„Santaka“ / Knyga apie tremtį – autentiški išlikusių gyvų žmonių prisiminimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-09-24 05:21

Dalinkitės:  


Virbalietė Janina Krakauskienė (kairėje), knygoje pasidalijusi savo prisiminimais, su likimo drauge tremtine Julija Šeškevičiene buvo sužavėtos, vartydamos naująjį leidinį.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Knyga apie tremtį – autentiški išlikusių gyvų žmonių prisiminimai

Ne­se­niai iš­leis­ta ir vi­suo­me­nei pri­sta­ty­ta kny­ga „Mes su­grį­žo­me...“ Jo­je su­dė­ti 36 au­to­rių au­ten­tiš­ki liu­di­ji­mai.

Min­tis iš­leis­ti kny­gą, ku­rio­je bū­tų su­rink­ti tik­ri Vil­ka­viš­kio ra­jo­no trem­ti­nių pri­si­mi­ni­mai, ne­da­vė ra­my­bės gan se­niai. Di­de­lės įta­kos tu­rė­jo Vil­ka­viš­kio švie­suo­lių Kos­to Ja­nu­lai­čio bei Hen­ri­kos ir Ge­di­mi­no Al­mo­nai­čių ra­gi­ni­mas nea­ti­dė­lio­ti šio dar­bo, kol yra gy­vų liu­dy­to­jų.

Pag­rin­di­niai kny­gos rė­mė­jai bu­vo Si­bi­ro trem­ti­niai. Jie iš sa­vo var­ga­nų pen­si­jų sky­rė ga­na sva­rią pa­ra­mą kny­gai iš­leis­ti. Dė­ko­ju Die­vui, kad vis­kas jau praei­ty­je ir spau­di­nys lie­pos pa­bai­go­je iš­vy­do pa­sau­lį.

Praei­tą šeš­ta­die­nį kny­ga pri­sta­ty­ta Vil­ka­viš­kio vi­suo­me­nei. Ren­gi­nys, be abe­jo, pra­si­dė­jo šv. Mi­šio­mis, ku­rias au­ko­jo ku­ni­gas dr. Ri­mas Skin­kai­tis. Vė­liau lei­di­nio pri­sta­ty­mo da­ly­viai per­si­kė­lė į pa­ra­pi­jos sa­lę. At­vy­ko sve­čiai, pri­si­dė­ję prie šios kny­gos gi­mi­mo: lei­dė­jas Vid­man­tas Za­vads­kas, re­dak­to­rė Vio­le­ta Mic­ke­vi­čiū­tė-Ur­bie­nė, pra­tar­mės au­to­rė Ire­na Kur­ti­nai­ty­tė iš JAV. Pil­nu­tė­lė­je sa­lė­je ma­tė­si ne tik vil­ka­viš­kie­čių vei­dai. At­va­žia­vo žmo­nių iš Ša­kių, Ma­ri­jam­po­lės, Kau­no, Rau­dond­va­rio, ki­tų mies­tų. Ma­čiau daug ky­bar­tie­čių. Tarp jų bu­vo ir kny­gos „Kol vil­tis ru­se­na“ au­to­rė An­ta­ni­na Bur­bie­nė.

Nuos­ta­bia pro­gra­ma pra­džiu­gi­no Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los mo­ky­to­ja Dai­va Ve­nie­nė, iš­trau­kas iš kny­gos skai­tė Min­dau­gas Bu­čins­kas ir Vio­le­ta Mic­ke­vi­čiū­tė. Dai­na­vo an­samb­lis „At­min­tis“ (vad. Dan­guo­lė Ba­raus­kie­nė), ma­ri­jam­po­lie­tis Je­ro­ni­mas Šal­čiū­nas trem­ti­niams sky­rė sa­vo ei­les, jau­no­ji šau­lė Ro­ma Ei­du­ke­vi­čiū­tė do­va­no­jo dai­ną „Vieš­pa­ties le­li­ja“. Vi­sa tai ver­tė su­si­mąs­ty­ti. Ty­los mi­nu­te pa­gerb­ti li­ku­sie­ji am­ži­no įša­lo že­mė­je. Neap­siei­ta be mi­šias lai­kiu­sio ku­ni­go žo­džio. Mu­zie­jaus dar­buo­to­jos ra­gi­no su­si­rin­ku­sius trem­ti­nius ra­šy­ti pri­si­mi­ni­mus, at­neš­ti į mu­zie­jų nuo­trau­kų, re­lik­vi­jų. Su­lau­kė­me svei­ki­ni­mų, dė­ko­jo­me tiems, ku­rie pri­si­dė­jo prie kny­gos iš­lei­di­mo: „Ro­ta­ry“ klu­bui, Lie­tu­vos po­li­ti­nių ka­li­nių ir trem­ti­nių są­jun­gai bei kiek­vie­nam pri­si­dė­ju­siam trem­ti­niui. Vi­siems įteik­ta po kny­gą.

Lei­di­nio ren­gė­jai ypač dė­kin­gi dr. Ro­žei Šom­kai­tei (JAV), ku­ri pa­gerb­da­ma Juo­zo Ka­ti­liaus (Vy­tau­to Vai­tie­kū­no) at­mi­ni­mą fi­nan­siš­kai pa­rė­mė kny­gos iš­lei­di­mą. Rė­mė­ja pa­gei­da­vo, kad kny­ga pa­siek­tų ap­skri­ties mo­kyk­las. Pil­dy­da­mi jos no­rą, kreip­si­mės į sa­vi­val­dy­bių švie­ti­mo sky­rius.

Kny­gos vir­še­ly­je pa­nau­do­tas gy­dy­to­jos Vio­le­tos Ras­taus­kai­tės-Bu­la­vie­nės pie­ši­nys. Ji – trem­ti­nės iš Sin­tau­tų pa­ra­pi­jos Liu­dos Ju­rai­ty­tės ir trem­ti­nio Vla­do Ras­taus­ko iš Vil­ka­viš­kio pa­ra­pi­jos duk­ra, gi­mu­si di­džia­ja­me Un­gu­te.

Vir­še­ly­je kny­gos ga­le – fo­to­ko­res­pon­den­to Ro­mo Čėp­los nuo­trau­ka, ku­rio­je įam­žin­tas pa­mink­las trem­ti­niams Vil­ka­viš­kio ka­ted­ros fo­ne. Au­to­rius, pa­ts gi­męs Ma­ža­ja­me Un­gu­te, šiam ren­gi­niui kar­tu su mu­zie­ji­nin­ke Auš­ra Mic­ke­vi­čie­ne pa­ruo­šė fo­tog­ra­fi­jų pa­ro­dą „Žiau­rią ka­tor­gą iš­tvė­rę ne­šam atei­tin is­to­ri­ją tau­tos“.

Ten­ka ap­gai­les­tau­ti, kad mū­sų ren­gi­nys ne­su­do­mi­no jau­nų žmo­nių, ku­rie bū­tų tu­rė­ję ga­li­my­bę pa­bend­rau­ti su gy­vai­siais is­to­ri­jos liu­dy­to­jais. Šio­mis die­no­mis tai bū­tų la­bai svar­bu, nes trem­ti­nių pa­tir­tis kal­ba apie Ti­kė­ji­mą, Mei­lę ir Vil­tį.

Kny­gą „Mes su­grį­žom...“, iš­leis­tą lei­dyk­lo­je „Nau­ja­sis lan­kas“, ga­li­ma įsi­gy­ti Vil­ka­viš­kio trem­ti­nių būs­ti­nė­je, Ge­di­mi­no g. 19. Dir­ba­me šeš­ta­die­niais, nuo 9 iki 12 val. Tel. (8 342) 30 031 ir 8 698 55 486.Da­li­ja Ago­ta KAR­KIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas