„Santaka“ / Pasitikėdami „Sodra“ žmonės gali likti ir visai be pensijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-08 06:48

Dalinkitės:  


Pasitikėdami „Sodra“ žmonės gali likti ir visai be pensijos

Pas­ku­ti­nė­mis rug­sė­jo die­no­mis su­lau­ku­si ge­gu­žės (!) mė­ne­sio pen­si­jos, pir­miau­sia tu­riu pri­pa­žin­ti, kad dėl to­kio jos vė­la­vi­mo esu kal­ta ir pa­ti. Tik, sa­kau, gal pen­si­nin­kų luo­me yra ir dau­giau ši­taip „nu­si­kal­tu­sių“ sau, bet apie tai net ne­nu­tuo­kian­čių.

Iki šiol nie­ka­da ne­bu­vo atė­ję į gal­vą, kad rei­kia su­si­skai­čiuo­ti, su­si­tiks­lin­ti į ban­ko są­skai­tą per­ve­da­mas pen­si­jos su­mas. At­ro­dy­da­vo, jog čia vis­kas tu­ri bū­ti sklan­du: kiek pri­klau­so, tiek „Sod­ra“ ir su­mo­ka. Tie­sa, bu­vo ki­lę abe­jo­nių, ar tų pi­ni­gė­lių są­skai­to­je ne­tu­rė­tų bū­ti dau­giau. Bet nu­si­ra­min­da­vau, kad gal jie pa­pras­čiau­siai bu­vo iš­leis­ti pa­sii­mant kor­te­le, at­si­skai­tant ja už pir­ki­nius ir pan.

Pas­ku­ti­nė­mis rugp­jū­čio die­no­mis, tvar­ky­da­ma ban­ke kai ku­riuos rei­ka­lus, pa­pra­šiau, jog kny­ge­lė­je pa­žy­mė­tų pa­sku­ti­nio mė­ne­sio pi­ni­gi­nes ope­ra­ci­jas. Sun­ku bu­vo pa­ti­kė­ti, bet įra­šas ro­dė, kad rugp­jū­čio 24 die­ną „Sod­ros“ per­ves­ta pen­si­jos su­ma sie­kė tik 244 li­tus – ke­liais šim­tais li­tų ma­žiau nei ki­tais mė­ne­siais.

Pir­mas paaiš­ki­ni­mas, ku­rį iš­gir­dau „Sod­ros“ ra­jo­no sky­riu­je, bu­vo toks: „Tik­riau­siai daug už­dir­bo­te ar­ba dar­bo­vie­tė ne­per­da­vė ži­nių apie už­dar­bį.“ O tais at­ve­jais, kai „Sod­ra“ ne­tu­ri ži­nių, kom­piu­te­ri­nė pro­gra­ma, ku­ri, kaip man sa­kė, vis­ką skai­čiuo­ja ne Vil­ka­viš­ky­je, o Vil­niu­je, nu­spren­džia, kad pen­si­nin­kas už­dir­bo 4000 li­tų ir ati­tin­ka­mai nu­rė­žia pen­si­ją.

Gal ta pro­gra­ma ir la­bai pro­tin­ga, bet aš jau tre­ji me­tai ne­dir­bu. Kar­tais pa­ra­šau „San­ta­kai“ epig­ra­mų, straips­ne­lių, už ku­riuos iš­mo­ka­ma ke­lias­de­šimt li­tų au­to­ri­nio at­ly­gi­ni­mo. Jis bū­na už­fik­suo­tas ir „Sod­ro­je“. Bet jei­gu nie­ko ne­ra­šei ir ho­no­ra­ro ne­ga­vai nė cen­to, pa­si­ro­do, „Sod­ros“ pro­gra­ma ta­ve ga­li pa­da­ry­ti pen­si­nin­ku, per mė­ne­sį at­seit už­dir­bu­siu net 4000 li­tų!

Ka­dan­gi bu­vau pa­ti­kin­ta, jog ne­tei­sė­tai nuim­ta pen­si­jos da­lis bus su­grą­ži­na rug­sė­jį, nu­si­tei­kiau tik links­mai pa­trauk­ti per dan­tį tas dar­bo bi­te­les, ku­rios plu­ša pra­kai­tuo­tos, bet apie 4000 li­tų nė ne­sva­jo­ja. Ta­čiau links­my­bės iš­ga­ra­vo jau ki­tą die­ną, kai, tęs­da­ma ban­ke rei­ka­lų tvar­ky­mą, pa­si­do­mė­jau, ko­kias su­mas „Sod­ra“ iš­mo­kė­jo anks­tes­niais šių me­tų mė­ne­siais.

Pa­si­ro­do, ge­gu­žę ne­bu­vo per­ves­ta nė li­to! Dvi­gu­bos su­mos ne­si­ma­tė ir vė­les­niais mė­ne­siais. Ban­ko dar­buo­to­ja pa­ta­rė užei­ti į „Sod­ros“ sky­rių ir pa­pra­šy­ti, kad už­ra­šy­tų ge­gu­žės mė­ne­sį man per­ves­tos pen­si­jos pa­ve­di­mo nu­me­rį.

Čia lau­kė dar vie­na staig­me­na. Dar­buo­to­ja, dirs­te­lė­ju­si į tai, ką ro­do kom­piu­te­rio ek­ra­nas, pa­sa­kė, kad „su ki­tais mė­ne­siais vis­kas ge­rai“. Tik pa­pra­šius už­ra­šy­ti pa­ve­di­mo nu­me­rį, paaiš­kė­jo, kad pen­si­ja ge­gu­žę man bu­vo ap­skai­čiuo­ta, tik, de­ja, kaž­ko­dėl li­ko ne­per­ves­ta. Už ge­gu­žės mė­ne­sį ne­bu­vo iš­mo­kė­ti ir trans­por­to iš­lai­dų kom­pen­sa­vi­mo pa­šal­pos pi­ni­gai.

Per tris mė­ne­sius (bir­že­lį, lie­pą, rugp­jū­tį) ši sko­la „Sod­ro­je“ ne­bu­vo už­kliu­vu­si nei kom­piu­te­ri­nei pro­gra­mai, nei ba­lan­sams, nei jo­kiai ki­tai kont­ro­lei. Ten­ka gir­dė­ti, jog nie­ko pa­na­šaus ne­bū­na, jei su šia vals­ty­bi­ne įstai­ga kas nors pa­ban­do neat­sis­kai­ty­ti bent ke­le­tą die­nų.

„Sod­ro­je“ sa­kė, kad ma­niš­kis at­ve­jis, kai pen­si­ja ap­skai­čiuo­ja­ma, o žmo­gaus są­skai­tos ne­pa­sie­kia, – vie­nin­te­lis. Bet ar iš tie­sų ne­ga­li bū­ti taip nu­ti­kę (ar nu­tik­ti) ir ki­tiems, ku­rie (ypač jei šei­mo­je yra ne vie­nin­te­liai mai­tin­to­jai) re­čiau nau­do­ja sa­vo są­skai­tos lė­šas ar­ba už pre­kes ir pa­slau­gas at­si­skai­to mo­kė­ji­mo kor­te­le, nea­ti­džiai pa­si­do­mi įplau­ko­mis ir iš­lai­do­mis.

Kaip ma­to­te, vis­ko pa­si­tai­ko. Per di­de­lis pa­si­ti­kė­ji­mas vals­ty­bi­nės įstai­gos dar­buo­to­jų at­sa­kin­gu­mu, pro­gra­mų „pro­tin­gu­mu“ ga­li pa­lik­ti ne tik be da­lies, bet ir be vi­sos pen­si­jos.Bi­ru­tė PAV­LO­VIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas