„Santaka“ / PA­REIŠ­KI­MAS

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-29 06:49

Dalinkitės:  


PA­REIŠ­KI­MAS

Dėl grės­mių Ky­bar­tų ir Vir­ba­lio mies­tų gy­ven­to­jams bei į Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­jos Ka­li­ning­ra­do sri­tį vyks­tan­tiems žmo­nėms ke­ly­je A7 Ma­ri­jam­po­lė–­Ky­bar­tai–­Ka­li­ning­ra­dasPraė­jo be­veik me­tai, kai Lie­tu­vos Res­pub­li­kos su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos ini­cia­ty­va bu­vo pa­keis­ta Eis­mo sau­gu­mo ge­ri­ni­mo prie­mo­nių sche­ma, pa­reng­ta ak­ci­nės bend­ro­vės „Keltp­ro­jek­tas“, su­de­rin­ta su Vie­šo­sios po­li­ci­jos biu­ro Eis­mo prie­žiū­ros tar­ny­ba ir Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­jos Eis­mo sau­gu­mo sky­riu­mi, bei nu­trauk­ta eis­mo prie­mo­nių par­ka­vi­mo ir ap­tar­na­vi­mo aikš­te­lės, esan­čios J. Ba­sa­na­vi­čiaus g. 55, Ky­bar­tų mies­te, veik­los tvar­ka.

Ten­ka ap­gai­les­tau­ti, kad šis sku­bo­tas veiks­mas su­kė­lė sun­kių pa­sek­mių Ky­bar­tų ir Vir­ba­lio mies­tų gy­ven­to­jams, tran­zi­tu į Ru­si­jos Fe­de­ra­ci­ją vyks­tan­tiems pi­lie­čiams. Taip pat Vals­ty­bės eis­mo sau­gu­mo ko­mi­si­ja ir Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­ja neat­siž­vel­gė į Sa­vi­val­dy­bės siū­ly­mus to­bu­lin­ti esa­mą tvar­ką, pe­rim­ti vi­są aikš­te­lę neat­ly­gin­ti­nai su Sa­vi­val­dy­bės tur­tu ir su­tar­ti­niais įsi­pa­rei­go­ji­mais ar­ba įreng­ti nau­ją au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lę.

Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos ne­veik­lu­mas ir po­li­ti­ka­vi­mas kas­dien tik sun­ki­na pa­dė­tį, ke­lia pa­sie­ny­je įtam­pą ir pa­vo­jų gy­ven­to­jams bei tran­zi­tu vyks­tan­tiems pi­lie­čiams jau ne tik Ky­bar­tų, bet ir Vir­ba­lio mies­tuo­se. Mi­nis­te­ri­ja dėl ne­su­ge­bė­ji­mo spręs­ti iš­skir­ti­nai jos kom­pe­ten­ci­jai pri­skir­to klau­si­mo dėl ei­lių re­gu­lia­vi­mo ir priim­ti pa­pras­tų bei ra­cio­na­lių spren­di­mų, ma­gist­ra­li­nia­me ke­ly­je A7 Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas su­kel­to chao­so, nuė­jo po­li­ti­ka­vi­mo ke­liu, ap­skųs­da­ma Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bą ir jos va­do­vus Vy­riau­sy­bės at­sto­vui, Lie­tu­vos Res­pub­li­kos ge­ne­ra­li­nei pro­ku­ra­tū­rai, Lie­tu­vos Res­pub­li­kos spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bai, Fi­nan­si­nių nu­si­kal­ti­mų ty­ri­mų tar­ny­bai prie Vi­daus rei­ka­lų mi­nis­te­ri­jos, Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bės kont­ro­lei. Ta­čiau jo­kių fak­tų apie pa­žei­di­mus ne­bu­vo nu­sta­ty­ta, kaip ir da­bar­ti­nio mi­nist­ro, tuo me­tu bu­vu­sio Sei­mo na­rio, E. Ma­siu­lio dar 2003 m. ini­ci­juo­tų pa­na­šių ty­ri­mų me­tu.

Vals­ty­bė ir Sa­vi­val­dy­bė dėl tvar­kos pa­kei­ti­mo pra­ra­do ne­ma­žai pa­ja­mų mo­kes­čių for­ma. Be to, iš­ki­lo grės­mė dėl dar­bo vie­tų iš­sau­go­ji­mo, yra at­leis­ta ar bus at­leis­ta dau­giau kaip tris­de­šimt dar­buo­to­jų, dir­bu­sių UAB „Vil­de­ga“ ir UAB „Sa­mo­ras“.

Šiuo me­tu ren­gia­mas pro­jek­tas, pa­gal ku­rį kro­vi­ni­niai au­to­mo­bi­liai bū­tų ri­kiuo­ja­mi ma­gist­ra­li­nia­me ke­ly­je Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas, o leng­vie­ji au­to­mo­bi­liai bū­tų ri­kiuo­ja­mi Ky­bar­tų mies­to cent­ri­nė­je J. Ba­sa­na­vi­čiaus gat­vė­je. Tai tik pa­gi­lins esa­mas pro­ble­mas gy­ven­to­jams šiuo­se mies­tuo­se ir pa­di­dins eis­mo ne­lai­mių ri­zi­ką. Šis ren­gia­mas pro­jek­tas neišsp­ren­džia svar­biau­sio klau­si­mo – gy­ven­to­jų rim­ties, sau­gu­mo ir vie­šo­sios tvar­kos už­tik­ri­ni­mo. Ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bai vis di­des­nį su­si­rū­pi­ni­mą ir ne­ri­mą ke­lia Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos pri­siim­ta vie­na­ša­liš­ka at­sa­ko­my­bė dėl su­si­da­riu­sios si­tua­ci­jos ir dėl ne­su­ge­bė­ji­mo su­val­dy­ti pa­dė­tį be įtam­pos ir pa­vo­jų Ky­bar­tų, Vir­ba­lio mies­tų gy­ven­to­jams bei vi­siems, va­žiuo­jan­tiems ma­gist­ra­li­niu ke­liu A7 pa­sie­nio ruo­že. Ši si­tua­ci­ja kas­dien rei­ka­lau­ja di­de­lių vals­ty­bės ir Sa­vi­val­dy­bės lė­šų, nuo­la­ti­nio po­li­ci­jos pa­rei­gū­nų bu­dė­ji­mo, su tuo su­si­ju­sių žmo­giš­kų­jų ir fi­nan­si­nių iš­tek­lių, o liūd­niau­sia – jau ir žmo­nių au­kų.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė pra­šo Lie­tu­vos Res­pub­li­kos su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos ir Vals­ty­bės eis­mo sau­gu­mo ko­mi­si­jos priim­ti spren­di­mus, sta­bi­li­zuo­jan­čius pa­dė­tį, pir­miau­sia už­tik­ri­nant žmo­nių sau­gu­mą ir rim­tį.Al­gir­das BA­GU­ŠINS­KAS

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos pir­mi­nin­kas

Užsk. 6390


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas