„Santaka“ / Vaistininko skiltis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-04 22:22

Dalinkitės:  


Vaistininko skiltis

Pa­si­rū­pin­ki­te są­na­riais

Ar ir jūs skun­džia­tės są­na­rių skaus­mais, jų braš­kė­ji­mu? Gal net są­na­rių ti­ni­mu? Vi­si šie po­žy­miai ro­do, kad jū­sų są­na­riai yra ma­žiau ar dau­giau pa­ki­tę, o gal net ir ser­ga. Taip at­si­tin­ka dėl to, jog są­na­rio kremz­lė pa­ma­žu plo­nė­ja, dė­vi­si ir nyks­ta. Šis pro­ce­sas la­bai in­di­vi­dua­lus: vie­niems jis pa­si­reiš­kia anks­čiau, ki­tiems – vė­liau ir pri­klau­so nuo dau­gy­bės da­ly­kų: įgim­tų ir po lū­žių ar li­gų or­ga­niz­mo įgy­tų sa­vy­bių, svo­rio, gy­ve­ni­mo bū­do (di­de­li fi­zi­niai krū­viai, ydin­ga mi­ty­ba), or­ga­niz­mo se­nė­ji­mo. Ma­no­ma, kad reikš­mės li­gai at­si­ras­ti tu­ri ir ge­ne­ti­niai veiks­niai. Kaip tin­ka­mai pa­si­rū­pin­ti są­na­riais ir nu­mal­šin­ti jų skaus­mą, pa­ta­ria Ky­bar­tų „Eu­ro­vais­ti­nės“ vais­ti­nin­kė Ele­na NA­CE­VI­ČIE­NĖ.

„Ne vie­nas yra gir­dė­jęs vy­res­nio am­žiaus žmo­gų sa­kant: skau­da są­na­rius – kei­sis oras. Ir tai tik­rai nė­ra tik po­sa­kis. Iš tie­sų dau­ge­liui vy­res­nių žmo­nių są­na­rius su­skaus­ta ar­tė­jant vė­ses­niam, drėg­nes­niam, dar­ga­no­tam orui. Ypač tai jau­čia ser­gan­tie­ji reu­ma­ti­nė­mis są­na­rių li­go­mis. Šių žmo­nių są­na­riai yra pa­ki­tę, jų kremz­lės su­si­dė­vė­ju­sios, ma­žiau yra ir są­na­ri­nio skys­čio, ku­ris svar­bus są­na­rio mi­ty­bai. Kai kau­lo są­na­ri­niai pa­vir­šiai ne­be­tu­ri ap­sau­gos, jie ima trin­tis tar­pu­sa­vy­je. Dėl to at­si­ran­da stip­rūs skaus­mai, pra­si­de­da už­de­gi­mas, o ju­de­siai bū­na su­var­žy­ti. To­kie pa­tys ne­ma­lo­nu­mai ga­li var­gin­ti ir jau­nes­nius žmo­nes – tuos, ku­rie tu­ri ant­svo­rio ar­ba la­bai in­ten­sy­viai spor­tuo­ja, taip pat tuos, ku­rie daug lai­ko pra­lei­džia sto­vė­da­mi, dir­ba sto­vi­mą dar­bą“, – sa­kė vais­ti­nin­kė.

Jos tei­gi­mu, są­na­rių skaus­mas yra la­bai in­di­vi­dua­lus da­ly­kas. Vie­niems tai ga­li bū­ti lai­ki­nas ne­ga­la­vi­mas, ki­tiems – sig­na­li­zuo­ti apie rim­tų ne­ma­lo­nu­mų pra­džią. „Skau­dė­ti są­na­rius pra­de­da dėl įvai­riau­sių prie­žas­čių: gal per­ša­lo­te, su­mu­šė­te ar pa­tem­pė­te są­na­rį – toks skaus­mas tu­rė­tų praei­ti ir ne­be­pa­si­kar­to­ti. Jei esa­te vy­res­nio am­žiaus, ti­kė­ti­na, kad skaus­mas jau nė­ra lai­ki­no po­bū­džio. Paū­mė­jęs jis ap­rims, bet pa­skui ga­li ir vėl kar­to­tis“, – kal­bė­jo E. Na­ce­vi­čie­nė.

Mo­te­ris są­na­rių skaus­mai daž­nai pra­de­da var­gin­ti me­no­pau­zės me­tu, kai or­ga­niz­me kei­čia­si hor­mo­nų pu­siaus­vy­ra. „Są­na­riai, ro­dos, bū­na su­stin­gę. Ypač skaus­mą mo­te­rys ima jus­ti lip­da­mos laip­tais – jis nuo klu­bo ke­liau­ja že­myn. Kar­tais skaus­mas bū­na toks stip­rus, kad ne­beaiš­ku, ar skau­da są­na­rį, ar vi­są kau­lą“, – sa­kė „Eu­ro­vais­ti­nės“ at­sto­vė.

Vais­ti­nin­kė pa­ta­ria rū­pin­tis sa­vi­mi ir sau­go­tis, ypač steng­tis ne­per­šal­ti ru­de­nį, ne­su­šal­ti ko­jų, o jei pra­si­dė­jo są­na­rių už­de­gi­mas, są­na­rys iš­ti­no ar­ba skaus­mas yra ne­pa­ke­lia­mas, rei­kia ne­del­siant kreip­tis į šei­mos gy­dy­to­ją ir jo­kiu bū­du ne­ken­tė­ti, ne­leis­ti li­gai įsi­se­nė­ti.

Prie ge­ros są­na­rių veik­los pri­si­de­da tin­ka­ma mi­ty­ba, taip pat rei­kė­tų ger­ti pa­kan­ka­mai skys­čių. Jei daug spor­tuo­ja­te, dir­ba­te ak­ty­vų fi­zi­nį dar­bą ar­ba esa­te vy­res­nio am­žiaus, rei­kė­tų var­to­ti są­na­rių veik­lą stip­ri­nan­čius mais­to pa­pil­dus, o prieš bet ko­kią ak­ty­ves­nę veik­lą – ap­šil­ti, pa­si­mankš­tin­ti, net jei ren­gia­tės dirb­ti dar­že, so­de ar prie na­mų.

Jei skaus­mas vis dėl­to pra­si­dė­jo ar­ba var­gi­na pe­rio­diš­kai, pa­tar­ti­na jį mal­šin­ti spe­cia­liais te­pa­liu­kais. Skau­dan­čius są­na­rius nu­ra­mi­na, at­pa­lai­duo­ja ir spe­cia­lūs gy­do­mie­ji pleist­rai.

Užsk. 6539


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą
* Rašytojos Dainos Opolskaitės knyga įvertinta solidžia premija
* Paramos renginiai padeda augti talentams
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas