„Santaka“ / „Comenius“ projektas sutelkė bendraminčius iš septynių šalių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-08 06:33

Dalinkitės:  


Dau­gia­ša­lio pro­jek­to da­ly­viai prie mo­kyk­los pa­so­di­no ąžuo­liu­ką – kaip tvir­tos drau­gys­tės ir bend­ra­dar­bia­vi­mo sim­bo­lį.

Juo­zo LU­KO­ŠE­VI­ČIAUS nuo­tr.


„Comenius“ projektas sutelkė bendraminčius iš septynių šalių

Dangyra APANAVIČIENĖ

Mo­ky­mo­si vi­są gy­ve­ni­mą pro­gra­mo­je da­ly­vau­jan­ti Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nė mo­kyk­la su­si­drau­ga­vo ir bend­ra­dar­biau­ja su še­šių už­sie­nio ša­lių mo­kyk­lo­mis.

Idė­ja įsi­trauk­ti į mo­kyk­lų bend­ra­dar­bia­vi­mo pro­jek­tą „Co­me­nius“ dar praei­tais moks­lo me­tais gi­mė ang­lų kal­bos mo­ky­to­jai Ira­dai Mil­ti­nie­nei. Pa­si­tel­ku­si po­rą ko­le­gių, pe­da­go­gė su­kū­rė pro­jek­tą „Eu­ro­pa – už sau­gią ir to­le­ran­tiš­ką mo­kyk­lą“ ir pa­kvie­tė prie jo pri­si­jung­ti už­sie­nio ša­lių mo­kyk­las. Po il­go­kai tru­ku­sių par­tne­rių paieš­kų į kvie­ti­mą at­si­lie­pė dau­ge­lio ša­lių at­sto­vai, ta­čiau ne­ma­žai jų vė­liau at­kri­to. O į pro­jek­tą įsi­trau­kė ir fi­nan­sa­vi­mą (vi­du­ti­niš­kai po 21 tūkst. eu­rų kiek­vie­na mo­kyk­la) ga­vo po­rtu­ga­lai, grai­kai, vo­kie­čiai, bul­ga­rai, tur­kai ir ru­mu­nai. Pir­ma­sis vi­sų sep­ty­nių mo­kyk­lų at­sto­vų su­si­ti­ki­mas bu­vo su­reng­tas bū­tent čia, Vil­ka­viš­ky­je.

Vi­są sa­vai­tę vie­šė­ję Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je, šio tarp­tau­ti­nio pro­jek­to da­ly­viai (po du pe­da­go­gus iš kiek­vie­nos ša­lies) ne tik su­si­pa­ži­no su mo­kyk­los bend­ruo­me­ne, veik­la bei ap­ta­rė to­li­mes­nį bend­ra­dar­bia­vi­mą, bet ir sma­giai lei­do lai­ką. Kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­je ke­pė bar­be­kiu, val­gė žu­vie­nę, mo­kė­si lie­tu­viš­kų dai­nų bei šo­kių. Taip pat sve­čiai bu­vo iš­vy­kę pa­si­žval­gy­ti po Vil­nių, Tra­kus, o vie­ną vieš­na­gės die­ną juos priė­mė ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės va­do­vai.

Ta­čiau be­ne įspū­din­giau­sias bu­vo su­si­ti­ki­mą vai­ni­ka­vęs pre­zen­ta­ci­jos va­ka­ras Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je. Jo me­tu mo­kyk­los bend­ruo­me­nei pri­sta­ty­tas pa­ts pro­jek­tas ir ja­me da­ly­vau­jan­čios mo­kyk­los bei vals­ty­bės, iš ku­rių bu­vo at­vy­kę sve­čiai.

Pir­mie­ji sa­vo su­kur­tą trum­pą, bet ypač gy­vą ir in­for­ma­ty­vų fil­mu­ką apie mo­kyk­lą, gim­tą­jį mies­tą bei Lie­tu­vą pri­sta­tė vil­ka­viš­kie­čiai. Rep­re­zen­ta­ci­nius fil­mus bu­vo at­si­ve­žę bei su­si­ti­ki­mo me­tu pa­ro­dė ir ki­tų pro­jek­te da­ly­vau­jan­čių ša­lių at­sto­vai.

Šil­ta, jau­ki at­mos­fe­ra tą va­ka­rą vie­ni­jo vi­sus: mo­ki­nius, jų tė­ve­lius ir pe­da­go­gus, gau­siai su­si­rin­ku­sius į mo­kyk­los ak­tų sa­lę. Sve­čiai iš už­sie­nio bu­vo tie­siog su­ža­vė­ti moks­lei­vių pa­si­ro­dy­mu. Grai­kės aky­se iš su­si­jau­di­ni­mo su­spin­do aša­ra, kai mo­kyk­los šo­kė­jai try­pė sir­ta­kį. Tur­kai, vo­kie­čiai net at­si­sto­ję plo­jo bei šau­kė „Bra­vo!“, klau­sy­da­mie­si sa­vo ša­lių me­lo­di­jų. Ir ki­ti sve­čiai gy­rė mo­kyk­los dai­ni­nin­kus bei šo­kė­jus už pui­kią pro­gra­mą. Vie­nas iš sve­čių neo­fi­cia­laus po­kal­bio me­tu šei­mi­nin­kams juo­kais ne­tgi pa­prie­kaiš­ta­vo, kad šie per aukš­tai iš­kė­lę kar­te­lę, ku­rią ki­toms mo­kyk­loms, reng­sian­čioms su­si­ti­ki­mus sa­vo ša­ly­se, „per­šok­ti“ bū­sią la­bai sun­ku.

Svei­kin­da­ma pro­jek­to da­ly­vius mo­kyk­los di­rek­to­rė Dai­na Juš­kaus­kie­nė pa­si­džiau­gė at­si­vė­ru­sia ga­li­my­be drau­gau­ti su ki­tų vals­ty­bių mo­kyk­lo­mis, ku­rių bend­ruo­me­nėms rū­pi bend­ro­sios ver­ty­bės, kul­tū­ra, is­to­ri­ja. Svar­biau­sia, kad tam, pa­sak mo­kyk­los va­do­vės, ne­kliu­do skir­tin­ga ša­lių geog­ra­fi­nė pa­dė­tis, nes vie­ni­ja bend­ri tiks­lai.

Pro­jek­te „Eu­ro­pa – už sau­gią ir to­le­ran­tiš­ką mo­kyk­lą“ gvil­de­na­ma vi­sus jau­di­nan­ti pa­ty­čių te­ma, ku­ri, ko ge­ro, ak­tua­li vi­sų pa­sau­lio ša­lių mo­kyk­loms.

– Man vi­sa­da rū­pė­jo ši skau­di te­ma, to­dėl ir nu­spren­dė­me kal­bė­ti bū­tent apie tai. Pro­jek­tą su­da­ro trys da­lys. Pir­ma­ja­me eta­pe ak­cen­tuo­ja­me pa­ty­čių pre­ven­ci­ją, ant­ra­ja­me – ieš­ko­me al­ter­na­ty­vų, o tre­čia­ja­me – jau siū­lo­me al­ter­na­ty­vius lais­va­lai­kio, vai­kų užim­tu­mo bū­dus, – apie pro­jek­to tiks­lus kal­bė­jo jo koor­di­na­to­rė I. Mil­ti­nie­nė.

Ki­tas pro­jek­to da­ly­vių su­si­ti­ki­mas vyks gruo­dį Bul­ga­ri­jo­je, o po to – ir ki­to­se ša­ly­se. Bai­gia­ma­sis šio dau­gia­ša­lio dve­jų me­tų truk­mės pro­jek­to ren­gi­nys nu­ma­ty­tas Tur­ki­jo­je 2012-ųjų bir­že­lį.

O kol kas į Vil­ka­viš­kį skrie­ja pro­jek­to par­tne­rių, vie­šė­ju­sių Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je, laiš­kai su pri­si­mi­ni­mais apie kar­tu pra­leis­tą lai­ką bei pa­dė­kos žo­džiais už šil­tą priė­mi­mą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas