„Santaka“ / Tėvai – vaikų ugdymo bendražygiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-10-01 05:50

Dalinkitės:  


Tėvai – vaikų ugdymo bendražygiai

Vis daž­niau ly­ja, o ant šla­pio ir šva­raus ša­li­gat­vio lyg ma­žy­tės sau­ly­tės gel­to­nuo­ja nu­kri­tę me­džių la­pai. Net gai­la už­min­ti. Te­gu švie­čia, te­gu džiu­gi­na grįž­tan­čius iš mo­kyk­los tė­vus, ką tik mo­ky­to­jų glo­bai pa­li­ku­sius sa­vo bran­giau­sią tur­tą – vai­kus. Kaž­kas ne­duo­da ra­my­bės. Vėl no­ri­si mąs­ty­ti, da­ly­tis min­ti­mis apie auk­lė­ji­mą, ug­dy­mą, pe­da­go­gi­nius džiaugs­mus ir ne­ri­mus...

Tur­būt nė­ra žmo­gaus, ku­ris ne­no­rė­tų ko nors keis­ti šian­die­ni­nia­me gy­ve­ni­me. Vie­nas iš bū­dų, kaip pa­siek­ti pa­gei­dau­ja­mų po­ky­čių, – tai at­sa­kin­giau au­gin­ti ir ug­dy­ti ma­žuo­sius. In­ves­ti­ci­jos į vai­kus ne­pa­keis vis­ko iš kar­to, čia ir da­bar. Tam rei­kia ne­ma­žai lai­ko, va­lios, ži­no­ji­mo ir jė­gų. Ar daž­nai pri­si­me­na­me po­sa­kį, kad vai­ko auk­lė­ji­mas pra­de­da­mas de­vy­nis mė­ne­sius prieš gims­tant jo mo­ti­nai? Bet lie­tu­vių pa­tar­lės kal­ba: „Ko nau­jas puo­das pri­si­ge­ria, tuo ir se­nas at­si­duos“, „Ge­ra pra­džia – pu­sė dar­bo“ ar­ba „Pra­džia dar­bą gai­ši­na.“

Vi­sų žmo­nių klai­dų prie­žas­tys glū­di praei­ty­je, ku­rios mes tik­rai ne­sug­rą­žin­si­me ir ne­pa­kei­si­me. Da­bar mes ga­li­me tik tvir­tai ap­si­spręs­ti ir ieš­ko­ti bū­dų, kaip iš­veng­ti klai­dų auk­lė­jant ir ug­dant sa­vo vai­kus, ku­riems pri­klau­sys gy­ve­ni­mas maž­daug po dvi­de­šim­ties tris­de­šim­ties me­tų. Tai ne­pap­ras­tai su­dė­tin­gas ir at­sa­kin­gas dar­bas. Vie­na šei­ma ar­ba vie­na mo­kyk­la tik­rai bus be­jė­gė.

„Bū­ti – tai, kad kiek­vie­nas bū­tų kiek­vie­nam bend­ra­žy­gis, nes tik taip ga­li­te ti­kė­ti, kad pa­siek­si­te sa­vo tiks­lą“,–- mo­ko K. Džib­ra­nas. Tė­vų ir mo­kyk­los tiks­las – užau­gin­ti žmo­gų, ku­ris veiks­min­gai ga­lė­tų iš­spręs­ti įvai­rias gy­ve­ni­mo pro­ble­mas, pa­žin­tų ir nuo­lat to­bu­lin­tų sa­vo ga­lias, ge­bė­tų su­si­val­dy­ti ir bend­rau­ti, kri­tiš­kai mąs­ty­ti ir priim­ti spren­di­mus. Šei­ma ir pe­da­go­gai yra bend­ra­žy­giai, ke­liau­jan­tys vie­no tiks­lo – vai­ko ug­dy­mo – kryp­ti­mi. Kaip paukš­čiui rei­ka­lin­gi du spar­nai, taip vai­kui rei­ka­lin­ga šei­ma ir mo­kyk­la. Ne­ge­rai, kai šie bend­ra­žy­giai, užuo­t bu­vę vai­ko ug­dy­mo par­tne­riais, vie­ni ki­tų at­žvil­giu vyk­do tei­sė­jo ir pro­ku­ro­ro funk­ci­jas. Kar­tu ke­liau­jan­tys pri­va­lo bū­ti są­ži­nin­gi vie­ni ki­tiems, at­vi­ri ir įsi­klau­san­tys, at­jau­čian­tys ir pa­de­dan­tys. Jei­gu suau­gu­sie­ji pa­sieks šios ei­se­nos tiks­lą, mū­sų vai­kai atei­ty­je su­kurs gra­žes­nį, tei­sin­ges­nį, ge­res­nį gy­ve­ni­mą.

Ta­čiau kaip bet ku­ri ke­lio­nė įvei­kia­ma tik ei­nant žings­nis po žings­nio, taip ir ug­dy­mo tiks­las pa­sie­kia­mas laip­te­lis po laip­te­lio. Mes drau­ge tu­ri­me ieš­ko­ti bū­dų, kaip pa­siek­ti, kad vai­kai iš­siug­dy­tų žmo­giš­ko­jo bran­du­mo sa­vy­bes, ku­rios leis­tų jiems sa­va­ran­kiš­kai ir at­sa­kin­gai nau­do­tis sa­vo lais­ve. Mū­sų lau­kia už­da­vi­niai, ku­riuos tu­ri­me iš­spręs­ti ne­prie­kaiš­tin­gai. Koks be­bū­tų vai­kas, jis tu­ri jaus­ti sa­vo ver­tę, bū­ti pri­pa­žin­tas ir my­li­mas ap­lin­ki­nių.

Kal­bant apie mei­lę vai­kams, ne­ga­li­ma pa­mirš­ti reik­lu­mo. Mei­lė be reik­lu­mo užau­gi­na vai­ką lyg dil­gė­lę, sa­va­nau­dį ir dy­gų. Ki­tas už­da­vi­nys – tai ma­žo žmo­gaus sau­gu­mas. Bai­mė bū­ti pa­lik­tam, įskau­din­tam, iš­juok­tam su­kaus­to veiks­mus, ku­rie rei­ka­lin­gi veik­lai, to­bu­lė­ji­mui. Ap­si­ri­bo­ti vai­ko ma­te­ria­li­ne ge­ro­ve, mai­ti­ni­mu ne­pa­kan­ka. Ta­čiau ir šio­je sri­ty­je yra ką keis­ti. Pas­ta­ruo­ju me­tu ypač at­krei­pia­mas dė­me­sys į vai­kų mi­ty­bą, ku­ri to­bu­lin­ti­na ug­dy­mo įstai­go­se ir na­muo­se.

Vai­ko au­gi­ni­mas pri­lygs­ta kū­ry­bai. Vil­ka­viš­kio kraš­to švie­suo­lis, ra­šy­to­jas An­ta­nas Vai­čiu­lai­tis ra­šė: „Džiaugs­mą rei­kia pirk­ti di­de­le šven­tu­mo, au­ko­ji­mo ir mei­lės kai­na.“ Te­gu kiek­vie­ną ma­mą, tė­tį, pe­da­go­gą ir vi­sus, ku­rie nea­be­jin­gi vai­kams, daž­niau ap­lan­ko kū­ry­bos džiaugs­mas. Bū­ki­me bend­ruo­me­niš­kes­ni ir ge­ra­no­riš­kai pa­dė­ki­me vie­ni ki­tiems siek­da­mi ge­ro­vės sa­vo vai­kams – atei­čiai.Jo­vi­ta GRA­KA­VI­NIE­NĖ

Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja

ug­dy­mui


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas