„Santaka“ / Pareigūnai teisinosi ir žadėjo taisyti klaidas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-27 06:19

Dalinkitės:  


Pareigūnai teisinosi ir žadėjo taisyti klaidas

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vi­suo­me­ni­nės ta­ry­bos po­sė­dy­je šį­kart ne tik iš­klau­sy­tos pa­rei­gū­nų dar­bo ata­skai­tos, bet ir iš­sa­ky­ta ne­ma­žai prie­kaiš­tų po­li­ci­jai.Nu­si­kal­ti­mų dau­gė­ja

Jau ke­le­rius me­tus į po­sė­džius be­si­ren­kan­ti Vi­suo­me­ni­nė ta­ry­ba prie ra­jo­no Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to tei­kia pa­siū­ly­mus, kaip efek­ty­vin­ti po­li­ci­jos dar­bą. Pa­rei­gū­nai ta­ry­bos na­rius, tarp ku­rių yra vers­li­nin­kų, po­li­ti­kų, se­niū­nų, jau­ni­mo įstai­gų at­sto­vų ir kt., pir­miau­sia su­pa­žin­di­no su sa­vo veik­los re­zul­ta­tais. O pa­sta­rie­ji šie­met liūd­nes­ni nei per­nai. Per 8 šių me­tų mė­ne­sius nu­si­kals­ta­mų vei­kų skai­čius išau­go iki 399 (per­nai bu­vo 393), ta­čiau jų išaiš­ki­na­mu­mo ro­dik­lis pa­ge­rė­jo (nuo 47,3 pro­c. išau­go iki 50,6 pro­c.).

Pa­ly­gin­ti su praė­ju­siais me­tais, la­bai su­ma­žė­jo va­gys­čių iš bu­tų. Ata­skai­tą skai­tęs Vie­šo­sios tvar­kos sky­riaus vir­ši­nin­kas Kęs­tu­tis Žir­nia­vi­čius šio ma­žė­ji­mo prie­žas­ti­mi įvar­di­jo pre­ven­ci­nį dar­bą: su­si­kū­ru­sias sau­gios kai­my­nys­tės gru­pes, bend­ra­vi­mą su bend­ruo­me­nių pir­mi­nin­kais, in­for­ma­ci­jos pa­si­kei­ti­mą su ko­le­go­mis iš ki­tų ra­jo­nų, in­for­ma­ci­ją apie nu­si­kal­ti­mų po­bū­dį per ži­niask­lai­dos prie­mo­nes.

At­li­kus ana­li­zę, ku­rio­je te­ri­to­ri­jo­je pa­dau­gė­jo, pa­vyz­džiui, va­gys­čių ar ki­tų nu­si­kal­ti­mų, pa­rei­gū­nai slap­tai ste­bi tas vie­to­ves, kad ga­lė­tų už­fik­suo­ti įtar­ti­nus as­me­nis. Rei­dų me­tu stab­do­mos trans­por­to prie­mo­nės ir tik­ri­na­mi jo­se esan­čių as­me­nų an­ke­ti­niai duo­me­nys, ba­ga­žas.

Šie­met su­ras­ta ir su­nai­kin­ta 65,66 lit­ro na­mi­nės deg­ti­nės, 430 lit­rų bro­gos, 4 apa­ra­tai na­mi­nei deg­ti­nei ga­min­ti, 16,88 lit­ro al­ko­ho­lio ir jo skie­di­nių, iš­nag­ri­nė­ta dau­giau as­me­nų pa­reiš­ki­mų, pra­šy­mų, skun­dų.Ma­žin­ti šven­čių

Pa­rei­gū­nai prie­kaiš­ta­vo se­niū­nams bei bend­ruo­me­nių šven­čių or­ga­ni­za­to­riams, kad šie nein­for­muo­ja apie jas po­li­ci­jos. Jos darbuotojai tu­ri pa­tys ieš­ko­ti laik­raš­čiuo­se ar skel­bi­mų len­to­se, kur vyks ren­gi­nys, rink­sis žmo­nės ir rei­kės už­tik­rin­ti vie­šą­ją tvar­ką. Pa­rei­gū­nai siū­lė ma­žin­ti šven­ti­nių ren­gi­nių bend­ruo­me­nė­se skai­čių bei trum­pin­ti jų lai­ką bent iki vi­dur­nak­čio. Mat iki pa­ry­čių už­si­tę­sian­čio­se šven­tė­se lie­ka tik gir­čiau­si, o apie kul­tū­rą ar ren­gi­nio idė­ją nė kal­bė­ti ne­ver­ta – vis­ką už­go­žia be­sai­kis al­ko­ho­lio var­to­ji­mas.

Ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės va­do­vų po­li­ci­ja pra­šė Ta­ry­bos po­sė­dy­je pa­tvir­tin­ti tvar­ką, ku­ri įpa­rei­go­tų ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rius de­rin­ti su Sa­vi­val­dy­be, po­li­ci­ja, ki­to­mis at­sa­kin­go­mis ins­ti­tu­ci­jo­mis or­ga­ni­za­ci­nius klau­si­mus.Po­li­ci­ją rems

Išk­lau­sę prie­kaiš­tus dėl šven­čių or­ga­ni­za­vi­mo, Vi­suo­me­ni­nės ta­ry­bos na­riai ir­gi ne­li­ko „sko­lin­gi“ pa­rei­gū­nams. Jie iš­sa­kė prie­kaiš­tų dėl tie­sio­gi­nio pa­rei­gū­nų dar­bo.

Vers­li­nin­kas, ra­jo­no Ta­ry­bos na­rys Pet­ras Ži­lio­nis nu­si­ste­bė­jo nuo­lat ma­tąs pil­ną ko­mi­sa­ria­to kie­mą au­to­mo­bi­lių, ta­čiau su­te­mus, po 21–22 val., gat­vė­se ne­pas­te­bįs nė vie­no pa­tru­lio. Juo­lab jų ne­ma­ty­ti prie ba­rų ar ka­vi­nių, nuo­ša­les­nė­se aikš­te­lė­se, kur bū­riuo­ja­si jau­ni­mas, at­vyks­ta kri­mi­na­li­nę praei­tį tu­rin­čių as­me­nų, įtrau­kian­čių jau­nus žmo­nes į nu­si­kal­ti­mus. Be to, šio­se vie­to­se pla­ti­na­mi nar­ko­ti­kai, o to au­kos – jau­ni žmo­nės. Anot ta­ry­bos na­rių, po­li­ci­ja ge­riau­siai už vi­sus ma­to nu­si­kal­ti­mų pa­sek­mes, ta­čiau ima­si per ma­žai prie­mo­nių, kad už­kirs­tų ke­lią nar­ko­ti­kų pli­ti­mui, nei­gia­mai nu­si­kal­tė­lių įta­kai.

Vie­šo­sios tvar­kos sky­riaus vir­ši­nin­kas ban­dė tei­sin­tis, jog šia link­me dir­ba­ma, ta­čiau trūks­ta re­sur­sų. Sa­vait­ga­liais dir­ba ne­daug pa­rei­gū­nų, o ir tiems pa­tiems už virš­va­lan­džius ten­ka skir­ti lais­va­die­nius, be to, ne pa­slap­tis, kad po­li­ci­jai trūks­ta pi­ni­gų de­ga­lams, ki­toms reik­mėms. Ta­čiau Vi­suo­me­ni­nės ta­ry­bos na­riai to­kių pa­si­tei­si­ni­mų ne­no­rė­jo gir­dė­ti. Jei­gu pa­rei­gū­nai da­bar ne­ras ga­li­my­bių už­kirs­ti ke­lią jau­no­sios kar­tos nu­si­kal­tė­lių ug­dy­mui, vė­liau ne­be­pa­kaks jo­kių re­sur­sų. Ta­ry­bos na­riai pik­ti­no­si ne­ma­tą, kad po­li­ci­ja šia link­me dirb­tų.

Ka­dan­gi po­li­ci­ja tu­ri pa­ra­mos ga­vė­jo sta­tu­są, pa­siū­ly­ta pa­si­ra­šy­ti su ko­mi­sa­ria­tu pa­ra­mos su­tar­tis – pa­rem­ti po­li­ci­ją fi­nan­siš­kai. Su­teik­ti to­kią pa­ra­mą ga­li ne tik vers­li­nin­kai, bet ir se­niū­ni­jos, Sa­vi­val­dy­bė. Vi­suo­me­ni­nės ta­ry­bos na­riai pri­ta­rė šiai idė­jai ir ti­ki­si, kad tai pa­dės la­biau už­tik­rin­ti mū­sų ra­jo­no žmo­nių sau­gu­mą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas