„Santaka“ / Kerštautojai paliko ūkininką be technikos ir pašarų žiemai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-29 06:51

Dalinkitės:  


Eko­lo­giš­kai ūki­nin­kau­jan­tis Jo­nas Za­ka­raus­kas ap­stul­bo, iš ry­to ra­dęs su­pjaus­ty­tus 60 šie­nai­nio ri­ti­nių, per­pjau­tas vi­sos tu­ri­mos tech­ni­kos pa­dan­gas.

Autorės nuotr.


Kerštautojai paliko ūkininką be technikos ir pašarų žiemai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penk­ta­die­nis Būd­vie­čių kai­me (Pa­je­vo­nio sen.) gy­ve­nan­čio Jo­no Za­ka­raus­ko so­dy­bo­je pra­si­dė­jo kaip įpras­tai – anks­ty­vas kė­li­ma­sis ir gy­vu­lių liuo­ba jau se­niai ta­po kiek­vie­no ry­to ri­tua­lu.

Šį kartą ūki­nin­ko, apie pu­sę sep­tin­tos išė­ju­sio į kie­mą, lau­kė ko­jas pa­ker­tan­tis vaiz­das: vi­sos tech­ni­kos, įskai­tant ir leng­vuo­sius au­to­mo­bi­lius bei že­mės ūkio ma­ši­nas, ra­tai bu­vo su­pjaus­ty­ti ke­lio­se vie­to­se. Prie tvar­tų vė­jy­je ple­vė­sa­vo per­rėž­tų šie­nai­nio ri­ti­nių plė­ve­lė.

– Kas neū­ki­nin­kau­ja, tik­rai ne­sup­ran­ta, ką tai reiš­kia, – su jau­du­liu bal­se pa­sa­ko­jo žmo­gus. – Au­gi­nu apie 30 kar­vių su prieaug­liu, tu­riu bū­rį avių, ož­kų. Vi­siems rei­kia pa­ša­ro. O praar­džius šie­nai­nio ri­ti­nį, jį rei­kia bent per 5 die­nas su­nau­do­ti. Pas­kui pa­ša­ras jau nie­kur ne­tin­ka. Va­di­na­si, vi­sus 60 ri­ti­nių man teks iš­mes­ti. O kuo tech­ni­ka čia dė­ta?..

Po­li­ci­jos su­ves­ti­nė­se ra­šo­ma, kad pa­da­ry­ta 6760 Lt ža­la. Tik kiek iš tik­rų­jų tai kai­nuos pa­ša­ro žie­mai ne­te­ku­siam ūki­nin­kui?

Eko­lo­giš­kai ūki­nin­kau­jan­tis J. Za­ka­raus­kas va­di­na sa­ve ma­žy­čiu kai­mo pa­trio­tu. Jis prieš 20 me­tų dėl as­me­ni­nių prie­žas­čių pa­li­ko sos­ti­nės šur­mu­lį ir at­si­kraus­tė į Ja­kiš­kių kai­mą (Gra­žiš­kių sen.), kur at­siė­mė apie 50 ha tė­vų že­mės.

– Nie­ko ne­tu­rė­jau, atė­jau ant pli­ko lau­ko, – guo­dė­si J. Za­ka­raus­kas. – Ver­čiau­si kaip iš­ma­niau, li­pi­nau mo­lio tvar­tus ir gy­ve­nau. Sun­kiai dir­bau nuo ry­to iki va­ka­ro, kad pra­si­mai­tin­čiau. Prieš ge­rus dve­jus me­tus nu­si­pir­kau ši­tą so­dy­bė­lę, mo­kė­jau pa­sko­lą. Jau, at­ro­do, ga­lė­čiau džiaug­tis gy­ve­ni­mu ir nuo­sta­biu vaiz­du sa­vo val­do­se, tai še tau, kad no­ri...

Vy­riš­kis iš­pa­sa­ko­jo be­veik vi­są sa­vo gy­ve­ni­mo is­to­ri­ją, už­si­mi­nė ir apie konf­lik­tus su kai­my­nu, mi­nė­jo ne­ti­kė­lį su­gy­ven­ti­nės sū­nų, už ku­rį iš­mo­kė­jęs šio pa­siim­tą var­to­ja­mą­ją pa­sko­lą ir ku­ris ne pir­mą kar­tą pri­da­rąs ne­ma­lo­nu­mų. Bū­tent jį su kai­my­nais su­gė­ro­vais vy­ras ir įta­rė pa­da­rius to­kią niek­šy­bę. Mat pa­sku­ti­nį­kart „pra­žai­dęs“ J. Za­ka­raus­ko trak­to­rių, jis pas sa­vo ge­ra­da­rį jau ne­si­ro­do ir gy­ve­na pas nuo­lat iš­gė­ri­nė­jan­tį kai­my­ną.

– Tuo­kart bu­vau iš­vy­kęs į eko­lo­gi­nio ūki­nin­ka­vi­mo kur­sus, tai ma­no „pa­gal­bi­nin­kas“ gir­tas va­žia­vo su trak­to­riu­mi, pa­skui šį kaž­kas atė­mė... Ne­su­pai­sy­si, kaip ten bu­vo, – ne­slė­pė ap­mau­do žmo­gus. – Aš tu­rė­jau su­si­mo­kė­ti 300 li­tų, kad at­siim­čiau trak­to­rių, o jis dar man kerš­tau­ja.

Įvy­kį ty­rę kri­mi­na­li­nės po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai sa­kė, kad tar­ny­bi­nio šuns uos­lė tik pa­tvir­ti­no nu­ken­tė­ju­sio­jo įta­ri­mus. Sek­da­mas pėd­sa­kais, jis nu­ve­dė į įta­ria­mo kai­my­no Romo Šteinio so­dy­bą, ku­rio­je da­bar ir bū­na J. Za­ka­raus­ko su­gy­ven­ti­nės sū­nus Rimas Mačijauskas.

Pir­ma­die­nio ry­tą įtariamieji bu­vo iš­kvies­ti pas ty­rė­jus ir ap­klaus­ti. Ku­ris pri­siims kal­tę ir at­ly­gins nuo­sto­lius ūki­nin­kui, dar neaiš­ku, ta­čiau tai pa­da­ry­ti teks. Abu pa­ža­dė­jo tar­tis su nu­ken­tė­ju­siuo­ju gra­žiuo­ju. Jei ne, jų veiks­mus dėl su­nai­ki­nto sve­ti­mo tur­to įver­tins teis­mas.

Jei­gu šie as­me­nys su nu­ken­tė­ju­siuo­ju ne­su­si­tars ir pa­sta­ra­sis įro­dys, kad nuo­sto­lis dėl pa­ša­rų pra­ra­di­mo yra dar di­des­nis (dau­giau nei 25 MGL), nak­ti­nio „žy­gio“ da­ly­viai teis­mo ga­li bū­ti įver­tin­ti dar rim­čiau ir ne­tgi gau­ti lais­vės atė­mi­mo baus­mę.

Kuo jiems nu­si­kal­to ūki­nin­kas J. Za­ka­raus­kas, nė vie­nas paaiš­kin­ti ne­sugebėjo.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas