„Santaka“ / Pasitikėdami „Sodra“ žmonės gali likti ir visai be pensijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-08 06:48

Dalinkitės:  


Pasitikėdami „Sodra“ žmonės gali likti ir visai be pensijos

Pas­ku­ti­nė­mis rug­sė­jo die­no­mis su­lau­ku­si ge­gu­žės (!) mė­ne­sio pen­si­jos, pir­miau­sia tu­riu pri­pa­žin­ti, kad dėl to­kio jos vė­la­vi­mo esu kal­ta ir pa­ti. Tik, sa­kau, gal pen­si­nin­kų luo­me yra ir dau­giau ši­taip „nu­si­kal­tu­sių“ sau, bet apie tai net ne­nu­tuo­kian­čių.

Iki šiol nie­ka­da ne­bu­vo atė­ję į gal­vą, kad rei­kia su­si­skai­čiuo­ti, su­si­tiks­lin­ti į ban­ko są­skai­tą per­ve­da­mas pen­si­jos su­mas. At­ro­dy­da­vo, jog čia vis­kas tu­ri bū­ti sklan­du: kiek pri­klau­so, tiek „Sod­ra“ ir su­mo­ka. Tie­sa, bu­vo ki­lę abe­jo­nių, ar tų pi­ni­gė­lių są­skai­to­je ne­tu­rė­tų bū­ti dau­giau. Bet nu­si­ra­min­da­vau, kad gal jie pa­pras­čiau­siai bu­vo iš­leis­ti pa­sii­mant kor­te­le, at­si­skai­tant ja už pir­ki­nius ir pan.

Pas­ku­ti­nė­mis rugp­jū­čio die­no­mis, tvar­ky­da­ma ban­ke kai ku­riuos rei­ka­lus, pa­pra­šiau, jog kny­ge­lė­je pa­žy­mė­tų pa­sku­ti­nio mė­ne­sio pi­ni­gi­nes ope­ra­ci­jas. Sun­ku bu­vo pa­ti­kė­ti, bet įra­šas ro­dė, kad rugp­jū­čio 24 die­ną „Sod­ros“ per­ves­ta pen­si­jos su­ma sie­kė tik 244 li­tus – ke­liais šim­tais li­tų ma­žiau nei ki­tais mė­ne­siais.

Pir­mas paaiš­ki­ni­mas, ku­rį iš­gir­dau „Sod­ros“ ra­jo­no sky­riu­je, bu­vo toks: „Tik­riau­siai daug už­dir­bo­te ar­ba dar­bo­vie­tė ne­per­da­vė ži­nių apie už­dar­bį.“ O tais at­ve­jais, kai „Sod­ra“ ne­tu­ri ži­nių, kom­piu­te­ri­nė pro­gra­ma, ku­ri, kaip man sa­kė, vis­ką skai­čiuo­ja ne Vil­ka­viš­ky­je, o Vil­niu­je, nu­spren­džia, kad pen­si­nin­kas už­dir­bo 4000 li­tų ir ati­tin­ka­mai nu­rė­žia pen­si­ją.

Gal ta pro­gra­ma ir la­bai pro­tin­ga, bet aš jau tre­ji me­tai ne­dir­bu. Kar­tais pa­ra­šau „San­ta­kai“ epig­ra­mų, straips­ne­lių, už ku­riuos iš­mo­ka­ma ke­lias­de­šimt li­tų au­to­ri­nio at­ly­gi­ni­mo. Jis bū­na už­fik­suo­tas ir „Sod­ro­je“. Bet jei­gu nie­ko ne­ra­šei ir ho­no­ra­ro ne­ga­vai nė cen­to, pa­si­ro­do, „Sod­ros“ pro­gra­ma ta­ve ga­li pa­da­ry­ti pen­si­nin­ku, per mė­ne­sį at­seit už­dir­bu­siu net 4000 li­tų!

Ka­dan­gi bu­vau pa­ti­kin­ta, jog ne­tei­sė­tai nuim­ta pen­si­jos da­lis bus su­grą­ži­na rug­sė­jį, nu­si­tei­kiau tik links­mai pa­trauk­ti per dan­tį tas dar­bo bi­te­les, ku­rios plu­ša pra­kai­tuo­tos, bet apie 4000 li­tų nė ne­sva­jo­ja. Ta­čiau links­my­bės iš­ga­ra­vo jau ki­tą die­ną, kai, tęs­da­ma ban­ke rei­ka­lų tvar­ky­mą, pa­si­do­mė­jau, ko­kias su­mas „Sod­ra“ iš­mo­kė­jo anks­tes­niais šių me­tų mė­ne­siais.

Pa­si­ro­do, ge­gu­žę ne­bu­vo per­ves­ta nė li­to! Dvi­gu­bos su­mos ne­si­ma­tė ir vė­les­niais mė­ne­siais. Ban­ko dar­buo­to­ja pa­ta­rė užei­ti į „Sod­ros“ sky­rių ir pa­pra­šy­ti, kad už­ra­šy­tų ge­gu­žės mė­ne­sį man per­ves­tos pen­si­jos pa­ve­di­mo nu­me­rį.

Čia lau­kė dar vie­na staig­me­na. Dar­buo­to­ja, dirs­te­lė­ju­si į tai, ką ro­do kom­piu­te­rio ek­ra­nas, pa­sa­kė, kad „su ki­tais mė­ne­siais vis­kas ge­rai“. Tik pa­pra­šius už­ra­šy­ti pa­ve­di­mo nu­me­rį, paaiš­kė­jo, kad pen­si­ja ge­gu­žę man bu­vo ap­skai­čiuo­ta, tik, de­ja, kaž­ko­dėl li­ko ne­per­ves­ta. Už ge­gu­žės mė­ne­sį ne­bu­vo iš­mo­kė­ti ir trans­por­to iš­lai­dų kom­pen­sa­vi­mo pa­šal­pos pi­ni­gai.

Per tris mė­ne­sius (bir­že­lį, lie­pą, rugp­jū­tį) ši sko­la „Sod­ro­je“ ne­bu­vo už­kliu­vu­si nei kom­piu­te­ri­nei pro­gra­mai, nei ba­lan­sams, nei jo­kiai ki­tai kont­ro­lei. Ten­ka gir­dė­ti, jog nie­ko pa­na­šaus ne­bū­na, jei su šia vals­ty­bi­ne įstai­ga kas nors pa­ban­do neat­sis­kai­ty­ti bent ke­le­tą die­nų.

„Sod­ro­je“ sa­kė, kad ma­niš­kis at­ve­jis, kai pen­si­ja ap­skai­čiuo­ja­ma, o žmo­gaus są­skai­tos ne­pa­sie­kia, – vie­nin­te­lis. Bet ar iš tie­sų ne­ga­li bū­ti taip nu­ti­kę (ar nu­tik­ti) ir ki­tiems, ku­rie (ypač jei šei­mo­je yra ne vie­nin­te­liai mai­tin­to­jai) re­čiau nau­do­ja sa­vo są­skai­tos lė­šas ar­ba už pre­kes ir pa­slau­gas at­si­skai­to mo­kė­ji­mo kor­te­le, nea­ti­džiai pa­si­do­mi įplau­ko­mis ir iš­lai­do­mis.

Kaip ma­to­te, vis­ko pa­si­tai­ko. Per di­de­lis pa­si­ti­kė­ji­mas vals­ty­bi­nės įstai­gos dar­buo­to­jų at­sa­kin­gu­mu, pro­gra­mų „pro­tin­gu­mu“ ga­li pa­lik­ti ne tik be da­lies, bet ir be vi­sos pen­si­jos.Bi­ru­tė PAV­LO­VIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas