„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-24 05:35

Dalinkitės:  


Atodangos

Nu­si­kal­tė­lis – irgi žmo­gus

Lie­tu­vos Kons­ti­tu­ci­ja ga­ran­tuo­ja sa­vo pi­lie­čiams vi­sas žmo­gaus tei­ses ir lais­ves. Net­gi nu­si­kal­tė­liams. Tie­sa, jei­gu pa­vyks­ta įro­dy­ti jų nu­si­kal­ti­mus (ži­nia, kar­tais mū­sų tei­sė­sau­gos pa­rei­gū­nams tai bū­na ne pa­gal jė­gas).

Nors nu­teis­tų­jų lais­vė lai­ki­nai su­var­žo­ma, bet vi­sos ki­tos žmo­gaus tei­sės iš­lie­ka. Kaip ir visų kitų. Nes­var­bu, kur žmogus sė­di – val­di­nin­ko kė­dė­je ar Lu­kiš­kė­se. Pa­mė­gink tik pa­lies­ti jo tei­ses, ir kaip mat pra­bils gau­sios, ga­lin­gos ir įta­kin­gos tarp­tau­ti­nės žmo­gaus tei­sių or­ga­ni­za­ci­jos.

Šių organizacijų ak­ty­vis­tams vi­sai ne­svar­bu, kuo vie­nas ar ki­tas įsta­ty­mo per­se­kio­ja­mas žmo­gus už­sii­ma: gal jis pre­kiau­ja nar­ko­ti­kais, gink­lais ar pro­sti­tu­tė­mis, gal ruo­šė­si kaž­ką su­sprog­din­ti ar už­sii­ma pe­do­fi­li­ja... Jiems vi­si šie „ne­lai­mė­liai“ tė­ra tik žmo­nės, ku­rių tei­ses rei­kia gin­ti. To­kiems rei­kia su­teik­ti kva­li­fi­kuo­tą tei­si­nę gy­ny­bą teis­me ir nor­ma­lias gy­ve­ni­mo są­ly­gas pa­gal tarp­tau­ti­nius stan­dar­tus įka­li­ni­mo įstai­go­se. Nors kaip Šve­di­jo­je.

Nu­teis­tie­ji pui­kiai ži­no sa­vo tei­ses ir mo­ka jo­mis nau­do­tis. Įka­li­ni­mo įstai­go­se jie ga­li įgy­ti vi­du­ri­nį ar­ba aukš­tą­jį iš­si­la­vi­ni­mą, ga­li spor­tuo­ti, au­gin­ti rau­me­nis spor­to sa­lė­je ar mels­tis kop­ly­čio­je, ga­li bend­rau­ti su pa­sau­liu in­ter­ne­to ry­šiu ir ne­le­ga­liai gau­tais mo­bi­liai­siais te­le­fo­nais. Tie, ku­rie tu­ri ga­bu­mų, da­ly­vau­ja sa­vi­veik­lo­je, ga­mi­na me­niš­kus rank­dar­bius ar net ra­šo kny­gas.

Vie­nas Lie­tu­vo­je gar­sus, ne­tgi nu­si­kals­ta­mo pa­sau­lio au­to­ri­te­tu ti­tu­luo­ja­mas nu­teis­ta­sis pa­ra­šė kny­gą pre­ten­zin­gu pa­va­di­ni­mu „Iš­lik­ti žmo­gu­mi“.

Gra­žiai skam­ba – iš­lik­ti žmo­gu­mi. Bet ei­li­niam pi­lie­čiui, ku­ris, nors ir iš­juo­kia­mas, dar ti­ki mo­ra­li­nė­mis ver­ty­bė­mis, sun­ku su­vok­ti, kaip vie­ni­šus se­ne­lius nu­kan­ki­nę ir api­plė­šę sa­dis­tai ti­ki­si iš­lik­ti žmo­nė­mis.

Gar­bin­gais vi­suo­me­nės na­riais jau­čia­si ir mi­li­jo­nus iš­švais­tę bei tūks­tan­čius pi­lie­čių nu­skur­di­nę ban­ki­nin­kai, ir prieš ar­tė­jan­čius rin­ki­mus mums ža­dan­tys ro­jų po­li­ti­kai, ir ko­rup­ci­niais ry­šiais su nu­si­kals­ta­mu pa­sau­liu su­sie­ti aukš­ti pa­rei­gū­nai bei val­di­nin­kai... Jie ne­si­jau­čia nu­si­kal­tė­liais. To­kiais juos ga­li pri­pa­žin­ti tik teis­mas.

Bet Te­mi­dė ak­la. O gal gud­riai žvilg­čio­ja pro akis den­gian­tį raiš­tį ir iš anks­to ži­no, ką pri­pa­žin­ti nu­si­kal­tė­liu, o kam duo­ti „iš­ri­ši­mą“.

Ne vel­tui ži­no­mas Lie­tu­vo­je tei­si­nin­kas jau prieš dau­ge­lį me­tų sa­kė, kad tei­sė be tei­sin­gu­mo yra tik tei­sės pa­ro­di­ja.

Lie­tu­vos Pre­zi­den­tė D. Gry­baus­kai­tė pa­tei­kė Sei­mui svars­ty­ti Bau­džia­mo­jo ko­dek­so pa­tai­sų pro­jek­tą, pa­gal ku­rį už sun­kius nu­si­kal­ti­mus nu­teis­to­jo tur­tas bus kon­fis­kuo­ja­mas, jei as­muo ne­ga­lės pa­teik­ti do­ku­men­tų, įro­dan­čių, kad jo val­do­mas tur­tas įgy­tas už tei­sė­tai už­dirb­tus pi­ni­gus. Kon­fis­ka­ci­ja lies­tų ir nu­si­kal­tu­sio pi­lie­čio šei­mos na­riams ar gi­mi­nai­čiams per­ra­šy­tą tur­tą.

At­ro­do, kad tei­sin­gu­mas trium­fuos. Bet įsta­ty­mų lei­dė­jai neap­si­džiau­gė Pre­zi­den­tės ro­do­ma ini­cia­ty­va. Ma­tyt, min­ty­se jie re­gė­jo ir sa­ve kal­ti­na­mų­jų suo­le.

Pir­miau­sia prieš tur­to kon­fis­ka­vi­mą prieš­ta­rau­ti šo­ko jau­nas Sei­mo mi­li­jo­nie­rius A. Še­džius. Gir­di, tai bus tik­ras iš­buo­ži­ni­mas kaip bol­še­vi­kų lai­kais. Ta­čiau jei jau­na­sis tur­tuo­lis sa­vo mi­li­jo­nus tik­rai už­dir­bo re­mon­tuo­da­mas ir par­da­vi­nė­da­mas vil­ki­kus, kaip pa­ts vi­siems vie­šai tvir­ti­na, tai ko jam iš­gy­ven­ti dėl tik­rų nu­si­kal­tė­lių tur­to?

Gal jam gai­la H. Dak­ta­ro Už­lie­džių dva­ro ir ki­tų pra­ban­gių, ne­ži­nia už ko­kias lė­šas pa­sta­ty­tų, gar­sių po­li­ti­kų ir vers­li­nin­kų ko­te­džų bei pi­lai­čių?

Nuo se­nų lai­kų Hon­kon­ge, kaip įpras­ta Azi­jo­je, ko­rup­ci­ja tie­siog kles­tė­jo. Ta­čiau prieš 35 me­tus pa­dė­tis kar­di­na­liai pa­si­kei­tė. Da­bar, jei pra­ban­giai gy­ve­nan­tis val­di­nin­kas ne­su­ge­ba do­ku­men­tais pa­tei­sin­ti sa­vo tur­tų kil­mės, jis so­di­na­mas 10 me­tų į ka­lė­ji­mą.

Ži­no­ma, Lie­tu­vai to­li iki Hon­kon­go. Pas mus nie­kas ne­so­di­na tur­tin­gų žmo­nių į ka­lė­ji­mą vien už tai, kad jam mo­čiu­tė pa­li­ko tur­tų ar jis už­dir­bo mi­li­jo­nus re­mon­tuo­da­mas ma­ši­nas.

Pas mus to­kiais ga­biais žmo­nė­mis ža­vi­ma­si, jie nuo­lat šmė­žuo­ja te­le­vi­zo­riaus ek­ra­ne, apie juos ra­šo spau­da, lei­džia­mos kny­gos, nes įsta­ty­mai ir val­džia – jų ran­ko­se. Pa­mė­gink ką nors iš to­kių atim­ti – gin­sis na­gais ir dan­ti­mis. Juk jie – taip pat žmo­nės...Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas