„Santaka“ / Moderni technika taupo ūkininkų laiką ir pinigus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-01 05:53

Dalinkitės:  


„New Hol­land T7070 Au­to­com­mand“ ir „Horsch Pron­to 4DC“ sė­ja­mo­ji – pui­kus „due­tas“, lei­džian­tis su­ma­žin­ti iš­lai­das ir su­tau­py­ti lai­ko.

Autorės nuotr.


Moderni technika taupo ūkininkų laiką ir pinigus

Šį­met į Su­val­ki­ją at­ke­lia­vo dar vie­nas „New Hol­land T7070 Au­to­com­mand“ ti­po trak­to­rius. Juo sa­vo lau­kus dir­ba Žvirgž­dai­čių ūki­nin­kė Sta­sė Zlo­to­gū­ro­vie­nė. 2010 me­tų trak­to­riu­mi pri­pa­žin­tą „New Hol­land T7070“ ša­kie­tė įsi­gi­jo penk­to­ji, o Lie­tu­vo­je jų jau dar­buo­ja­si ar­ti dvie­jų de­šim­čių.

Tik pa­si­ro­džiu­si se­ri­ja T7000 rin­ko­je ta­po sėk­min­giau­siu pro­duk­tu. Tai – dau­giau­siai ap­do­va­no­ji­mų per vi­są trak­to­rių is­to­ri­ją pel­niu­si že­mės ūkio tech­ni­ka.

Ga­lin­giau­sio šios se­ri­jos trak­to­riaus „New Hol­land T7070 Au­to­com­mand“ ga­lin­gu­mas yra 225 ark­lio ga­lių (AG), o su ga­lios val­dy­mo sis­te­ma ga­lin­gu­mas pa­sie­kia­mas net iki 251 AG. Trak­to­rius komp­lek­tuo­ja­mas su nau­jos kar­tos be­laip­te trans­mi­si­ja, ku­rią su­kū­rė ir iš­ban­dė trak­to­rių ga­mi­nan­ti kom­pa­ni­ja. Ši trans­mi­si­ja įga­li­na ne­pert­rau­kia­mai per­duo­ti su­ka­mą­jį mo­men­tą kei­čian­tis va­žia­vi­mo grei­čiui, o jo dia­pa­zo­nas la­bai pla­tus – nuo 0,03 km/h iki 50 km/h. Ga­lin­ga trak­to­riaus hid­rau­li­nė sis­te­ma ga­li sa­vo ga­li­ne pa­ka­ba pa­kel­ti net 10 463 kg sve­rian­čią že­mės ūkio ma­ši­ną. Trak­to­riaus ka­bi­no­je vos jau­čia­mas ga­lin­go va­rik­lio gaus­mas – triukš­mo ly­gis tik 69,6 dB(A), kaip ir leng­vo­jo au­to­mo­bi­lio sa­lo­ne. Šis trak­to­rius su be­laip­te trans­mi­si­ja su­tei­kia ga­li­my­bę tiks­liai pa­rink­ti va­žia­vi­mo grei­tį, ku­ris ypač svar­bus op­ti­ma­liam pa­dar­gų dar­bo re­ži­mui, su­da­ro ga­li­my­bę dir­bant mak­si­ma­liu na­šu­mu tau­py­ti de­ga­lus. Šis S. Zlo­to­gū­ro­vie­nės pir­ki­nys lei­džia op­ti­ma­liais ter­mi­nais su mi­ni­ma­lio­mis iš­lai­do­mis at­lik­ti ūkio dar­bus.

Ru­de­niop, prieš pat sė­ją, ša­kie­tė prie nau­jo­jo trak­to­riaus įsi­gi­jo ir 4 m plo­čio „Horsch Pron­to 4DC“ sė­ja­mą­ją. Tai pui­kus de­ri­nys nau­ja­jam trak­to­riui.

„Pron­to DC“ – uni­ver­sa­li dis­ki­nė pneu­ma­ti­nė sė­ja­mo­ji su že­mės įdir­bi­mo ir trą­šų įter­pi­mo sis­te­ma. Sė­ja­mo­ji lei­džia tiks­liai įterp­ti sėk­las bet ko­kio­mis dir­vos są­ly­go­mis – po ari­mo, mi­ni­ma­laus dir­bi­mo ar­ba tie­sio­giai į ra­žie­ną. „Disc­Sys­tem“ dvie­jų ei­lių įdir­bi­mo dis­kai efek­ty­viai pu­re­na, ly­gi­na dir­vo­že­mį ir taip su­ku­ria smul­kios struk­tū­ros dir­vą. Kar­py­ti 46 cm skers­mens dis­kai leng­vai įsi­skver­bia net į kie­tą pa­vir­šių. Šie dis­kai su­jung­ti su ap­sau­gi­niais amor­ti­za­to­riais, ku­rie op­ti­ma­liai pri­tai­ko dis­kus prie že­mės pa­vir­šiaus ir ap­sau­go juos nuo ak­me­nų. Tan­ki­ni­mo vo­las pa­ti­ki­mas ir veiks­min­gas tan­ki­nant ir ly­gi­nant dir­vą prieš kiek­vie­ną sė­ji­mo dis­ką. Di­de­lis 78 cm skers­mens pa­dan­gi­nis vo­las rei­ka­lau­ja ma­žai ga­lios, o spe­cia­liam vo­lo AS pro­fi­liui ne­rei­kia va­lik­lių. „Tur­bo­Disc“ yra sun­kus ir tvir­tas dvi­gu­bų dis­kų no­ra­gė­lis su sėk­los pri­spau­di­mo lie­žu­vė­liu bei pri­spau­di­mo ra­tu­ku. Pui­kios no­ra­gė­lio pri­si­tai­ky­mo prie dir­vos pa­vir­šiaus sa­vy­bės lei­džia jam ske­nuo­ti dir­vą 15 cm in­ter­va­lu, o in­teg­ruo­tas pri­vo­la­vi­mo ra­tu­kas lei­džia tiks­liai ir to­ly­giai re­gu­liuo­ti sėk­los įter­pi­mo gy­lį. „Drill­Ma­na­ger“ kom­piu­te­ris už­tik­rina tiks­lią sė­ja­mo­sios kont­ro­lę, o kont­ro­li­niai ju­tik­liai nuo­lat pa­teikia in­for­ma­ci­ją apie sėk­los ir trą­šų srau­tą.

Rei­kia pa­brėž­ti tai, kad sė­ji­mo grei­tis ga­li vir­šy­ti 12 km/h ir dėl to ne­nu­ken­čia sė­jos ko­ky­bė, nes dvi­gu­bas dis­kas tu­ri ap­sau­gą, ku­ri ne­lei­džia sėk­loms iš­šok­ti ant dir­vos pa­vir­šiaus. Tai la­bai svar­bu vi­suo­se ūkiuo­se, kur rei­kia pa­sė­ti di­de­lius plo­tus op­ti­ma­liu lai­ku.

Tau­py­mas – ypač ak­tua­lus šiais ne­leng­vais lai­kais, tad iš­lai­dos ge­rai tech­ni­kai grei­tai at­si­per­ka, o ūki­nin­kas ga­li džiaug­tis ne tik pa­ty­ręs ma­žiau iš­lai­dų, bet ir su­tau­pęs bran­gaus lai­ko. Tu­rint to­kią tech­ni­ką, anot S. Zlo­to­gū­ro­vie­nės, ir šiais ne­pa­lan­kiais me­tais sė­ja di­de­lių pro­ble­mų ne­su­da­rė.

Ver­ta įsi­gy­ti šias ma­ši­nas, nes mi­nė­ta tech­ni­ka pre­kiau­jan­ti AB „Ly­tag­ra“ šiuo me­tu per­kan­tie­siems bet ku­rį „Horsh“ pa­dar­gą ati­de­da mo­kė­ji­mą iki atei­nan­čių me­tų sau­sio 1 d. Su­si­do­mė­ju­sie­ji ga­li kreip­tis į re­gio­no va­dy­bi­nin­ką Arū­ną Kem­fer­tą tel. 8 612 33 701.Ie­va KER­ŠY­TĖ

Užsk. 6457


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas