„Santaka“ / Vilkaviškiečiai ir anykštėnai darnios energetikos mokėsi iš norvegų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-04 06:36

Dalinkitės:  


Hedmarko apskrities prezidentas A. Nergardas sutartį pasirašiusiems Vilkaviškio rajono merui A. Bagušinskui ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui V. Patumsiui linkėjo sėkmingo bendradarbiavimo.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vilkaviškiečiai ir anykštėnai darnios energetikos mokėsi iš norvegų

Eglė MIČIULIENĖ

Penk­ta­die­nį Viš­ty­ty­je su­reng­tas se­mi­na­ras, ku­rio me­tu bu­vo pa­si­ra­šy­ta bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis tarp Vil­ka­viš­kio ir Anykš­čių ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bių.

Per­nai sep­ty­nios Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bės, tarp jų – ir Vil­ka­viš­kio bei Anykš­čių, pri­si­jun­gė prie sa­va­no­riš­ko Eu­ro­pos Są­jun­gos Me­rų pa­kto ir įsi­pa­rei­go­jo iki 2020 me­tų dau­giau kaip 20 pro­cen­tų su­ma­žin­ti šilt­na­mio efek­tą su­ke­lian­čių du­jų iš­me­ti­mą.

Siek­da­mi šio tiks­lo, su­si­tel­kė pen­ki par­tne­riai: Vil­ka­viš­kio ir Anykš­čių ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bės, VšĮ „DVI Dar­naus vys­ty­mo ini­cia­ty­vos“, Nor­ve­gi­jos Hed­mar­ko ap­skri­ties ad­mi­nist­ra­ci­ja bei kon­sul­ta­ci­nė kom­pa­ni­ja „New Ener­gy Per­for­man­ce AS“.

Šios or­ga­ni­za­ci­jos nuo va­sa­rio mė­ne­sio ėmė­si kar­tu įgy­ven­din­ti pro­jek­tą „Nor­ve­gi­jos pa­tir­ties pri­tai­ky­mas ska­ti­nant at­si­nau­ji­nan­čios ener­gi­jos pa­nau­do­ji­mą Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bė­se“.

Pro­jek­to me­tu VšĮ „DVI Dar­naus vys­ty­mo ini­cia­ty­vos“ ren­gė mo­ky­mus Vil­ka­viš­kio bei Anykš­čių ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bių dar­buo­to­jams, vy­ko pro­jek­to par­tne­rių su­si­ti­ki­mai, lie­tu­viai bu­vo iš­vy­kę pa­tir­ties mai­nų vi­zi­to į Nor­ve­gi­ją.

Praė­ju­sį penk­ta­die­nį į Viš­ty­tį, kai­mo tu­riz­mo so­dy­bą, su­si­rin­kę pro­jek­to par­tne­riai pa­si­da­li­jo pa­siek­tais re­zul­ta­tais, įgy­ta pa­tir­ti­mi.

Į bai­gia­mą­jį se­mi­na­rą at­vy­kęs Hed­mar­ko ap­skri­ties pre­zi­den­tas Arn­fin­nas Ner­gar­das su se­mi­na­ro da­ly­viais pa­si­da­li­jo vie­šo­jo pla­na­vi­mo pa­tir­ti­mi, kal­bė­jo apie ener­ge­ti­kos pla­na­vi­mą. Nor­ve­gas pri­pa­ži­no, jog jų kraš­tas ap­do­va­no­tas ge­ro­kai di­des­niu tiek at­si­nau­ji­nan­čių, tiek iš­sen­kan­čių ener­gi­jos šal­ti­nių kie­kiu: kriok­liais, du­jo­mis, naf­ta. Ta­čiau šio­je ša­ly­je sa­vi­val­dy­bės ir ap­skri­tys jau pen­ke­rius me­tus ren­gia sa­vo dar­nios ener­ge­ti­kos pla­nus, ku­rių pa­grin­di­nis sie­kis – su­ma­žin­ti nei­gia­mą įta­ką kli­ma­to kai­tai efek­ty­viau var­to­jant ener­gi­ją ir ska­ti­nant at­si­nau­ji­nan­čią ener­ge­ti­ką.

Se­mi­na­ro or­ga­ni­za­to­rės In­ga Rin­gai­lai­tė bei Ir­ma Ma­ro­zie­nė iš VšĮ „DVI Dar­naus vys­ty­mo ini­cia­ty­vos“ pri­sta­tė pa­tį pro­jek­tą bei dar­nios ener­ge­ti­kos pla­nų ren­gi­mo me­to­di­ką.

Pro­jek­to me­tu pa­reng­tus dar­nios ener­ge­ti­kos pla­nus iš­dės­tė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no me­ro pa­dė­jė­jas Al­gi­man­tas Mac­ke­vi­čius ir Anykš­čių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės vyr. spe­cia­lis­tė Vi­ta Bub­liaus­kai­tė.

Se­mi­na­ro me­tu ne­ma­žai dė­me­sio skir­ta geo­ter­mi­nės ener­gi­jos pa­nau­do­ji­mo tech­no­lo­gi­joms.

La­bai įdo­mų ty­ri­mą apie geo­ter­mi­nės ener­gi­jos pa­nau­do­ji­mo per­spek­ty­vas Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne pri­sta­tė Vil­niaus uni­ver­si­te­to pro­fe­so­rius ha­bil. dr. Sau­lius Šliau­pa. Pa­sak pro­fe­so­riaus, geo­ter­mi­nis šil­dy­mas – vie­nin­te­lė ener­ge­ti­kos sri­tis, ku­ri yra šim­tu pro­cen­tų eko­lo­giš­ka. S. Šliau­pos tei­gi­mu, Vil­ka­viš­kio ra­jo­nas yra dau­ge­liu at­žvil­gių pa­lan­ki vie­to­vė geo­ter­mi­nei ener­gi­jai iš­gau­ti, o van­dens su­dė­tis tin­ka­ma bal­neo­lo­gi­niam pa­nau­do­ji­mui. Re­mian­tis pre­li­mi­na­riais skai­čia­vi­mais, geo­ter­mi­nio šil­dy­mo įren­gi­nių sta­ty­ba kai­nuo­tų apie 15–20 mi­li­jo­nų li­tų, bet tai at­si­pirk­tų maž­daug per pen­ke­rius me­tus. Moks­li­nin­kas pa­brė­žė, kad jo pa­teik­ti duo­me­nys yra tik apy­tiks­liai, o no­rint im­tis konk­re­čių dar­bų rei­kia pa­reng­ti at­ski­rą stu­di­ją.

Su­si­ti­ki­mo pa­bai­go­je Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas ir Anykš­čių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas Va­len­ti­nas Pa­tum­sis pa­si­ra­šė dvie­jų sa­vi­val­dy­bių bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tį bei ap­si­kei­tė su­ve­ny­rais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas