„Santaka“ / Europos paveldo dienų renginiai neaplenkė ir Paežerių dvaro

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-29 22:44

Dalinkitės:  


Restauravus Paežerių dvaro rūmus senų nuotraukų ekspozicija ras nuolatinę vietą, o dabar ji lankytojų laukia antro aukšto salėje. Šią kilnojamąją parodą galima užsisakyti ir į savo mokyklą, įstaigą ar organizaciją.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Europos paveldo dienų renginiai neaplenkė ir Paežerių dvaro

Rug­sė­jo 17–26 die­no­mis vi­so­je Lie­tu­vo­je vy­ko Eu­ro­pos pa­vel­do die­nų ren­gi­niai. Jų me­tu bu­vo pri­sta­to­mos gar­siau­sios Lie­tu­vos Di­džio­sios Ku­ni­gaikš­tys­tės gi­mi­nės. Ši kul­tū­ri­nė pro­gra­ma neap­len­kė ir Pae­že­rių dva­ro.

Mū­sų ra­jo­no žmo­nės bu­vo pa­kvies­ti į ren­gi­nį „Pae­že­rių dva­ras. Za­bie­lų, Gav­rons­kių ir Vai­lo­kai­čių šei­mos“. Ja­me pra­ne­ši­mą apie šių šei­mų in­dė­lį į dva­ro kū­ri­mo­si bei kles­tė­ji­mo lai­ko­tar­pį skai­tė is­to­ri­kas, dau­ge­lio straips­nių apie Vil­ka­viš­kio dva­rus au­to­rius Arū­nas Ser­nec­kas. Vė­liau ren­gi­nio ve­dė­ja Ja­ni­na Kur­ti­nai­tie­nė pa­brė­žė, kad nors ir daug žmo­nių pri­si­dė­jo prie dva­ro kū­ri­mo­si bei kles­tė­ji­mo is­to­ri­jos, ta­čiau di­džiau­sią įta­ką vis dėl­to tu­rė­jo Za­bie­lų, Gav­rons­kių ir Vai­lo­kai­čių šei­mų po­žiū­ris į dva­ro sta­ti­nius, tur­tą bei kul­tū­ri­nį gy­ve­ni­mą.

Žal­gi­rio mū­šio įta­ką Lie­tu­vai ana­li­za­vo kny­gų apie Ma­ri­jam­po­lę ir Sū­du­vą au­to­rius Kęs­tu­tis Su­ba­čius.

Aso­cia­ci­jos Sū­du­vos kul­tū­ros fon­do pir­mi­nin­kė Dai­va Kli­ma­vi­čie­nė pa­si­da­li­jo įspū­džiais iš va­sa­rą vy­ku­sios eks­kur­si­jos į Griun­val­dą, kur da­ly­va­vo Žal­gi­rio mū­šio 600-ųjų me­ti­nių ren­gi­niuo­se. Ji taip pat pri­sta­tė Sū­du­vos kul­tū­ros fon­do veik­lą bei atei­ties pla­nus.

„Džiau­giuo­si, kad Pae­že­rių dva­ras yra at­vi­ras vi­siems. Sma­gu, jog čia vis dar iš­lai­ko­ma kul­tū­ros au­ra, – ma­ty­ti, kad žmo­nės, ku­rie čia gy­ve­no, ne­sto­ko­jo dva­si­nio pe­no“, – kal­bė­jo D. Kli­ma­vi­čie­nė.

Su­si­rin­ku­sie­siems kon­cer­ta­vo Pa­sau­lio ky­bar­tie­čių drau­gi­jos mo­te­rų vo­ka­li­nis an­samb­lis „Sen­jo­ros“ (va­do­vė Ir­ma Men­čins­kie­nė). Bu­vo ga­li­ma ap­žiū­rė­ti nuo­trau­kų pa­ro­dą, ku­rio­je pub­li­kuo­tos iliust­ra­ci­jos iš Nep­rik­lau­so­my­bės ak­to sig­na­ta­ro, bu­vu­sio dva­ro šei­mi­nin­ko Jo­no Vai­lo­kai­čio duk­ros Ra­mu­tės Vai­lo­kai­ty­tės as­me­ni­nio ar­chy­vo. Vie­no­je iš nuo­trau­kų – dvie­jų kar­tų dva­ro šei­mi­nin­kės: Alek­sand­ra Vai­lo­kai­tie­nė bei Ana Gav­rons­kie­nė.

„Kai Gav­rons­kiai par­da­vė dva­rą Vai­lo­kai­čiams, A. Gav­rons­kie­nė iš­vy­ko į Len­ki­ją ir dau­giau jos nie­kas nie­ka­da ne­ma­tė. La­bai no­rė­jo­me gau­ti ko­kią nors jos nuo­trau­ką. Vi­sur išieš­ko­jo­me, bet pa­stan­gos bu­vo be­vai­sės. Kai fil­ma­vo lai­dą apie dva­rą, pa­si­kvie­tė­me ky­bar­tie­tę Ire­ną Ba­ce­vi­čie­nę. Šiai var­tant sa­vo ar­chy­vus, pa­ma­čiau nuo­trau­ką, ku­rio­je bu­vo nu­fo­tog­ra­fuo­tos dvi mo­te­rys. Kai pa­sa­kė, jog tai A. Gav­rons­kie­nė ir A. Vai­lo­kai­tie­nė, man net ža­dą atė­mė“, – pri­si­mi­nė J. Kur­ti­nai­tie­nė.

„Ly­giai prieš 20 me­tų šia­me dva­re su­ti­kau R. Vai­lo­kai­ty­tę. Nuo to lai­ko mes taip su­si­bi­čiu­lia­vo­me, kad mus iš­skirs tur­būt tik mir­tis. Kai pra­ne­šiau, jog Pae­že­rių dva­ras no­rė­tų gau­ti bei eks­po­nuo­ti nuo­trau­kas iš jos šei­mos gy­ve­ni­mo, ji la­bai ap­si­džiau­gė“, – pa­sa­ko­jo I. Ba­ce­vi­čie­nė.

Ren­gi­nio me­tu sve­čiai ga­lė­jo ap­žiū­rė­ti ne tik nuo­trau­kas iš as­me­ni­nio R. Vai­lo­kai­ty­tės ar­chy­vo, bet ir pa­si­gė­rė­ti res­tau­ruo­jant dva­rą ap­tik­tais ra­di­niais: kny­go­mis, laiš­kais, in­dais.

Prog­ra­mą už­bai­gė kon­cer­tas, ku­ria­me gro­jo Ge­di­mi­nas Kvik­lys (for­te­pi­jo­nas) bei Ro­ber­tas Bei­no­ris (obo­jus).And­rius GRY­GE­LAI­TIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas