauti, o ne laimėti. Konstitucijos žinios tikrai pravers kasdieniniame gyvenime.Dalia ALEKSIENĖ

Pajevonio vidurinės mokyklos direktoriaus

pavaduotoja ugdymui


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pirmasis posėdis: priesaikos, gėlės, linkėjimai
* Gydytojos pasigedę pajevoniečiai pacientai paskelbė paiešką
* Daukšaičių ąžuolą pasiekia tik entuziastai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ko baiminatės ilgam palikdami namus?
Vagių „vizito“.
Gaisro pavojaus.
Vandentiekio avarijos.
Namus palieku ramus (-i).
Ilgam neišvykstu.Kalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas